• Küfre girmektir ve Akp'liler çok sever. Özellikle de eski tayfa. Abdullah gül, ahmet davutoğlu felan bu cenahtadır. Gerçi reis de bir ara islamı güncellemeliyiz gibisinden laflar etmişti ama akp kitlesi eğitimsiz ve cahil bir kitle olduğu için bunu da diğerlerini alkışladığı gibi alkışlayıp geçmişti...
    1 0 ...
  • Bu durumu olumsuz görenleri de anlamıyorum. instagram, facebook falan sıkıntı. Şöyle ki sosyal medyada zırt pırt hikaye atan, imla bilmeyen biri itici gelir fiziği ne durumda olursa olsun. Şahsım için böyle en azından.
    Yani insan istiyor ki bir şeyler bilsin. Ondan bir şeyler öğrenebilsin. Ben ondan öğrenebileyim. Birbirimize katkımız olsun.
    Yani buradan kültürlü biriyle tanışma ihtimaliniz yüksek. Herkes kültürlü demiyorum ama sözlükte takılan kişilerin bir bilgi birikimi olduğunu da düşünüyorum.
    Bu da sözlükten biriyle (zor olsa da) sevgili olmayı, en azından vakit geçirmeyi cazip kılıyor.
    Tabi herkesin kriteri aynı değil. Biri salt sevişmek ister bir şey paylaşmaz. Biri makaraya vurur.
    Ben biraz daha ciddi bir olaydan bahsediyorum. Günaydın herkese.
    0 1 ...
  • Bedelli askerlik + şehitler tepesi= 2020 Türkiye.

104 veya 106 yıl önce yaşananları bize hatırlatan durum.
    Emeği geçen herkese, bu fikir kiminse herhalde teşekkür edilir.
    https://m.youtube.com/watch?v=FLRyBfMd2es+

Malûmunuz, 1914-16 yılları arasında yaşanan yemen savaşı.
    Giden gelmiyor, ölmese sağ kalsa bile çoğu genç insan Anadolu'ya dönmedi, isteseler bile dönmediler.
    Bir örnek: Atatürk Halep'te. istanbul'a dönmek kurtuluş savaşını başlatmak niyetinde. istanbul'a gidecek parası yok ve atlarını satmak zorunda kalıyor.
    Osmanlı paşası bu halde ise ve Halep ile Yemen'in Anadolu'ya istanbul'a uzaklığı düşünülürse gariban Türk askeri ne halde siz hesaplayın.
    Parası olsa bile hain Araplar ve ingiliz askerlerinin işgal bölgelerinden geçip Ermeni vb çeteler eşkiyalar elinden kurtulup ölmeden Anadolu'ya nasıl gelecek?

Biraz tarihi okuyunca insan...
    Neyse, dilimizi ısırıp susalım.

Cehalet mutluluktur.
    1 0 ...
  • "Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma" sözü bir ateistin edinebileceği bir numaralı ahlak dersidir. Öyle 10 yaşındaki kız çocuklarıyla evlenme fetvası veren, erkek çocuklarına tecavüzü dize getirme yolu olarak gören, vergi kaçıran, 7/24 namaz kılan ama birilerini dolandırıp faiz yiyen, 11 ay içkili kumarlı ancak 1 ay oruç tutan ahlak bekçilerinin uygulamadığı tek ahlak dersidir de diyebiliriz. Tabii Türkiye'de yaşadığımız için genel olarak baskın gelen din üzerinden konuştum. Her insanın kendi görüşü ve ahlaki temelleri vardır. Kişinin görüşü toplumun ahlak değerlerine -başkalarına zarar vermediği müddetçe- uymuyorsa bu kimseyi ilgilendirmemelidir. Çok boş kaldınız da canınız mı sıkılıyor?
    Peki dini olan kişi dinine uymak için mi ahlaklı oluyor, yoksa inandığı dinin ilk mensupları insanları dize getirmek ve kontrol altına almak için mi böyle bir nosyon oluşturdu?
    Bahsi geçen "ahlak" mertebesine ulaşabilmek için ya din ya din diyor arkadaş. Ateist olup çok ahlaklı olmayı da beceren pek çok insan tanıyorum. Bu seçim değildir. Yetiştirilme tarzı ve geldiği arkaplan kültürdür. Din ise o kültürün bir parçasıdır. Birbirinden ayrı değerlendirilemez bu ikisi, ancak beraber değerlendirildiğinde de ahlak dinle sağlanır da denilemez.
    1 0 ...
  • Gece olup da gözlerimi kapattığımda uyuyorum sanma sakın.

Enkaz halinde gezen kan ve et parçasının, dünya'dan göçmek umuduyla yaptığı pasif bir teslimiyettir bu.

Uyandığım sabahları, odama giren güneş ışığı eşliğinde kuş cıvıltılarıyla karşıladığımı sanma sakın.

Gelmiş geçmiş ve geleceğe sövercesine doğrulup, kısmet sonraki geceye diyerek başlayan, yarı umutlu yarı bezgin bir isyandır bu.

Gülüşlerimin, sevinçlerimin, zorla ettiğim tebessümlerimin, seni bana unutturup, hayatı tozpembe yaşattığını sanma sakın.

Bir bebeğe, bir kediye, bir çiçeğe dahi katran karasıyla baktığım, güzel olan şeyleri güzel olarak algılayamadığım, bir açık hava mahzenidir bu.

Göğsümde nefes alıp veren ciğerlerim soğudu sanma sakın.

Göğsümde alev alev yanan ateş bile değil, sen yaşarken seni yaşamamanın cezası, haviye-i cehennemdir bu.
    3 0 ...
  • Abdullah öcalan güzellemesi yapan bir partinin başkanından bahsediyoruz. Oy almak için Abdullah öcalan'ı trt ekranlarına çıkaran kişiden bahsediyoruz. Size garip gelen nedir anlamıyorum? Arap sevdalısı ümmet bunları göremedi. Gerçekleri görmek gerek. insanların rüyadan uyanması gerek. Şehit vermediğimiz yarınlar görmek dileğiyle.
    4 0 ...
  • Gözü açık olan,
    Azıcık düşünmesini bilen herkesin görebileceği gerçektir.
    Yalnızca aklıma gelenler bunlar eksik varsa ekleyin.

Suriye' devletine karşı resmen operasyon başlattık savaşıyoruz.

Libya' ya yapılan nato operasyonunda havaalanlarımızı açtık, savaş gemisi desteği verdik ve şimdi fiili olarak asker gönderdik savaşıyoruz.

iran' a karşı Malatya kürecik radar üssünü kurduk. Abd tarafında yer aldık.

Irak' işgal edilirken amerikan ordusuna sınırlarımızı açtık, askeri destek verdik düşmanız

Rusya' nın savaş uçağını düşürdük, Suriye konusunda çekişmeliyiz.

Yunanistan' ile adalar krizimiz ve bitmeyen çekişmemiz var düşmanız

Ermenistan' ezelden beri sınır kapılarımız kapalı, ermeni soykırımı iddiası yüzünden düşmanız

Mısır' da darbe yapan sisiye karşı düşmanlığımızı ilan ettik.

Almanya 'da yükselen türk karşıtı ırkçı saldırılar körüklendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' Türkiyeye bağlanmak korkunç olur açıklaması yaparak Türkiye düşmanlığını belli etti.

Nereye gidiyoruz ne yapıyoruz?
    Kimin tarafındayız hangi noktaya ulaşmak istiyoruz?
    6 1 ...
  • Şu tipiyle bir de beni beğenmiyordu bu genç arkadaşımız. Yazık günah vallahi.

Klasın zekatı olsa, bayramda elimi öper benden alırsın anketör amiri kardeş. Ayrıca yüzme öğrenmeden okyanusa atlanmaz, o yüzden hadi bakim aynı hızla doğru geldiğin yöne...
    8 1 ...
  • Şu tipiyle bir de beni beğenmiyordu bu genç arkadaşımız. Yazık günah vallahi.

Klasın zekatı olsa, bayramda elimi öper benden alırsın anketör amiri kardeş. Ayrıca yüzme öğrenmeden okyanusa atlanmaz, o yüzden hadi bakim aynı hızla doğru geldiğin yöne...
    8 1 ...
  • Özyeğin Üniversitesi çalışanı psikolojik sorunlu tip.
    atakan'a tecavüz edilince yaşayacağı şok ile normal insan olabilirmiş.

atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam
    atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam

https://twitter.com/YolTV/status/1232254054635655168
    6 0 ...