• Ülkem muhalifinin hezeyanıdır maalesef.

Adam alkollü araba kullanır ve ceza yer;
    "Gidin önce tecavüzcüleri tutuklayın" der.

Adam hırsızlık yaparken yakalanır;
    "Gidin önce tecavüzcüleri yakalayın" der.

Adam dolandırıcılık yapmaktan ifadesi alınır;
    "Gidin önce tecavüzcülerin ifadesini alın" der.

Adam cinayet işler;
    "Ama tecavüzcüler var" der.

Adam yaşlı birini döver, yancıları;
    "ilk önce tecavüzcüleri yakalayın" der.

Cidden çok ilginç kafalar.
    4 0 ...
  • cumhurbaşkanı erdoğan'ın oruç reis araştırma gemimizin antalya limanına dönmesi ile ilgili yapmış olduğu mutmain edici açıklama.

videoyu izleyelim önce çokomeller;
    https://streamable.com/n8nt5k

oruç reis'i diplomasiye fırsat vermek için geri çekmişiz.

vaay helal süper bravooo...

yalnız iyi de, sayın cumhurbaşkanı bu beyanıyla kendi bakanlarını yalanlamış oldu.

bakınız çokomeller akp'li bakan mevlüt çavuşoğlu, oruç reis bakım için çekildi demişti.
    oruç reisi diplomasiye firsat tanımak için çektik

keza akp'li enerji bakanlığı da geminin bakım için geri çekildiğini açıklamış, kamuoyu duyurusu yapmıştı.
    oruç reisi diplomasiye firsat tanımak için çektik

imdi...
    sayın asrın liderimiz, her şeyimiz, güneşimiz, ışığımız diplomasi için geri çektik açıklamasıyla bu iki bakanı yalanlamış olmuyor mu?

şahsen ben bu iki bakanın yerinde olsam, 1 dakika düşünmem derhal istifamı verirdim.

eminim birazcık onuru, gururu olan herkes de bunu yapardı.

bakalım bu 2 bakanımız ne yapacak??? 24 saat geçti hala istifa mistifa yok. demek ki adamlara koymuyor böyle şeyler...
    8 2 ...
  • Ne geçi amk erkendir.
    30 yaş daha yeni yeni bi bok olduğun yaş gibi bir şey. Bi kaç sene daha geçse daha bi olgunlaşır her şey gibi geliyo bana.
    2 0 ...
  • Sevgilim olmamisti ama benim kendi kendime gozumu karartip "neden olmasin?" Dedigim ilk insan idi. Tam boyle dedigim anda kalbimi oyle bir kirdi ki. Ne "neden yaptin?" Dedim ne "uzuldum." Dedim. Ben bi sey yapmamistim ama yuzune bile bakmaya cekinmistim. Cunku ben bir hata yapmisimdir haberim yoktur dedim. Gormezden geldim surekli. O bazen selam verdi gecerken almadim. Gunaydin dedi duymadim. Topluluk icinde konusmaya calisti isim var dedim ortamdan kactim. Iki sene boyle gecti.

Dalginlastim, evdekiler fark etmesin diye yuruyuse cikmaya basladim. 7 kilo falan verdim.

Sonra duzeldim. Ben bir sey yapmadim diye emin oldum. Iki sene sonra Yakin arkadaslarima anlatabildim. Kirmis olabilir miyim, bu dediklerimden neye kirilmis olabilir diye. Onlar da bi sey bulamadilar. Hatta burada hic tanimadigim insanlara anlattim. Tarafsiz olurlar diye. Onlar da bulamadilar.

Ben yine de kirginligimdan gidip konusamadim. Ozur de dilemedi.

Sonra bosverdim. Cok cok cok sevdigim sarilinca "iste benim olmam gereken yer tam olarak burasi" dedigim bir sevgilim oldu. Bir sene gecti bir sinava girerken gordum onu. Hicbir sey hissetmedim. Naber nasilsin calistin mi diye bos muhabbet yapti. Onceden yanimdan gecip giderken yuzum kizarirdi. Kirdim saniyordum ya. Bu sefer elimde nescafem, bacak bacak ustune atip kisa ama normal cevaplar verdim.

Kendi kendime cok korkuyordum acaba onu unutayim diye mi gittim simdiki sevgilimle tanistim diye. Oyle olmadigina emin oldum. Ben hassas biriyim birini uzdugumu bilirsem gercekten uzuluyorum. Kirdim sandigim icin uzulmusum. Ama aslinda o beni kirmis sanirim.

Hatta sevgilime de anlatayim dedim, o sinav gunu o da baska bi yerde giriyordu ayni sinava. Bi bahsedecektim. Sonra anlatirim dedim kaldi oyle.

Oyle ozleyip unutamamak falan degil de brnim hafizam fil hafizasi. 1999 da tavuguma kist diyen komsuyu bile hatirlarim. Insan alzheimer degilse ozellikle boyle durumlari unutmuyor. Unutulamayandan kasit o defterin kapanmamasi sanirim. Ben kapattim iste. Mutluyum. Belki de o kalbimi kirmasaydi gercekten ben ilk sevgilimle tek sevgilimle ilk defa sarildigim ilk defa optugum adamla tanismayacaktim bile. Ayni sinava hala giriyoruz. Kazanana kadar devam. Eger onu tekrar gorursem bes dk muhabbet edebilecegimiz zaman da olursa bunlari anlatacagim ona. Hatta tesekkur edecegim. Bizden olmazdi cunku. Ben sirca kosk gibi kirilgan o tatar ramazan.. belki de gidip internetten biri ile tanisma cesaretini o vermistir bana. Bilmiyorum. Hic tecrubem yoktu. Belki o boyle kirmasa bitanemin simdi beni hic kirmadiginin ayirdina varamazdim.

Tesekkur ederim veli. Umarim bir gun sen de en az benim kadar mutlu olursun. Tam olman gerektigin yerde oldugunu hissedersin. Hayatta basarilar dilerim.
    3 1 ...
  • selanik'te yarım bırakılan, yaşanmayan çocukluk...
    trablus'ta bırakılan sol göz...
    conkbayırında iman tahtasına isabet eden şarapnel...
    sakarya'da kırılan kaburga kemiği...

hiç şüphesiz sarı saçlı mavi gözlü bozkurtun milleti için ödediği diyetler, yaptığı fedakarlıklardı...

çocuk yaştan itibaren vatan kendisine nerede ihtiyaç duyduysa gitmiş, varını yoğunu ortaya koymuştu.
    gaziler günü

31 mart vakasında (1909),
    arnavut isyanında (1911),
    trablusgarp'ta (1911-12),
    balkan savaşlarında (1912-13)
    çanakkale'de (1915),
    kafkasya cephesinde (1916),
    suriye ve filistin'de (1917-18)
    sakarya'da (1921)
    büyük taarruz ve dumlupınar'da (1922)...
    gaziler günü

vatanın kendisne ihtiyaç duyduğu, zorda olduğu her yerde o vardı...

hakkı olan "gazilik" mertebesini yüce türk milleti 99 yıl önce bugün kendisine verdi.
    gaziler günü

o da bugünü "gaziler yaşayan anıtlardır" diyerek tüm gazilerimize armağan etti.

bugün 19 eylül gaziler günü.

başta ulu önder mareşal gazi mustafa kemal atatürk olmak üzre tüm gazilerimizin saygıyla önlerinde eğiliyorum.

vatan sizlere minnettardır...
    6 1 ...
  • "AKP hükümet olduktan sonra Kürtlere, Kürt meselesinde
    önemli değişiklikler yapabileceği mesajını verdi.
    Bu çerçevede olumlu adımlar atıldı ve bu vesileyle
    muhafazakâr, KDP çizgisindeki Kürtlerin desteğini aldı.
    Eğer bu destek olmasaydı AKP tek başına iktidar olmayabilirdi.
    Bu şu anda da geçerlidir."

"Kürt illerindeki birçok teşkilat KDP'lidir, KDP'lidir
    derken doğal KDP'lidir, o çizgidedir.
    Güneydeki referandumdan önce Bingöl AKP teşkilatı
    toplandı, biz AKP'nin güneye karşı takındığı bu politikayı
    tasvip etmiyoruz diye beyanatta bulundu.

https://odatv4.com/akpnin...tisi-olur-2909171200.html
    4 1 ...
  • swordfish

23.
  • Başrollerinde john travolta, hugh jackman ve halle berry'nin olduğu, bir aksiyon ve suç filminden ne bekliyorsanız fazlasını kat kat veren bir yapım. Hikayenin başlayışı ve bitişi, kurgu ve özellikle görüntü efektleri mükemmel. Travolta`ya da kötü adam figürü inanılmaz iyi oturuyor kötüler pek sevilmez ama ben bu adamı çok seviyorum.

https://planetdp.org/title/swordfish-dp42396#1
    1 0 ...
  • Daha çok torku oh no.

Gazı kaçmış, bayatlamış kola gibi. Ama gazlısı. Güzel değil. Bunu piyasaya sürerken akıllarından ne geçiyordu acaba?

Tamam, yerli malı yurdun malı ama abi siz de tadına bakmadığını şeyi piyasaya sürmeyin ya. Buna para veren tüketicinin yüzüne bakamam utancımdan ben olsam.

Bunu bok atmak amaçlı söylemiyorum kesinlikle, 2 kutu içtim bugün, dolapta da bir kutu duruyor. Onu da artık iyice ümitsiz olduğum bir güne saklarım. Benim kendi dürüst görüşlerim bu yazdıklarım. Kimse para vermedi.

He ama 2,5 TL verir miyim? imkansıza yakın. 1 TL falan olsa belki düşünülür. Ölücülük değil bu.
    1 3 ...
  • ben bir cumhuriyet halk partisi seçmeniyim.

ne gerek var bu şeye şimdi? liyakatsız ve pan islamist ideoloji hepimizi tek elden yönetmek için bunu yapıyor. ne yani ben şimdi alkollü araba kullanıp ehliyet kaptırınca vatandaşlıktan da mı çıkacağım?

t: ak partinin yeni muhalif oy elimine etme aracı.

inanın bana siktimin sosyal medyasındaki birçok yazıdan daha mantıklıydı bu yazı.
    2 8 ...
  • ecel gelince baş ağrısı bahane olurmuş.
    şerefsizlik benim içimde ama suç batıda.

tıpkı 9 yaşında kız çocuğuna nikah helal diyen sapıklar gibi.
    burada suçlu ne din ne batı.
    eğer batı olmasaydı veya din de olmasaydı insan bu ahlaksızlığına temel yaratmak için batıyı da yeni bir dini de yaratırdı.

edibüdü: allah buna izin vermiyor ve peygamberimiz de 9 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmemiştir.
    peygamber öldükten yüzlerce yıl sonra yazılan kitaplara falancadn duydum o'da filancadn duymuş diye geçen sapıklıklara inanan içinde bu sapıklık olan insanlardır.
    3 1 ...