• aşırı kibir ve gereksiz ego. bunun sebebi de önce aileleri sonra bizleriz. aileler kız çocuklarını sürekli baskı altında yetiştiriyor. anneler alttan alttan onun bir erkeğe ödül gibi olduğunu aşılıyor. bu kibire sebep oluyor. erkekler ise bazı kızlara ulaşılmazmış gibi yaklaşıyorlar. sanki elde edilmesi gereken ve diğer hemcinslerinden çok daha farklılıkları varmış gibi. bu da gereksiz egoya sebep oluyor. tamamı demiyorum ancak yarısında bu var. diğer yarısı ise gariban kalıyorlar yani ikinci planda tercih edilen kızlar. aslında tamda ilk planda olması gereken bu grup. aradığın mutluluk ise bu geri planda kalmış gibi görünen kızlar ideal her bakımdan.

  bu ilk tercih edilen dediklerimiz ile tanışıyorsun misal konuşmaya başlıyorsun. hep böyle bir adım geri tutuyorlar kendilerini. sürekli erkek olarak senin çabalaman gerekiyor. tüm adımları sen atacaksın, sen onun kalbini kazanacaksın, sen onu elde etmek zorundasın. onun için sen olmazsan mutlaka olacak yüzlerce binlerce erkek çıkacaktır kafasındalar. ancak işin sonunda işte öyle olmuyor. değer vereni sallamıyorlar nasıl olsa başkaları olur diyorlar. sonra kendi göz zevklerine uygun ihtiyaçlarını karşılayabilecek olana gidip "ödül" olarak gördükleri kendilerini bırakıyorlar kollarına. neticesinde ise kadına şiddet, aldatılma, şiddetli geçimsizlik ve ayrılma/boşanma. bu kafalar iyi değil hergün yüzlerce binlerce örneği yaşanıyor ama kadın bireylerimiz hala aynı kafadalar maalesef.
  7 1 ...
 • "Bence beni sevdiği için öptü… Dudağımdan öpmesinin kötü bir amacı yoktu” dedi."

  Kızın ifadesi

  Rapor da anlatılan:

  "Hazırlanan Sosyal inceleme Raporu’nda ise “Hediye S., eşinin dudaktan öpme eyleminin ‘kızının dudaklarına sadece dokundurma şeklinde gerçekleştiğini, öperken farklı bir amaç gütmediğine inandığını söylediği”

  Verilmesi istenen ceza 15 yıl.

  Ben anlamıyorum bu hukuk işini kız da anne de adamın lehine konuşma yapıyor adam 15 yıl ceza yiyor. Suçlu olduğu açıkça belli olan birisi ise ceza almadan çıkabiliyor tüm deliller onu gösterirken.

  He adamın yaptığı da saçma 11 yaşında kızın sen neden böyle bir şey yapıyorsun ama 15 yıl ceza ya da cinsel istismar nedir lan adamı tecavüzcü yaptılar hem de kızına karşı resmen.

  Böyle hukuk böyle adalet olmaz.
  21 0 ...
 • bu son seçim itibari ile artık iyice alışılması gereken günlerin habercisidir. seçimden hemen sonra kabine açıklandığı zaman bugüne kadar en azından tarafsız görünen büyük iş adamlarının demeçlerini okudum. durum cidden artık "yapacak bir şey kalmamış" mevzusuna dönmüş. bu tarzda insanlara kızmak yersiz. son seçim için "bal tutan parmağını yalar seçimi oldu" yazmıştım geçenlerde buraya. tam olarak bu dönemdeyiz artık önümüzdeki 5 sene boyunca. teşekkür etmeyip ne yapsınlar ? sıkıyorsa etmesinler. bir adamın iki dudağı arasından çıkacak bir söze bağlı tüm kariyerleri ve dahi hayatları. kızdırırlarsa görevden alınırlar muhtemelen fetö yandaşı diye o cezaevi senin bu mahkeme benim seyyah olurlar geze geze.

  seçimden hemen sonra çıkan khk lar alınan kararlar bilmem neler. hepsine bakıldığı zaman referandumdan beri akp seçmeni arkadaşlara anlatmaya çalıştığımız şey bire bir gerçekleşti. tek adam sistemi tam olarak tek bir adamın ülkedeki tüm kurumları, tüm parayı, tüm ekonomiyi, tüm bakanları ve tüm insanları kontrol etmesi şekline döndü. önümüzdeki 5 sene boyunca akp li arkadaşlar her ne kadar birçok şeyi beğenmeyecek olsalar bile beğeniyormuş gibi davranarak geçirecekler. bunu "inadına" yapacaklar. inadımıza yani. yapsınlar. 5 sene sonra allah vere tayyip erdoğan siyaseti bıraksa veya 5 sene sonraki seçimi kaybetse tüm bu korkunç yetkiler ile chp li birisi seçimi kazanırsa yarattıkları canavar sisteme bakıp bakıp yıllardır kendilerini uyarmaya çalışan bizleri yad ederler.
  9 0 ...
 • Gun dogarken farkli zaman dilimleri aramizda. Uyur uyanik saatlerimizin bir oldugu dunya diliyorum. Enerjimin son zerresine kadar seni dusunurken kelime hatalari yaptigimi farkedince gulumseyip silip tekrar yaziyorum. Hani sunger bob un bir bolumu vardi. (bkz: fiyasko) onun gibi. Acayim biraz; sanatcimiz krusty krab restaurant a gelip ketcap mayonez ve bilimum urunlerle tabaga bir sey cizer ve gider. Giderken 'tam bir fiyasko' der. Squidward ise tabaga yaklasip * diye bagrir. Herkes bunu gormek icin siraya girer falan. Iste tam her seyin * oldugunu dusundugun an aslinda * dogan gunestir. Girer hayatina. Yirtinarak soylemek bagirmak istersin seni seviyorum diye. Muhim olan * yu sanata donusturebilmek.

  https://youtu.be/KvCGzwCrjlw

  Seni seviyorum.
  5 2 ...
 • Muhtemelen işlediği cinayetten yırtmak için deli numarası yapmıştır. Güya dışarı çıplak çıkıp polise saldırmış, akıl hastanesinde yatıp, daha sonra ordan çıkmayı planlanmıştır.
  5 0 ...
 • 17 yaşında bir dünya şampiyonudur.

  --spoiler--

  Makedonya’da yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda yenilen, sonraki süreçte pes etmeyerek sıkı bir şekilde çalışan Hendek Güreş ihtisas Kulübü sporcusu Serhat Kırık, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’deki Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda 60 kiloda altın madalya kazanarak Türkiye’ye gurur yaşattı.

  --spoiler--

  https://www.google.com.tr...ya-sampiyonu-oldu-1384586
  3 0 ...
 • Çok doğal ve olması gereken bir şeydir ama toplumun düşüncesine göre bu durum absürttür. Bir erkeğe kızlarla da arkadaş olunacağını öğretemediğimiz için abaza bir kısım yetişiyor.
  7 0 ...
 • Her kitlenin bir kültürü, her kültürün hitap eden bir görgüsü vardır.
  Bu insanlar, bu görgü kurallarını kendi karakterize özellikleri ile bütünleştirip, kendini biraz daha özgür ve herkesleşmemiş olarak hayatını daim ettiren insanlardır.
  Bir sabah, pijaması üzerinde ekmek almaya giden bir kişinin bu insanlardan olma olabilitesi kuvvetle muhtemeldir.
  insanlar dilediği gibi davranmalı, kendi adına oluşturduğu tüm olguları, mutluluğu adına adamalıdır.

  Evet elalem birşeyler söyleyebilir. ancak bu onlar gibi davranış sergileyip, toplum olarak belirlenmiş kurallar doğrultusunda yaşayacağınız anlamına gelmez.
  Değişmeyen kurallar vardır, kişinin kendi kültürünü oluşturduğu alanlar vardır.

  Kırmızı pantolon giyene: gay damgası.
  Küpe takan: kesin çiptir.

  Öyle bir yargı sistemi olmamalı, zincirler kırılmalıdır.

  Sonrasında, atanamayan öğretmenlerimiz atanmaya başlayacaktır.

  Topluluk en çok öğretmen olmanızı ister..
  10 0 ...
 • --spoiler--
  Galatasaray UEFA kupasını‚ Galatasaray arkasından süper kupayı kazanabilir.

  Sarı - Kırmızılı ekip Türkiye ligini üst üste dört kez müzesine götürerek güç bir yerli rekor kırabilir.

  Beşiktaş ve Trabzonspor bir takım yararlı futbol değişiklikleri yapabilir.

  Öteki lig takımları ne yaşar‚ ne yaşamaz. Asansördür Türkiye'de‚ biri iner biri çıkar.

  Türkiye'de‚ Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur.

  Esnafın yüzü güler‚ parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz.

  Tiyatrolar‚ sinemalar‚ sazlar‚ barlar meyhaneler fuldur.

  Stadlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir.

  Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür‚ i. . .ler diye uğurlanmasına rağmen.

  Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa‚ Türkiye yoktur‚ futbol yoktur‚ bolluk yoktur‚ insanlar yoktur‚ canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp‚ mezarlık olur.

  Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü‚ ne kupa büyüklüğüdür.
  Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte‚ adı konamaz. islam çupi
  --spoiler--
  4 0 ...
 • Geçen gün de kuşun birisi yere sakız atmış. Ben de bayağı açım. Aldım bunu ekmek diye yedim. Ağzıma yapıştı, nefes alamadım iq. Hastaneye gittik, zar zor kurtuldum.

  Şimdi iyiyim ama kuşlar, lütfen yere sakız atmayın ekmek sanıp yemeye çalışıyorum.
  16 2 ...