• kızlar h&m'de muazzam indirim var bugün. efsane bir indirim ama. yani benim büyük kız 20 tane triko aldı 3 kuruş verdi çıktı.

  arkadaşlar, hanımlar h&m'e gitti biz bize kaldık. o yüzden rahat rahat konuşabiliriz erkek erkeğe.

  hep söylerim; konuşarak ve yalaşarak çözülmeyecek hiçbir mesele yok.

  62 yaşındayım ve bizden geçti değerli arkadaşlarım. ama kaynaşmak isteyen, konuşarak ya da yalaşarak sorunları çözmek isteyen bu sayede sözlük'ün huzur ve sukunet ortamına kavuşmasına katkı sağlayacak arkadaşlarıma böyle bir güzellik yapayım dedim.

  "aman da taytın çok güzel", "ne kadar da doğru bir yorum yapmışsınız efendim" gibi ifadeler yerine bu başlığa glein arkadaşlar.

  hoşlandığınız, yürüdüğünüz, evlenmek ya da yalaşmak istediğiniz pek kıymetli hanımların nickini buraya yazarak onları onore edebilir oradan da nefisler nefisi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

  nihat abinizin bu katkısını da unutmayın lütfen. evlenenlere bir çeyrek benden, söz veriyorum ulan!
  5 2 ...
 • Yakışıklı olması, yaptığını meşrulaştırabiliyor mu?

  Tespitinizi seveyim(!)

  Kısalltığınız kelimelerinizin kalıbına sığın biraz.

  Kadın, erkek, trol fark etmez "adam" olun.

  "Sapık" gibi bir kavramı eğlencenize, trollüğünüze alet edemeyeceğinizin bilincine varın.

  Bilmediğiniz kimsenin sızısını şurda iki gülmek(!) Için meze etmeyin!

  Çoluk çocuğunuz olur. Devran bu mutlak döner. Hiç istemem ama sınanırsınız. Yapmayın annem!
  5 1 ...
 • bu sefer pek tutmayacak karardır. hadi bir kere yaptık buradaki sapıklar engellensin diye yönetim az da olsa ciddiye aldı 15-20 tanesini silkeledi koydu kapının önüne. onlara bir şey kaybettirmeyecek bir durumdu. bu sefer direkt adamların ceplerine el atarsak 2 kamyon adam tutup hepimizi dövdürürler demedi demeyin..
  6 0 ...
 • Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, "Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır" demiş.

  bu ibretlik muhteşem tesbitten sonra, bu prof. hemen ordinaryus prof. yapılıp nobel ödülü verilmelidir.
  nacizane önerim budur.

  not: bu arada ben aklımı şeyedip hemen geliyorum.
  12 4 ...
 • allah'ın izni ile tüm hızı ile devam eden harekat. şanlı ordumuzun afrin'i bütünüyle kuşatmasına sayılı günler kaldı. silahlı kuvvelerimiz yüce türk milletininde olağanüstü desteği ile harekat içinde ilk günlere göre iyece hız kazanmıştır. zaten dört bir yanı çevrilen terörist güçlerin yardımına artık hiç kimse yetişemez. ne rusya ne iran ne suriye ne abd ne birleşmiş milletler ne de bir başka güç türkiye cumhuriyeti devletinin kendi sınır güvenliğini sağlamasına engel olamaz. ancak yapacakları ayak oyunları ile zaman kazanırlar ama merak etmesinler afrin er ya da geç düşecek ve sıra menbiç'e de gelecektir. önce fırat'ın batısı daha sonra ise fırat'ın doğusu bütünüyle terör güçlerinden arındırılarak tsk ve öso denetiminde sivil halkın huzur ve güven içinde yaşaması temin edilecektir. sdg,ypg,pyd,pkk gibi terör örgütleride sırası ile küçülecek ve ışid ile aynı kaderi paylaşacaklardır.

  Ayrı düştüm dost elinden
  Yıllar var ki çarpar sinem
  Vefalı Türk geldi yine
  Selam Türk'ün bayrağına

  ne mutku türk'üm diyene!
  2 0 ...
 • çok çok enteresan bir kafa ya. 3 saat yatakta debelenip durdum. bir baktım 1 saat kalmış uyanmama. kalktım şimdi adam gibi kahvaltı ediyorum en azından.

  ya abi yatıyorsun böyle, kafana bir şey takılmaya görsün. bir ağacın kökü gibi dallanıp budaklanıyor. en sonunda uyumam lazım 2 saat kalmış diyorsun kendine. sonra hala uyuyamadığın aklına takılıyor. bütün gün uykusuz gezeceğin aklına takılıyor. sonra günün nasıl geçeceği. sonra hop en başa.

  göz kapakları arasına takılan düşünceler, dertler sorunlar.
  2 0 ...
 • henüz acılara tutunuyorum arkadaşlar. ben acılara tutunmak istemedim acılar beni tuttu inşallah hayatta öyle tutar. eger yok tutmaz da benim hayata tutunmak için mücadele etmem gerekirse böyle hayatin izdirabini sikerim.

  her yerde bir yavsaklik bir oynaklik.
  neyse hayata tutununca haber etçem, hepinize tavuk döner ismarlicam.

  5/6 sene icerisinde benden ses çıkmazsa ya hayata tutunamamisimdir ya da fazla hayata tutunup en nefret ettiğim insana donusmusumdur.

  hangisi daha iyi
  5 0 ...
 • Bugün 22 Şubat 2018 perşembe.
  Dün de 21iydi aylardan. 21 Şubat 2018.

  ayın 21'i , aylardan şubat olması, ya da yılın 2018 olması belki sıradan. ama sıradan olmayan bir şey var, dün 21 Şubat 2018 di , silindi ve gitti.

  ne zaman dünyaya karşı birkaç kez başkaldırdım, bu başkaldırışların sonrası hep hüznü yaratırdı. bu 21 subat 2018 tarihinde babam da, gözlerinde bu hüznü yarattı. çünkü gözleri hüzün kokardı benim babamın, öldüğünde bile...

  şaşkınım. karar verememe kararsızlığı, engellenememe acizliği, zamanın öncesine geçememe düşü... ağlasam mı, acı çekmeden ruhunu teslim ettiğinden sevinsem mi, acaba kendime babamla ilgili ne desem!

  koca bir tarih silindi gitti. tüm yaşanmışlıklar, tüm sevinçler, tüm mutluluklar, tüm acılar, tüm kırgınlıklar, tüm azimler, tüm hırslar, tüm tüm tüm tüm... aldın götürdün beraberinde neyin varsa babacığım. kabullenmek çok zor...

  bu gece benim babam öldü. canım öldü. bir parçamı kesip, sıkıca bağlayıp, toprağa gömecekler. elleri sıcak, nefes almadığı zamanda bile, ama ben cesaret edip de dokunamayacagim belki, ya elleri buz gibi olduysa diye...

  içinde kelepçelediğin düşünceleri ne yapıp edip keşke birer birer çıkarabilseydim de, gözlerindeki o hüznün korunu azar azar soğutabilseydim. ne çok zamanlar, ne çok anlar, gerçek dünya ve öbür dünya arasındaki müstesnalık sen bir beyefendiydin be adam!

  babam. sana neden diye sormayacağım, neden gittin diye asla sormayacağım. kendimle karar aldım, seni artık bende yaşatacağım. bende yaşayacaksın artık, baba, benimle yaşayacaksın!.. inşallah dualarım sana ulaşır

  babama,

  yokluğuna değilde, acıya alışıyorsun.

  onsuzluğa değilde, onun olduğu hatıralara alışıyorsun...

  onunla daha geçirecek çok güzel yıllarımız vardı cümlesine değilde,

  onunla yaşadığın uzun yıllara şükretmeye alışıyorsun...

  kısacası alışmaya alışıyorsun...

  24 yaşındayım size tek bir nasihatım olcak

  anne ve babalarınız ile çok iyi zaman geçirin

  onu topraga koymak dünyanın sonu gibi...

  bunları ben buraya neden yazdım bilmiyorum belki sizle dertleşmek istedim bir çok arkadaşımdan daha çok sevdigim

  Ulu ailesi.
  7 1 ...
 • aşk

  16003.
 • karşınızdakini bulunmaz hint kumaşı sanmanızla, salak olduğunuzu anlamanız arasındaki zaman aralığı, ve sanırım bu durum şeyden oluyo, şekspirin dediği gibi, hayaldeki ruh, beğenilen vücuda konuluyo ve bunun aşk olduğu sanılıyo
  4 0 ...
 • Türk halkı atasını sever. En ücra Türk köylerinde büyük adam diye anıldığına defalarca şahit oldum, minnetle anılır. Yozlaşanlar için üzgünüm, diğer unsurlar için bir şey diyemeyeceğim.
  10 0 ...
 • kapat