• sabah çalıştığım hastaneye giriş yaptığımda, diyaliz ünitesinin bekleme salonundan bangır bangır bir kuran-ı kerim sesi geliyordu. kadının biri, dışarıya gayet güçlü bir ses veren telefonundan huşu içinde dinliyordu. normalde müdahale edip o sesi kapattırma yetkim var. ama malum çağ dolayısıyla, ağzımı açmamla linç edilme tehlikem yüksek olduğu için bu yanlış duruma müdahele edemedim.

ne kuranla, ne de dinle hiç bir sorunum yok. allah herkesin duasını ve ibadetini kabul etsin. ama hastanede bir din görevlisi görmenin hastaları ölüm konusunda daha çok umutsusluğa sürüklediği bilimsel bir gerçektir. aramızda çoğumuz sabah ezanından ürperir. şimdi sabahın köründe o insanın kalbini ezim ezim ezen bir duyguyla kuran-ı kerim sesi duyan durumu kritik bir hasta olduğunuzu düşünün. olan bir nebze umudunuz da kırılır gider, ve kendinizi psikolojik olarak yaşamda kalmaktan çok ölüme hazırlarsınız.

sevgili dindar arkadaşlar. dinî değerlerinizi yaşamın her alanında gözümüze sokuyorsunuz. resmen her alanda üzerimize dinî mastırbasyon yapıyorsunuz. bu ilerideki günlerde de, bugün de çok ihtiyaç duyduğumuz bir olgu olan sevgi bağımızı dinamitlemekten öte çürütüyor. dinamitlese iyidir, tekrar var ederiz o bağı. ama çürümüş bir bağ her şeyden daha kirlidir.
    siz tatmin olurken yaptıklarınız, hayatın hemen şu anında, yaşama da düşman, insana da düşman.
    6 2 ...
  • "dolara mahkum değiliz" dediği şu tweettir.
    sayın devlet bahçeli nin dolar tweeti

peki ben o halde size kimsenin bilmediği bir şeyi anlatayım.

sayın devlet bahçeli'nin mhp genel başkanlık koltuğuna yapışıp kalmasının, o koltuktan kalkmamasının yegane sebebi mhp'nin sahip olduğu dolarlardır.

bu bahsettiğim dolarlar yugoslavya iç savaşında bosnalı müslüman kardeşlerimiz ile omuz omuza sırplara karşı savaşan ülkücü abilerimizin yurda kazandırdığı paradır.
    öyle 3-5 milyon dolar da değil ha...
    çok büyük para. paranın meblağını telaffuz etmeyeceğim.

hırvat bondiç ailesi eski abd başkanı reagan'ın eşi nancy reagan'ın hem yakın dostu, hem de ortağıdır.
    işte bosna'da savaşan rüzgar birliğinin görevlerinden biri de ateş altında kalan bu bondiç ailesini kurtarmak olmuştur.

abd bu bondiç ailesini neden kurtarmak istedi?
    kara kaşı, kara gözü için değil tabi.

bu bondiç ailesinin elinde hatırı sayılır bir miktarda abd'nin 2. dünya savaşında çıkardığı ve kara paracıların "dream box" olarak bildiği tahvillerden vardı.

bu dreambox dediğimiz tahvillerin her biri 1 milyar dolar değerindedir ve bu tahvilleri uluslararası trade işlemine soktuğunuzda trade işleminde kaldığı her 21 gün için 30 milyon dolar para getirir.
    bu anlattığım olay 2010'daki rakamlar.

işte hırvat bondiç'in kurtarılması operasyonunu bizzat yöneten kişi de devlet bahçeli'dir.
    bu sayede mhp'ye bondiç-nancy reagan ortaklığına ait en az 5 dream box verilmiştir.

bu 5 dream box yaklaşık 20 seneden beri mhp'de.
    ve bu dream boxlar yaklaşık 8 senedir trade işlemi görüyor.

mhp şu an emin olun akp'den de zengindir. en zengin, en varlıklı partidir.
    devlet bahçeli de bu varlıkları korumakla yükümlüdür, o yüzden de mhp genel başkanlığı koltuğuna ancak kendisinin uygun göreceği birini oturtabilir.

ama bu tweeti atarken keşke bu milyar dolarları da hatırlasaydı bahçeli.
    neyse, dolarla doğmadık, dolarla ölmeyiz deyince aklıma bu hikaye geldi.

ben bunları nereden biliyorum?
    2010 yılının ocak ayı, kartal sahildeki mado'da bir toplantı oldu bu dream boxlar ile ilgili.
    ben de oradaydım sayın türkmen beyi, istersen gönderdiğin adamlara sor.
    14 4 ...
  • ırak halkına ait külçe altınlar ile çekişmiş fotoğrafır.
    papaz brunson un ırak ta çekilmiş fotoğrafı

bu yavşak papazın ne olduğu belli.
    sakın salmayı aklınızdan bile geçirmeyin.
    (bkz: papazı salan şerefsizdir puşttur)
    15 0 ...
  • kimin aldığı hiç önemli değil çünkü bu kardeşimizin de akıbeti mehmet topuz, alper potuk, mehmet ekici, miroslav stoch gibi büyükleri birbirine kırdıran oyunculardan farklı olmayacaktır.

dünya’da emre akbaba’dan başka 10 numara kalmamış gibi bizim takımlar habire bu tip adamların götünü kaldırıyor. istanbul ortamını gören futbolcu salıyor kendini ve salacak da bence.

git brezilya’ya veya arjantin’e bunun gibi tonla oyuncu bulursun, bu sidik yarışından başka bir şey değil.
    9 4 ...
  • 1- dominika milletler topluluğu bayrağında mor vardır. papağanın gövdesi mor renktedir. en fazla mor burada görülebilir.
    2- nikaragua bayrağındaki gökkuşağında mor vardır.
    3- belize bayrağında bulunan baltalarda mor çizgi vardır.

şehir bayraklarında mor bulunur ama ülke söz konusu olduğu için o ayrı.
    8 2 ...
  • gece uyuyunca matrix filmindeki gibi gözünüzün önünden yukarıdan aşağı kayan çıbık çıbık şekillerin geçmesine sebep olur.

çince ile japoncayı aynı anda okumak

bir de hiç eğitimini almamış olsanız bile kung fu ve karate yapmaya başlayabilirsiniz.
    16 8 ...
  • alanyaspor'un tıpkı wagner love olayındaki gibi galatasaray düşmanlığını görmemizi sağlamış futbolcu.
    ali koç cumhurbaşkanına kadar çıkmış transfer olayı siyasete dönmüş.
    emre galatasaray için diretirken fenerbahçe ve yukarıdakilerin baskıları ailesini tedirgin etmiş. yüksek ve muhtemelen fenerbahçe forması giyecek. ve başkaları adına bir kez daha utanacağız.
    12 6 ...
  • Burada yazılar yazan karakter sahibi yazarların kaleminden çıkan her bir kelime değerlidir.

insanların öncelikleri var, herkes tanınmak ya da gündemde olmak amacı gütmek zorunda değil.

Şahsen ben düşüncelerim de benimle beraber yok olmasınlar diye yazılarımı bu platforma aktarıyorum.

Şayet Bir yerlerde herhangi bir konu hakkında benimle aynı fikirlere sahip insanlar varsa ve ben onlara ulaşabiliyorsam ne mutlu.
    15 8 ...
  • https://www.sciencealert....valent-11-years-telomeres

bılım adamlarinin yaklasik 2000 kadinda yaptiklari test sonucu dna telomerlerinin dogum yapan kadinlarda, yapmayanlara gore daha kisa oldugunu kesfetmeleridir.

Telomer nedir diye soracak olursaniz dna nin uc kisminda bulunan ve kromozlari koruyan kesimdir. hucre yenilenmesi ile dogru orantili olarak telomerler kisalmaya baslar ve bu sekilde insanlar yaslanmaya baslar.

dogum yapan bir kadinin kisalan telomerlerinin insan yasamina hesaplandiginda cikan sayi is 11 yildir.

annelik guzellestirir, genclestirir falan bunlar bilimsel olarak yalanlanmistir yani.

anneniz size omrumu yedin omrumu dedigi zemen muhtemelen haklidir yani.
    14 7 ...
  • " Baba" olma vasfına haiz bir babaysa, zilyon kere söylenmelidir hatta sevgi gösterileriyle şımartılmalıdır bile.

Böyle gözlerinin taa içine bakarak, sevgiyle söylenmelidir.
    " iyi ki benim babamsın"
    " iyi ki senin evladınım" diye...

Toprağın bol olsun, seni seviyorummm hem de çoookk...
    13 5 ...