• dün akşam başıma gelen durum. karnım çok açtı makarna pişirip yoğurtla birlikte yiyeyim diyerekten tencereye su koydum. tenceredeki su ocakta kaynarken yoğurdun olmadığı aklıma geldi. ocağın altını kısıp hırka giyerekten altımda eşofman ile markete gidip yoğurt aldım poşet istemedim. elimdeki yoğurt biraz soğuk olduğundan elimi zorluyordu. neyse efendim konumuza dönelim. tam oturduğum sitesinin arka girişinden (daha kestirme) yürürken 2 hanfendi gördüm. hava karanlık olduğundan uzaktan tanıyamadım kendisini. çekingen bir yapıya sahip olduğumdan karşımdaki insana bakmadan yürürüm. neyse efendim bu iki hanfendi gülüşerek yürürken onlara yakınlaştığım sırada sesler kesildi. yanından tam geçecekken bana sen dedi. durdum ve ona baktım. adı lazım değil yazar karşımdaydı. burada mı oturuyorsun diye sordu gözleri ile 1 saniyeliğine elimdeki yoğurda bakarak. evet dedim ve peki senin ne işin var diye sordum. bu benim arkadaşım ismi lazım değil arkadaş. o da burada yaşıyor dedi. ilk defa gördüğüm komşumu süzdüm. esmer ve oldukça alımlıydı. merhaba dedim. o da karşılık verdi. bir iki dakika sohbet ettikten sonra ona ocakta yemeğim var dedim. (halbuki daha makarnayı suya koymamıştım) peki seni tutmayayım seni görmek güzeldi dedi. başka zaman yine görüşürüz diye karşılık verdim. umarım dedi. birbirimize iyi akşamlar dileklerimizi iletip yolumuza devam ettik. dünya ne kadar küçük.
    1 0 ...
  • Dinlerin doğmasında en büyük etkiye sahip olduğunu düşündüğüm gerçek. Bütün insan davranışlarının ölümsüzlük isteğiyle körüklendiğini düşünürsek ölümden sonra yaşamın ilahi bir varlığa ve insan gücünün yapmaya yetemeyeceği mekanlara ihtiyaç duyması bir tanrının, insan üstü bir varlığın gerekliliğini zorunlu kılmış olabilir.
    1 0 ...
  • Kendim demeyi çok isterdim.*
    Höf birinizde belloş yazın.
    Sesini öyle acayip beğendiğim kimse yok, ben değilsem kimse olamaz.*

karsu dönmez'in çok şirin bir ses tonu var ama.
    Minnoş karı.
    4 0 ...
  • fetö ile amansız bir şekilde mücadele eden(!) malum parti'dir...

evet, 15 temmuz gecesiydi hava sıcaktı,
    bir ihanet kalkışması ülkeyi yaktı ya hani...

işte o gece fetöcü pilotların kullandığı f-16'lar tbmm'yi bombalamış, gazi meclisimizi bombalamışlardı.

o f-16'lardan birini kullanan pilot yüzbaşı abdi pehlivan, fetö terör örgütüne üye olmak ve darbe girişiminde bulunmak suçundan tutuklanmış cezaevine gönderilmiş ve hakkında müebbet hapis cezası kararı verilmişti.
    https://www.gazeteduvar.c...-icin-8-subaya-tutuklama/

işte gazi meclisimizi bombalayan fetöcü pilot'un bir kardeşi var.

adı: aydın pehlivan.

aydın pehlivan izmir, menemen ilçesinden akp 1. sıra meclis üyesi adayı.
    tbmm yi bombalayanın kardeşinin aday olduğu parti

http://www.egedesonsoz.co...azdir.asp?haberid=1002608

vallahi helal olsun. mücadeleyi gıpta ile takip ediyoruz.
    8 0 ...
  • Ama sorsanız dizinin en masum kızıdır. Zeynep ve alihan ikilisinin sahnelerinde tvnin sesini kısıyorum. Mümkünse Ender forever...
    6 2 ...
  • (bkz: akp döneminde serbest kalmıştır)

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan suikastının emrini vermekten 18 yıl 9 ay hapis cezası alan Mehmet Beşir Varol'un ve birçok Hizbullahçı, “dostane çözüm” kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmiş.
    gaffar okkan ın katilinin serbest kalması

beka sorunu'na gel...!

şehit emniyet müdürümüzün katilini bırakın,
    terörist deniz yücel'i bırakın,
    terörist rahip brunson'u bırakın, sonra da beka'dan bahsedin...

şimdi bu konuda da çok sıkışırlarsa çıkıp "bizde bağımsız yargı var, yargı bırakmış" derler.

eh hazır bırakıyorken, selo ile apo'yu da bırakın bari. sizinkiler onu da alkışlarlar ne de olsa.

https://www.abcgazetesi.c...zumle-tahliye-edildi-4583
    24 2 ...
  • Kadın yazarlar tepki gösterse böyle şeyler yazamaşmış. Bak sen! Bak gene olay kadın üstüne kaldı. Hep bu olur. Buna tepki göster. Öbürü var. Ona tepki göster. Diğeri var. Açıkçası bende donuzlu. Daha da yapabileceğim bir şey yok. kadını veya sözlük kadınını aşağılayan yazılar gördükçe de anlık çıkıyorum sözlükten. Çözümler şimdilik bunlar. Sözlüğün aynı zamanda bir çöplük olduğu gerçeği kabul edilirse daha iyi olur.
    13 3 ...
  • "beni istanbul yahudilerine sorun" diyerek türk siyasetine tepeden inen, yahudi cesaret madalyası sahibi reisin kadim dostu israil'in, seçimlere az bir süre kala akp'ye yardıma başlamasıdır.

valla helal olsun.
    daha dün gece yazdıklarımın mürekkebi kurumadı, akp-israil işbirliği yine devreye girdi.
    (bkz: israil bu hafta akp için çalışacak/#41289896)

ne yazmışız?
    seçime bir hafta kaldı, israil gazze'yi bombalar, sonra da mescid'i aksa'ya girerler ve bu akp'nin işine gelir.

bakın bugün israil gazze'yi bombalamaya başladı.

önce sınır kapılarını kapattı, ablukaya aldı, gazze'yi kıstırdı.
    https://www.aa.com.tr/tr/...apilarini-kapatti/1428015

ardından hava saldırısı başlattı;
    https://twitter.com/sotir...tatus/1110224238886178817

şimdi yarın reis meydanlarda "eyyy israil, katil israil, terör devleti israil, kudüs kırmızı çizgimizdir..." bıdı bıdı bıdı atar gider yapar, çomarişkoları kendinden geçirir.

valla israil tam kötü gün dostu.
    akp'nin ne zaman yardıma ihtiyacı olsa koşup yetişiyor.

ama israil hiç değilse delikanlı.
    niyetlerinin ne olduğunu gizlemiyorlar. "erdoğan'ın seçilmesini istiyoruz" diyebiliyorlar.
    (bkz: israil in erdoğan ın yeniden seçilmesini istemesi/#39681793)

beka sorunu?
    13 1 ...
  • Üniversitedeki bir sevgilim beni bunla zehirliyordu az kalsın amk.

Ya makarna yoğurt ve sarımsaktan oluşan bir yemek ne kadar tehlikeli olabilir

Ne kattın içine zalımın kızı.
    Edit: bu eksinin sahibi sensen 3 kere çomolokko de.
    7 1 ...
  • Melih Gökçek'ten sonra Ankara'ya korkuluk çıkarsalar kazanması lazım. Adamın elinde olsa şehri satıp parasını yiyecekti lan

Ankara'yı Mansur Yavaş alamazsa Ankara kendi haline ağlasın. Bu çomarlar kendi semti dışına bile çıkmadığı için dünyadan haberleri yoktur.

Hangi AKP'de olan belediye de mutlu mesut yönetim var? istanbul'da bile CHP'li belediye olan yerlere kaçıyorsunuz. Ankara desen çoğu iyi yeri CHP'de.
    5 0 ...