t i b b

184.
  • t i b b

Buda burada dursun aile terbiyesi olmayan ezik pislik. Adam gibi tartışmayan, götü sıkışınca hemen küfre sapan, formattan anlamayan ergen.

Sokaktaki hayvan bile senden daha edebidir.
    5 2 ...
  • t i b b

172.
  • ben hetoroseksüelim, yani karşı cinsten hoşlanıyorum. eşcinsel olsa idim şu goygoyundan da rahatsız olmazdım. bana entrylerinde ibne mibne diyorsun, hakaret ettiğini sanıyorsun ama düpedüz aptalsın. ibne ne alaka, şuraya gelip sevişen erkekleri atmak ne alaka

beni eziyor musun yani şöyle davranarak? offff

edit: azeri olduğumu filan biliyor, entrylerimi stalklıyor demek ki. dikkatimi mi çekmeye çalışıyor napıyor? ben bu entryyi girer girmez de edit attı galiba. benden mi hoşlanıyon amk? bak zaten gizli eşcinseller hep senin gibi millete ibne, top diye sallayanlardan çıkıyor. ben bi tırstım, zaten kaslı cıbıldak fotoğraflar atıyorum. kadınlardan hoşlanıyorum kanka, eğer ters psikoloji yapıp dikkatimi çekmeye çalışıyorsan söyleyeyim.
    8 6 ...
  • Bu gün yaşadığım olay. 2-3 yıl önce açmaya cesaretim olmayan açınca da zırlayıp durduğum fotoğraflara bugün saatlerce baktım ve zerre birşey hissedemedim. Bence acı olan şey tam şu anda başlıyor. Zaman kavramı işte tam da şu anda hissettiriyor kendini.
    6 0 ...
  • kalbinizi açtığınız kişinin sizi anlamaması

Bir boşluk var içimde,
    Karanlıklarım,
    Ahmaklıklarım,
    Yamaçlarım..

-tam da o anda açıyorum içimi sana; şahit ol istiyorum boşluklarıma, karanlığıma, ahmaklığıma..

Zorlanmıyorum; kendimi açabilmenin verdiği inanılmaz bir özgürlük dolaşıyor damarlarımda.

Zaten anlaşılmak değil; sevilmek istemiştim.

-ona da ters şeritten girmişiz, trafik polisi ceza yazdı.

(-ki ben cezaları hiç sevmem; kendime verdiğim en büyük ceza da sensin nitekim.)

Kimileri anlatamaz, kimileri anlaşılmaz iki ruh bir ortak noktada karşılaşmaz.

- çukurunda boğul der hayat sana; çukurunda boğul. Çıkaracak biri var!

Şuraya da boğulmaya yardımcı bir şarkı;

https://youtu.be/SRJQ2llCvIY

Fotoğraf: Şanlıurfa- Halfeti
    8 0 ...
  • ayfer öğretmenim

Canım öğretmenim 24.11.2017

Öğretmenim siz ve diğer ogretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. ayfer öğretmenim siz bana herşeyi öğrettin. Öğretmenim iyi misiniz ?

Ben iyiyim, öğretmenim size verdiğim öğretmenlik sözünü tutacağım.
    Gelecekte sözümü tutup öğretmen olacağım ve öğrencilerime iyi davranacağım.

Öğrencilerime Türkçe,matematik, hayat bilgisi öğreteceğim.
    Paylaşmayı, iyi davranmayı öğreteceğim.
    Ziz bana her mevsimi öğrettiniz sonbahar,kış,ilkbahar,yaz bunların hepsini öğrettiniz.hep yanınızdayiz.canım öğretmenim sizi çok seviyoruz.sen bize renkleri öğrettin.sen bize doğruları öğretti.
    Sen çok iyi kalplisin sen bize hayvanları korumayı öğrettin.atatürkü anmayı öğrettin.
    Sen bize iyiliği öğrettin.

Sen yazmayı, okumayı öğrettin.
    Doğayı korumayı öğrettin.temiz durmayı öğrettin,meslek bulmayı öğrettin,alfabeyi ogrettin.
    Canım öğretmenim virgülü,soru işaretini öğrettin sevgiyi, saygıyı öğrettin.
    Ben de sana verdiğim sözü tutacağım
    Ve öğretmen olup öğrencilerimi okutup meslek sahibi olduracagim.

Ecrin 2/B
    ............

Kız çocuklarını meslek sahibi yapmaya inançlı,
    Dürüst ve onurlu,

Bir cumhuriyet öğretmeni,

(Tanımaktan gurur duyduğum)

"Ulusları ulus yapan özgür düşünceli
    Bağımsız bireylerdir"

Saygılarımla

Not: öğrenci mektubundaki yazı ve noktalama işaretleri bire bir aynıdır.
    17 0 ...
  • a 101

499.
  • ben bi süredir çalışıyorum fakat rahatça söyleyebilirim ki kafaları pırıl pırıl yemin ederim. daha iyi bir iş bulduğum saniye çıkacağım zaten. sıkıntıları şöyle sıralayayım.

1- bana direk olarak oturamazsın ya da sabit duramazsın tarzı birşey söylenmedi ama evet eğer boş boş durursanız direk göze batıyorsunuz ve bırakın müdürü falan diğer sıradan çalışanlar bile gelip uyarıyorlar. o kasada neden tabure/sandalye olmadığı zaten şaka gibi bi durum ve soru işareti.

2- işe girmeden önce ya işte 9da gelir 6da çıkarsın diyo ama hikaye. seni bi 15 dk yarım saat erken çağırıyo hele açılış yapıyosan,çıkışta da en az 15dk geç çıkıyosun kasa sayımıydı bilmem neydi.

3- haftalık 45 saate tamamlıyoruz dedi fakat nasıl tamamlayacak çok merak ediyorum. mesela 2de girip 9da çıkarsan 7 saat çalışmış olmuyosun. 30 dakikadan 2 adet molan var ve bu molaları kesip 6 saat çalışmış sayıyor seni. ben daha hiçbir yerde molaların çalışma saatinden kesildiğini görmedim,duymadım. günde 12 saat çalıştım toplam 2 saat molamız vardı,ama biz 10 saat çalışmış sayılmadık 12 saat çalışmış olduk.

4- seni tecrübesiz bir şekilde işe alıyo fakat senden herşeyi bilmeni, 5 dakika içerisinde öğrenmeni bekliyo.

5- dedikleri gibi yemek ve yol yok. sana 1600 lira maaş veriyo ama yol ve yemeği kesersen zaten o maaş asgari ücrete hatta daha azına denk gelecek.

6- kasanda açık çıkarsa yani eksin çıkarsa maaşından kesiliyor. fakat artın çıkarsa onu sana vermiyorlar * * * * yemek ve yolun yanında kasanda çıkan/çıkabilecek açıkları da sayarsak alacağın maaş şaka gibi miktarlara düşüyor.

7- kasalarda para yok. atıyorum 5 kuruş 10 kuruş yok mesela. sen müşteriye para üstünü tam veremiyosun. 5 kuruş yok de yolla diyo. 5 kuruşun derdine düşmüş koca şirket. parayı da böyle böyle kazanıyolar. sanırım o 5 kuruşu 10 kuruşu da bilerek vermiyolar kasaya. çünkü ya müşteri eksik para üstü alacak ya da çalışanın cebinden çıkacak o para. bugün kasamda bozuk para olmadığı için 30 kuruş para üstü vereceğim adama 50 kuruş vermek zorunda kaldım çünkü bozuk para yok. vermeme gibi bir lüksüm de yok bu sefer müşteri kabul etmez. yani o 20 kuruş direk benim cebimden çıkmış oldu.

8- sıradan insanları sırf diğerlerinden daha fazla çalıştı diye mağaza sorumlusu ya da onun yardımcısı yapmışlar. hepsi değil ama bazılarının bir egoları bir hareketleri var çıldırırsınız. şahsen ben gördüklerimden 1 tanesiyle reelde tanışsam kafasını duvara sürte sürte öldürürdüm. 2. üniversitemi okuyorum, bilgime ve zekama güvenirim fakat elin 5 kuruşluk beyinsizinden laf işitiyorum.

daha belki başka şeyler de sayılabilir fakat şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. hoş daha ne olsun zaten ? dediğim gibi daha iyi bir iş bulur bulmaz çıkıcam ve çıkar çıkmaz da elimden gelen heryere şikayet edicem. lafa gelince iyiler ama icraatte durum vahim.
    8 1 ...
  • Kaynak götüm.

Birader taşlayarak öldürülmüş nerde göremedim ? Ve vericeğin kaynağı sikeyim.
    saygılar , iyi geceler.

Edit: birader şaka mısın ? Şu açtığın başlık ve girdiğin entryde en manipüle edici kısım , eşeğin taşlanarak öldürülmesi. Şimdi bir de utanmadan diyorsun ki taşlanmamış ama ,

aması ne ? israil dediğin ülke bebekleri öldürmedi mi bombalarıyla ? çocukları öldürmedi mi ? yerleşim yerlerini vurmadı mı ?

Senin dediğin bayrak kutsaldır , böyle bir ülke için geçerli değil.

edit2:şimdi de ama dediği entryi silmiş.
    20 5 ...
  • filistinli mazlum(!) ve masum(!) arapların yaptığı şey.
    eşeği israil rengine boyayıp taşlayarak öldürmek

evet, sokaklarda boyayıp bu şekilde dolaştırdıkları eşeği taşlaya taşlaya öldürmüşler.

sonra diyorlar ki "biz neden devlet kuramıyoruz?"

sizin devlet kurmamanız, toprak sahibi olmamanız insanlık adına daha hayırlı olduğu için.

kaynak:
    http://vehaber.org/haber/4127/.html
    https://www.rt.com/news/c...all-street-palestine-645/

edit:
    ha yani taşlayarak öldürülmedi ise sıkıntı yok öyle mi?
    bir ülkenin, bir milletin bayrağına bu şekilde hakaret etmek gayet normal yani?

ulan, atatürk izmir'de önüne serilen yunan bayrağını çiğnemedi.
    biz böyle bir milletin evlâdıyız da siz nesiniz çözemedim.
    33 30 ...
  • Sözlükte bolca bulunandır. Dikili bir taşı olmayanlar, yüzlerce yıldır bu topraklara hükmeden türkleri yermeye çalışıp cılız havlamalarıyla kulak tırmalıyor.

Biri her fırsatta ne kadar yakışıklı olduğunu ima eden cameleer,

Biri müslüman olmayanlardan ve türklerden nefretle bahseden dişi kürt,

Biri yazdıklarıyla göz kanatan kürt referandumcusu sözde insan.

Tabiiki daha çok var ama ilk etapta bunlar geliyor direk akla.
    12 1 ...
  • son reklam filmi ile adeta bizlerle dalga geçen banka...

rüşvetçilerin, yolsuzların, yandaş müteahhitlerin bankası olan halkbank'ın milletle adeta dalga geçme amaçlı yayınlanan son reklam filminin ismi; "halk adını taşımak..."

bakınız bu halkbank, "halk ismini taşımak kolay değildir" mesajı veriyor reklamında.

bir insanın adı çetin konduysa, hiçbir zorluktan yılmazmış,
    adı bilge konan bir insan "bilmiyorum" diyemezmiş,
    adı yüksel konan bir insan hep yükselirmiş, başarılı olurmuş,
    adı umut konulanın umudunu kaybetmesi beklenemezmiş...

neyse sonracıma vurucu kısım geliyor.
    "ya halk konulduysa adın?" diyor reklamda. o zaman "halkın yanında olman beklenir senden" diyor...

ulan kimi yiyorsunuz siz?
    halkın yanındaymış, üretene destekmiş falan filan.

atatürk'ün kurduğu bankanın anasını bellediniz.

rüşvetçilerle, kara para aklayıcılarla bankayı dünya nezdinde hırsız bankası yaptınız.
    genel müdürünüz şu an yargılanıyor ve siz böyle bir reklam yayınlıyorsunuz.

insan biraz utanır be...

dayanabilirseniz reklamı şuradan izleyebilirsiniz;
    https://www.youtube.com/w...inue=58&v=0zP8lFqNvtY
    7 2 ...