• sanki yıllardan çok uzaklardayım da sürekli koşuyorum ve bir türlü varamıyorum, ne kadar hızla koşmaya çalışsam daha da geriye, en dibe, en siyaha giden bir flarmoniyim. Derinden ve sessiz özlemlerimi silmek istiyorum, artık düşmek istemiyorum. Bütün hayat yorgunluğum bu yüzden, sebepsiz ve küfür gibi bir hayat.
  4 0 ...
 • Bir zaman sonra, anne ve babanın çocuğunuza dönüşmeye başladığı dönemlere denk gelir.

  Babamla uzun seneler önce vedalaştık, bilinmezliğe hüzünle göndereli epey oluyor ne yazık ki.

  Ama annemi alıp tatile götürürüm, her yıl kendi programlarımın yanısıra bir de "anneyle tatil" programım vardır.

  Onu mutlu etmeyi, sevindirmeyi, sakızlı türk kahvesini içerken bıcır bıcır neşelendiğini, en sevdiği çeşit olan kaymaklı dondurmasını yerken uzaklara dalışını seyretmeyi seviyorum.
  Koluma girip sahilde yürüyüş yaparken yaptığımız sohbetleri de...

  Sen hep var ol, hep iyi ol ki iki kız çılgın tatiller yapmaya devam edelim bee anacığım!
  7 0 ...
 • Seçim yapma şansım olmadı, gerçi olsaydı da doğru olanı mı seçerdim diye sordum kendi kendime ? Bir dilek hakkım olsaydı, yine her şeyi mahvetmeyi mi dilerdim diye düşündüm. Yine yarım mı kalırdım veya ufanalıp bölünmüş küçük bir parça? Kimsenin yolunun düşmediği, terk edilmiş bir kasaba gibi yanlış zamanda yanlış yerde olurdum yine. Ve yine aptallık ederdim. Yeniden yenil daha iyi yenil değildi derdim, sadece olanları tekrar yaşamak isterdim.

  Tekrar her şeyi yaşamak ve kaybetmek, şu an ve bundan sonra hiç olmayacak olmasından daha iyiydi. Bir yıldızın kayması kadar kısa süre bile olsa, yeniden o yıldızı görmek isterdim. Kayıp parçalarımı şarkılarla doldurmak yerine senden bir şeyler olsun isterdim. insanlığa bahşedilen en önemli şey unutmak, benim azap çekmem için bahşedilmemişti, bu da benim lanetimdi.
  6 0 ...
 • Kaç senelik fenerliyim ilk defa böyle bir şey duyuyorum amk. Bu gerçek olsaydı kesinlikle 7 0 lık maça karşılık 2002 deki 6 0 lık maçla savunma yapmazdık direkt biz de sizi 9 0 yendik derdik.
  5 0 ...
 • sonbahar

  723.
 • ****** Her şey o kadar dokunaklı ki
  Eylülsem, istemeden kırılıyorsam bazen
  Dağınık, renksiz bir mozayık gibiysem
  Üstelik yalnızsam bir de -telefonda kuş sesleri-
  Aynalardan duvarlara bir üzünç akıntısı
  Bu dünyada çekingen olmak çok iyi bir şeydir baylar.

  Sonra bir kır kahvesi kendini okurken
  Masaları toplanmış, bardakları toplanmış
  Tam kendini okurken
  Derim ki bir semti iyi tanımak kadar
  iyi tanımal dünyayı
  Açın radyolarınızı: eylülün sesi
  Bu dünyada can sıkıntısının bir başka anlamı var baylar.

  Elmalar silik silik kırmızı artık -olsun-
  Gözlerimiz tozlanmış, kirli
  Gizlisi yok, bu dünyada böyle sıkılmak iyi
  Sıkılmak iyi baylar
  Biz hazır tuttukça böyle
  içi yangından alev alev
  Dışı buz tutmuş kalplerimizi. ******

  Eylül'ün sesiyle
  3 0 ...
 • --spoiler--
  bir dönem pakistanlı bir ailenin üst kat komşusu olan, avustralya' da tanıştığı sevgilisi peşinde olduğu seri katil tarafından öldürülen, uzun süre boyunca alkol sorununu aşmakta zorlanmış, schröder restaurantının müdavimlerinden biri olan, yakın zamanda hayatını raqel ile birleştirmiş, cinayetleri çözme konusunda diğer dedektiflere göre resme daha geniş ve derine inerek bakmayı seven jo nesbo dedektifi.
  --spoiler--
  1 0 ...
 • böcek. rezil bir fobi. insanlar bunun bir fobi olduğunu anlayamayıp şu küçücük şeyden mi korkuyorsun dediklerinde çıldırıyor insan. bazen geceleri böcek gördüğümde ağlamaya başlıyorum ama öyle böyle değil, bir iki saat süren bir ağlama. aşmaya çalışsam da olmuyor. bombok bir fobi anlayacağınız. hayatımı zehir etti.
  1 0 ...
 • --spoiler--
  Kekik kokusu duydum
  Kekik kokusu koynunda huysuz gecenin
  Uyandım birdenbire
  Haydi dedim yüreğim gidelim bu şehirden
  Bu şehir koparmak istiyor beni özlemlerimden
  Yorgunum;
  Çünkü yorgunluğumun yaşamak gibi bir anlamı var
  Yine de yaşamaktan duyduğum mutluluğun tadına
  Düşmanlarım ulaşamazlar..
  --spoiler--
  3 0 ...
 • Çözümü; çok basit ve bir o kadar da acımasız olan sorunsal. dünya savaşları, büyük çaplı savaşlar her zaman bu gezegenin ömrünü uzatmıştır. 3. bir dünya savaşını insanoğlu kaldıramaz; ama dünya gezegeni için bir çözümdür. Nüfusun azalmasını kimse istemese de her canlının yaşamak hakkıdır dense de doğal seleksiyon şarttır. Doğal seleksiyon ile doğal denge sağlanmak zorunda. Hepimize yetecek kadar yer yok. Cahil, cühela, doğa ve insan düşmanlarının (tecavüzcüler, katiller, hırsızlar, din tacirleri vs.) da yaşama hakkı konusu tartışmaya açıktır. Gerçi insan evladı bunun farkında olarak ya da olmayarak suni seleksiyon ile dengeyi sağlamaya çalışıyor.

  Akla hep zombi temalı filmler geliyor. çılgın bir bilim insanı bir ilaç geliştirir. zehri ve panzehiri yapar. zehri tüm gezegene yayar ve panzehiri belli ayrıcalıklı zümrelere satar ya da laboratuvarda büyük bir hata olur ve tüm gezegene bir virüs yayılır. Her türlü klasik senaryolar var, bıraksak akla türlüsü gelir. Böyle bir şey olursa sanırım gezegenimizin ömrü bayağı bir uzayacak. Galibi de tabiat olur, çünkü insanlar kendilerini yok ederek nüfusu azaltamaya en başından meyilli. bahaneler değişiyor, araçlar değişiyor; ama sonuç aynı.
  2 1 ...
 • güzelliğini boyayla kapatma ahmaklığına düşmeyen bağğğyandır. doğallığı savunacağız.
  4 0 ...