• Büyük ihtimalle karşıdaki kişinin içinden "ulan enayiye bak"diyeceği durumdur. Olsun o desin siz yine de iyilik yapın.
    2 0 ...
  • Yoğun bakım hemşiresiyseniz. Stabilize hastalarınız varsa. Sessiz sakin geçen bir nöbettir. Ama diğer türlü sıkıntılı hastalar varsa cehennemi yaşayabilirsiniz. Ben rahatım ohh Bee.
    0 0 ...
  • kuşadası

272.
  • Kismi adali sayilirim. Izmirliler Ada derler. 1986 yilindan beri her yaz tatilimi mecburi gecirdigim Aydin’in deniz kiyisi. Ucuz pazarlari haric hic bir seyi bes para etmeyecek emekli ilcesi, kasabasi, otelleri,mahallesi, siteleri. 90’li yillarda onlu yaslardayken Yas grubum sayesinde hayat cok canliydi. Sonralari icin nedense Emekli chp’li teyze ve amcalarin huzurevi diyebilirsiniz. Gunun birinde duvarlari boyarken duvar kagidinin bir kismini sokmeden boyayan ustaya yaptigin is duzgun degil dedigimde: “abi bu ulkede ne duzgun ki?” Diyerek sacma bir guvensizlik/duzensizlik ortamini bile politize edecek ve bunu saatlerce konusacak toplulugun yasadigi yer. Milli parkin dogasi ve gun batimi guvercinadanin cografyasi disinda olumlayacagim bir ozelligi yok. Tembelcity. CimriCity.
    3 0 ...
  • Herkesten çok eleştiririm yapılan yanlışları.
    Yani hastanede suriyelilere öncelik verilmesini,
    Kendi insanları zor durumdayken onlara yapmadığı yardımı suriyelilere yapmasını devletin
    Afganların da savaş mağduru olarak ülkeye doluşması suriyelilerden feyz alıp
    Sacma sapan insanların olmayacak kademelere gelmesi
    Eğitim sisteminin hoşuma gitmeyişi
    Işsizlik
    Enflasyon
    Liyakat
    Trafik
    Ekonominin son bir yılda iyice dibe vurması
    Kpss' den sonraki mülakat ile memur olma
    Tanzim çadırları
    Gelen 6.5 milyon suriyeli ile 10 milyon olan mülteciler ve bu nüfusa yetişmeyen patatesimiz soğanımız,
    Etin çok pahalı olması,
    Pırlantadan , yattan vergi alınmayıp , gemi mazotundan ötv alınmayıp garibanın motorundan yılda 1000 lira vergi alınması,
    Projelere milyar milyar para aktarırken hep bol keseden para verilmesi işin asıl ederinin hesaplanıp daha makul bir fiyata mal etmek varken hani

Sayarım sayfalarca sayarım. En çok ben elestiriyorum belki de hataları lakin benimde bir bildiğim var. Ben hiç zengin olmadım. Olmakta istemem. Hiç bir partiye üye olmadım. Senelerce chp ' yi sevdim. Evime otobüsle 20 dakika olan okuluma gidebilmek için izmir sicaginda 2 saat otobus bekledim varoş semt olduğu için bize o kadae geliyordu yine de chp diyordum. Buraya geldim yilda 200 kere elektiriğim 150 kere suyum kesiliyor. Kaç senedir değişen bir şey olmadı. Bir otobüs durağı istedik geri dönüş bile yapılmadı. Tabela var işte hani beklersen... çocukken de hep bir çocuk parkı istemiştik kaç yaz imza topladık yolladık yapmadılar. O arsa ne oldu biliyor musunuz? Kumar oynamaya gelenlerin otoparkı oldu. Çöktüler bildiğiniz. Ne istediysek olmadı. Rica , minnet ,sevgi. ee?
    2005 yılında chp için cumhuriyet mitingine bile katıldım izmir ' de , 40 derecece idi en az gölgede. Ilk coraspini o gün içtim.
    Yıllar geçti, anne oldum. Çocuğumun geleceğini düşünmeye başladım sadece. Güvenli ve gelişmiş bir türkiye olmalı gelecekteki.

Evet her şeyi eleştiriyorum. Eleştiriye kapalı da değilim. Daima daha fazlasını da öğrenmek istiyorum. Ancak bir şeyi biliyorum
    Recep tayyip erdoğan nefret edilecek bir insan değil. Hatasız demiyorum, mükemmel demiyorum. Hataları da çok iyi yaptığı işlerde çok. Bir kaç ay sonra ekonominin düzelmesini umuyorum. Dilerim işsizlikte biter ve dilerim en az 6 milyon mülteci de ülkelerine geri gönderilir ve diğer sorunlar ile de ilgilenilir. Ülke insanları rahat bir nefes almalı. Çok içten yazıyorum ki ben eşitlikten yanayım. Herkes için güzel olmalı hayat.

Eskiden parası olmadığı için hastanelerden ölen yakınlarını alamıyordu insanlar. Morgda haftalarca bekliyordu bazen cesetler.

Babam visite kağıdı çıkarmadan ben muayene olamıyordum. Sağlıkta reform yaptı sahiden eyvallah. Buna kimse nankörlük yapamaz. Ayıp bence. Bir çok ülke vatandaşından iyi hizmet sağlıkta. Hastaneler çoģaldı mı oldukça.

Ülkede yol namına bir sey yoktu. Artık millet yurtdışından gelirken hayranlikla geliyor arabalarında. Rahat rahat gidiyorlar memleketlerine. Burada sorun var mı? Eyvallah.

3. Havaalani erdoğan ' ın dediği gibi bir çok havayolu sirkerinin transfer noktası haline geldi mi? Kesinlikle. Dakikada kaç uçak geçiyor sayamıyorum bile artik ki eskiden 3 dakikada falan 1 di. Havaalni henuz 6 nisan ' da açıldı. Elbette olumlu ekonomik dönüşlerini alacak mıyız? Alacağız. Şu an turistlerde geliyor tabi.

Bunlari aslinda hepiniz biliyorsunuz iyi ve kötü olanları. Yine de erdoğan ' nın niyeti güzel. Yaptı mı ? Yaptı. Yapacak mı ? Yapacak. Yapmayı seviyor. Bu kısım çok önemli. Ülkesini sevmese böyle hizmet etmezdi. Kendi ülkesini batıran kaç lider gördünüz ? Bu da kabül mü? O halde onu bunu bir kenara bırakırsak bu adam makamına lâyık bir insan. Her şeyi duzeltmesi ümidiyle. Ümit ediyorum ki onun da niyeti bu şekilde.
    2 3 ...
  • serdarsl06

575.
  • Allah icinizdekileri dışınıza çıkarsaydı birbirinizin yüzüne bakmazdiniz
    Allah Rahman ve Rahimdir.
    Ahiret kamerası 7..24 kayıt yapmaktadir.
    Bunu zihinde canlı tutmalı buna göre davranmalidir.

Insanları kandırabilmek kolaydir..Ancak kimse Allah ı kandıramaz hakikat bu iken nasıl oluyorda haddimizi aşıyoruz..

Susmak erdemdir.

Konuşmak ise sadece dogruluktur. Dosdogru olmak.

Doğruluk kendi içinde
    yalan riya iftira suizan haset kin barindirmaz.

Güzel sözler söylemek ..güzel huzurlu ortamlarda bulunmak ...ve hüsnüzan yapmak ahlakı güzellestirir.

Rabbim bu güzelliklere bizleri büründürsün..
    Ahsen davranıslar sergilememiz için bizleri salih insanlarla karsilastirsin.

Tüm sözlük burada toplanmış bende birşeyler yazayım eksik kalmayayım dedim.
    3 0 ...
  • https://m.uludagsozluk.com/e/41717578/

Benim nick altıma gelip "cinsel eğilimlerini tiye aldığı insanlardan daha az insan. Tipik ortadoğu lu kültürel figüran" demiş kişi.

Bugün onlarcasına denk geldiğim bir başka ahlak bekçisi medeniyet terbiyecisi.

Birincisi bu cinsel yönelim değil cinsel çarpıklık. ikincisi Kimin ne kadar insan olduğu konusuna ben değil siz giriyorsunuz. Ben ibnelerin yaptığı şeyin yanlış olduğunu, "ben ibneyim" diye bağıran biri üzerinden anlattım. Üçüncüsü yine ahlak bekçiliği yapan birinin evli olduğu halde sayfalarca mesajlaşması üzerinden bir tartışma vuku bulmuş. Görüyorum ki benim ahlakımın zekatı sizin gibi ibne avukatlarını zengin eder.

Diyecek bir kelime daha israf olacaktır sizin için.
    8 3 ...
  • Yahu sözlük ne çekti şu yetkili bozuntusundan, ne olay varsa altından bu çıkıyor. Tabii sözlük, sözlüğün kurucunun umrunda değil, bunların da başıboş, önüne gelenle sayfalarca konuş, yürü, onu yap bunu yap, sonra “sen de böyle böyle yaptın, evlisin, uğraşma benimle, ben masumum, yetkimi boşa kullanmıyorum.” Derler. Hassiktirin!
    8 3 ...
  • sözlük yazarlarının kedileri
    artık benimde bir kedim var sözlük. avuc icime anca sığıyor agzını yüzünü yediğim. dün yolun ortasına attı gitti serefsizin teki. aklim almadı ciddi ciddi ezilsin diye bıraktı. yagmurda kalmıs grip olmus hapsuruyor bi de yicem. gözleri kapanmis sese tepki vermiyor sağır sandım yürüyemiyor dogru düzgün öyle kücük. eve getirip temizledik gözlerini sildik yaralarinı sardık gözleri açıldı bi canlandı antibiyotigi eritip siringayla sıktık ağzına ise de yaradı o kör sağır ölecek dedigim kedi cin gibi oldu. simdi de uyumus misil misil evde herkes kısık sesle konusuyor uyanmasin diye. belki de aylar sonra mutlu oldum sayesinde. gideyim de uzaktan az daha izleyeyim üstünü örteyim.
    7 0 ...
  • akp'nin en çok övündüğü icraatlarından biri hangisi?
    hızlı tren ve demiryolları...

özellikle cumhurbaşkanımız çok övünüyor bu eserle.
    üstelik kendinden önceki dönemlerde yapılan demiryollarını da küçümsüyor sürekli...

neyse,
    dün gece bir faciadan dönüldü.
    şiddetli yağış yüzünden sakarya ve bilecik'te hızlı tren seferleri durduruldu.
    akp döneminde yapılan demiryolları

iyi de yapıldı.
    zira şu görüntü hala hafızalarımızda.
    akp mühendisliği ürünü altı boş tren rayı

(bkz: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası)
    kaza değil aslında, katliam...
    yağmur yüzünden demiryolu traverslerinin altındaki dolgu boşalıyor ve tren raydan çıkıyor. sonuç 24 vatandaşımız hayatını kaybediyor.

bu katliam, akp döneminin liyakatsiz düzeninin bir eseridir.
    işte bu yüzden demiryolları ile, hızlı trenleri ile övünen akp, dün gece kendi eserine güvenemedi ve trenleri durdurdu.
    yukarıda da dediğim gibi, iyi yaptı. zira gerçekleşecek yeni bir faciada yine pek çok insanımız hayatını kaybedebilirdi...

türkiye'de trenin tarihi epey eski.
    1850'lere dayanıyor.
    yani biz 170 senedir tren kullanıyoruz...

abdülmecid döneminde izmir-aydın demiryolu yapıldı.
    1856'da.
    1856'dan beri ne badireler, ne yağmurlar, ne sel felaketler yaşandı.
    abdülmecid zamanında yapılan demiryolunun altındaki dolgu hiç boşalmadı, traversler askıda kalmadı...

haydarpaşa-izmit, eskişehir-ankara demiryolları sultan abdülaziz döneminde yapıldı.
    1870'lerden beri ne badireler, ne yağmurlar, ne sel felaketler yaşandı.
    abdülaziz zamanında yapılan demiryollarının altındaki dolgu hiç boşalmadı, traversler askıda kalmadı...

sultan abdülhamid döneminde anadolu'yu baştan başa geçen hicaz demiryolu yapıldı.
    yine trakya'da demiryolları inşa edildi abdülhamid döneminde.
    örneğin istanbul-edirne arasındaki demiryolu.
    o demiryolları da ne badireler, ne yağmurlar, ne sel felaketler yaşandı. ama hiçbir şekilde ulaşım aksamadı.

abdülhamid'in yaptırdığı demiryolunun yerine akp'nin yaptırdığı demiryolunda geçen sene çorlu'da traverslerin altındaki dolgu boşaldı, sonuç: çorlu tren faciası. 24 vatandaşımız hayatını kaybetti.

keza cumhuriyet döneminde demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan.
    ama cumhuriyet döneminde yapılan demiryollarımızda da üzerinden seller geçse de traverslerin altı boşalmadı, yollar komple sular altında kalsa da dolgular çökmedi.

ama osmanlı döneminde olmayan, cumhuriyet döneminde olmayan şeyler hep akp döneminde oldu...

bakın burası çokomelli...
    hızlı tren ile övünen akp, son dönemde hızlı trenin hızını azalttı.
    eskişehir ankara treni 200-220 ile gidiyordu.
    ankara'daki tren kazası sonrası hız düşürüldü.
    şimdi 100-110 ile gidiyor.
    hızlı tren, orta hızlı tren oldu.

eminim içinizde eskişehir-ankara arasında son zamanlarda trenle yolculuk yapan vardır, söylediklerimi doğrulayacaktır...

demiryolu yapmakla övünüyorsun, yaptığın demiryollarının altındaki malzeme bir yağmurda boşalıyor.
    hızlı tren ile övünüyorsun, hızlı trenin yavaş gidiyor.

demiryolu traverslerinin altı boşalır 24 vatandaşın ölür, hidroelektrik santraline giden boru patlar vatandaşların ölür(ki trabzonda hala kayıp 7 vatandaşımız varmış).
    peki soruyorum, sizin layıkıyla yaptığınız düzgün çalışan bir şey var mı?

son olarak japonya'dan bir hızlı tren ile sizleri başbaşa bırakıyorum;
    https://streamable.com/ljw61

bunu yapan japonlar kafir ve cehennemde yanacak, ama çorlu'daki demiryolunu yapan müteahhit müslüman ve namaz kılıyor o yüzden cennetlik...
    6 2 ...
  • işe yeni giren elemanın sabrını sınamak için red velvet milkshaketen önce tercih edilmesi gereken içecektir. Onu Menüde bilmediği yerlerden vurup git evinde iç sığır diye sövdürün. Bu abidik gubidik isimleri yazmayaydınız menüye. Allahın verdiği çilekli milkshake e neden red velvet diyoruz arkadaşlar bilmediğim bir şey mi var.
    6 1 ...