• baş parmak ve baskın olan orta parmakla birlikte diğer yardımcı parmakların kuvveti ile iyice sıkılıp öne doğru uç veren memeyi, gırtlağa kadar sokup küçük dilinizi dile getirmek yerine bu tür antiseksi hareketler icat edip, bunu da toplumumuza kazandırmayın lütfen.

yeni gençlik sevişmeli. hatta "sevişme bakanlığı" adıyla yeni bir bakanlık kazanmalı meclisimiz.
    5 1 ...
  • akp eski milletvekili ve halihazırda akp mkyk üyesi olan orhan miroğlu'dur.

orhan miroğlu "hdp'li kardeşlerim" diyerek hdp seçmeninden oy talep etmiş, "hdp'nin 2 milyon oyuna talibiz" açıklaması yapmış.

şimdi benim anlamadığım şu,
    chp veya başka bir parti, hdp''ye oy vermiş seçmenden oy isteyince "terörle kol kola girmiş" oluyor, "terör örgütü ile birlikte hareket etmiş" oluyor.

ama akp hdp'lilerden oy isteyince "ülkenin beka sorunu var, o yüzden oy istemiş" oluyor.

yani bu ülkede her şey akp yapınca iyi, yerli ve milli.
    başkası yapınca vatan haini ve terörist.

bunu bana bir akp'li yazar arkadaş açıklayabilir mi bir zahmet?
    bakalım bunu ilk hangi akp'li yazar arkadaşımız savunacak?

harika bir ülke lan bura...!!!
    https://tr.sputniknews.co...447-orhan-miroglu-hdp-oy/
    9 2 ...
  • Açıklama vakti geldi.

Ben deli dehşet güzelim arkadaşlar. Uzun zamandır taş gibi olduğum gerçeğini gizliyordum. Zekâmla ön plana çıkma isteği daha ağır basıyordu ancak bugün içimden geldiği gibi yazacağım.

Dünyanın yedi harikasını birleştiren fiziğimin yanı sıra, bir de yüzümdeki masum ifade tüm erkekleri cezbediyor. Benim için ölüp bitiyorlar.
    Geçen baktım kapımın önünde 11 erkek leşi var. Üzüldüm mü?
    Bir nebze üzüldüm fakat yüzüm kırışabilir diye acımı kalbime gömdüm.

mü kem mel olmak nasıl bir şey an la ya maz sı nız.
    Hayata dair yürek burkan bir detay.
    11 5 ...
  • Bunu kolay kolay söylemem çünkü insan yaptıklarına pişman olmayıp, ders almalı derim hep.
    Ama şu an tam olarak böyle. Pişmanlığımı kelimelere dökemem, ne diyeceğimi bilemiyorum çünkü. Allah herkesi, iyi kullarıyla karşılaştırsın.
    14 0 ...
  • spor yaparsınız, yemek yersiniz bir şekilde halledersiniz. kafanıza takmayın boş verin. sağlıklı olun da gerisi önemli değil. ben bir ara hastalanmıştım ve 50 kilonun da altına düşmüştüm galiba. o sıra kollarım bir kadının bileklerinden bile daha inceydi. zamanla spor yapa yapa, yemek yiye yiye kilo aldım, sorunu çözdüm. şimdi devasa kollarım olmasa da, güçlü duran kollarım var. yatmadan smoothie hazırlayabilirsiniz. yüksek kalorili olur. sıvı olduğu için midenizde daha az yer kaplar, 3-4 tane de öğün sığdırırsanız güne, tamamdır. hepsi hallolur. sıkmayın canınızı.
    7 0 ...
  • ...
    ben ona gittikçe soğuyan zamanlarda
    sıcacık bir sığınak olayım istemiştim
    insanlar içinde üşüdükçe
    güvenle gelebileceği

kuşların kanatları neden vardır?
    bir insan neden ağlar yarı yaşına gelince?
    bulutlar gökyüzünün yükü müdür, süsü müdür?
    tutsağı mıdır rüzgarın, sevgilisi midir?
    konuşayım istemiştim bir yüreğin dilince
    yanıtı olmayan sorularda boğmak istememiştim

ben ona sabah olamasam da
    dingin bir ikindi olayım istemişimdir
    herşeyin usul usul durulduğu saatlerde gelsin
    yüzünde uçuk bir gülümsemeyle
    yaslasın yorgunluğunu gövdemin yaşlı çınarına
    serip üzerine yapraklarımın ağırlıksız yorganını
    dinlendireyim istemiştim
    üşütmek istememiştim.

ben ona ne istemişsem bu yalnızlık aylarında
    gecikmiş... ince... güzel ve uzak...
    biraz da kendime istemiştim
    sevgi adına

sitem
    5 0 ...
  • tengir budun

1273.
  • sevgili kafakoparanus.
    ben milliyetçiyim, ümmetçi değil. milliyetçilikle islamın ne alakası var düdük makarnası?

islam'a ve müslümanlara nerede saldırmışım ayrıca? onu da gösterirsen iyi olur.

koca adamsın, iftiraya mı kaldın?
    12 5 ...
  • Çok mümkündür. Mühendislik fakültesinde okuduğum halde hiç bir er kişisine yüz (rakamla 100) vermeyerekten okulumu bitirdim.

O dediğiniz bıyıklı, saçlarından yağ damlayan kezbanlardan da değilim yanlış olmasın. Ama onlara bile yüz vermemişken neden size 100 vereyim ki? Gelin 101 oynayalım, künefesine.
    8 3 ...
  • her ev erkeğinin kolayca yapabileceği balık tuzlama yöntemidir.

malzemelerimiz:
    -1 kg sardalya
    -500 gram kaya tuzu(ince)
    -1 adet cam kavanoz.
    -1 adet ev erkeği.

yapılışı:
    pazardan alınan sardalyalar soğuk suda güzelce yıkanır ve ayıklanır, pulları gitsin diye iyice ovalanır.
    temizlenen ve yıkanan sardalyalarımız bir süre kevgirde bekletilir.
    sardalya tuzlu balık yapımı

bu arada balıkların suyu süzülürken, cam kavanozumuzun dibine 1 parmak kalınlığında tuz serilir.

daha sonra 1 kat balık 1 kat tuz olmak üzre balıklar kavanoza dizilir.

evet bu şekilde kabımız dolana kadar bir sıra tuz bir sıra balık dizmeye devam ediyoruz.
    ve sonuç;

son olarak kavanozda kalan boşluğa bir adet tahta, tahtanın üzerine de ağırlık olarak bir taş basıyoruz ve kavanozun ağzını sıkı sıkı kapatıyoruz.

1 ay sonra sardalya tuzlu balığımız yemeye hazır.

afiyet olsun...
    8 0 ...
  • malum başkanlık sistemi ile birlikte ülkemiz şahlanışa geçti.
    ama herkes şahlanırken normal sade vatandaş bir türlü şahlanamadı.
    buna rağmen vatandaş hayatını idame ettirmeye çalışıyor.
    zor da olsa başkanlık sistemine geçenlerin saltanatını sürdürmesine katkıda bulunuyor vatandaşımız.

işte başkanlık sistemi ile birlikte şaha kalkan birilerinin saltanat yaşama hevesi vatandaşı zor durumda bırakıyor.
    her şey ateş pahası.

soğan bile ithal eder hale gelen ülkemizin 20 ocak 2019 tarihli pazar manzarası.

domates: 7 lira.
    pazardayız uludağ sözlük

kuru soğan 6 lira.
    pazardayız uludağ sözlük

dolmalık biber 14 lira.
    pazardayız uludağ sözlük

sivri biber 16 lira.
    pazardayız uludağ sözlük

salatalık 10 lira.
    pazardayız uludağ sözlük

patates 3.5 lira, mandalin 4.5 lira, patlıcan 8 lira, ıspanak 8 lira, havuç 6 lira...

ne diyebiliriz ki.

çok güzel koydunuz, helal olsun size...

not: fotoğraflar bugün pazarda tarafımca çekilmiştir.
    51 5 ...