• küçükken, neden böyle derler ki diye, kızdığım, fakat büyüyünce ne demek istediğini anladığım insandır. bu bir bla bla geyiği olayı değil, gerçekten var böyle bir durum. hatta, yaşantısı gayet rahat, mutlu bildiğim insanlar bile, keşke çocuk kalsaydım deyince ben şaşırıyorum mesela. çünkü, hareketli bir yaşam, çocukluğa dair özlemi gidermez ama, çocukluk hatıralarını saklı kılar diye düşürdüm hep. fakat fena yanılmışım. ki yanıldığımda iyi oldu. demek ki, çocukluğa özlem duymanın, yetişkin yaşamda, iyi kötü, ne yaşadığının bir önemi yokmuş. amma ve lakin, çocukken ne yaşadığının önemi var tabii. kötü yaşadıysan hatırlamak istemezsin, o düşünceye de varım. o zaman da şunu dersin; iyi bir hayat yaşadığım dönem, keşke çocukluğuma denk gelseydi diye.
    6 0 ...
  • Nerenin moderatörü olduğu belli değil. Biz sözlük içi bu kadar yazsak engel yeriz.

Ayrıca belge istedim, göndermedi. Oysa dedikodu var diye ne kadar da heyecanlanmıştım. Duygularımla oynadı yalancı.

Bence ona buna iftira atmayı bıraksın, uludağ sözlük moderatörü kendisidir.
    11 1 ...
  • Kaçma eylemini taktiğe çevirerek.

*Sevilmediğim bir ortamda mıyım?
    Kaç!

*Sevmedigim, aidiyet hissetmediğim, huzursuz oldugum bir mekanda mıyım?
    Kaç!

*Enerjimi emen, canımı sıkan bir insanla mı muhattabım?
    Kaç!!

*Aşagalandığım, sömürüldüğümü hissettiğim, hak ettigim parayi almadığım bir projenin/işin içinde miyim?
    Kaç abi kaç!!

*Melankolik ruh hali girdaplarına çekiliyor, zapladiğım her tv kanalında dramatik diziler mi var?
    Kaç hemen müzik kanallarına!

*Rastgele ağır notalar, arabesk şarkı sözlerine mi maruz kalıyorum?
    Kapat şarkıyı, kendin çal kendin oyna!

A-B-c...z planlarım hep kaçmak.
    21 4 ...
  • içinde olmayanlara garip gelen ancak bazen gerçekten insanın aklına giren olay.

düşünün okulunuzu uzatmışsınız yani kafadan bir 5 sene harcamışsınız üniversiteye ama elinize diploma alamamışsınız. hangi dersi alırsanız alın zaten alttan almış oluyorsunuz sınav esnasında önünüze kağıt geliyor ve yine kalacağınızı anlıyorsunuz. yapamıyorsan bırak diyenler olabilir ama bıraksan ne olacak giden 5 seneyi nasıl telafi edeceksin? hayatınızın sonuna kadar o başarısızlığı taşıyacaksınız yanınızda. işte böyle anlarda insan hayatına son vermek istiyor açık ve net.
    10 0 ...
  • Freedom House’un internette Özgürlük 2017 raporunda yer alan ifade.

türkiye de 6 bin troll tartışmaları manipüle etti
    https://www.evrensel.net/...rubunu-kim-finanse-ediyor

hdp'li ve chp'li vekilde bunları kim finanse ediyor diye sormuş.
    - Sayısının en az 6 bin olduğu bilinen ‘troll’ grubu nasıl istihdam edilmektedir? Bu – en az – 6 bin kişinin maaş, sigorta ve diğer giderleri kim tarafından nasıl karşılanmaktadır?

ben cevap vereyim; tabiki anavatan partisi.
    8 2 ...
  • bak kardesım neı sawundugunu bılmıorm ama soyle dusunelm dolar 4 lıra olmus olablr ama bız ekmegı dolarla mı alıorz hayır? hem nıe taktınız dolara bu kadar bılmıorm bızler en cok arabıstan paralarına bakmalıız cunku dolarn usdunde ıbrahım lıncoln resmı war o adam bı aralar galatasarayda oynadı sen weled oldugun ıcın hadırlamazsın galadasaray da fetullah fln seylerı cıkdı yoksa sen fedocu msn lan sn? bana bak ewlad 15 temmuzda tankların onune cıkmadık mı ? cıktık kenan sofuoglu motorsıkled yarısında bırıcı olmadımı? oldu surıyeye gırmedık mı ? gırdık. ozaman weledlık yabma we odur odurdugun yere sanalda kawgacı reelde ana bacı?
    9 1 ...
  • bekir bozdağ; abd reza zerrab ı zorla alıkoyup turkiye'ye olmadık şeyler iftiralar anlatlatması için zorluyor demiş.
    yani hükümete göre zarrab ne anlatırsa anlatsın abd nin baskası ile yalan ifade vermiş olacak. çomarlar da buna inanacak.
    14 1 ...
  • tantanların oraları kloraklarsak buralarda yere düşürdüğümüz çiğdem, darı, domat, gevrek ve boyozları rahatlıkla yiyebiliriz. asfalyalarımı attırmayın. evet.
    11 0 ...
  • (img:#1580610)

- heyy şeref yoksunu,

- zavallı hasta ruhlu aile ortamında pohpohlanmis,

libidosunun verdiği gazla sağa sola kendi sakalına ve biyigina çiş yapan güve kozası..

Cahil ozbenlik saygını, kendi hayatını tek başına idame ettiğinde kullan.

Hasta ruhlu o.çocuğu (o ortam demek anlamışsındır.)

Bu Egosantrik hallerinin tedavisi için

Sana pembe elizabeth eldiveni alacam.

(Bir de 21 çekme kursuna gönderecem)

Artık battaniye altı ıslak hayallerine

Öğrenim görmüş biri olarak devam edersin.

Şimdi kıçını dön.

(Seni tanıyan kaba Saba bir dost)))

Edit: şimdi senin de bir nick (altın) oldu.
    14 5 ...
  • nana godi

195.
  • nana godi
    takipçi kasmak gibi bir derdim yok sadece tarzını sevmiyorum. eleştiriye gelemediği gibi şiirsel ana bacı günleri başlatmış mesajdan. dediğim gibi ince ruhlu değilsin işte tekrar kanıtladın.
    Edit:
    nana godi
    Durmuyor.
    14 3 ...
  • kapat