• ilk olarak sadece 1 kere 3 haftalığına ayrı kalmıştık. O sırada konuşmaya başladığı hatta daha önceden tanıdığı bi kızla benle barıştığında da konuşmaya devam etmiş. Şu an 3. Ayını dolduracağı iş yerine ilk günden beri olan aşkı ve kopamayışının nedenini bu gün anladım. Sayısız kez çok kişiyle aldattı ama bu en nsevdiğim. işten çıkmak istemedi asla çünkü ordaki kızlara insanlara bayılıyordu ilk defa bulunduğu bir ortam çünkü. Sonra iş yerinde telefon bakmamaya işe 1-2 saat erken gitmeye çıkışlarda eve 2 sat geç gitmeye başladı. Molalarında konuşurduk sonra dışarıda oturuğunu dinlenmek istediğii söyleyerek telefonları kapamaya başladı. Çaprazındaki kahvecide işe giricektim ama gitmediğim günü haber vermesini istedim ya da sahibinin numarasını almasını söyledim ama unutmuş gibi davrandı. Yaklaşık 1 hafta önce kız orda check in atarak altına baya duygusal paylaşım yapmış biz o zaman erkek arkadaşımla beraberdik heralde ona bir göndermeydi. Dün gece kız dükkanın önünü atmış heralde artık geceleri beraber dönmeye başladılar. Kızı orda işe sokmuş . Şu anda mutlu mesut yaşıyorlar . işleri beraber okulları beraber kız zaten orospu(bunu okuldaki ünü sayesinde öğrendim kendim uydurmadım hakaret amaçlıdeğil)zaten benim eski erkek arkadaşım da aç olan uçkurusuna sahip çıkamayan biri olduğı için mükemmel çift olarak yaşıyorlar. Ne diyim hayatımda ilk defa bu kadar salak olduğumu hissettim . ikimizi aynı anda götürüyormuş . Bi kinim nefretim yok Allah ıslah etsin. Zararın neresinden dönersek kardır sonuçta.
  5 0 ...
 • ACIYOR

  Mutsuzluktan söz etmek istiyorum
  Dikey ve yatay mutsuzluktan
  Mükemmel mutsuzluğundan insansoyunun
  Sevgim acıyor

  Biz giz dolu bir şey yaşadık
  Onlarda orada yaşadılar
  Bir dağın çarpıklığını
  bir sevinç sanarak

  En başta mutsuzluk elbet
  Kasaba meyhanesi gibi
  Kahkahası gün ışığına vurup da
  öteden beri yansımayan
  Yani birinin solgun bir gülden kaptığı frengi
  Öbürünün bir kadından aldığı verem
  Bütün işhanlarının tarihçesi
  sevgim acıyor

  Yazık sevgime diyor birisi
  Güzel gözlü bir çocuğun bile
  O kadar korunmuş bir yazı yoktu
  Ne denmelidir bilemiyorum
  sevgim acıyor
  Gemiler gene gelip gidiyor
  Dağlar kararıp aydınlanacaklar
  Ve o kadar

  Tavrım bir çok şeyi bulup coşmaktır
  Sonbahar geldi hüzün
  ilkbahar geldi kara hüzün
  Ey en akıllı kişisi dünyanın
  Bazen yaz ortasında gündüzün
  sevgim acıyor
  Kimi sevsem
  Kim beni sevse

  Eylül toparlandı gitti işte
  Ekim filanda gider bu gidişle
  Tarihe gömülen koca koca atlar
  Tarihe gömülür o kadar.

  Turgut UYAR
  10 1 ...
 • Yazık Beceremiyorlar bile.

  Arkadaşları uyarıyor bir de tenefüste koşuştururken "nisanur saçın görünüyor" diye. O da 90 cm' lik boyundan büyük utanıyor, sıkılıyor başörtüsünü düzeltirken. Bir anda çocuk olmaktan çıkıp bir kadın oluveriyor.

  sevimli bir yüzü olduğu için elinde yeni çekindiği Fotoğrafını görmek istedim çekinerek göstermek istemediğini, çok çirkin çıktığını söyledi. "Senin çirkin çıkman mümkün değil" deyip yanağını okşadığımda kedi gibi sırnaşıyor bir de.

  Herşeyin sistemler ve siyaset üzerinden tanımlandığı bugünlerimizde çocukların yeri yok biliyorum ama, 9 yaşındaki kızlarına bu bilmedikleri kötü duyguyu yaşatmak istemeyen babalar için bir çözüm olmalı. veya cennetin anahtarının o küçücük çocuğun başörtüsünün altında olmadığını birileri lütfen anlatmalı babalarına.
  15 2 ...
 • VS alır. Yaşlarının toplamı 90 ın üzerinde olan 2 insanın bu ortamda böyle ergence muhabbetlere meze olmak için yarışmalarına anlam verebilmiş değilim. Biri 53 üm diyor, diğeri 40; ama muhabbetlere bakıyorsun berkecan dede ve barkın abi.

  Umreye gidecekleri yaşta sözlükte fink atıp ergenlerle ağız dalaşına giriyorlar. Umreye gidin umreye. *
  9 2 ...
 • cesaret ve korkunun olduğu çok heyecanlı yıllardı.
  bir nesil böyle yaşadık.

  cep telefonu yok, internet yok varsa varsa sadece mektup ve ev telefonu vardı.o zamanlar erkekler fazla arayamazdı sevgililerini, arayamazdık kızın ailesi duyar kötü bir şey yapar diye. aradığımız zaman kız çıkmazsa telefona aileden biri babası abisi çıkarsa' ........ ile görüşecektim' deyip karşı taraftan da ' yanlış numara' demesini duyduktan sonra kapatırdık korkuyla telefonu . o zamanlar sevdiğimize sahip çıkar başına bir şey gelmesini istemezdik.

  işte o zamanlar hep kızlar arardı müsait olunca. çok da uzun olmazdı. 5 bilemedin 10 dakika .. annesi komşuya gitmiştir ya da evde tek kalmıştır hemen ilk fırsatta arardı.bizde öyle saatlerce konuşamazdık bizimde ailemiz vardı ve ev telefonları salonda olurdu. buluşmalar ev telefonu ile ayarlanırdı o yıllar.

  şimdi ne ev telefonları var ne de mektuplar. ne çok yazı yazardık ne çok mektup yazardık aynı şehirde olsak bile . verirdik eline eve gidince oku aman dikkat et kimseye yakalanma diye de tembih ederdik.

  'böyle gecelerde ağaçlar beyaz olur
  artık ne ben öyleyim ne de eski geceler'
  13 0 ...
 • kıl erkekte olur kadında olmazmış hassiktir ordan. madem olmaz neden çıkıyor ? testesteronun sadece kendinde olduğunu sanan kafası toplum baskısına dayalı ruh hastaları sizi. kimse sizin gözünüze güzel görünsün diye hiçbir yerindeki kılını tüyünü almak zorunda değil. hoşuna gitmiyorsa çevir kafanı bakma.
  12 2 ...
 • Insan olmaya ceyrek kala.

  hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor
  Atlamak istiyor atlayamıyor.
  tutan bir şeyler var.
  Beklediği şey belki bir el belki de bir sevginin karşılıklı, sonsuz olarak varoluşu.

  hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor
  "Yetti galan!" Diyerek zarar verici düşünceleri aşağıya fırlatması gereken.

  Ilk defa tong'u anlatmadım. Kalp kapaqçığımdasın.
  23 9 ...
 • heyecan

  74.
 • Nefret ettiğim, iğrendiğim bir duygu.
  Her şeyin olduğu gibi heyecanında fazlası zarar.
  Hayatımın hiç olmayacak zamanlarında aşırı şekilde ortaya çıkıp beni paramparça eden his.
  Nasıl engel olabilirim onu da bilmiyorum. Sınavın ortasında bayılma, toplantıya bir türlü girememek ve en kötüsüde hayatımdaki en değerli kişiyi kaybetmeme neden oldu. Hayatımda sürekli engel. Her şeyi geçtim, Ben kendimi böyle Kabul etmeyi başardım, başkaları etmiyor. Anlayış önemli bir şey.
  8 1 ...
 • türkçülük düşüncesi ayrıştırıcı değil birleştiricidir. Türkçüler, ulus devlet yapısını düşüncelerinin merkezine yerleştirir. en uzak ülküleri olan turan devleti de ''ulus devlet'' anlayışıyla oluşturulacaktır. türkiye cumhuriyeti devleti içerisinde, mustafa kemal atatürk'ün oluşturmuş olduğu millet sistemiyle ayrılıklar gözetilmeden ''türk'' milleti kimliği oluşmuştur. bugün 36 etnik kimlik diyerek arnavut'una, kürt'üne, arap'ına yeşil ışık yakanlar azınlıklara hak verildikçe onların daha da palazlandığını bilmeyen aymazlardır. ıslahat ve tanzimat döneminde verilen hakların neye mal olduğunu bizler gördük, ancak tarih okumaktan çok tarih üzerinden hamasi sloganlar atan bu güruh bunu göremediği gibi türkçülük gibi bir dönem devletin resmi ideolojisi olan görüşü, kürtçülük gibi dar ve amaçsız, etnik bir kimlik milliyetçiğiyle eş değer görüyor.

  türkçülük düşüncesi ayrıştırıcı değil, birleştiricidir. farklılıklar var, var diyerek toplumu iliklerine dek bölenler bugün şu bölücülüktür, bu birleştiriciliktir diye laf salatası yapıyorlar.

  türkçüyüz, bundan ötürü kendimi mutlu hissediyorum. ttk.
  6 1 ...
 • Allah rahmet eylesin Turgut özal'ı halam sanıyordum. Rahmetlinin yüzü, hareketleri, konuşması o kadar halama benziyordu ki tv'ye çıktığı an oturup bitene kadar izliyordum. Babaannem de özal'cı o zamanlar. Çok hoşuna gidiyordu benim bu hareketlerim. 5 yaşındaki torununu da özal'cı sanıyordu. Bir gün "aaa halam çıktı tv'ye" diyince ne kadar geri zekalı bir torunu olduğunu anlamıştı!
  11 2 ...