• Sabah sabah ne alaka dinliyorum dediğim türkü.

"beni sormuşsun dün eski bir ahbaba,
    ne yapıyor, nasıldır, ne haldedir acaba?
    çok merak etmişsen söyleyeyim ben sana
    eski bir türküye müptelayım bu sıra.

bir hüzün çöküyor ansızın dünyama
    bir anda susuyorum, bakınıyorum etrafa
    düşünüyorum bomboş bakışlarımla
    bir çaya, bir sigaraya müptelayım bu sıra

yalnız takılıyorum, çekemiyorum kimseyi
    herkes bana batıyor, dinlemiyorum hiçbirşeyi
    divane mezzup gibi bir ileri bir geri
    terk edilmiş mekanlara müptelayım bu sıra
    sebep arıyorum, sebepsiz kavgalara
    geziniyorum yağmur ilk düştüğünde sokaklarda
    bir ben oluyorum, birde kahrolası karanlık
    azrailin geçtiği yollara müptelayım bu sıra

geçmişim yardan, tanımam kimseyi
    selam verseler bile duymam hiç kimseyi
    lal oluverir dilim görünce seni
    bir tek sana, bir tek sana müptelayım bu sıra..

kış günlerine çöken kasvetin tamamlayıcısıdır bu şarkı, bir çay ve bir sigarayla.."
    2 1 ...
  • Gününüz aydın olsun hayırlı işler.

Birisi bana ocak ayında mini etek giyip üşememeyi öğretsin lan nolur.

içlik giymedim götüm dondu bu karılar fıldır fıldır kısacık şeylerle dolanıyor ne dolanıyor bunların damarlarında zehir falan mı?
    0 0 ...
  • fener liderliğe oynuyor öbürü sondan birinci ama ev sahibi takımın galibiyet oranı 1.30

evet fenerin her maça başka taktikle çıkan ne oynadığı belli olmayan, ilk 5 arasında averajı en düşük ve başakşehir maçından beri hakem ittirmesiyle yarışta kaldığının ispatıdır bu oran.

fener muhtemelen kazanır ama puan kaybı sürpriz değil, fenerliler bile biliyor bunu favoriye bak.
    0 2 ...
  • Kadınların Güçlü erkek sevdikleri doğrudur. Doğuştan gelen bir korunma güdümüz var maalesef. Yine de bunu aşıp yalnız ve mutlu yaşayan çok kadın da var günümüzde. Böyle böyle genler değişecek tabiki yüzyıllar sonra. Şu an durum bu.

Yalnız erkekten korkmayı sevenleri anlamıyorum. Onlar ciddi ciddi moron benim gözümde. Bir insan korktuğu bir insanı nasıl sevebilir? Kocaları kafalarında iki sandalye kırdığında nasıl sevecekler kocalarını? ( bu şekilde delirmiş bir kadın tanıyorum ) bunlar yanlış düşünceler, yanlış temenniler.

Her zaman ; piç erkek yerine efendi erkek seçin, derim tüm tanıdığım hemcinslerime.
    3 0 ...
  • Şayet birkaç göktaşı veya kuyrukluyıldız ardarda dünyamıza inmeye karar vermediler ise modern bilimle açıklayabilmek için çokça taklalar atmam gereken ışıklardır. Saatv03:30 dolaylarında çöp atmaya aşağı indim. Sonra bir iki tur atıp şu 10000 adım hedefine ulaşayım istedim, ilk turu tamamlayıp sahile geldiğimde bir sigara yaktım denize karşı... Soğuk havaya rağmen rüzgar yok, kar beklerken pırıl pırıl bir gökyüzü ve eşsiz yıldızlar... Yılın bu zamanı yazlıkçı bölgelerinde şehir ışıkları da seyreldiğinden daha çok yıldız görürüz. Gözlerim güneş batınca Silivri istikametinden gelen üç balıkçı teknesini aradı, seçemedim. Balık bulamadılar her halde... Derken önce denizden yukarı doğru mavi beyaz bir ışık yükseldi. 17 ağustos depremini bilen yaşayan ve denizden yükselen ışık topları hadisesimden haberdar biri olarak irkildim, sonra bir balıkçının ya da geminin işaret fişeği atmış olabileceğini düşündüm. Marine traffic uygulamasından hangi gemi olduğuna bakmak için elimi cebime attığımda telefonumu masanın üzerinde bıraktığımı hatırladım. Bu ışık gözden kaybolduktan birkaç saniye sonra Ereğli istikametinden gerçekten büyük bir hızla gelip ufkun altından denizde kaybolan ve yolu boyunca gayet kararlı hareket eden mavi-beyaz iki ışık gördüm... Buralarda çokça ve değişik şekillerde meteor gördüğümüz için gerek hızı, gerek hareketlerin niteliği, gerekse renkler dikkate alındığında meteor olmadıklarını düşünüyorum. Üstelik ikiz (hatta cılız bir üçüncü de vardı, sanırım farklı istikametten, açıktan aynı yere giden) asteroid iyice seyrek bir hadisedir... 2021'i de uzaylı istilası olmadan atlatabilirsek ne ala...
    3 1 ...
  • Sebebi hayatımızda herhangi bir aksiyon olmadığı, monotonluktan ve koronanın bizi eve kilitlemesindendir. Kendisi dünyaca ünlü futbolculardan biri olduğu için de konuşulmayı ayrıca hak ediyor. Ayrıca birçok gencin de hayran olduğu biri. Şimdi 20lerinde olan gençler, mesut real madridde fırtınalar estirirken hayran hayran onu izliyordu. Bu gençlerin kahramanı türkiyeye gelince konuşulması normal karşılanmalıdır.
    2 0 ...
  • bazen eski güzel günlerin hatırasıyla bazen duyulan bir şiirin şarkının türkünün yaşattığı zevkle içine girilen zulüm kahır dolu koca hayata az da olsa tutunduran hissiyat.

çok az olur, yaşamak hak etmeyi gerektirir. zorlayarak da olmaz. illa içten gelecek o şarkı şiir öyle dinlenecek hatıra hatırlanacaktır.

sonra kısa sürede kaybolur tabi. hayat bütün dehşeti vahşetiyle saldırmaya devam eder.
    1 0 ...
  • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119127/+

Bu ayakabıda yediğim kazığı unutamıyorum amk. 1 hafta giymeden çok küçük bir kısmı kalktı sonra ayakkabıdan çok şikayet gidince satıştan kaldırdılar. Garantiye gönderdim iade gelmedi. Tüketici haklarına gidecektim ayakkabıyı çaldılar aq.

Edit: 2013 de çekmiştim fotoyu hala duruyor unutamıyorum AMK.
    5 0 ...
  • Sonunda zıbardılar. Sürekli futbol Mesut Özil Fatih terim ayyyyy gına geldi. Toplanın kızlar gün yapıyoruzzz
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119092/+
    11 2 ...
  • ikinci abdülhamid döneminde;

*yıldız sarayı yıkıldı yeniden inşa edildi.
    *yeğen hatice sultan için saray yapıldı.
    *abdülhamid'in kızı naime sultan için saray yapıldı ve damada hediye edildi.
    *esma sultan için saray yapıldı ve damada hediye edildi.

bütün bunlarülke borca batmış bir haldeyken tefecilerden alınan dış borç ile yapıldı.

tayyip erdoğan döneminde;

*kaçak saray yapıldı.
    *marmaris'te yazlık saray yapıldı.
    *ahlat'ta bir başka saray daha yapıldı.

bütün bunlar da ülke borca batmış durumdayken, ekonomik krizde, tefeci faizi ile dışarıdan alınan borçlarla yapıldı.

tanım: birbirine çok benzeyen iki siyasetçi.

sonuç: tayyip erdoğan'ın 1 saray yapma kontenjanı daha var. ayrıca tayyip erdoğan damatlara hiç saray hediye etmemiş. acilen 2 saray yapılıp damatlara hediye edilmeli.
    7 1 ...