• sana geldim, sadece sana,
    inanmazsın ama, sadece sana,
    inanmayacaksın ama, sadece sana,
    senin için geldim, sadece senin için.

işvene geldim, sadece işvene,
    inanmazsın ama, sadece işvene,
    inanmayacaksın ama, sadece gözlerin için,
    gözlerin için geldim, sadece gözlerin için.

gözlerine geldim, sadece gözlerine,
    inanmazsın ama, sadece gözlerine
    sana geldim, senin gözlerine,
    senin için geldim, sadece gözlerin için.

şimdi anlıyorum şairi,
    beni yok et ya da yarat.
    beni yarat, beni yarat.
    beni yok etme, beni yarat.
    1 0 ...
  • cedi osman

227.
  • Birazdan nba kariyerinde cleveland formasıyla ilk resmi maçına çıkacak olan temsilcimiz. 15 yıl sürecek, yüzüklerle, kişisel ödüllerle bezeli bir kariyeri olmasını en içten şekilde temenni ediyorum.

adamsın çocuk.
    3 1 ...
  • https://araraquaranews.co...ssacre-de-tribo-indigena/

amazonlarda yeni keşfedilen bir kabile, müslüman akaitlerini uyguladıkları belirlenince katolik kilisesi yanlısı bir güruh tarafından katledildi. amazon federal kamu başkanlığı olayı uzun süredir araştırmasına karşın hala bir sonuca varmış değiller zaten bölgede iletişimin kati suretle zor olduğu bu kabilelerin katliamları veyahut saldırıları hep gözardı ediliyordu. etnik bir temizliği devlet eliyle yaptıramayınca bu türden bir yöntemi seçmiş de olabilirler. islam'a kendileri "plosita" diyen kabile kuran bulundurmamasına rağmen nesiller süren aktarmalarla mitler haline gelmiş ama özünde islam parçacıkları bulunan bir dine inanıyor, namaz geleneği ise hala sürüyor.

müslüman uyuma!
    3 1 ...
  • Başıma 4 kez gelen tuhaf olay. Her seferinde "acaba düğüne gidip bedava pasta yesem mi?" diye düşünüyorum ama tabii ki gitmiyorum, çünkü düğün pastaları berbat. öğk.
    5 2 ...
  • hexa gram

331.
  • Hiçbir mevzu yok sanırım kendisini göstermek için bahane bulamayacağı. Girne mi? Hopp kalede poposun fotoğrafı. Dolunay mı? Hopp sahilde köprü yapan ucube halleri. Ege kıyıları mı? Hopp sahilde sırıtan bikinili pozları... saymakla bitmiyor. Kendini gösterme konusundaki isteği ve hırsından ötürü ödül alması gerekiyor. Başlarda şapşal ve alık olduğu için böyle yapıyor sanıyorsunuz ama sonra bizimle dalga geçmeye çalışan tuhaf bir cins olduğunu çok geçmeden anlıyorsunuz. Allah akıldan etmesin insanı. Durum vahim.
    12 0 ...
  • gecenin fotoğrafı

Bu fotoğrafı çok sevdim *

Fotoğraf (bkz: jordan matter). Bu fotoğrafçıyı çok seviyorum. Hakkında yazarım bir gün.

Ama bugün, fotoğrafını çektiği bu dansçıya çarpıldım ben *

Bu pozdaki adamın tipi, giyim tarzı, giysilerinin renkleri, metronun kapısını süper bir gücü varmış gibi açmaya çalışması... bayıldım.

Böyle çılgın birini istiyorum * metronun önüne gelince, böyle ciddi bir yüz ifadesiyle bu hareketi yaparak açsın(!) kapısını bana. ben de kahkayı patlatayım * Etrafına aldırmasın, kimin ne düşündüğünü umursamasın * eğlenmeyi, keyif almayı bilsin. tekdüze insanlarla dolu ortalık. Ve ben kalıplara takılıp kalmayı hiç sevmiyorum.

Edit: fotoğraftaki dansçı, 38 yaşındaki brezilyalı balet (bkz: marcelo gomes). Kendisinin adını vermemeye gönlüm razı olmadı :)
    22 2 ...
  • sanatı insanın insanla olana ilişkisinin en ulvi aracı olarak tanımlayan tolstoy, duyguculuk akımının da en önemli savunucusu olmuştur. dili düşüncelerin dahi aktarımında sınırlı bulurken, duygu aktarımı konusunda son derece yetersiz bulur.

tolstoy'a göre bu anlamda sanat, insanlar arasında ruhani bir birleşme, bir duygudaşlık gerçekleştiren kolektif bir insan etkinliğidir.
    12 0 ...
  • itici midir değil midir bilmem ama lisede bizim sınıfta bi kız vardı ben hayatım boyunca onun kadar fanatik birini görmedim. futbolda tüm erkekleri cebinden çıkarırdı. nikahında bile galatasaray forması giydi. işin komik yanı kocası da fanatik fenerbahçeliydi asdfgh. adam fb formasıyla, kız gs formasıyla nikaha gitti. hayatının en anlamlı günlerinde bile o formaları giydiler be iğrenç. bebeği oldu minnacık yavrunun ilk tulumu gs armalıydı. kız iyice psikopata bağlamıştı. cenabı hak şifa versin.
    11 1 ...
  • lirik şiirin en önemli temsilcilerinden biri olan şairdir.

"Biz okunmayan bir işaretiz.
    Acı hissetmiyoruz, kaybettik neredeyse
    Yabancı diyarlarda dilimizi.."

şöyle de mükemmel bir tespiti vardır; "bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse, bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş kafalar boşalmıştır.".
    7 1 ...
  • Saçma bir uğraş biçimidir. Biz kıskanmasın, tadımız bozlumasın, üzülmesin diye götümüzü yırtarken sevgilisini kıskandırmak için dört takla atanları görmek hüzün verici oluyor bazen.

ilgi açlığı diyeceğim ama ilgi açlığı da değil bu. ilgi açı dediğimiz insan sevgilisine sırnaşır, oturur sevgilisi kendisiyle ilgilensin diye türlü türlü şirinlikler yapar.

Bunlar sadist. Bunlar iyi değil.

Bugün bir tanesini iş üzerindeyken izlemeye fırsat buldum, eminim herhangi bir kanal sikik bir dizisinin senaryosu için bu kızımızın uydurmalarını ekrana dökse, fındık beyinli ergenlerimizin gözdesi haline gelir ve izlenme rekorları kırardı.

El insaf bre gafil.
    14 0 ...