• sevmeyenlerin sevmeme sebebi tahminimce usulünce yapılmayışındandır.
    öncelikle kabak seçimi . kabak koyu turuncu renk olacak. uzaktan bakınca çiğken bile "ben ballı ballıyım" diyecek.

kabağı , kemal paşa tatlısı yapar gibi şekerli suya atıp haşlarsan rezalet bir şey olur. çünkü böyle yapıldığını zannedenler var ondan diyorum ;)

dilimlenmiş kabağın üstüne ölçüye göre sadece toz şekeri dökeceksin saatlerce bekleyecek. (geceden yaparsan sabaha hazır olur. )yani en az 10 saat bekleyecek .

kabak , toz şekerin içinde suyunu salmış olacak .
    şeker de, bu kabağın saldığı suda erimeye geçmiş olacak.

sonra ateşe koyacaksın tencerede kapağı kapalı kaynayacak . isteyen fırında da yapabilir ama fırın usulü pişirince yanma riski daha fazla . en garanti tencerede yapmak . pişerken kontrol etmek gerekiyor . sert olmamalı , yumuşaklıktan da dağılmamalı.

yani kabak tatlısı yapmak biraz usul ve incelik gerektiriyor.

sıcak - ılık - soğuk yemek zevkinize kalmış .
    üzerine tahin dökülebilir, şekeri az gelmişse pekmez yada bal dökülebilir.

tavsiyem ; mutlaka iri çekilmiş ceviz , kavrulmuş fındık serperek yenmesi. afiyet olsun *
    4 0 ...
  • (sözde) osmanlı torunları burada mı?

bakınız onlara bir video göstereceğim.

buyrun;
    https://twitter.com/volka...tatus/1367084957471014912

videoda "3 mart 1924'te vatansız kaldık" diye tweet atan salçacı şehzade orhan osmanoğlu ve onun babası olan ve kendisini sözde osmanoğlu hanedan reisi olarak tanıtan harun osmanoğlu'nu, ismailağa şeyhinin elini öpüp önünde diz çökerken görüyorsunuz.

bakınız, osmanlı devam etseydi, muhtemelen şu ikiliden biri padişah ve halife, diğeri de onun veliahtı olacaktı.

bunların dedesi vahdettin de böyleydi.

saltanatı ve halifeliği elinden gitmesin diye ingilizlere seri dil darbeleri atar, türlü yalakalıklar maskaralıklar yapardı.

malesef osmanlı'nın modern zamanlardaki temsilcileri hep böyle karakterler işte.

osmanlı neden yıkıldı sanıyorsunuz?
    işte bu tip hanedan üyeleri yüzünden.

bir yanda fatihler, muratlar, yavuzlar...diğer yanda da bunlar...

bunlar kendi iktidarlarını ve hanedanlarını koruyabilmek için dün ingilizlerin kuklalığını yapıyorlardı, bugün cia güdümündeki tarikatçıların elini öpüyorlar.

hiç halife dediğin adam gidip bir tarikat şeyhinin elini öper mi?

işte sevgili arkadaşlar, 97 yıl önce tam da bu yüzden halifelik kaldırılmış, milletin kula kul olması sona erdirilmiştir.

yaşa mustafa kemal paşa yaşa...
    9 2 ...
  • Kendimi görmek bana yeter, hepiniz boş çarsınız demek anlamında yapıyorum bunu. Sevişmek ne alaka aq, ders ortamı lan bu, online bir de kdkfkf.
    3 0 ...
  • zrall

19.
  • bundan bir süre sonra ( birkaç ay veya yıl fark etmez ) kendisini televizyonlarda ağlarken görmemiz muhtemel olan yazardır. vardı ya rizede bir tane yatak örtüsünden kendisine kefen yapıp hava alanına giden eleman. akp çay bahçesini yıktığı zaman ağlıyordu hüngür hüngür ellerim kırılaydı da giymeyeyim o kefeni diyordu.

bu arkadaşların sonu hep aynı. ister paralı ister makarna karşılığı isterse başka bir sebepten olsun fark etmez sosyal medyada akp borazanlığı yapanların tamamı kazığın ucu kendilerine döndüğü zaman her birimizden daha koyu muhalif oluveriyorlar. gerçi yadırgamamak lazım reis dedikleri kişi de atatürke sallarken 15 temmuzdan sonraki 1 ay 2 ay hepimizden daha fazla atatürkçü olmuştu..

bizi bu arkadaşlardan ayıran en temel özellik de bu. biz çıkar uğruna 3-5 lira uğruna kimsenin güdümüne girmiyoruz. hırsızlık yaptığı apaçık ortada olanları savunmak zorunda kalmıyoruz. yalan söyleyenin ismi ister recep olsun ister kemal fark etmiyor ayıplıyoruz gereğini de sandıkta yapabiliyoruz. ama bu arkadaşların böyle şansları yok. onlar iplerini vermişler tamamen bunlara. bağımlı gibiler aynı. 19 yıldır karşılık alarak propaganda yapmaya öyle alışmışlar ki bu saatten sonra makarna dahi verilmese genede sırf alışkanlıktan devam ediyorlar mesailerine. 1 kerecik lan 1 kerecik hükümetin yaptığı milyonlarca hatadan bir tanesine yanlış deyin. yıllardır burada yazıyorsunuz 1 kere bile göremedik sizin gibi dürüstlük timsali arkadaşlardan..
    5 1 ...
  • 2026 yılındaki bazı söylemler hakkında ipucu verecek olan durumdur. bak yıl 2026 tamam mı

- şu kardeşinize 1 kez daha imkan verin yeminle 2028 seçimlerinden hemen sonra pkk yı bitirecem. ekonomi var ya of of of çok pis coşacak. yerli arabamız "göklerde" yerli uçağımız "duble yollarda" olacak..

salla gitsin kim soracak sana bu kaçıncı baskı diye.
    6 2 ...
  • Aradaki farkı görün de ikisini kıyaslamaktan vazgeçin artık ikisi cok başka şeyler.

Türkçülerin destekledikleri.

Türkçüler: mustafa Kemal atatürk, nihal atsız, ömer seyfettin, ziya gökalp, sadri maksudi arsal, ismail gaspıralı, yusuf akçura, ahmet vefik paşa, mahmut esat bozkurt, nejdet sançar gibi zeki, bilgili, yararlı insanlardır.

Kürtçülerin destekledikleri

Kürtçüler: Abdullah Öcalan, selahattin demirtaş, musa anter, dilek öcalan, pervin buldan, sırrı sakık, sırrı süreyya önder, said-i nursi, şeyh sait, seyit rıza, mazlum doğan gibileri destekler.
    7 3 ...
  • Türk düşmanlığı yapan, abd peşinden giden, sabah akşam kürtcülük yapan kişilere sorulması gereken sorudur. Türkler size ne yaptı?
    6 2 ...
  • Lan iki fakir tarafsız seçmenin gözünü doyurdu diye bu muhafazakarlar %50 kemik kitleleri var diye hayal kurmuyor mu. Puahahahahaha.

Yavrucum az mantıklı konuşun. Siz daha bir kaç yıl öncesine kadar oylarınızı düştüğünü fark edince insanlara korku pompalamaya başlamadınız mı.

Bak korku en desteksiz temeldir. Çünkü insan cesur bir yaratık özünde. Yani o oylar bir gün eriyi verir siz de baka kalırsınız. Bak bizim ilçede 20 yıldır oylar sürekli partiden partiye değişiyor. Bizim ilçede ard arda iki seçim kazanan parti yok. Akp bile bir kere kazandı. Fakat yolladılar. Tarafsız seçmen etkisinin en rahat hissedildiği ilçelerden biriyiz. Bu tarafsız seçmenin oyu uzun vadede kime kaldı da size kalsın. Hayal kurmayın cocum.
    2 1 ...
  • Ailemden destek gormuyorum. Hayir yani daha ne yapabilirim, elimden gelip de yapmadigim ne var bilmiyorum. Millet 30 yasina kadar ailesine parazitlik yapar, ben 24 yasimda mezun oldugum gibi tum masraflarimi cektim uzerlerinden.

Sanki komsu cocugu gibiyim ya. Bir kerecik olsun su cocugun yukunu hafifletelim dememeleri cok koyuyor. Imkanlari da var halbuki. Ille maddi destek de beklemiyorum. 3 saatlik mesafede oturuyorum. Ya bi gidelim de iki kap yemek yapalim desinler, bu cocuk calisip duruyor bakalim belki cani sikilmistir havasi degissin desinler, herhangi bir seyin ucundan tutsunlar iste.

Yok ama. Gunah olur yaparlarsa.

Belki de ben hata yapiyorum beklentiye girerek. Bilemiyorum.
    4 1 ...
  • Adana'da birkaç ay bulunmuştuk. O zaman dilimine denk gelmemiş olması; doğrusu şu an içimi ciddi manada rahatlatan haber. Tabi şimdi bizimkini bulup göz muayenesi yaptırma aşaması var. Hayat çok zor.
    2 0 ...