• ispat edin diyor bir de utanmadan ya. ulan alakamız yok gelip nickimin altında malum yazar göt olduktan sonra hırsını alamayıp kusuyorsun nefretini. ses çıkarmıyoruz sana çünkü daha çoluk çocuksun psikolojik olarak narinsin kırılgansın. yazık olur diye susuyoruz.

  t: istanbul ili içinde muhtemelen nutuk'u belgeli hali ile okuyup bitiren 4 5 insandan biri olan, chpli vatan hainlerine hain olduklarını her fırsatta dile getirdiği için çomar damgası vurulmaya çalışılan ama göt etme ustası olan yazar.
  4 0 ...
 • çok tehlikelidir. bugün ülkede sadece gözleri dışında her yerleri siyah burkalı suriyeli kadınların da oluşturduğu aşırı radikal mezhep. kimse farkında değil ama bunlar bu ülkenin başına büyük dert olacaklar. kimse "islam" falan demesin, islam bu değil, anadolu islamında bunların yeri yok. sanki çok normalmiş gibi her sokakta, caddede, köşe başlarında kara ninja gibi giyinmiş, sadece gözleri görünen bu ışidçi kadınlardan var. kimse de ses etmiyor bunlara ve bu ülkeyi de suriyeye çevirdiler allah belanızı versin. hala bu çöl farelerini bu ülke besliyor yazıklar olsun.
  4 0 ...
 • eşyanın hakikatinin öznel bir şekilde kavranmasının mümkün olmayacağından hareketle resim sanatında -ki ona minyatür adını veriyorlar- kuşbakışı bir çizim tercih edilmiştir.

  ayrıca eşyanın olduğu gibi aktarılması da sanatsal görülmez. bunun yerine gül, karanfil, orkide çizmek yerine bunların ortak olan tarafına akıl yoluyla ulaşarak 'çiçek' kavramını soyut bir şekilde aktarmaya çalışmışlardır.

  bu yaklaşımlardan ötürü picasso'nun -atalarının arap olduğu da iddia edilmek ile birlikte- islam sanatından etkilenerek farklı bir formda resim çizdiği senelerdir iddia edilir.

  şu iki makale ilgilisi içün:

  Lorey, E. de, Picasso & L’Orient Musulman
  Flood, F. B., Picasso the Muslim: Or, How the Bilderverbot became modern.
  3 1 ...
 • eskiden de anneler çocuklarını ilgi çekmek için kullanıyorlardı. bu yeni bir durum değil ve evet eskiden çok eziyet görmüş, çok bilinçli olmasada elinden geleni yapan anneler vardı.

  ne oldu biliyor musunuz? insanlar aynı.

  eskiden ilgi çekmek için kullanılan yöntemler değişti ya da gelişti o kadar. eskiden sosyal medya yaygın olsa o zamanlar çeşitli yollarla ilgi çekenler bu yolu da kullanmayacak mı sanıyorsunuz?

  ve eziyet görmüş, bilinçli-bilinçsiz kadınlar vardı. ellerinden geleni yaparlardı. onların yerini kim aldı peki?
  ekonomik bağımsızlığını elde etmiş, kendi ayakları üstünde duran, eskiye nazaran çok daha bilinçli kadınlar.

  değişen insanlar değil, imkânlar...

  bence bulunduğunuz, gözlemlediğiniz ortamları bir sorgulayın. siz nasıl birini hak ediyorsanız öyle biriyle evleneceksiniz emin olun.

  insanları övmek ya da yermek bize bir şeye kazandırmadı, kazandırmıyor, kazandırmayacakta.. en fazla aşağılık kompleksiniz tetiklenir o kadar.

  edit: imha.
  8 0 ...
 • istanbul. bir yere gitmek için yola en az 2 saatin giden sefil yer. sokaklar feci. hayat aşrı pahalı ev fiyatları kiralar anlamsız pahalı. resmen burada yaşıyarak kendini hayatını çarçur ediyorsun. herkes burdan kurtulsun.
  4 0 ...
 • kvkk'ya göre mevcut durumda paylaşımı suç değildir. önceden kamuya mal olmuş bir bilginin başka bir yerde yayınlanması veri gizliliğini ihlal etmez.

  birisi aleni bir platformda bir başkasının numarasını yayınlarsa veri gizliliğini o ihlal etmiştir. aynı bilgiyi daha sonra başka birisinin farklı platformlarda yayınlaması suç değildir.
  10 4 ...
 • erdil sosyal medyadan karikatürlerini paylaşarak kendini meşhur edenler sayesinde para kazandı.

  şimdi de kendini meşhur edenlerden kelle başı 18 bin tl istiyormuş. nedeni karikatürlerini paylaşmaları.

  penguen dergisi bu mentaliteleri yüzünden kapandı zaten.

  dergi değil vahşi kapitalist bir şirket.
  27 0 ...
 • Yüreği küçük, masum yavruların sınıf ayrımını öğrendiği ilk yerdir.

  Türkiye görgüsüzlüğün adresidir. iyilik yapacağız derken içine ederler. sevinçten bağıran veya gülen çocukları azarlayarak da sıvama ve tüy dikme işini tamamlarlar.
  Acılar içinde geberin, leşiniz koksun, çürüyün.
  4 0 ...
 • ilkokulda fakir ogrencilere yapılan zulümdür..okul müdürü gavat okulu bahçede toplar zengin bir hayır severin hediyesi olan 5 beden büyük hardal sarısı montlari ve 3 numara büyük botları arkadaşlarının önünde fakir çocuklara verir..

  Bu zulmü yapan şerefsiz müdürlerin Allah ateşini bol etsin..
  9 0 ...
 • orta birde tebeşir kolu başkanı demeyim de tebeşir sorumlusu idim. anlayacağınız üzere kara tahta dönemi, babanın bile karne ile alındığı, tebeşirin dahi değerli olduğu zor yıllara denk geldi benim öğrencilik dönemim..

  neyse, tebeşir sorumlusu olarak asli vazifem sınıfta daima kullanıma hazır tebeşir bulundurmaktı. bu nedenle sınıftan para toplamak gibi akçeli bir görevim de vardı..

  ben de bu görevi laikiyle yerine getirdim...

  şimdi bir itirafta bulunacağım sizlere. bir dönem boyunca topladığım tebeşir paralarının büyük bir kısmını sıra arkadaşım, kankam volkan ile yedim.

  nasıl yediniz o kadar parayı dediğinizi duyar gibiyim. yedik işte. okulun karşısında bir pastanede yedik hem de.

  kah salep yanında paskalya, kah ponçik üstü alman pastası..yedik. allah affetsin!

  bu sebeple (bkz: okulun karşısındaki pastane)nin yeri ayrıdır ben de.
  8 2 ...