• geçen yine iç duruşmam var. bir yandan demleniyor, bir yandan da belgesel izliyorum..

  bir an nara patlatma isteği beliriyor. tam narayı patlatacağım ki o sırada içimden bir dişi aslan ve peşinden dört yavrusu resmi geçit yapıyor.

  vazgeçiyorum nara atmaktan.

  rakı acımtrak. ağzım kekremsi. ya ezine olmasa!

  peynir bastırıyor biraz.

  ana! bir aslan yavrusu daha. bu, arkada mı kalmış, ne? sürünüyor sanki bu yavrucak. eyvah eyvah! arka iki ayağı tutmuyormuş meğer. davudi bir dış ses felçli olduğunu söyledi nitekim. sadece ön ayaklarıyla, annesine ve kardeşlerine yetişmeye çalışıyor zavallı... nasıl gayrete sürüyor arka ayaklarını nasıl da hayata tutunmaya çalışıyor. ah yavrum benim! keşke seni içinde bulunduğun mezbeleden çekip alsam, içimden söküp atsam! nafile.

  velhasıl, boğazımı yakıyor çiğ anoson. bu yangının yayılması genizden, göğse doğru. nefes almak güç. gözyaşı tadında ter damlaları. ölüm korkusu da olsa diyeceğim ki bu bir kalp krizi. hemen kardiyologumu arayım. ama bu başka bir şey.

  soruyorum; yol alması gereken anne aslan kötürüm bebesini ne kadar bekler? saydım tam beş kez. sonuncusu ayrılığa gebe bekleyiş veda niteliğinde pek hazin. anne dayanamadı döndü, bebesinin yanına kadar gitti. bir süre boyunlarıyla birbirlerini okşadılar, yalaştılar. kızıla çaldı gökyüzü ya anne artık yola koyulmalıydı. öyle de oldu. artık, anne şefkatinin verdiği güçle biraz daha sürünmeli bir süre daha ilerlemeli aslan yavrusu.

  ta ki...

  işte bundan dolayı akbabalardan nefret ediyorum.

  Bir Orta Asya inanışina göre akrabalar kötülüğü temsil edermiş. Elimden gelse bir şaman açar ve Afrika savanları üzerine şimşeklerimi çaktırırım.
  5 0 ...
 • alıngan yazar turnusolü olmuştur az önce.

  özel mesaj ile kendisine " sayın yazar" diye hitap ettiğim zat-ı muhterem bana " ben yazar felan değilim. sadece sözlükte entry giriyorum" şeklinde bir dönüş yaptı.

  sanki biz ona yazar derken "sen bir lev tolstoysun, gabriel garica marquezsin, franz kafkasın yüre be kim tutar seni!" dedik. adet olduğu üzere yazar dedik. hay dilimi eşek arısı soksun!
  7 0 ...
 • Eşcinsellik bir tercihtir buna kimsenin itirazı olamaz. Günümüzde bu artık tartışılmamalı.

  Ve fakat şöyle bir durum söz konusu ki; homoseksüellik evrimsel biyolojide hayvan davranışları kapsamında "uygunsuz hayvan davranışları" kabul edilirken, insan davranışlarında normal kabul edilmesi ikircikli bir durum oluşturuyor bu yadsınamaz.

  Ve daha önemli soru; eşcinsellik evrimsel biyolojimize aykırı bir durumsa neden evrim mekanizmaları tarafından elenmedi? (eşcinsel bir erkeğe ait olduğu düşünülen insan kemikleri 5000 yıl öncesine ait.)
  7 2 ...
 • "Gözaltına alınan şüpheliler F.S. ve A.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı."

  Artık ebesinin amı. Ulan adamı darp etmişler, hakaret etmişler, tecavüz etmişler (nasıl orospu çocuklarıysa artık) ama serbest kalmışlar. Ve durum kesinleştiği halde serbest kalmışlar.

  Muz cumhuriyeti.
  11 0 ...
 • bulunduğum ortamda seslerin yükselmesi. Gerim gerim gerilir, oradan kaçacak delik ararım. kendini rezil eden insanlar gördüğümde onlar adına utanır ve strese girerim o durumun hemen son bulacağı konusunda kendime telkin üstüne telkin veririm. Saygısız insanların olduğu ortamlardan eğer imkanım varsa hemen uzaklaşırım. Genel olarak insanlar yüzünden huzurum bozuluyor. Bunun dışında dümdüz yaşar giderim. insan yoksa sıkıntı da yok.
  7 0 ...
 • dinozorus emmi'nin amcasının oğlu tarafından verilen müjde...!!!
  https://www.ahaber.com.tr...bilde-cizimler-tamamlandi

  yerli tomofilin iki boyutlu çizimleri tamamlanmış.
  yerli otomobilde 2 boyutlu çizimler tamamlandı

  pardon ama siz bizimle taşşak mı geçiyorsunuz aceba?

  daha 15 gün önce sabah gazetesi yerli otomobilde kuyruk var diye haber yapmıştı.
  (bkz: sabah gazetesi yerli otomobil haberi/#41511204)
  sabah gazetesi yerli otomobil haberi
  yerli otomobilde 2 boyutlu çizimler tamamlandı

  hadi 15 gün önceyi siktiret. tam 7 seneden beri yerli otomobil haberi yapıyorsunuz sayın amk yandaş basını.
  yerli otomobil şubat ta vitrinde
  yerli otomobilde 2 boyutlu çizimler tamamlandı

  hiç utanmıyor musunuz kendinizden?

  şimdi biz böyle yazdık diye vadan hayini oluruz.

  siz hala 2 boyutlu çizimden bahsediyorsunuz.
  2 boyutlu çizim nedir ya?
  hayır tayyip erdoğan'ın da olaydan haberi yok, o adamla da dalga geçiyorsunuz.
  3d tasarımını yapar sunarsın eyvallah, ama 2d çizimi anaokulu öğrencileri bile yapıyor a4 kağıdına.

  iki boyutlu cin ali çizeyim şuraya da rahatlayın.
  http://sketchtoy.com/68954008
  32 2 ...
 • Nasıl bir torpili varsa geçen gün hakkında yazılan 8 tane entry uçuruldu. Böyle saplantılı tipleri sözlükte koruyanlar kim? Asıl mesele bu. Eski nicki (bkz: the viper) ile de herkes biliyor sonra nick değiştir stil aynı.

  Özelden salça olma
  Cevap vermeyince ısrarla yazma
  Açık eksileme

  Eminönünde görsel at hemen mesaja damlar oraya yakınım buluşalım mı demeler. Hayır yaparsın her şeyin adabı vardır görüşmek istemeyene ısrarla yazmak tacize girmiyor mu?

  Bu sıkıntılı vatandaşı ısrarla koruyan mod bunu koruduğun kadar şu şikayetlere bak. iyice çiftliğe döndü sözlük ayıptır kaç senedir buradayız böylesini az gördüm. Evet.
  17 6 ...
 • günaydın

  1671.
 • Güne güzel baslama temennisidir.
  Günaydın yavru kurtlarım, günaydın sözlüğümüzün mental açıdan dengesi bulunmayan sevgili güzellikleri. Ablanız online

  günaydın
  4 2 ...
 • Türkiye'de yaşayan insanların yüzde 50'si zaten yunan geni taşıyor. isteyen kendi dna yapısını araştırsın. Adamları siktir edip onların toprağına yerleşmişiz. Osmanlı her önüne çıkan helen karısına atlamış. Ulan daha dün mora yarımadası bizim değil miydi? Asıl sorulması gereken soru; acaba Doğu Karadeniz ve Ege bölgesinde yunan geni taşımayan var mı? Çok nadir. Türklük kalben hissedilen bir şeydir. Genlere bakılmaz. Anadolu'da saf türk yok. Sibirya'da hepsi.
  2 4 ...
 • Bak burası çok önemli!!!!( bunu demeyince anlamıyor bazı mallar)

  Sene 1881... seramik, Osmanlı toprağında....

  Bak burası daha da önemli...(mallara sesleniş vol:2)
  Osmanlı gün geliyor onun bunun g.Tünü yalarken çeşitli ülkelerde tarafından zaptedilmeye kalkıyor.

  Vaktiyle osmanlı toprağında olan seramik doğumlu bir Osmanlı paşası kalkıyor, dağılmış olan bir ülkeden yeni bir ülke var ediyor. Ve bu yeni ülkeyi var ederken topraklarında doğup büyüdüğü şehrin artık ait.olduğu ülkenin askerlerini l, bir vatanı kurtarmak uğruna denize döküyor...
  Ve sen ey mal evladı şimdi yaşadığın ülkeyi o "yunan" dediğin kişiye borçlusun.!!!!

  Ulan keşke adam bunca ileri görüşlülüğü içinde bu günleri de görüp, sarımsak Osmanlısına da deyip kalsaymış yunan topraklarında.....

  Edit 1; selanik 1912 8 kasim'da osmanlı topraklarından ayrılmıştır.

  Edit 2; gurcistan 1877'den beri osmanlı topraklarında değildir. Anlayana...
  5 2 ...