• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

10 0
  • Bir söz. Erdoğanın zamanında dillendirdiği bir söz.

"Ayasofya'yı açmanın bir götürüsü var. Ayasofya'nın açılmasını isteyenler, yurt dışındaki camilerimizin başına ne gelir hiç düşünüyor mu? Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim."

https://mobile.twitter.co.../1281723471496712197?s=19

Çomarlar? Wtf?
    12 5 ...
  • tarih ve medeniyet konusunda diyarbakır her türlü paris'in eline verir.
    bakma 200-300 senedir ihmal edilediğine. türlü uygarlıklar gelmiş geçmiş. biz ihmalkarsak bu kadim şehrin kabahati ne?
    bizim medeniyet ve kültür şehrimiz diyar-ı bekir'e doğunun parisi falan denmesi benimde çok canımı sıkıyor.
    3 0 ...
  • crocs

21.
  • yıl 2009, yer bodrum torba.

-lan oğlum bi terliğe o kadar para verilir mi? hemde lastik resmen. tuvalet terliği. ahahah, malsın sen resmen. ahaha.

+ya arkadaş günde 12 saat ayakta çalışıyorum ben. rahat bu.

-ya bırak ya, enayisin sen. ahaha.

yıl 2020, yer bütün şehirler.

-aşırı rahat ya. ayrıca çok şık. artık sadece bundan giyiyorum.

diyeceklerim bu kadar bu marka hakkında.
    6 1 ...
  • dileğim ne biliyor musunuz? mescid-i aksa nın sinagog oldugunu gormektir. ne kadar pislik insanlar olduğunuzu o zaman gösterirsiniz işte.

sadece merak ettiğim şudur; mescid-i aksa sinagog olduğu zaman türkiye nin 1 kelime dahi tepki vermeye hakkı olmayacak cünkü biz de vakti zamanında kilise olan bir yeri, dünya tarihinde önemi olan bir yeri camii yaptık. ha bir de avrupa daki camii leri de kapatıp kilise ye falan cevirseler görürdüm sizin sevincinizi.

bekleyin daha party yeni başladı; ayasofya nın faturasını bize nasıl kesecekler göreceğiz.

ayasofya nın camii olmasına karşı cıkan insan bizans torunu değildir, tarihe saygısı olan insandır, sonrasında oluşacak krizleri düşünen insandır.

son olarak şunu diyebilirim; oy alabilmek için yapılan bir hamleydi bu ve başarılı oldu.
    14 5 ...
  • Yerden göğe kadar hakkı vardır, sövsündür, hatta beraber sövelim.

Denilen odur ki, avrupa'nın bir yıllık dondurma harcama gideri tamamıyla afrika'ya aktarılırsa, açlık, sefalet kalmaz.

On katlı hamburgeri löppp diye yiyip, ardından büyük boy elmalı turtayla, iki litre kolayı gömen, sonra da dr nowzaradan'dan medet uman amerikalı yamyamları gören çocuk, küfretmesin de napsın?!

Tek derdi, somonun bu yıl yağlanmaması olup karalar bağlayan, norveç' i duyup da, basmasın mı en kallavi küfürü?!

Yağı fazla görünce orasına burasına süren, altın taharat musluğuyla mabadını paklayan, şatafat düşkünü, petrol zengini araplara hiç değinmeyelim bile!

Durum hal böyleyken, g.tünü dönüp görmezden gelen, hiç yoklarmış gibi davranan sisteme ben de seninle küfrediyorum çocuk!
    Fuck you!

Ayrıca coğrafya kader değildir diyenlere de fuck you!
    6 2 ...
  • Kültürlü olmak 3-5 kitap okumak demekse ülkemizin cinsiyet farketmeksizin sorunu zaten bu.

Ama kültürlü olmak bu değildir. Bir insan, hangi konuyu açarsan aç, sakin ve mantıklı şekilde konuşabiliyorsa, bilmediği bir konu olduğunda öğrenmeye çalışıyorsa kültürlüdür. Zira millet olarak araştırmaktan ve öğrenmekten yoksunuz. Bu yüzden bilgi sahibi olup bu bilgiyi aktarabilen her insan kültürlüdür.

Bana böyle biri denk geldi mi? Hayır. Ama genel sorundan kaynaklandığı muhtemel.
    5 2 ...
  • Artık kültürlü kavramını hayatımdan çıkarıyorum ve bunu gelişmeye ve öğrenmeye açık aklı selim insan olarak değiştiriyorum. Çünkü kültür çok genel bir kavram kültürlü ama neyin kültürü bu. Şimdilerde boş konulara hakim insanlara da kültürlü diyorlar ve bu insanların kültür anlayışı dizi, film ve kitapların yazarlarını bilmekten öteye geçemiyor.
    6 1 ...
  • az önce kendime ne kadar saygısız davrandığımı fark ettim. meditasyon yapmaya çalışan aşırı yüklü zihnim "sakinolsakinolsakinol" derken çat diye yüzüme vurdu bunu, donakaldım. haklıydı çünkü, çok haklıydı.
    "ruhunu sev, sana tam anlamıyla ait olan tek şey bu. zihnin bozulabilir, egona yenik düşebilirsin. bedenin çürüyebilir ama ruhun senin." diyorum çok uzun bir süredir. uyuşturucuya alışıp bırakmış gibi; özümü temiz tutmaya, bu yüzden tetikte olup birine öfkelenmemeye, nefret etmemeye çalışıyorum. öfkelenirsem git diyorum, kendimden uzaklaştırıyorum çünkü kirleniyorum. kendimi disipline etme yöntemleri arıyorum. eskilerin yaptığı gibi bir odada günlerce kalamam ya da kendime zincirlerle vuramam, benim yöntemim bunlar değil biliyorum.
    oturup düşünüyorum o yüzden. yazıyorum. kusunca rahatlamak gibi, iyi geliyor.
    özümün değerini birine "ruhum" diyerek kirletmişim aslında bunu fark ettim. O kelimenin gücünü önce yitirmiş sonra bulmuş gibiyim.
    Komiktir... Eskiden ruhum dediğim kişiye şimdilerde teslim olamazken, korktuğum kendime ve güvenmediğim dünya'ya teslim olmak için çabalıyorum. Eskiden ruhum dediğim kişinin önünde dizim titrer, 2 kelimesi için ağzının içine bakar, yağmurlu günde bir damla su versin diye yerlere kapanırdım...
    Ayağına taş değmesin.
    Yaptığım doğru değildi. Doğru olsa tüketmezdi, yaşatırdı beni, bizi. Oldu mu olmadı mı bilmiyorum.
    Aşk kendinden ödün vermek değil aynı aşkla kendini ve o'nu sevmektir.
    Önceliğin bir insan olursa yitip gidersin. Ne aşkın kalır ne sen.
    Sevmekten korkmamak gerek. Geriye ne kalır ki?
    3 0 ...
  • Gıda endüstrisinde yaygın bir organik koruyucu madde. (bkz: Limon tuzu) olarak da bilinir bu organik bileşik. Özellikle meşrubat endüstrisinde bu arkadaşın girmediği içecek sayısı sayılıdır. Evde kendi içecek karışımlarımı kendim üretip bunu hobi haline getirdiğim için benim de çok sevdiğim bir bileşik.

Çok eskiden limon suyundan üretilir iken 100 yıldan fazladır bir küf türüne şeker yedirilerek elde ediliyor. Hem maliyeti düşürüyor hemde üretimi arttırıyor. (Her hangi bir küf değil. Özel bir küf türü) ve bu mucizevi bileşik hayatımızı o kadar kolaylaştırıyor ki sayesinde lezzetli salatalar ve turşular yiyebiliyoruz.

Bu bileşiğe hayranım. idolümsün sitrik asiiiiiiiit.

Sirke imiş limon imiş hepsi boş en güzel turşular senin sayende olur.
    1 0 ...
  • benim anlamadığım bir şey var. biz rumlardan aldığımız şeylerin genellikle adını değiştiririz. neden 500 küsür yıl geçmesine rağmen bunun adını ayasafiye ya da ay-i safiye yapmadık? şu an isminin içinde 'sofya' geçen bir camimiz var farkında mısınız? sophia'da mı namaz kılmak istersiniz eeeeeyy millet.
    4 1 ...