• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

  Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

  Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

  10 0
 • Biseksuel kardeşim ya da nick koymayı unuttum mu desem veya yazarçizer36 mi ya da başka bi şey mi karar veremedim şimdi.

  Yine ihtişamlı geri zekalılığıyla nickaltımda biten yazarlar görüyorum. Utanmadan fake hesaplarından da artılamışlar entrylerini biz burda en azından gerçek hesaplarımızla yazıyoruz gelip ağlayıp sızlamayın burda. Neyse yapın priminizi buldunuz benim gibi mükemmel yazarı devam edin.
  5 0 ...
 • aylardır endişelerimiz boşa değilmiş. süreç ocak ayında ankara gata'da başladı. babam yutkunmada zorluk çektiğini söyledi. dilinde bi yara vardı. gata normal bir ilaç tedavisini başladı. 2 ay sonra gittik kontrole.yara geçmemişti ve birazcık da olsa büyümüştü. durumun ciddiyetini fark edince tam virüsün en yoğun yaşandığı zaman dilimi olan martın 3.haftasından itibaren bizim hastane maceramız başladı.

  ilk önce onkoloji hastanesinin kulak burun boğaz servisine gittik. patoloji sonuçları iyi çıkmadı. tümür kötü huyluymuş dediler. pandemiyi bahane eden onkoloji hastanesi doktorlar ileri bir tarihe ameliyat tarihi verince biz de hacettepe hastanesi öğretim görevlisi Taner Yılmaz'a ulaştık. 1 hafta önce hacettepe'de ameliyata giren babamın operasyonu 8 saat kadar sürdü. dilinin yüzde 40'lık kısmını aldılar. çeneye platin taktılar. şu an burundan besleniyor.

  konuşma şu an oldukça zor. ama doktor 3 ay sonra normal konuşabileceğini söyledi. ama vücudun diğer bölümlerine metestaz yapıp yapmadığı 2 hafta sonra belli olacak.

  şu an 2.evrede. sapasağlamdı babam, hastaneye yatışını kendisi yaptı, iştahı , duygu moral hali hastaneye yatmadan önce son derece iyiydi. ama şimdi...

  bu yazıyı neden yazdım? deneyimlerimi paylaşıyorum, aynı hatalara düşmeyin.

  1. asla asistan , intör denilen bazı doktorumsu zatlara soru sormayın. söyledikleri moral bozmaktan bir işe yaramıyor. hocalara sorun.

  2. araştırma hastaneleri ,üniversite hastaneleri döner sermayesi olan hastaneler ücretli. bu tür ameliyatlarda prof. giriyorsa ameliyata, 6.000 liraya yakın bir ücreti var.

  3.üniversite hastanelerindeki muamele-- özelllikle hacetttepe-----devlet hastanesindeki muameleden kötü. biz ameliyattan 3 gün sonra hocaya ameliyatla ilgili sorular sorabildik.

  4.doktorların birisine babamın çenesi ile ilgili bir soru sormak istedim. diyaloğu aşağıya aktarıyorum. kelimesi kelimesine:

  Ben:Bir bakar mısınız? Bir şey sorabilir miyim?
  Genç Doktorumsu: Çabuk söyle, ne var?(odaya yöneldi)
  Ben: Tamam, gelme. istemez.Çık burdan!
  Genç Doktorumsu:( 1 dk sonra gelir) Neden böyle konuşuyorsunuz?
  Ben: Sizden bir şey rica ettik. Bu tavrınız doğru muydu ?..

  devlet hastaneleri çok çok iyi demiyorum ama burada sonuçta bir devlet adabı var. üniversite hastanelerinde ise daha çok özerk bir yapı var.
  22 0 ...
 • Eşcinsellerden neden iğrenilmesi gerektiğine dair basit bir tweet'tir. işte bu ibnelerin gerçek hedefi ve amacı da bu zaten, islam düşmanlığı. En kısa sürede helak olmanız dileğiyle. işte bu yüzden hep azınlıktınız azınlık kalacaksınız, işte bu yüzden hep dışlandınız ve mahşere kadar da dışlanacaksınız.

  https://twitter.com/lgbti.../1282728574559059968?s=19
  türkiye lgbt birliğinin attığı iğrenç tweet
  15 8 ...
 • Sözlükle ilgilenmemektelerdir ya da nerede kendi halinde yazar varsa onun entrylerini falan silerler. Sözlükte kadınlae hakkında nefret söylemi içeren entry girildi ve yazar çaylak yapıldı sadece, neden? Sözlükte moderasyon bulunmuyormuş, yetkililerin de sadece çaylak yapma hakkı varmış. Aaa işe bak yav! Tüh keşke eleştirmeseydik, haklarına girdik. Çok üzüldüm.

  nefret söylemi olan entryleri de savunun bence, sonuçta formata uygun entry giriyorlar. (bkz: swh)
  3 3 ...
 • ayasofya'nın kilise yapılmasının gündemde olduğu dönemlerde, istanbul'daki yunan askerleri arasında moda olan ayasofya arka planı önünde yunan askerinin vermiş olduğu pozdur.
  işgal döneminde yunan askerin ayasofya pozu

  patrikhane'nin girişimleriyle o dönem ayasofya ve çevresindeki araziler ve emlaklar zengin rumlar tarafından satın alınmaya başlanmıştı.
  yunan başbakanı venizelos, istanbul'a gelip patrik'in elini ayasofya'da öpeceğine dair açıklamalar yapıyordu.
  hatta patrikhane ayasofya'ya asılacak dev bir yunan bayrağı bile hazırlamıştı. hazırlanan bu yunan bayrağı galata'daki bir kilisede takdis bile edilmişti.

  işgal kuvvetleri de ayasofya'nın yeniden kilise yapılmasına sıcak bakıyordu.

  hatta dönemin ingiltere başbakanı lloyd george ayasofya'nın kilise yapılması konusunda; " “istanbul, bilhassa doğu dünyasının kozmopolit ve milletlerarası bir şehridir. ayasofya tabiatıyla eski hüviyetine iade edilecektir" şeklinde açıklama yapmıştı.

  lakin ulu önder atatürk önderliğinde kurtuluş savaşımızın kazanılması, 9 eylül 1922'de de yunan ordusu'nun imha edilip denize dökülmesiyle birlikte şımarık yunanların bu hayalleri de sona erdi.

  şüphesiz ki ayasofya şayet kilise olsaydı, istanbul'da vatikan gibi bir dini merkez olacak, lloyd george'un dediği gibi milletlerarası bir statüye sahip olacaktı.

  şimdi bugün ayasofya'yı müze yaptığı için atatürk'ü ihanetle suçlayanlar, ona küfür ve hakaret edenlere bakıyorum da, bir millet bu kadar nankör olamaz, olmamalı...

  istanbul'u işgalden, ayasofya'yı da kilise olmaktan kurtardığı için mi düşmansınız atatürk'e?

  biliniz ki; ayasofya hususunda atatürk'e hakart edenler ve o'nu suçlayanlar gerçek birer vatan hainleridir.
  ayasofya'da fetih suresi okutan, ayasofya'da kadir gecesi mevlid okutan ve bunu dünyaya radyodan naklen yayınlatan kişi atatürk'tür.
  (bkz: ayasofya da fetih suresini ilk okutan dünya lideri/#43419680)

  ayasofya'yı "cami" olarak tescil ettiren ve ayasofya'yı kebir camii şerifi olarak tapuya kaydettiren de yine atatürk'tür...
  işgal döneminde yunan askerin ayasofya pozu

  bunları yaptığı için mi düşmansınız atatürk'e???
  8 4 ...
 • Cidden yazık bizim millete. O kızlar istediği gibi giyinir davranırlar. Bu başkalarına sapıkça bakmayı gerektirecek bir olay değildir. Kızınız bacınız yok mu? Olmayacak mı? Birisi yapsa yakınınıza linç edersiniz peki niye çürümüş zihinle yorum yapıyorsunuz. Utanmanız yok mu? Bu illa 18 yaş altı için değil genel olarak bir kadın erkek farketmeden duyarlı ahlaklı, saygılı bir şekilde gideceğiniz yere gidin ve yaşayın. insan olmayı bir türlü yapamıyor eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız ya da başkaları sizlere diyorsa uzman destek alın.
  iğrençlikler içinde yuvarlanmanız ne size ne topluma bir faydası yok. Bu yorumları yapanların geçmişlerinde sorunlar olduğu apaçık ortada. ŞUNU artık anlayın, insanlar istedikleri gibi davranır edep vb gibi şeyler onu bağlar. Bakmayın zor mu? Ne o pis nefsiniz mi azdı? sizi taciz ediyorsa şikayet edin muhattap olmadan.
  4 1 ...
 • Modern, kültürlü, bilimle, sanatla ve sporla ilgilenen erkek yaşı ne olursa olsun candır can. Diyeceğim o ki yaştan, tipten ve paradan daha önemli şeyler var, tercih meselesi.
  Ve;
  Or*spu: Para karşılığı cinsel ilişki yaşayan kadın.
  Kelimeleri anlamlarını bilmeden kullanmayın.
  11 4 ...
 • Üniversitede sınıfımda feminist bir kız vardı. Allah için kız görsel olarak güzeldi ama ahlaken zayıftı.
  Sınırsız cinsel özgürlüğü savunurdu ve aşkı sevişmekten ibaret sanardı.
  Üniversitenin bütün serseri, ahlaksız ve hergele erkekleriyle sevgili oldu teker teker.
  Her gün farklı bir evde, farklı bir otomobildeydi.
  Aşkı bir onda bir bunda ararken bir onunla bir bununla yatıyordu. Ancak bir türlü aradığı aşkı bulamıyordu.
  Diğer kızlar da buna özeniyordu.
  Her ayrıldığı sevgilisine bahaneler buluyor, yenisinin kucağına atlıyor ve sonra yenisini de kötü ilan edip bir diğerine gidiyordu.
  Ünversite hayatı milletin altında aşkı aramakla geçti. Ancak bir türlü mutluluğu yakalayamadı.

  Diğer yandan ciddi ilişkileri olanlar vardı. Şimdi çoğu evlendi, yuva kurdu, aile oldu. Gayet mutlular.

  O feminist kıza ne oldu mu dersiniz? Hala ona buna vurduruyor ve aşkı yatakta aramaya devam ediyor. Yaşlanana kadar böyle gidecek gibi. Sanırım yaşlandıktan sonra da rastgele birini seçer peşindeki avcılardan.

  Bana göre aşk yatakta, bedende değildir. Aşkı yatakta arayanların hepsi aynı durumdalar. Doyumsuzlar ve tek insanla yetinmiyorlar. Bu yüzden bir kişiyi uzun süreli sevemiyorlar.
  3 1 ...
 • bakkala vs gitmek için çıkmış olanlarda kabul görüyor mu sorusunu beraberinde getiren söylemdir. bıkmadınız lan her olaydan prim kasmaktan her olayda insanları fişlemeye çalışmaktan kutuplaştırmaktan. kurtuluş savaşı ülkeyi işgal eden yunana karşı fransıza karşı ingilize karşı verildi. 15 temmuzu gerçekleştirmeye çalışan şerefsizler o gücü ellerine nasıl geçirdi ? kendi silahlı kuvvetlerimiz nasıl oldu da ( ne oldu da ) kendi halkına kurşun sıkabilecek kadar ele geçirildi. bir kez şunu sorgulayın ondan sonra goy goya devam edersiniz.
  4 1 ...
 • Acıyla okunan cümle.
  Ulu Tengri herkese hayırlı anne ve baba ve tabii ki hayırlı evlat versin.

  işte bu yüzden, anne ve baba olmak önemlidir.
  Erkek olmanız, baba olmanız için yeterli değildir, baba vasfına layık olmak başka, bambaşka özellikler ister.
  Her erkeğin çocuğu olabilir ama çocuğu olan her erkek baba değildir.

  Arkasında kırgın ve öfkeli çocuklar bırakmadan anne ve baba olmayı öğrenmek gerek.
  5 1 ...