bugün

güvendiğiniz kişiler hakkında başkası tarafından ummadığınız ve haketmediğini düşündüğünüz sözlerin söylenmesi sonucu verdiğiniz tepki.
çoğu zaman gerçeklerin farkına varıp zamanla o aslında öyle biriymiş haklıymışsın diye değiştirilebilinecek cümle.
"o, öyle biri değil" diye diye bazı insanları zorla sevmişim. gerçeklerden kaçıp hayale sığınmışım. ama artık anladım ki karşımızdakiler bizi değil, biz kendi kendimizi kandırıyoruz; "öyle değil" diyerek. yani hepsi tam da "öyle" aslında.

alıntı.
birincisi yüksekten bakma hayatına onu sen yaşıyorsun ikincisi hayatındaki insanları sen belirliyorsunuz pişmanlık yadamayacaksın diye bir şey yok.
"O öyle biri değil" diye korumayın kimseyi..
Mutlaka öyle biridir, belki de daha beterdir dikkat edin..
Ben kimin için öyle biri değil dediysem,
Öyle biri olduğunu zamanla gördüm, dediğime utandım..
o öyle biridir. tecrübeyle sabittir.
"O öyle biri değil" diye korumayın kimseyi..
Mutlaka öyle biridir, belki de daha beterdir dikkat edin..
Ben kimin için öyle biri değil dediysem,
Öyle biri olduğunu zamanla gördüm, dediğime utandım.
Dediğimiz kim varsa öyle biri çıktı be.
Asla bu cümleyle savunmaya geçmeyin birini. Neden biliyor musunuz? O öyle biri değil dediğiniz o biri, tam da öyle biri.
Sadece siz fark edememişsiniz. Sonrasında o birine duyduğunuz güvenle, inançla kalakalıyorsunuz.
Sözlükteki pompacılarını korumaya çalışan zavallı saf kız söylemi.

Tabi canım o öyle biri değil. Sözlükte sadece seni beceriyor. Başka kızlara zinhar göz ucuyla bile bakmıyor. Yersen *
Bazen çok yakınında olduğunuz, güvendiğiniz, inandığınız ya da inanmak istediğiniz biri,
aranızdaki ilişkiyi dışarıdan ve farklı bir pencereden inceleyen farklı biri tarafından daha net gözlemlenebilir.
Dolayısıyla ne hislerinizi başkalarının düşüncelerine yem etmek, ne de birine yalnızca kendi hisleriniz ve istekleriniz doğrultusunda inanıp güvenmek tam anlamıyla doğru olacaktır.
Sonuç olarak fikirlerinize ve hislerinize güvenin, ancak fikrine güvendiğiniz, iyiliğinizi istediğine emin olduğunuz dostlarınıza da kulak vermeyi ihmal etmeyin.
Aynende öyle biri olan kişidir.
Bu biraz da, insanın yanılmayı gururuna yedirememesinden kaynaklanıyor. "Ben değer veriyorsam o insan güvenilirdir." düşüncesi buna sebep.
Genellikle hüsranla sonuçlanıyor.
"Herkes içinde ne şekilde inanırsa o şekilde görür" olayını çözememiş kişi savunmasıdır.
Dediğimiz kim varsa aynen öyle biri çıktı.
Öyle biri çıkar..
Cidden öyleymiş. iri ve dimdik.
görsel
kimseye iyi demeyin benden söylemesi tecrübeyle sabit.
net tanıdığım birisi için rahat şekilde kuracağım cümle.