• 34 «Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim.

35 Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim.

36 `insanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır.'

37 Annesini ya da babasını beni sevdiğinden çok seven, bana layık değildir. Oğlunu ya da kızını beni sevdiğinden çok seven, bana layık değildir.

38 Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen, bana layık değildir.
    1 1 ...
  • Sizin için ücretsiz yayına verilmiş bir uygulama. Fakat işin perde arkası daha farklı. Bütün bilgilerinize tam erişim sağlar. Sosyal medya profillerinizde kayıtlı kişilere de. Fakat bunlar için en önemlisi data diye tabir edilen telefon numaralarıdır. Bu uygulamaları indiren herkes numarasını girer ve rehberine erişimi kabul eder. Böylelikle siz farkında olmadan numaranız ve sizde kayıtlı kişiler bu uygulama geliştiricilerin veri tabanına işlenir. Bu numaralar onların ne işine mi yarayacak. Bu numaralar hep paradır. Güncel aktif datalar ciddi rakamlara satılır. SMS firmalarından ilgisiz alakasız SMS’ler geliyorsa sebebi bu dur. SMS firmaları da kendi aralarında data paylaşır. Dolayısıyla numaranız kısa bir sürede bir çok SMS firması tarafından istemediğiniz her çeşit tanıtım yağmuruna tutulacaktır. Geçmiş olsun.
    5 0 ...
  • Gece dışarıda Gezer laf olur sözlükte Gezer laf olur. Sizin kafanızdaki kız profili nasıl çok merak ediyorum. Saat 10 olunca uyusun sabah da erken kalksın. Sağa sola bakmasın sosyal medya kullanmasın. Çok fazla erkek çevresi olmasın vs. Vs. Diye uzar gider. Bu mu sizin kız profiliniz ? Buradan bakınca pek öyle durmuyor da. Sözlükten kız düşürmeye çalışan sizler için söylüyorum bunu. Kızlar bu saydığım kriterlere uyacak olursa işiniz çok zor.
    1 0 ...
  • kim o numara sorgulama

Kim O?, sizin için harika bir “arayan kişi tanımlama” uygulamasıdır. Ücretsiz olarak sahtekarları ve dolandırıcılar tespit etmenizi sağlar.

Gelen arama istenmeyen bir aramaysa anlık olarak sizi uyarır. Böylece bütün reklamlar ve telefon dolandırıcılığı aramalarından gerçek zamanlı olarak korunursunuz.

Telefon defterinizde kayıtlı olmayan numaralardan aldığınız çağrıları, anlık olarak tanımlayabilirsiniz.

Arayan numarayla ilgili yorum yapabilir ya da daha önce yapılmış yorumları okuyarak hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kim O?, arama sırasında karşınızdakinin kim olduğunu gerçek zamanlı olarak tespit eder. Artık arayan numaraların kime ait olduğunu merak etmeye veya bilinmeyen numaraları reddetmeye son!

Kim O?, bilinmeyen numaralar yerine gerçek arayan kimliklerini gösterir böylece kayıtlı olmayan arayanları kolayca tanıyabilir ve açmadan önce kimin aradığını daima bilebilirsiniz.

NASIL KULLANILIR?
    ○ Uygulamayı Google Play'den indiriniz.
    ○ Telefonunuzda Kim O? uygulamasını açınız.
    ○ Tebrikler artık telefonunuz çaldığında arayan kişinin gerçek ismini görebilecek, bir daha asla dolandırılamayacaksınız.

BAŞLICA ÜCRETSiZ ÖZELLiKLER
    ○ YENi! - Numara Kopyala: Herhangi bir yerde numarayı seç ve kopyala, otomatik olarak kime ait olduğunu görebileceksin!
    ○ Arayanı her zaman tespit et - Bilinmeyen aramaları gerçek zamanlı olarak tespit edin
    ○ istenmeyen aramalardan kurtul - istemeyen arayanları ve dolandırıcıları tespit edin ve önceden öğrenin
    ○ Rehberinizde olmasa bile arayan kişiyi sizi aradığında kim olduğunu anında öğrenin
    ○ Telefonla pazarlama yapanlar ve dolandırıcılık gibi istenmeyen aramaları tespit edin

Bilmeniz Gerekenler:
    ○ Kim O? uygulaması, internet bağlantısına ihtiyaç duyar.
    ○ Kullanımı tamamen ücretsizdir.

Etiketler;
    Arayan Tespit Edici
    Kim O?
    Arayan dolandırıcı mı
    Bu numara dolandırıcı mı
    Dolandırıcı mı
    Numara sorgula
    Kim arıyor
    Ücretsiz numara sorgulama
    Numara kimin bilinmeyen numara sorgulama
    Bilinmeyen numara sorgulama
    isimden numara sorgulama ücretsiz
    Numara sorgulama bedava
    Numara sorgulama programı
    Numara sorgulama siteleri
    Numara sorgulama sitesi
    Numara sorgulama uygulaması
    Numara sorgulama ücretsiz
    Telefon numarası kimin olduğunu öğrenme
    Numara kimin olduğunu nasıl öğrenebilirim
    Kimin numarası olduğunu öğrenme
    Numara kimin adına olduğunu öğrenme
    Telefon numarası kimin olduğunu öğrenme programı
    Numara sorgulama apk
    Numara sorgulama apk indir
    Numara sorgulama app
    Numara sorgulama indir
    Bilinmeyen numaralar
    Telefon numarası sorgulama
    Numara kime ait
    Numaradan isim bulma
    Kimin numarası öğren
    Bilinmeyen numara ögrenme programi
    Kime ait bu numara
    Numara bulma programi
    Bilinmeyen numara öğrenme
    Bilinmeyen numara bulma
    Bilinmeyen numara bul
    Beni arayan numara kime ait
    Arayan no kime ait
    Arayanı bil
    Telefon numarasi bulma
    Telefon numarasından isim bulma
    2 2 ...
  • Botlar iş başında.

Ayrıca indirmeyiniz. Bu tarz uygulamalar rehberinize tam erişim isteği ile çalışır. Rehberinizde kayıtlı olan herkesi diğer kullanıcılar ile paylaşır. Ayrıca sizin bilgilerinizi de başkaları ile paylaşır.
    22 3 ...
  • insanların işi gücü, okulu; bir uğraşısı var.

bizim gibi boş kimseler de anca böyle kuru kalabalık oluşturur. ne faydamız var acaba şu an, kendimize!
    5 0 ...
  • özel fatih lisesi, 9-b sınıfından 1031 numaralı berat albayrak'ın büyük(!) başarısıdır.
    bütçe açığı hedefini tutturmayı başarmak

"başkası adına utanmak" olur ya hani, şu satırları yazarken ben utanıyorum.

normal şartlarda bir bütçe yaparsınız, planlarsınız, yıl sonunda da bu bütçeyi tutturmaya çalışırsınız.
    ben sade bir vatandaş olarak öyle yapıyorum misal.
    üstelik ben bütçe yaparken kimseden yardım almıyorum, profesörler, uzmanlar falan olmuyor emrimin altında.
    neyse işte, norma şartlarda bir bütçe yaparsınız ve bu bütçeye uygun hareket eder, yılsonu hedeflerini tutturmaya, bütçeyi denk getirmeye çalışırsınız.
    şayet bütçeyi tutturduysanız, denk getirdiyseniz başarılısınızdır, bununla övünebilirsiniz.

ama ya bütçe açığını tutturmayla övünmek...neyse...

bakın 9-b sınıfından berat, bütçeyi tutturamayınca, yılın bitmesine 2 ay kala çıktı ve bir "bütçe açığı hedefi" belirledi.
    72.1 milyar lira bütçe açığı vermeyi hedef olarak koydu. bu hedefi alkışladılar biliyor musunuz?
    kimler kimler alkışlamadı ki?
    güler sabancılar, ferit şahenkler, tuncay özilhanlar, tüsiadçılar, keskçiler, bakanlar, vekiller...hepsi de bütçe açığı verme hedefini alkışladılar.

ve 9-b sınıfından berat çıktı dedi ki;
    "bütçe açığı hedefini tutturduk, 72.6 milyar tl bütçe açığı verdik...!!!"

şaka gibi.
    aslında onu bile tutturamamışlar, hedeften 500 milyon lira daha fazla açık verilmiş.

ve 9-b'den berat, bütçe açığı verme hedefini tutturduğu için kendini başarılı addediyor ve övünüyor.

bize okulda 2+2'nin her zaman 4 olduğu öğretildi.
    ama demek ki özel fatih lisesinde farklı teknikler öğretiliyormuş.

utancımdan daha fazla yazmak istemiyorum.

bütçe açığı kaynak:
    http://www.hurriyet.com.t...BCacqR7c2pcGCCI-B8XFvK85E
    14 3 ...
  • hayırlı adaylıklar...!!!

bir adayımızı tanıyalım.
    adı: ahmet doğan.
    kahramanmaraş-andırın ilçesi, akp belediye başkan adayı.
    https://www.yeniakit.com....i-ahmet-dogan-586889.html
    adil öksüz ün dayıoğlunun akp den aday olması

ahmet doğan kimdir?
    ahmet doğan bir hakim. fetöcü adil öksüz'ün dayısının oğlu.

ama bakın ahmet doğan'ın ismi mit raporunda nasıl geçiyor;
    http://www.milliyet.com.t...i-fbi-dan-gundem-2490411/

elbette suç kişiseldir.
    adil öksüz fetöcü diye, dayısının oğlunun da fetöcü olacak hali yok.

ama en basit memur atamalarında bile güvenlik soruşturmasında gariban insanların yedi ceddini didik didik araştıran akp, kendi belediye başkan adayları hususunda neden titiz davranmıyor?
    15 1 ...
  • Alışkanlıktır.
    Rapunzel gibi saçlarını savura savura gezemeyen, ama inatla uzun saç seven kadındır.
    Hatta dostları ara ara, " hahhh geldi yine Ören bayan" dese de, halinden ve tarzından mutludur.

Sımsıkı, ensede topuz yapılmış bir saç, buğulu göz makyajı, nude tonlarda ruj, halka küpeler...
    Al sana tarz!
    16 3 ...
  • (bkz: çomar frame projesi)

çomar frame projesi nedir?

sözlükte yazan normal insanların ilgilenmeyeceği konu başlıklarının yer aldığı ve sadece çomarlara hitap eden ve yine sadece kendilerinin inandıkları yalanların başlıkların yer alacağı sözlük köşesi.

örnek uygulama;
    sözlükte çomarlara özel bölüm ayırmak

valla süper oldu.
    haydi ismail büyük düşün...!!!
    12 2 ...