• seneler evvel yaşadığım bir hadiseyi aklıma getiren durum.
    2010 daki girdiğim bir sınavda polisliği kazandım, ankara'ya mülakata çağırdılar.
    spor mülakatında kendimden emindim. zıpkın gibiydim. duvarı del deseler delerdim.
    öyle de oldu koşu 2. yerel hareketlerde 1. geldim. mufettişler eleyemedi. ekstradan alman çukuruna bile attılar bir seferde çıktım.
    sözlü mülakatta ise beni sporda eleyemeyen fetöcüler kudurmuştu. sorularla sağlı sollu bombaladılar.
    hz muhammed in yediği tabağın yuvarlak mı kare mi olduğunu sordular.
    abdülhamit in zincirli cep saatinin markasını sordular.
    eleyene kadar şamar oğlanı yaptılar beni.
    evet elendim. buradan hepsinin anasını sikeyim.
    10 0 ...
  • kpss'de branş puanında türkiye 3.'sü olup, badem bıyıklıların yaptıkları mülakatta 55 alarak elenen ve atanamayan öğretmendir.
    kpss de üçüncü olup mülakatta elenen öğretmen

öğretmenin branş notları ve mülakatlardan aldığı puanlar da şöyle;

şimdi burada ya öğretmen adayı sınavda kopya çekti yüksek not aldı ve mülakatta hakettiğini buldu, yahut yandaş olmadığı için, yüksek not almasına rağmen mülakatta özellikle düşük puan verilerek elenmesi sağlandı.

size hangisi mantıklı geliyor?

yazık değil mi bu insanlara?
    bunca sene okumuş emek vermişler, hatta sınavlardan yüksek puan almışlar.
    siz onlara mülakatta düşük puan veriyor ve eliyorsunuz, onlar yerine sınavda düşük puan alanlara yüksek mülakat notu verip atanmasını sağlıyorsunuz.

sonra da eğitim sisteminden dert yanıyorsunuz bir de.
    yazıklar olsun...
    25 6 ...
  • kadın öldüren kişi çıkamaz ama erkek öldüren kişi çıkabilir haşmetli bahçeli hazretlerimizin tweetine göre.

çünkü erkek öldüren kişi diğer insanlara zarar vermez ya sanki... ayıp be, yazık be. yorumsuz gerçekten bu ülkede nasıl insanlar bizi yönetiyor.
    4 0 ...
  • son girdiği entryler;
    (bkz: essy vs tengir budun/#40455763)
    (bkz: sözlüğün en güzel ve alımlı kızları listesi/#40455711)
    (bkz: tengir budun un yetkili olması/#40455534)
    (bkz: kedilerinbabasi/#40455507)
    (bkz: 1 station insanının sözlüğe vedası/#40455685)
    (bkz: alkolik oldum ve essy kavgası/#40453871)
    (bkz: sözlük yazarlarından şampiyonlar ligi torbaları/#40455632)
    (bkz: sözlüğün en muhteşem yazarları sıralı liste/#40455460)

daha da bakmaya üşendim, bunun gibi sürekli sözlük içi, nickli başlık entryleri...

kendisi henüz sözlüğün amacını, anlamını ve hedefini kavrayamamış, onbinlerce insanın gelip okuduğu bir siteyi sözlük içi konularla çöpe çevirme amacıyla yazıyor.

bu yukarıdaki entrylerin benzerlerini istisnasız her gün giriyor.
    her gün aynı şeyleri tekrar ediyor.
    tengir budun, alkolik oldum, essy, sözlük yazarlarının x leri y leri z leri..

ehhhh, bıkmadın mı be abicim? miden bulanmıyor mu?

bak sözlük formatı senin gibiler için ne diyor?

sözlük formatı m bendi:
    sürekli aynı konuya ilişkin entry girmek çaylaklık sebebidir. yazarlık amacı yalnızca futbol/siyaset/din konuları olan kullanıcılar, konulara ilişkin yazarlarla polemiğe girdiklerinde çaylak olurlar. ek olarak yine aynı konuyla alakalı başlıkları sol frame'e taşıyarak, sol frame'i tekdüze hale getiren yazarlara işlem uygulanır. tematik mod kullananlar işleme alınmaz. bahsi geçen aynı konuyu bir güne değil de günlere yayan yazarlara da işlem yapılmaz. kıstas, sol frame'in tekdüze olup olmamasıdır.

sözlük formatı ş bendi:
    oto-çaylak sistemimiz gereği sürekli sözlük içi entry giren yazarlar belirli bir oran hesabıyla öncelikle sistem tarafından uyarılır, devamı halinde sistem tarafından otomatik olarak çaylak olursunuz, çaylaklık bitiminde sözlük içi entry girmeleri diğer kategorilerdeki başlıklara oranla düşene kadar engellenir.

ama sen de haklısın tabi.
    çobansız köyü bulmuşsun eğleniyorsun kendi çapında...
    5 2 ...
  • Okunacak kitapların, izlenecek filmlerin hayalini kurarken anne ile kendini komşuda kahve içip dedikodu yaparken bulmaktır. Annem izinde olmamı fırsat bilip tüm işleri öğretme bahanesiyle bana paslıyor. Birazdan akşam yemeğini yapmak üzere beraber mutfağa geçicez. Sanırım yıllık iznini kullanan ben değilim annem.
    10 0 ...
  • dünyada 66 bin tl yapar, 1000 lirasıyla güzel, dünya manzaralı bir ev tutarım ayda. 2000 lirasını da kendime ayırıp geri kalan 8000 lirayı dünyaya aileme gönderirim. o da dünyada 48 bin lira yapar. rahat rahat yaşarlar o parayla.

evet, çok komiğim.
    9 7 ...
  • Baskılar, yasalar yalnızca yasağı delmeye sebep verir. Osurmasına engel Olursanız, gizli gizli iş çevimeye, siz yokken osurmaya başlar. Güven sarsılır. Sizden habersiz başkalarıyla osurmakta olan birine nasıl güvenirsiniz?
    25 3 ...
  • çakal şirkettir.

eee hep abazanlık yapacak, kavga peşinde koşacak değiliz. 2 rekat insan olduğum zamanlar da var.

öncelikle,

(bkz: palm yağı)

üşenenler için şöyle özetleyelim; zehir amk. çikolata, bisküvi falan hemen hepsinde bulunur. kendisi kanser yapar, bebeklerimizi zehirler.

şimdi palm yağına bir tepki oluştu toplumda. şimdi bazı firmalar, özellikle yeşil sermaye palm yağı yerine hurma yağı yazıyor "içindekiler" bölümüne.

hikayedir efendim. hurma ile palmiye akrabadır çok yakından. haa palm yağı haa hurma yağı. aynı olduğunu da iddia eden çok fazla kaynak var.

özetle zehirlemeyin kendinizi. bunları tüketmeyin.

ayran içerken söz gelimi, varsa yerel markaları tüketin.

ayran kültürü, yoğurt kültürü diye ne itelediği belli değil büyük şirketlerin. alın yerel markayı, su yoğurt, tuz yazar.

bizi öldürüyorlar, kısırlaştırıyorlar hanımlar, beyler!
    13 2 ...
  • Izgara et ve salata. içecek olarak Kola ve türevlerini istemez. meyvenin suyunu içeceğinize kendisini yiyin dediği için su ister. Ekmeği geri gönderir. Yemekten sonra asla tatlı yemez. Yanan Mum varsa gıcık olabilir. Afiyet olsun.
    6 1 ...
  • çayınızı yudumlar günün planını çizerken çalan acı ofis telefonudur. telefon sesi duyulduğu anda kim bu sabahın köründe arıyor, acaba hangi iş kitlenecek, yine ne isteyecekler, yine mi revizyon var, telefonu açmasam mı acaba!, gaddemit! şeklinde serzeniş ve düşüncelere sebebiyet verir.

sabah acı acı çalan ofis telefonu
    3 0 ...