• Bazıları anne karnından doğarken bile kötüdür. Vicdanını anne rahminde unutanlar...

Şu insanların hikayelerini duydukça hayatta yaşanmaya değer bir şey yokmuş gibi geliyor. Hayatı sorguluyor insan. Şu an yaptığım gibi. Bu saatte mükemmel beyin yanmaları yaşıyorum evet.
    2 0 ...
  • Adam elindeki fotoğrafa göre başlık açıyor.

Bu Azmini tebrik ediyorum lakin üzülerek söylemeliyim ki fotoğraftaki kadın alessandra ambrosio ve kuru g*tün teki.
    3 0 ...
  • sg aq bıktım lan senden.çomarmısın troll müsün belli değil ama oksijen israfı olduğun kesin.sana oksijen veren yaprağı zikeyim.
    8 0 ...
  • sakindir,kavga etmeyi sevmez daha doğrusu tenezzül etmez çoğu zaman eğer sizinle ciddi ciddi kavga ediyorsa sizi gerçekten umursadığının kanıtıdır.
    çok belli etme taraftarı olmasalarda hassas ve duygusaldırlar, unutmazlar ciddi anlamda unutmazlar kendilerine yapılan iyiliğide kötülüğüde.
    meraklıdır, insanlar hakkında birşeyler öğrenmeye bayılırlar ama bunu dedikodu malzemesi olarak kullanmazlar.
    güvenilirdirler.
    eleştiri kabul etme huyları asla yoktur şöyle ki; hiç eleştiriye gelemiyorsun dediğinizde bile alakası yok diyip onu bile kabul etmezler.
    hep kendileri haklıdırlar hatalarını kolay kolay kabul etmezler.
    tersleri çok pistir ama siz iyi gittiğiniz sürece asla size kötü gelmezler.
    son olarak çok fazla hatta gereksiz bir sekilde düzenlidirler.
    ve evet çok inatçıdırlar baskıya gelemezler kolay söz dinlemezler ama hassas noktalarını bulup güzellikle gittiğiniz sürece her dediğinizide yapabilirler.
    4 0 ...
  • benim sesimi taşlarca dinliyorsun
    taşsın hemen dinlediklerini unutuyorsun
    ilkbahar sağanağısın ve pencerenin uykusunu
    dürtü darbeleriyle kaçırıyorsun

okşayışın yeşil dalı olan elimi
    ölü yapraklarla seviştiriyorsun

şaraptan daha sapkınsın ve gözü
    yalazlara oturtuyor döndürüyorsun

ey kanımın bataklığının altın balığı
    hoş olsun sarhoşluğun beni içiyorsun

sen gün batımının mor derelerisin ve gündüzü
    göğsüne bastırıyor söndürüyorsun

gölgelerde, oturdu senin furuğ'un ve uçuklaştı
    gölgelerle onu neden karaya bürüyorsun?

(bkz: gazel)
    10 0 ...
  • sarılmak

750.
  • başlığı canlandıran yazara çok teşekkür ederim. sonunda içimi kıpır kıpır eden, kavgadan gürültüden uzak naif bir başlık buldum. yaşasın! *

öncelikle sarılmak bir ''sevgi'' belirtisidir. fakat burda kimle sarıldığımız çok önemli.

günlük hayatta yeni tanıştığımız bir insanla vakit geçirip, daha sonra ayrılırken ince bir davranış olsun diye sarılmakla, ailenizden yani canınızdan bir parçanıza sarılmanız bir değil.

ben buna sevgi skalası diyorum. bazen zoraki, sevmediğimiz birine sarılabiliyoruz. ama o sevmediğimiz insana bile sarılırken ten tene değiyor ya içim bir tuhaf oluyor. sapıklık yapmıyorum yaa. *

yani sevmediğimiz insana sarılırken bile o skalada sevgi artışı olabiliyor.

''free hugs'' adı verilen sosyal deneyler var. orda bile gözü kapalı insanın karşısında kim olduğunu dahi bilmeden, tanımadığı birine sarılırken verdiği tepkiler sizce de muazzam değil mi?

sadece 2 dakikalığına gözünüzü kapatın. esintiyi hissedin. derin nefes alın.. kafanızın içinde ne varsa boşaltın. ve daha sonra size en yakın kişi kimse gidin ona sarılın ve şunu söyleyin;

sarılmak sen ne güzel şeymişsin. ''yaşadığımı hissettiren duygular bütünü.'' parmaklarımdan akan sevgi selleri..

hem de bu sevmenin, kalpten hissedebilmenin ''somutsal hali..''

tabi ki her duygu ve düşünce durumunda olduğu gibi bu da ''içten'' gelmeli.. yapmacık olmamalı.

bu durumu özetleyen çok güzel özdemir asaf sözüde var;

sarılmak
    15 4 ...
  • Bir terazi olarak en yakın çevrem kendimi bildim bileli hep kovalar ve ikizlerle çevrilmişti.

Halen de öyle gitmekte.

En son hatun istisna yaratmıştı bir tek.
    Gerisi tamamen kova ve ikizler.

En kafa dengim olanlar da bunlar tesadüfi bir çevreleme değil tabi.
    7 0 ...
  • "Böyle bir ortamda ülkemizdeki kurdaki dalgalanmanın sebebini iyi tespit etmek gerekir. Bu küresel bir sorundur. Türkiye gibi ülkeler bu dalgalanmayı daha derinden hissetmektedir” demesidir.

ayrıca dikkat ederseniz faiz arttırımı konusunda bir kelime etmiyor!

https://www.sozcu.com.tr/...onomi-aciklamasi-2425739/

ne dersiniz bu işe yandaşlar? artık şu sikik "dış mihrak" plağını değiştirmenin zamanı gelmedi mi?

(bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor)
    10 1 ...
  • 3 gündür kafasını skiyorum bunun.
    oğlum git dolar al, git dolar al diye diye. kur 4.54 idi ben buna söylenmeye başladığımda.
    neyse bu ibiş sonunda bugün ikna oldu ve dolar almaya karar verdi.
    gitti, döviz bürolarında kuyruklara falan girdi bugün.
    sadece 9000 dolar bulabildi piyasadan.
    (#39491159)
    tengir budun
    lan git bir bankanın mobil uygulaması ile al desem de dinlemedi.
    sonunda 4,92'den dolarını aldı. ( günün en yüksek kuru )
    aldıktan 2 saat sonra da merkez bankasının faiz arttırımı geldi. ahahah.
    böylece 9000 dolardan 2 saat içinde 4,92-4,60 = 0,32 * 9000 = 2880 tl bir anda zarar etti.
    şimdi bana watzaptan küfrediyo ipne. engelliyim bare.
    tengir budun
    27 7 ...
  • Faiz arttırımına rağmen dolar 4.90 ları gördüyse boku yediğimizin resmidir. Öncelikle bizim tl yi dolara çevirecek herhangi bir silahımız kalmadı. Tarım bitti ithal eder duruma geldik. Et bitti, saman bitti, buğday bitti üretip dolara çevirecek cep telefon markamız tabletimiz yok. Hepten Ayvayı yedik. Seçim sonrası tecavüzden zevk almaya başlayın.
    6 1 ...