• nerede deprem olsa mutlaka gündeme gelen depremdir. allah ( c.c ) ın takdiridir olur olmaz bilemem ancak bilim insanları dediğimiz kişilerin güvenilebilecek olanlarına bakarsak çok da muhtemel gözükmemektedir. bilimsel veriler hep bu yönde. belki temennim bu yönde olduğundan bana öyle geliyor ama 99 dan beri sürekli ekranlarda olan adamlara bakınca o meşhur adaların hemen güneyinden geçen ve 7 üzeri şiddette deprem üretmesi beklenen fay için ölü bir fay herhangi bir deprem üretmesi mümkün değil diyorlar.

  ancak silivri açıklarından başlayıp yeşilköye kadar uzanan bir parça var ki burası için ise aktif halde ve 6-6.5 şiddeti arasında bir deprem kaçınılmaz diyorlar. muhtemelen gene bu 3-4 tane dayı haklı çıkacaklar evvelden hep haklı çıktıkları gibi. bu adamlar son 3-5 ay içerisinde hep elazığ ve akhisar taraflarında deprem beklediklerini söylüyorlardı ve neticesinde önce akhisar sonra elazığ şehirlerimizdeki depremler meydana geldi.
  7 0 ...
 • Bir de övünürüz şöyle milletiz, böyle milletiz diye. daha kapı komşusundan haberi yok insanların. kapitalizmin getirdiği nokta bu insanlığı. lafa gelince yok misafirperveriz, yok işte 'Türk milleti' falan, geçin aq bu işleri. bencil bir milletiz. vefasızız, kibirliyiz daha da kötüsü maddiyatçıyız. bide sorsan ahlaktan, dinden dem vururlar s*ktirin ordan!
  4 0 ...
 • Tıp ve bilim insanlarının bulamadığı, nerdeyse kurşun gibi, adamı lönk diye götüren virüse çareyi, menekşeleriyle konuşup, çiçeklendiğinde sevinçten ağlayan, kapı önü dedikodu sevdalısı, fırında sütlaç konusunda uzman, çantasında çamaşır suyuyla gezen ayşe teyzelerden biri bulmuştur.

  Corona virüsüne karşı, sirke!
  Gidiyorsun bim'e, alıyorsun sirkeni, evine, bacana boca ediyorsun, corona' nın ağzına s..çıyorsun işte!
  Tamam, konu kapanmıştır!
  5 1 ...
 • öncelikle söyleyeyim, hastalığın ilk haftasına bakılırsa sars kadar tehlikeli değildir.

  sarsta dünya sağlık örgütü küresel alarm ilan etmişti, dünkü açıklamalarına göre ise, wuhan için acil duruma gerek yok denilmiş.

  sosyal medyada paylaşılan görüntüler, ses kayıtları tıpkı ülkemizde "enkaz altında kaldım yardım edin" tweeti atanlar gibi provakatör eylemlerdir.

  çinliler vurdumduymaz vicdansız pislik insanlardır. tweetterda "wuhandan kaçıp maskesiz gezeceğim hastalığı bütün çine yayacağım" şeklinde yazan troll çinliler var.

  o yüzden itibar etmeyiniz. hastalığın olduğu gerçek, yayıldığıda gün gibi ortada. ancak 1.5 milyar kişilik çinde 45 kişinin ölmesi olağan.
  5 1 ...
 • sözlükte bolca bulunandır. attığım mesajlar gitmiyor. bu da onları çekici kılıyor. ulaşılamayan en sevdiğim.
  1 0 ...
 • birinci ders kesin ölecek olmamız. ya 2005 sonrası yapımı bir binada ova olmayan bir yerde yaşayacağız ki onda da garantimiz yok, ya da tahtalı köyü yüzde 70 ihtimalle boylayacağız. ihtimalen evde değil daha güvenli bir yerdeysek ya da açık alanda geziniyorsak deprem sırasında yırtarız. bu deprem de bize gösteriyor ki dev bir insan kıyımı olacak. ve bu her an olabilir. mesela ben kesin ölürüm evde olursam. yolu yok yani kurtuluşun. benim gibi öğrenci kesiminin, fakir kesimin, eski evlerde, kalabalık yerlerde yaşayanların sonu enkaz altı.

  ikinci ders bu saatten sonra devlet ağzıyla kuş tutsa yine de olacak olan yıkımın, kıyımın önüne geçebileceğini sanmıyorum. azıcık azaltır belki kentsel dönüşüm arttıkça filan. afad kızılay istediği kadar iyi çalışsın elazığda 6.8 de 30 kişi kaybımız var. japonlar 9.5 lik depremden 7 ölüyle çıkabiliyor arkadaşlar hayal değil yani. koca koca gökdelenler yıkılmıyor japonyada.
  1 0 ...
 • Halen daha son teknoloji termal kamera ile tedbir almayı akıl edememek? Gerçekten, her çeşit soru cumleleri ve kalıplarıyla yazıyorum, soruyorum, arıyorum. Sıfır sonuç. Kaynak, cümle, link sıfır.
  Nasıl tespit ediliyormuş bu yöntemle? Tek gayem, kafamdaki bu soruya cevap bulup, öğrenebilmek. Hayatımı, tüm dünya insanlarının hayatlarına tehtid olan virüs hakkinda bir şey öğrenebilmek. Konya'ya varmış ölüm tehlikesi?
  Normal, virüs, sağlık, tıp hakkında hic bir eğitimi olmayan ben. Şu lanet tehlikeyi görür görmez. Söylediklerim, yazdıklarım şunlar oldu; bu doğal bir şey olamaz. Kuş, domuz gripleri gibi üretilmiş bir şey kesin çünkü doğa böylesine zalim olamaz. Doğadan kendi kendine böylesine zalim bir şey çıkamaz. Tüm dünyaya tehtid halindeki salgına, tehtide var olan tüm tedbirler uygulansa bile %100 kesinlikte emin olmak, mümkün olmaz. Örnekleri çok fazla. Kara, hava, deniz tüm yolları kapatalım. Selam bile vermeye girmesinler ülkeye. Bunlar geldi aklıma. Çok basit daha mantıklı, daha kesin önlem olur geldi aklıma. Gelen, memlekete milyar dolarlık yatırım yapacam dese bile. Sonra gelsin. Alınacak risk ölüm. Hayattan, yaşamdan değerli bir şey yok çünkü. Allah yardımcımız olsun.
  1 0 ...
 • fark etmez sevdin mi seveceksiniz gönül bu ben zaten benden 1 yıl 3 büyük biriyleyim ve onu seviyorum allah erkekleri büyük sayanlarin belasını versin

  hz muhammet hz hatice ile evlensi ama hz hatice ondan büyüktü. ve sevdiğim kızın ismide hatice bu yüzden onu çok seviyorum haydi selametle
  4 2 ...
 • Elbette bugünlerden daha kötü günlerin olacak, oldu da. Hepsinin üstesinden tıpış tıpış geleceksin. Üzüleceksin, sıkılacaksın, bunalacaksın e ne yapalım hayat bu hep hoppidi olmaz ki. insanları üzme ve dolayısıyla insanların da seni üzmesine izin vermemeye gayret et.
  Fazla duygusal gözükme. Öyle duygularını ulu orta yerlerde açık etme, etme ki zaafların bilenlerin olsun herkesler duymasın.
  iyi ve topluma yararlı bir birey olma gayenden asla taviz verme, bir taşı yoldan kaldırdığında bir birey olduğunu unutma.
  Ayaklarını sıcak tut hemen hasta oluyosun annen baban da yok yanında kendi kendinle durduk yere uğraşma.
  insanları sev, saygını koru, vicdanını ve merhametini köreltme.
  Sen iyi ki varsın. En azından kendin için.
  2 0 ...
 • Sistemin allah belasını versin. Su yaşta kız da olsam babamdan, annemden para isteyemiyorum. Okuyorum diye is bulamıyorum.
  Hayır ne yapalım taş mı yiyelim?
  Bir de gençler is begenmiyor diyorlar. Sen sunuyor musun ki imkan biz burun kıvıralım.
  4 0 ...