• bursa-inegöl'e bağlı kurşunlu mahallesi'nde(köyü) gerçekleşen tecavüz olayıdır.

  --spoiler--
  Kurşunlu Mahallesi'nde 22 yaşındaki bipolar bozukluğu olan G.U.'ya tecavüz ettikleri iddia edilen 8 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.
  Edinilen bilgiye göre olay inegöl'e bağlı Kurşunlu Mahallesinde meydana geldi. iddiaya göre Çanakkale'nin Çan ilçesinde bulunan ikametinden kaçan G.U Kurşunlu Mahallesine geldi. Burada tanıştığı bir kişi tarafından bağı evine götürülen G.U iddiaya göre birden fazla kişi tarafından tecavüze uğradı.
  --spoiler--

  bu arada toplu tecavüz olayının 8 kişiyle sınırlı olmadığı, yapılacak gözaltılarla beraber zanlı sayısının 25'e ulaşacağı söyleniyor.

  ulan yetmedi mi artık?
  her gün bir taciz, bir tecavüz.
  üstelik zayıf insanlara, engelli insanlara bile tecavüz ediyorsunuz allahın belaları.

  https://www.inegolonline....-tecavuz-etmisler-969319/

  edit: bir insan tecavüz haberini neden eksiler? ruh hastasısınız yahu.
  16 9 ...
 • deneme yanılma yöntemi ile ülkeyi yöneteceği şimdiden belli olan başkandır.
  efsane yahu.

  daha geçen hafta yayınladığı 3 kararnameden geri adım atmış sayın başkanımız.

  bunlardan ilki;
  (bkz: rektör olmak için prof olma şartının kaldırılması)
  daha geçen hafta yayınlanan 703 sayılı kararname ile rektör olmak için profesör olma şartını kaldıran başkanımız, şimdi geri adım atıp profesör olma şartını geri getirmiş.

  yeni kararnameye göre, rektörler en az üç yıl profesörlük yapanlar arasından cumhurbaşkanı tarafından atanacakmış.
  http://www.diken.com.tr/r...lma-sarti-geri-getirildi/
  --------------------------------------------

  bir diğer geri adım, spk ile ilgili yayınlanan kararnamede.
  703 sayılı kararnamede borsa'da işlem gören şirketler hakkında içerden bilgi vermenin suç olmayacağı
  belirtilmişti. tabi buna sadece iç piyasadan değil bütün dünya piyasalarından tepki gelince bunda da yeniden düzenleme yapılmış ve eski haline dönmüş.
  http://www.bloomberght.co...-bozucu-eylemler-duyurusu
  ----------------------------------------------

  3. geri adım da devlet tiyatroları ile ilgili.
  703 nolu kararname ile lağvedilen devlet tiyatroları da eski statüsüne geri getirilmiş.
  http://www.cumhuriyet.com...usune_geri_getirildi.html

  hatadan dönmek bir erdemdir.
  ama devlet yönetiyorsunuz, hata yapmamanız gerekir. biraz daha dikkat lütfen...
  9 2 ...
 • beni çok onore eden ve değerli hissettiren bir durumdur. aynı şey kitaplar için de geçerlidir.
  çünkü benim tavsiyemi dikkate alıp filmi izleyen ya da kitabı okuyan kişi bana güvenmiştir. söylediğimi dikkate almıştır. o söylediğim uçup gitmemiştir. aklına ben gelmişimdir ve geldiğimde beni aklından kovmak yerine orada tutmuştur. bir de üzerine beğenmişse sanki o insanda iz bırakmışım gibi hissederim.

  bu gün bir arkadaşım geçenlerde tavsiye ettiğim bir filmi izlemiş. çok mutlu oldum. o da bana bir film tavsiye etmişti ama ben izlemedim. nasıl utanıyorum sözlük. bir an önce filmin uyarlandığı kitabı da okuyup filmi izleyerek telafi etmeliyim bunu.

  yine ilk kez aşık olmuşum gibi hissettiğim biri laf arasında bir yazarı okumamı tavsiye etmişti. iki haftada beş kitabını okudum o yazarın. söylediğimde "okudun mu? hepsini mi?!" demişti. hey gibi günler.

  yine buradan insanlara bir şeyler tavsiye ettiğimde izlenmesini/okunmasını ve beğenmesini, yine insanlardan tavsiye almayı çok seviyorum.
  5 2 ...
 • Bu da yeni moda oldu ha. Çocuk götünde kurt varmış gibi iki dk yerinde durmaz, söz dinlemez, laf anlamaz, terbiyeden nasibini almamıştır ama şımarık değil de hiperaktiftir.

  Çocuk gelişimci olmasam ağzına çakın iki tane derdim de diyemiyorum. Neyse, çocuğun göz hizasına inip göz teması kurarak yumuşak bir ses tonu ile yapmaması gerektiğini, çevresindekilere rahatsızlık verdiğini belirtipajsjsjjdjd. Olmadı takılın kafanıza göre.
  9 6 ...
 • FETÖ firarisi Hakan Şükür sosyal medya hesabından 15 Temmuz şehitlerini rahmetle andığını yazdı. Şükür'ün mesajına birçok kişi tepki gösterdi

  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi Hakan Şükür, 15 Temmuz akşamı sosyal medya hesabından skandal bir mesaj paylaştı.

  Terör örgütü firarisi Şükür, '15 Temmuz şehitlerini rahmet, saygı ve dua ile anıyorum. Yapan ve yaptıranları da lanetliyorum' ifadelerini kullandı.

  ŞÜKÜR'ÜN MESAJINA TEPKi

  Hakan Şükür'ün mesajına binlerce vatandaş çok sert tepki gösterdi. Kullanıcılar, Şükür'e lanet okurken yüzsüz, gamsız ve ahlaksız olarak nitelendirdi.

  "GiT SAHTE iMAMININ ARTIK SUYUNU iÇ"

  Bazı kullanıcılar ise "Senin de içinde olduğun teröristler yaptı" yazarken bazıları da "Git sahte imamın artık suyunu iç." cevapları yazdı.
  6 0 ...
 • her daim gıpta ile baktığım insandır.

  365 günün 200 küsur gününde sabah altıda, yedide uyanan bu arkadaşım yıllık iznine çıktığında falan saat ikilere, üçlere kadar uyuyor. imreniyorum.

  alışkanlık falan yok adamda. uyanmıyor ya! "yansın dünya babako" diyor ve uyuyor. karşısına dikilip "ya 2 gün önce yedide kalkıp toplantı yapan insansın ne ara bu hale geldin hiç mi garipsemiyor vücudun" diyesi geliyor insanın.

  yaşamayı bilen insanları hep takdirle izledim.
  11 0 ...
 • hayırlı cemaatler arkadaşlar...

  insanlar allah ile kendileri arasına birilerini sokmaya, şeyhlere, şıhlara, hacılara, hocalara ne kadar meraklı. bunu hiçbir zaman aklım almıyor. bu kadar mı man kafalı insanlar, anlayamıyorum...

  ahmet hulusi adını daha önce de duymuştum, hatta 2 sene önceki bursa kitap fuarında bedava kitap dağıtıyorlardı bunlar...
  ama bunların da adnan hoca cemaati gibi kedicikli, sapkın bir cemaat olduğunu yeni öğrendim.

  ahmet hakan bugünkü yazısında da buna değinmiş.

  Aslında yeni değil yıllardır var bu cemaat.

  ahmet hulusi denilen şahıs şu;
  yeni kedicikli cemaat şeyhi ahmet hulusi

  "kozmik şeyh" ve "burç tarikatı şeyhi" olarak biliniyor ahmet hulusi.
  abd'nin güney karolina eyaletinde yaşıyor, ama miami'de de bulunuyor.

  ahmet hulusi denilen şahıs amerika'da lüks bir hayat yaşıyor, mustafa ceceli de dahil olmak üzre pek çok ünlü bu cemaate mensup.
  yeni kedicikli cemaat şeyhi ahmet hulusi

  bu son yaşanan mustafa ceceli'nin karısı ile intizarın ilişkisinin ardında da bunlar var.
  ceceli'nin eski karısı da, intizar'da bu cemaate mensuplar.
  yeni kedicikli cemaat şeyhi ahmet hulusi
  yeni kedicikli cemaat şeyhi ahmet hulusi

  abd'deki bu tarikat, kadınlı erkekli kucak kucağa danslı zikir ayinleri yapıyor.
  2017'de ortaya çıkan görüntüler şöyle;
  https://streamable.com/lbzsu

  türkiye'de sosyete ve sanat camiasında pek çok ünlü ismin miami'den ev almasının, miami'ye yerleşmesinin sebebi de bu ahmet hulusi'ymiş.
  reza zarrab-ebru gündeş çifti, sibel can, kıvanç tatlıtuğ ve ailesi hep bu ahmet hulusi'ye yakın olmak için gitmişler miami'ye...

  bu yukarıdaki isimlerden başka ahmet hulusi cemaatine mensup bazı ünlüler de şöyle;
  murat yıldırım, tolgahan sayışman, almeda abazi...

  ünlülere sorduğunuzda ahmet hulusi'yi "yaşam koçu" olarak tanımlıyorlar, oysa bu kozmik şeyh onları avcunun içine almış yönetiyor...

  ne diyelim?
  allah bizim millete, tüm insanlığa akıl fikir versin.

  hakikaten insanların bu tip cemaatlere, şeyhlere neden ihtiyaç duyduğunu hayatım boyunca hiç anlayamadım, anlamıyorum.
  bunların başına gelenlere de hiç üzülmüyorum onun için.

  hepsi bin beter olsunlar inşallah.
  50 8 ...
 • hem müslüman olduğunu söyleyip hem nankörlüğe düşerek atatürkten nefret eden insanlardan bin kat evla olan insanlardır. bizim dinimiz şükür etmek üzerine, hoşgörü üzerine, mütevazilik üzerine, sevgi üzerine, minnet üzerine kurulmuştur. hem peygamberimiz hem etrafındakiler hep bu tarzda insanlardı bu tarzda yaşadılar ve ahirete göçtüler. hazreti ali "bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum" demiş. bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olmayı düşünen bir islamiyet, müslümanlık anlayışından işgal altında olan ülkeyi kurtarıp arkadan gelen bizler için yepyeni ve özgür bir ülke bırakan adamdan nefret eden sözde müslümanlara geldik.

  bu nefret neden ? içki içiyormuş. sanane ? hesabına mı ortaksın ahirette. osmanlıyı yıkmış. lan ülke işgal edilmiş osmanlı mı kalmış ne yıkması. hilafeti kaldırmış. ne de güzel yapmış. hilafetin devam etmesini isteyenler başta işgal güçleri idi zaten. halk hiçbir şeye itiraz etmeden hiçbir hakkını sorgulamadan koyun gibi tek bir adama tabi olsun onlarda istedikleri gibi at koşturabilsinler istiyorlardı. araplar zaten takmıyor seni ne hilafeti kendi kendine oynardın sarayda. birilerini astırmış. o astırdıklarının tamamı ülkesine ihanet eden sahtekarlardı. her an isyan çıkarma potansiyeli olan bu densizleri daha yeni yeni filizlenen bir cumhuriyeti karıştırsınlar, insanların kanına girsinler ve yeni savaştan çıkmış ülkede karışıklık çıkartıp tıpkı bugün ırakta suriyede olduğu gibi katliamlara sebep olsunlar diye mi serbest bırakacaktı.

  velhasılı elhamdülillah müslümanım. inancım kimsenin telkini ile baskısı ile olmadı. tıpkı atamı sevmem, kurduğu sisteme inanmam ve ona minnet etmem gibi. allaha şükürler olsun ki bunları çok küçük yaşlarda idrak edip, öğrenip özgürce kendi kendime anlamama/sindirmeme yardımcı olduğu için.
  8 3 ...
 • müthiş heyecanlıdır.
  ali ağaoğlu destan yazmış resmen.

  --spoiler--
  Ali Ağaoğlu, çok milliyetçi biri olduğunu söyleyerek ekledi: “FETÖ’nün hedefindeydim. 15 Temmuz gecesi silahlarımı hazırladım; onlarla çatışmayı göze almıştım. ‘FETÖ’ye teslim olmam, ancak ölümü alırlar’ dedim.
  --spoiler--

  https://www.sabah.com.tr/...mp;utm_source=twitter.com
  8 0 ...
 • abartılan bir ünlü vakası daha diye düşündürür.
  3-5 şarkı söyledi de "oo, çok ünlü, sesi güzel" vs. denilen salim aslında kötü bir sanatçıdır. hatta sanatçı bile değildir. pıtraklı köyü dahil olmak üzere birkaç farklı köyde toplamda yaklaşık 17 adet hayranı vardır, ama kelle sayısı önemli değildir. bu kadar çok hayranı olması iyi bir şarkıcı olduğu anlamına gelmez. zaten hayranlarının en az yaklaşık 8 tanesi akrabasıdır (hacıların rüstem üvey eniştesi, ama gene de akraba sayılır sonuçta).
  5 0 ...