• kontrolsüz medya, medya değildir. Şuan da PKK ve fetö sosyal medyada popüler hesapları ele geçirmiş ve algı yaparak genç kuşağa yön vermektedir. Özellikle YouTube gibi herkesin kendi kanalını açabildiği ve milyonlara anında ulaşabildiği bir mecra düşünülemez. Twitter ve Facebook keza sanal gazete olmuş, provakasyona çok açık iki platform. Ya tc kimlik numaraları ile bu mecralara giriş yapılma zorunluluğu getirilip, kontroller sağlanmalı ya da kökten tüm bu platformlara erişim engellenmeli.
    2 3 ...
  • Hafta içi 9-10da haftasonu ise 11-12 de uyuyan bir insan olarak benimdir. Ben sabah insanıyım. Sabah enerjik uyanmayı, güne başlamayı çok seviyorum ama içten içe ben uyurken acaba ülkede ve dünyada bir şey oluyor mu, bir şey kaçırır mıyım acaba diye düşünmeden de edemiyorum. Buradan yetkililere ve bu ülkenin insanlarına ve doğa olaylarına sesleniyorum, bir şey olacak ise onu gündüz yapabilir miyiz? Gece uyuyorum da. sonra heyecanı kalmıyor.
    3 0 ...
  • Bende bütün karantina süreci boyunca yazmadı. Kontörlü hat olunca demek çok umursanmıyoruz. Olsak da olur hatta olmasak daha iyi.
    1 0 ...
  • Her insanın aslında başlangıçta bir penise sahibi olduğunu ve daha sonra bir şekilde kadınlardakinin iğdiş edildiğini savunan teori. Bu komplekste erkek babası tarafından iğdiş edileceğini düşünür.
    (bkz: Kastrasyon anksiyetesi). Kız çocuğu ise annesi tarafından çoktan iğdiş edilmiştir. çocuk bunu reddetmeye ya da penis yerine geçebilecek başka bir şey bulmaya çalışır ( genellikle klitoris). Fallik döneme ait bir olaydır. bu Dönemde kadının erkeğin penisini kıskandığı öne sürülür.
    0 0 ...
  • dark

178.
  • oldukça uzun bir süre izle diretmelerine dayanarak final sezonuna üç kala başladığım ve bu gece itibariyle, hiçbir tekrar izlemeye gerek kalmaksızın, bitirdiğim dizi.

Spoiler vermeden ifade etmem gerekirse, ilk sezonun ilk bölümleri güzelliğinden çok gizemliydi, ilk sezonun sonu ve 2.sezonun tamamında benim için parçalar oturmuş harika bir dizi halini aldı. Son sezon içinse ilk bölümleri biraz durgun olup, yeni eklenen konuyla ilgili ne gerek vardı düşünceleriyle geçti. Fakat son 4 bölüm öyle iyiydi öyle güzeldi ki, bütün olumsuzlukları, kafamdaki eleştirileri götürdü.

Bu dizi olmuş abi, dizinin kalitesinin yarısı finalini güzel yapmasıdır. deutschland über alles.

Müzikleri de hoştur: https://www.youtube.com/watch?v=ooXxU878ils+.
    3 0 ...
  • her şeyden habersiz güne uyanılmıştır, ilk 15 dakikaya kadar sorun yoktur ama birazdan garip duygular karmaşası yaşanacaktır. perdenizi çeker biraz oyalanır yatağınızı toplarsınız sonra onun yokluğunu, sessizliğini hisseder bir yanınız. allah allah deyip aramaya koyulursunuz. ve onu ya bir kanepede yerde ya da kafesinde hareketsiz öylece yatarken görürsünüz. artık o beden bir can taşımamaktadır. belki dakikalarca bir bakakalırsınız. öyle sadece bakarsanız. derin bir sessizliğe boğulur dünya. iki hareketsiz canlı yanyanadır. biri yatmakta diğeri izlemektedir.

onunla geçirdiğimiz zamanlar çok hızlı bir şekilde film şeridi gibi geçer gözünüzden. ağlarsınız, illa ki ağlarsınız, gözyaşınızın dışarı akması gerekmez bazen o an içinize dökülür.

o gün işte öyledir, durgun, acı, değişik.

tatsız tutsuz bir şekilde geçer günün kalanı.
    6 0 ...
  • küçükken buzdolabında bazen yiyecek bir şey olmazdı. babamdan bir şey istediğimde alamadığı zaman evden çıkıp giderdi bir süre dolanıp eve geri gelirdi. işte ben o zaman bıraktım hayal kurmayı. çocukluğum hayalsiz geçti. sadece hedeflerim vardı. bir kısmını sağladım ve adım adım ilerliyorum.
    5 0 ...
  • Zaten sen itip kakarak götürdüğün ilişkiden bir şey beklemeyeceksin. Bir şeyler kendiliğinden oluyorsa, kafa yapısı kendiliğinden uyuşuyorsa güzeldir. Oturup iki çift laf etmek için kendini zorladığın bir insanla hiçbir şey olmaz.
    24 2 ...
  • bir dönem georgia eyaletinde ortaya çıkan ve çakmakla ısıtıldığında alışılmış şekilde erimediği için komplo teorilerine neden olan kar.

insanlar -nedendir bilinmez- yağan karı ısıtmış ve normal bir şekilde erimediğini görünce, hükümetin kimyasal yaymak amacıyla kar kullandığını düşünmeye başlamış. ancak daha sonra bu garip erimeme durumuna, çakmakların içerisindeki bütan gazının neden olduğu ortaya çıkmış.

zehirli kar
    8 0 ...
  • ilgi çekmek isteyen bir kezban desem çok eksi yerim ama gerçek bu. kimse cinsiyeti yüzünden size yer vermek zorunda değil. hatta inanır mısınız yaşı yüzünden de yer vermek zorunda değil. günümüzde o yer vermek zorunda olarak gördüğünüz genç bir ev geçindirmek için günde 2 işte çalışıyor ve çok yorgun olabilir. ülkeyi mahvetmeden önce düşünecektiniz toplu taşımadaki yerlerinizi.

(bkz: ok boomer)
    25 3 ...