• Masterchef adlı programa Uğur adlı bir yarışmacıyı alıp 10 yıl önceki entrylerinden dolayı twitterdan diskalifiye ettiğini duyurup, programında reyting rekorları kıran; sonra çocuğun pişman olup hıçkıra hıçkıra ağladığı dakikaları da programında yayınlayarak reytingini ikiye katlayan kişi. bu kadar işte. başka bir şey de değil.
    9 1 ...
  • Ben yedinci nesilim..

Uzun süredir ara ara giriyordum sadece sözlüğe. Troll hesaplar ve bu hesaplara müdahale etmeyen yönetim yüzünden. Sol tarafta yazacak başlık kalmamıştı. Yaş ilerleyince sola bakınca "bu ne amk?" demekten alamıyordum kendimi.

Vesile bu oldu demek ki. Bende gideyim artık. Top koştursun yönetim troll ve ergenlerle. Kalan herkes sağlıcakla kalsın.
    7 1 ...
  • Arkadaşlar kusura bakmayın ama kendisi daha bir sene önce haksız çaylaklar atıyordu ve eleştirdiği sözlük yönetimindeydi? Sadece tanıdığınız insanlara haksızlık yapıldığında mı başkaldırıyorsunuz? Hahaha umarım başkaldırınız işe yarar da sözlük düzelir. (bkz: swh)
    8 0 ...
  • Yakın zamana kadar sevmezdim.

Buket çiçek hala pek sevmem Ama otuzumdan sonra saksı bitkilerine düştüm.

Eskiden bakamazdım bitkilere.
    Bu susuz bile yaşar denilen çiçekleri 20 günde öldürürdüm.
    Yaşatamadığım bir şeyi sevmem de mümkün değildi sanırım.
    Artık özenerek bakıyorum tüm bitkilerime.
    Hatta çekirdekten biber filan yetiştirdim karantina günlerinde. Avokado çekirdeği filizlendirdim, biraz daha büyüyünce ekeceğim.
    Orkidem yeni yapraklar verdi.

Emek ve sevginin karşılığını beklemeyi öğretiyor bana bitkiler.
    11 1 ...
  • bilinçaltında kızların olduğu çok belli kanka. belki de sadece farkında değilsindir ama merak etme erkeklerin baya bir çoğunluğunun bilinçaltında kadınlar var. ha neden istediğiniz konusu farklılık gösterir, o çok ayrı bir konu.

ayrıca muhtemelen kendini birtakım konularda zayıf gördüğün için bu şekilde umrumda değil konsepti ile zayıflıklarının üstünü mantıklı önermeler ile kapatıyorsun. neyse;

(bkz: hangimiz sevmedik çılgınlar gibi)
    6 1 ...
  • Adam yönetimden, baştaki memurlardan bahsediyor.

Bu Akp liler, er ve erbaşlara söylenmişe indirgedi olayı.

Zaten kitlesi ne dese inanıyor.

Bize de salla gitsin demek kalıyor.
    5 0 ...
  • Şöyle,
    Şimdi %45 alkol diye satılıyor yüksek vergi diliminden. Ama ne viski, ne vodka nede diğer yüksek alkollü içkiler gibi sek içilmiyor. Mecbur bir şeyle karıştırmak zorundasın. Mey yeni suyla karıştırmış rakı çıkarttı içime hazır. Rakının değeri odur işte

ikincisi fiyatı, sırf rakıya duygusal anlamlar yüklendiği için fahiş fiyatlar isteniyor. Viski ile yarışıyor amk. Viski en az 5 yıl dinlendirilmiş arkadaş. Hangi rakı 2015 e ait? Nedir bu fiyat farkı.
    3 0 ...
  • Tipine tükürdüğümün beyinsizidir..
    Oturup ingilizce sohbet edelim desen bir kelime bile konuşamaz, ama koduğumun beyinsizi türkçe konuşurken araya ingilizce kelime sokarak çok cool olduğunu sanır, ingilizce biliyorum imajı verir etrafa..
    bunun gibi salaklarla karşılaşınca hemen ingilizce sorular soruyorum sohbet edelim gibisinden,, haa deyip suratıma aval aval bakıyor bütün havası sönüyor etrafa rezil oluyor malak beyinsiz.. puhahaah
    8 2 ...
  • vahdettin döneminde gerçekleşmiştir...

ısrarla vahdettin'i kahraman gibi bizlere kakalamaya çalışan zevatın yüzüne yüzüne çarpılacak bir başka tarihi gerçek de budur.

bakınız anadolu işgal altında, yunan ankara'ya doğru ilerliyor...

ama sarayın derdi başka...

saray zaten ne zaman milletten yana olur, milletten yana kararlar alır ki?
    bugün de durum aynı değil mi?
    millet geçim derdinde, saray farklı şeylerle meşgul...

neyse, konuyu açalım.

şimdi pek çok kişi başlıkta ne denmek istediğini anlamaz.
    o yüzden izah edelim.

abdülhamid ikballeri nedir?
    daha doğrusu ikbal nedir?

ikbal; haremde bulunup erkek çocuk doğurmuş cariyelere verilen addır.

osmanlı sarayında o dönem abdülhamid'in 4 ikbali vardı.
    -peyveste ikbal efendi,
    -behice ikbal efendi,
    -fatma ikbal efendi,
    -naciye ikbal efendi...

aynı şekilde abdülhamid'in evli olduğu kadın efendiler de vardı.

lakin ikbal efendiler, kadın efendilerden protokol olarak düşük pozisyondalardı.

kadın efendiler on bin kuruş maaş alırlarken, ikbal efendiler beş bin kuruş maaş alıyorlardı.

bu sırada yunan ordusu kütahya ve eskişehir'i almış, sakarya'nın doğusuna geçip ankara üzerine yürümeye çalışıyordu...

ikbal efendiler "geçim sıkıntısı çekiyoruz" diyerek saraya başvurdular.

konu vahdettin'e iletildi.
    vahdettin'in işi başından aşkındı.
    zira kendisi 19 yaşındaki nimet nevzad hanım ile evllik hazırlığı yapıyordu.
    (bkz: 1 eylül 1921 vahdettin in düğünü)

anadolu'da vatanı için çarpışan kahramanlara düzenli karavana verilemezken, vahdettin şak diye bir kararname çıkardı ve abdülhamid'in ikballerinin maaşlarına 5'er bin lira zam yapılarak ikbal maaşları kadın efendi maaşlarına denk hale getirildi.

aynı tarihlerde doğuda kazım karabekir paşa tam 25 bin öksüz ve yetim çocuğa bakmaya, onların yaralarını sarmaya uğraşıyordu.

işte...
    işte size osmanlı sarayı, işte size vahdettin döneminden bir örnek.

milletin derdi nedir? sarayın derdi nedir? bunları iyi öğrenin, iyi analiz edin sevgili gençler.

ve aklınızı başınıza alın da kimseyi kendinize sultan yapıp kul olmaya razı olmayın.

cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir...

#tarih
    6 2 ...
  • iki yıldır mucizevi bir şekilde küme düşmekten kurtulan fenerbahçeye döşenecek borudur.

Temelini doğum gününüz olan 19.07.2020 tarihinde 2 posta atarak attık. Şimdi artık kat çıkma zamanı.

Eyyy fenerbahceliler Maçtan sonra hic bir yere ayrılmayin içtima alacağım.

Açık ve net evet.
    9 2 ...