• umut etmek, hiç gelmeyecek birini beklemek gibi insanı avutmaya yarayan şeyler.
  5 0 ...
 • ben diyorum. siz demeyin.

  edit: tanım girmeyi unuttum ya.
  büyüttüğü canlının karakteri olduğunu ve bunun kendi gözü önünde geliştiği gören insanların ortak tutumudur. başka bir şekilde doğan çocuk misali, sevilirse söylenir.
  11 1 ...
 • Ay kıyamam ben, oje mi süydün şen. Tiynak bile Yok sürecek. Minicik tiynaklari var.
  13 3 ...
 • Toplu bayram mesajları bana samimiyetsiz geliyor çoğu zaman.
  Özellikle rehberinizde kayıtlı olduğu halde altına isim soyisim yazarak mesaj gönderen kişiler.

  Bana değer veriyorsan özel olarak yazıp halimi hatırımı sorarsın. Bu şekilde bir robottan otomatik mesaj alıyormuşum gibi hissediyorum.
  6 0 ...
 • kızlar çoğu sürüngenden börtü böcekten korkar. Bu gayet normal bir durumdur. Ayrıca büyük böcüklerden bende korkarım lan şu karafatmalardan filan.
  8 1 ...
 • her bayramda hayalimin başlığıdır aile saadeti. düşünsenize bayram sabahı olmuş, eşiniz sizi bayram namazına kaldırmış, siz çocuğunuzla veya aile büyüğünüz ile bayram namazı kılmışsınız. sonra eşiniz ile bayramlaşıp annenize babanıza bayram kahvaltısına veya size kahvaltıya gelmişler. ama hiç fitne fesat olmadan, eşinizi benimseyen bir ailenizin olması, eşinizin de size ve ailenize layık olması müthiş bir lütuf olmalıdır. inşallah allah seven herkese nasip eder diyelim.
  10 0 ...
 • Normaldir gayet. çok kişiyle buluştum. Bir tanesiyle yıllar süren diyalogumuz oldu bir tanesiyle hala görüşüyoruz 1 yıl olacak sohbet ediyoruz, yürüyüş yapıyoruz, kahve içiyoruz bir tane bayan arkadasin evinde bile kaldım. Denk gelirse görüşmeye devam edeceğim. Yeni insanlar tanımak muhabbet etmek güzel geliyor.

  Tabii abazan eli bilmem neresinde nerden kız düşürsem diye düşünen embesillerin bu tür olayları sırf cinsellik amacıyla gördüğünü biliyorum.
  7 0 ...
 • Boşanmış erkeklere neler yaşadığını bilmeden kötü gözle bakma durumudur. 2 sene oldu boşanalı 4 yaşında kızımla kalkaldık. Eski eşim saçma sapan sebeplerden tartışma çıkarıp boşanmayı seçti kızının velayetini bile istemedi düşünün nasıl biri. Erken yaşta evlendik belki de hata buydu. Yeni insanlarla tanışmak istiyorum haliyle sıkıntı ise tam bu noktada başlıyor. Birkaç görüşmeden sonra boşanmış olduğumu kızımla yaşadığımı anlatınca nedense ani bir soğuma oluyor haliyle üstelemenin anlamı yok. Başarısız bir evlilik geçirmek bundan sonrasının da aynı şekilde devam edeceğini göstermez. En doğrusu kendim gibi boşanmış birini bulmak olacak sanırım. Yaşımdan dolayı o da pek mümkün görünmüyor. Boşanmış olmak inan zor sürekli peşin hüküm veriyor insanlar ve yeni bir hayat kurmak uzak kalıyor. Neyse içimi döktüm en azından.
  15 2 ...
 • --spoiler--

  Yaşamak bu yangın yerinde
  Her gün yeniden ölerek
  Zalimin elinde tutsak
  Cahile kurban olarak
  Yalanla kirlenmiş havada
  Güçlükle soluk alarak
  Savunmak gerçeği çoğu kez
  Yalnızlığını bilerek
  Korkağı döneği suskunu
  Görüp de öfkeyle dolarak

  Toplanır ölü arkadaşlar
  Her biri bir yerden gelerek
  Kiminin boynunda ilmeği
  Kimi kanını silerek
  Kucaklıyor beni Metin Altıok
  Aldırma diyor gülerek
  Yaşamak görevdir yangın yerinde
  Yaşamak insan kalarak

  Kucaklıyor beni Metin Altıok
  Aldırma diyor gülerek
  Yaşamak görevdir yangın yerinde
  Yaşamak insan kalarak
  Yaşamak bu yangın yerinde
  Her gün yeniden ölerek.

  --spoiler--
  7 0 ...
 • Apaçık bir gerçektir.

  Abim tatilden dönüyor, şu an yolda. En iyi ihtimalle akşam sekizde evde olacak. Şu an saat dört. Annem bana "sofrayı kursam mı?" diyor. "Yuh!" Dedim. "Dört saat var daha."

  Geçmiş günlerde nammu okuldan gelir, öğle yemeği de yememiştir.
  - Anne ben ölüyorum açlıktaaannn!!
  + yemek yapmadım nammu ya, tost yap hadi kendine.

  sonra "ne alakası var ben ikinizi de aynı seviyorum."

  Geçiniz efendim. Tamam beni de çok seviyor ama abime aşık.
  12 4 ...