• Yeni yeni icatlar çıkarıyorlar. Kimse sizin kendinizi kime düzdürdüğünüzü, kimi düzdüğünüzü umursamıyor. Bizden uzak, kendinize yakın olun yeter. "ben erkeğim ve götümü bi erkeğe siktiriyorum! Ben erkeğim ve erkek götü sikiyorum! Ben kızım ama kadın amı yalıyor ve sürtüşüyoruz!" gibi tercihlerinizi dünyaya duyurmanıza gerek yok ikide bir. Biz karşı cinsle sevişiyoruz diye bunu yılda bin beş yüz kez kutlamıyoruz ya da duyurmuyoruz. Normaliz diyorsunuz ama kendinizle çelişip farklı olduğunuz için sürekli kutlamalar yapıyorsunuz. Yapmayın. Biz de iki kulağımız ve bir burnumuz var diye kutlama yapalım o zaman. Normaliz çünkü. Anormal bir şey yok sonuçta d'mi?
    3 2 ...
  • Online eğitim sürecinde olması gerekendi.

Bilgisayar fiyatları alıp başını gitti. Bir haftada 1000 lira artan ürünler var. Hiçbir firma indirime gitmedi. Normalde okulların açıldığı ve kapandığı haftalarda indirim olurken şimdi daha da yükseldi. interneti olmayan ev nerdeyse yok denecek kadar az olabilir ama bilgisayarı/tableti olmayan ev çok vardır. Yapılan yardım kampanyaları vs umarım gerekli yerlere gider de bir nebze de olsa fırsat eşitliği yaşanır.
    4 1 ...
  • Kafaya atlama ve tekmeleme, koridor odalar arası koşma, yan komşunun kediye balkondan salça olma, yorganın altından ayaklara saldırı, dolapların üstüne çıkıp ne varsa aşağıya atma, sivrisinek yakalamak için orayı burayı devirme daha neler neler.

Tam kızacam göz bebeklerini büyütüp acı acı bakıyor ya kıyamıyorum. Şeytan len bunlar. Senden benden akıllı, valla bak. Kedi görünümlü şeytanlar sizi.
    2 0 ...
  • Ne yazık ki bazen böyle bir gerçekle karşılaşırsınız ve mideniz bulanır.

Sorumluluk almadan duyulan sevginin ben taaaaaa...
    Anladınız siz onu!

Sevgiden, merhametten, duyardan sözederken nasıl olur da bu denli samimiyetsiz olunabilir, insan gerçekten hayret ediyor.

70 m2 evde, eşşeek kadar rodwider besleyen dingil bi arkadaşım var.Üstelik evin her yerinde dolaşması yasak, kıç kadar koridorda debelenip duruyor hayvan.
    Sabah akşam en az 1 saat gezdirilmesi gerekirken, çişi yaptırılıp en fazla 10 dakika sonra eve getiriliyor.
    Hali içler acısı..
    Bunun adı hayvanseverlik değil, sorumsuzluk, bencilliktir. iki okşayıp, seveceksin diye canlının hayatını boka çeviremezsin.
    Çevirmemelisin!
    4 1 ...
  • fl studio

106.
  • fruity, producer, signature ve full plugins bundle olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunan 1997 çıkışlı bir daw programıdır. kullanımı gayet kolay, arayüzü yeterince anlaşılır, *plugin açısından ise fazlasıyla zengindir. ki muhatabının müzik ile ilgili aklına gelebilecek her türlü fanteziyi hayata geçirebilmesi adına binbir çeşit olanak sunmaktadır. yeter ki faydalanmasını bil; diyerekten kısa kesiyor ve yukarıda bahsi geçen sürümler arasındaki farkı gözler önüne seren bir videoyu da şöylemesine park ediyorum:

https://youtu.be/A8Dcjo2YLMA

tşkrler.
    0 1 ...
  • Osmanlı’ya sığınan Kral xii. Karl gustaf (demirbaş şarl) istanbul’da yemelere doyamayıp isveç’e döndükten sonra meşhur ettiği öz be öz Türk yemeği.

Yalnız zannımca hatalı yapılıyor. Kim bilir belki de orijinali böyle değildi.

Ben olsam bunu patates kızartması yerine patates püresi, kışlık sebzeler yerine közlenmiş domates, biber, soğanla servis ederim, üstüne iskender’e dökülen salçalı sostan söküp kızgın tereyağ gezdiririm. Köftelerine de maydanoz, soğan, sarımsak katar fırında pişiririm. Yemelere doyamazsın!
    3 0 ...
  • me hakla yaptıkları merak konusu.

ailen falansa tamam da dışarıdam bir kekonun özellikle tek vasfı sizden daha azla yaşamak olan bir malın yaşlı olması size karışma hakkını vermiyor.

bu yaşlı kuşak bir garip. öyle bir tavırları var ki sanki y kuşağı ortalığın amına koymuş gibi oysa y kuşağını siz yetiştirdiniz. darbe anayasısına siz evet dediniz seksende altmışta siz sokaklara döküldünüz siz ülkenin eğitim ve refah aeviyesini yükaeltemediniz siz evet siz adam gibi ticaret yapıp yerel burjuvazi oluşturamadınızdaha sonraki nesillere geçecek kobiler yaratamadınoz ve siz yaşlılar! siz neyse ne yazıyorum amk sanki okuyacaklar ya da aniayacaklar a haber ya da fox tv izlemekten başka tek hıbikeri facebookda genç kızlara devrik cümlelerle asılmak olan bir güruh..

k. bakmasın kimse ya da baksın sikimde değil. bu yaşlılar ülkenin bu kadar boltan olmasının yegane sebebi. girdikleri her sosyal siyasi ve etik sınavı kaybetmiş bir kuşaktan bahsediyoruz. y kuşağına ya da dha ufaklara tavsiye vermeye hakları yok. keza başarısız isanlardan sadece nasıl başarısız olunacağı öğrenilebilir. başka da bir vasfı yok. amcacım teyzecim diye totosunu kaldırmayın şunların.

benim yetmiş küsür yaşında arkadaşım var amerikalı bir adam teknolojiyi benden iyi kullanıyor benden çok okuyor gelecekle benden çok ilgilyor ve benden akıllı. mesela dedem entelektüel aydın bir insandı. şimdi böyle yaşlıyı el üstünde tutar p. ayrımcılık yaparsın ama hulaaoğcı tatfayı kılıçdar da peh iyi adamcı tayfayı ya da ne bileyim cahil cühella bir akıllı telefonu zor kullanan adamı ciddiye alamam.
    2 0 ...
  • eskiden öyleydi vay anasını kaçırmışız şarkıyı diye yakınırdık. tabi artık devir değişti çelikte değişti. şimdi istediğin şarkıyı youtube'den indirip atıyorsun usb'ye istediğin zaman istediğin volume'de dinliyorsun.
    2 0 ...
  • Şeytan ve meleğin kanka olduğu komik bir dizi.
    Az önce bitirmiş bulundum. Zaten 6 bölümlük kısa sayılabilecek bir dizi.
    En hoşuma giden yerler, büyük planın sorgulandığı sahne ve iyilik ile kötülük kavramlarının aslında gözüktüğü gibi olmadığını gösterdikleri sahnelerdi.

good omens
    7 0 ...
  • Değil, günlük hayatımızda yanlış anlaşılmaların veya anlaşmazlıkların bile temelinde dilin kelimelerine verilen anlam ve tecrübe yatar. Her şeyi kelimelerle düşünürüz. 1984 romanında özellikle lisan güncellemeleri ile dilin kelime sayılarını ve olumsuz ekleri kaldırıyorlardı çünkü bunları kaldırınca bir süre sonra insanlar bunları düşünemeyecekti çünkü zihinde karşılığı olmayacak. Bununla ilgili bir profesörün konuşması vardı ama videoyu hatırlamıyorum o da benim dediğim gibi şeylerden bahsediyordu.
    5 0 ...