2020

190.
  • babacım sen neden geldin ya...
    çok boktan bir yeni yılın ilk ayını geçiriyoruz.

sen geldiğinden beri neler oldu?

-abd-iran savaşın eşiğine geldiler.

-iran salağı bir yolcu uçağını düşürdü.

-çin'de corona virüsü vakası ortaya çıktı.

-filipinlerde volkan patladı.

-keşmir bölgesinde sorunlar var.

-avustralya cayır cayır yandı.

-libya için toplanan berlin konferansının sonuçsuz kalması.

-endonezya'da sel felaketi.

-elazığı depremi.

-ve son olarak kobe'nin trajik bir helikopter kazasında ölmesi...

hakikaten bu kadar uğursuz başlayan bir yıl görmedim ben.
    olaylar, felaketler üst üste.

şahsen benim için de durum aynı.
    her şey yeni yıldan beri bombok gidiyor.

çok büyük bir iş aldım, tam sözleşme imzalayacakken iş yattı.
    2 tane arabam arıza yaptı, aynı anda. birinin motor indirdik, 15 bin lira masrafı var. diğeri de 3000 lira yara açtı.
    elimizde kalan son araba da ufak bir kazaya karıştı.
    yanımda çalışan elemanlardan biri bir kavgaya karışıp denetimli serbestliğini yakıp hapse girdi.
    evde çamaşır makinesi arıza yaptı, yenisini aldık.

tüm bunları düşünürken dün kombi arıza verdi. dün öğlenden beri soğuktayız, servise haber verdim öğlende gelecek.

bütün bunlar tesadüf olamaz yahu.
    aynı zamana sıkıştı hepsi şu son 20 güne.

yuh senin ta amk ben 2020. bi siktir git hayatımızdan.
    10 0 ...
  • elazığ ve malatya'daki depremzedelere yardımcı olmak maksadıyla yapılan çağrı.
    evet türkiye'nin başkenti ankara'da 1150 odalı dev tesisimiz depremzedeleri bekliyor.
    ısıtması harika, elektrik kesintisiz, ful internet, ayrıca müthiş yemekler, sebze ve meyveler ise tam organik hepsi bahçeden.
    ejder meyveli smothie, beyaz çay falan bunlar da tesisin ikramları.
    bütün giderleri tarafımızca karşılanan bu tesiste tam 1150 depremzede aile dilediği kadar kalabilirler.
    1 kişi kalacağına bari binlerce yurttaşımız istifade etsin.

imza: millet.

https://twitter.com/kenan...tatus/1221345914062811138
    17 0 ...
  • angela merkel recep tayyip erdoğan aşkı
    https://www.cnnturk.com/t...aylasimi-allahaismarladik
    Almanya Başbakanı Angela Merkel, Instagram hesabından Türkiye'ye yaptığı ziyaretle ilgili yayımladığı hikaye serisini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yürüdüğü bir istanbul fotoğrafıyla bitirdi. Allahaısmarladık.

muazzez ersoy - sen beni ömrünce unutamazsın.
    https://www.youtube.com/watch?v=1iHyKKGJTQQ+
    9 0 ...
  • Amerika görmüşler, nerden geldiklerini, unutmamışlar.
    2 0 ...
  • Yine başladı amk delisi adam bütün gün sözlükte takılıyor. uyanır uyanmaz bir insan sözlüğe girer mi amk? bu giriyor işte.
    3 0 ...
  • Her ne kadar belli etmesem de kendimden nefret ettiğimi söyleyebilirim. Bu nefret nesnel ve öznel nedenlere dayanıyor; benim nesnellerim, başkalarının özneli...

Kendimden nefret ediyorum çünkü bu dünyaya geldim; nefes aldım, büyüdüm ve yetişkin oldum... Eğitim sisteminden nefret ediyorum, disleksi olanlara aptal muamelesi yapmalarından, bu "özel öğrenciler"e yeteri kadar ilgi göstermemelerinden nefret ediyorum. Öğrencileri yarış atı gibi düşünmelerinden; bir balıktan tırmanmasını beklenilmesinden, bir serçeden yüzmesini beklenilmesinden nefret ediyorum. insanların birbirlerine destek olması gerekirken, köstek olmasından nefret ediyorum... Ve adâletsizlik! Her şeyi başı olan adâletsizlik; senden nefret ediyorum..!

Kısaca; kendimden ve herkesten nefret ediyorum.
    6 1 ...
  • Kobe’s 13-year-old daughter, Gianna, was also on board at the time of the crash and has also died.

-Da ayrı yazılır bu arada. -Mi eki de.
    2 0 ...
  • Şu komplo teorisyenlerini eşek sudan gelinceye kadar döveceksin.

Plague inc mi sanıyorsunuz lan bunu, gerçekten gerçeklik algınızı yitirmişsiniz.

Arkadaşlar bakın çok basit bir mantık açıklıyorum, 60'dan fazla virüs taşıyan yabani hayvan, bu yabani hayvanın satıldığı steril olmayan bir pazar (zaten dünyanın hangi yerinde hangi pazar sterildir?), Bu pazarda hayvanla temas eden insanlar, ilgili hayvanı yiyen insanlar, mutasyon geçirip insan vücuduna adapte olan 1 adet rna virüsü.

Nur topu gibi salgınınız hazır.

Ama dünyayı 500 milyon yapçekler :(
    He yavrum he.
    5 0 ...
  • Tespit olarak doğrudur. Başlığı açan yazar saygısızlık yapmadı.
    Kobe yi bende severdim. Gece uyumayıp maçını izlerdim.
    Ama instagramda bazı kızlar ekli bende. Hayatlarında basket maçı izlemiş tipler değil. Kobe yi asla tanımazlar. Az önce baktım hepsi Kobe hayranı olmuş.
    Yani modaya ayak uydurmuşlar. Hani dünyaca ünlü birini tanımıyor... Demesinler hesabı.
    2 0 ...
  • Liderlikte başa baş giden bu iki burçta en önemli fark koç daha yaptırımcı, ketum ve ilkel bir savaşçı görünümündeyken, aslansa daha havayı koklayıp, kibar görünerek insanları örgütler, ortamın starı, herkesin gözdesi olmayı yeğler.
    Koç daha net, aslan daha bulanıktır.
    Koç daha keskin, aslan daha yumuşak mizaçlıdır.
    Koç patavatsızdır ama yalana gerek duymaz, aslan daha empat ama daha aldatıcı olabilir.
    8 1 ...