• Ankara Üniversitesi eski rektör yardımcılarından Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi.

  Ankara'da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitirmiştir.
  türkiye uzay ajansının kurulduğu gün "çok yakında iki büyük proje yapacağız" diyen prof'un aynı gün gerçekleşen tren kazasında ölmesi tuhaf bir rastlantı mı yoksa planlı bir cinayet mi. devletin bunu araştırması gerekir diye düşünüyorum.
  3 0 ...
 • DM’den yürünmesini istemeyen kızdır. O yüzden profilinde DM kısaltmasının yanına giriş yok tabelası koyar. Reklam ve işbirliği için DM yazmayı da ihmal etmez ama, bir umut.

  El birliğiyle, işbirliği yaparak yüreğimi ayağa kaldıralım mı diye mesaj atacak olan bir yıkık karşısında ne yapar, bilmiyorum.
  0 0 ...
 • Gerçekten çocuktuk değil mi o zamanlar? Niye bu kadar aceleci davrandık? Niye bu kadar kaptırdık kendimizi? Şimdi büyüdüm ama kalbimde hala nokta kadar bile olsa acısı duruyor. Şimdi seninle bunları oturup konuşmak isterdim. Ama seninle konuşulmazki, hep sen konuşursun. Ya da yine durumu acıklı gibi anlatırsın. Seninle yaşadığımız o insnılmaz günü ben unutamadım, sen unuttun mu? Söylesene yeni birini sevsem o gün de gider mi aklımdan? Sen niye hayallerimdeki insan gibi anlattın kendini? Gerçekte benim hayallerime çok çok uzaksın.
  0 0 ...
 • elbistan coğrafyasının alevi-bektasi dedelerinden biri.

  bir tarık kavut projesi olan (bkz: pirler ve dedeler) adlı albümde bu dedemizin (bkz: ya hızır) adlı eserini seslendirmişler. Uzun zamandır alevi-bektasi kültürünü araştırıyor, üstüne buraya da olmak üzere çeşitli sitelere yazılar yazıyorum, ilk kez bu denli etkilendiğim, hoşuma giden, ilginç bir proje ve eser ile karşılaştım.

  derinden etkiledi beni. Zira, tam olarak yapmak istediğim türde bir albüm yapmış tarık kavut. kendisini tebrik etmek lazım. Bu gibi değerlere sahip çıkan çok insan kalmadı ne yazık ki.

  Pirler ve dedeler albümünün başlığına yazacak çok şeyim var, şimdilik perişan ali'nin 'ya hızır' adli eserine değinmek istedim sadece.

  Yazdigi 'ya hızır' adlı eser şoyle güzel dizelere sahip;

  --spoiler--
  Garibanın gözlerinde sel olmaz, canım sel olmaz
  Dertli kerem boşa yanıp kül olmaz
  insanlık bir bütün asla el olmaz
  insanlar kendini bildiği zaman
  --
  Cahil olan cahil şaşar bu işe
  Kamil olan kişi eyler tam aşa
  Ne gerek kavgaya, ne lüzum savaşa
  insanlar kendini bildiği zaman
  --
  Ozanım ben yalanlara karnım tok
  Gelir geçten başa bunca şuk
  Dost perişan çağırmana gerek yok
  insanlar kendini bildiği zaman
  --spoiler--

  tarık kavut ve battal kılıçaslan'ın yorumuna diyecek söz yok, hemen alta bırakıyorum linki:

  Buyrun: https://youtu.be/Za-mA0LjXl0
  1 0 ...
 • tiamat

  799.
 • şu ana kadar toplanan en iyi kadro.

  oğuz aksaç,
  emre yücelten,
  hepsi'den gülçin,
  hayko,
  aşkım tuvana,
  mert fırat,
  de, ayben'e anlam veremedim.

  bir de, sanki biraz daha ünlü toplamışlar gibi, umarım reyting için yapılmamıştır.

  özetle çok başarılı, dünyanın en etkileyici sanatı bence ses sanatçılığı it gibi kıskanıyorum. bize vermemiş ki yaradan, mal gibi yollamış.
  3 0 ...
 • bana çok ters gelen düzen. geceleri hiç uykum olmuyor. 3 saat yatakta debelenip duruyorum. bu böyle olmaz deyip film, dizi filan izliyorum. güneş doğduğunda ise büyük bir yorgunluk çöküyor üstüme 15 saat kesintisiz uyuyorum.
  3 0 ...
 • Egolu değil de zekasız diyorum ben.
  Kaslardan beyine hava gitmemesinden, beyin yollarına giden damarlarının tıkanmasından, tek meziyeti protein tozuna abanıp kas yapmak olan birine egolu dahi demem. Mal derim.
  Anca Starbucksta babetlerinizle oturur karı kız kesersiniz tırrekler.
  6 2 ...
 • değerli kulüp üyelerine ilk sürprizimiz.

  bu ayın 20'sine kadar herhangi bir gratis mağazasına gidiyorsunuz ve "ben, uludağ sözlük ponçik kabul edilmiş kozmetik kulübü üyesiyim" deyip kasiyer kıza başlığın ilk entrysinde yer alan nickinizi gösteriyorsunuz anında yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz.

  güle güle harcayın.
  6 1 ...
 • olgunlukla alakası yoktur. değişen yaşam standartları ile alakalı bir durumdur. önceden evi, arabası ve hatta çeyiz düzecek parası olmayan insanlar bile yuvadır deyip evleniyordu. zengin olup şanslı olanlarınız haricinde anne babanızın mal varlığına bakın bir de evlendikleri zamandaki ellerinde olana bakın. 20-30 senede beraber özveriyle elde etmişler neye sahiplerse. şimdi evlenmek için bir ev sahibi olmak, iyi bir iş sahibi olmak neredeyse şart. bunlara kolay erişen insanlar da gündelik eksikliklerde memnuniyetsizlik buluyor. beraber yola çıkılacak insan sayısı az bu sebepten.
  4 1 ...