• Yıllarca "o türbanlıların altında ne hazineler vardır" diye ağzı sulanan gençleri hor gördünüz, ayıpladınız. Noldu şimdi? Ay parçası gibi türbanlı götü görünce kendinizden utanmışsınızdır umarım.
  4 0 ...
 • Tanrı kadına kaş vermişken, onlar kesip kendileri çizdi.

  Tırnak vermişken, protez tırnaklar taktı.

  Göğüs vermişken, beğenmeyip silikon taktırdı, küçülttü, büyüttü.

  Kalça vermişken, cerrahi operasyonlarla kendi istediği şekle soktu.

  Boy vermişken, topuklu ayakkabı giydi boyunu uzatmaya çalıştı.

  Diyeceğim o ki;

  Tanrı bile kadınları memnun edememişken sen kim oluyorsun da memnun edeceksin.

  o yüzden boş ver takma kafana.
  6 0 ...
 • simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi

  Çek Cumhuriyeti'nin başkentinde, Prag Kalesi'nin yakınında, Simyacılar ve Büyücüler Müzesi vardır (Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy). Bir zamanlar iskoçyalı bir bilim adamının laboratuvarının bulunduğu eski bir binada yer alır ve günümüzde gezegenin her yerinden mistisizm tutkunlarını çeker.

  Orta Çağ'da, Prag büyünün başkenti olarak adlandırıldı, bu yüzden şehirde çok sayıda simyacı toplandı. Bazıları gerçek bilimcilerdi, diğerleri de dolandırıcı ve şarlatanlardı. Çok sık keşifler yaptılar (örneğin, B. Schwartz barut ile geldi), çünkü o günlerde bilim ve mistisizm birbiriyle yakın bir şekilde bir arada var oldular.

  Bu mesleğin en ünlü temsilcisi Edward Kelly (1555-1597 gg) idi. O, yetenekleri ile meşhur oldu: Kelly'nin melekleri ve ruhları kristal küreye çağırabildiğini ve ayrıca herhangi bir metali altın haline getirdiğini iddia etti. ikincisi Rudolf, bilim insanına "krallığın baronu" unvanını verdi. Bu arada, hükümdar vaat edilen mücevherleri beklemedi ve sonunda simyacıyı tutukladı.

  16. yüzyılda böyle ünlü mages laboratuarda çalıştı: Tycho Brahe, Tades Hajek, Haham Leo ve diğerleri, gençlerin iksirlerini hazırladılar, çeşitli uyuşturucular ürettiler, kürelerin uyumunu aradılar ve bir filozof taşı oluşturmaya çalıştılar.

  https://tierient.com/simy...r-ve-sihirbazlar-muezesi/
  6 0 ...
 • kesinlikle insan hakları adına alınması gereken bir karardır. 1 gün tatil kimseye yetmez. sadece pazar günü uyuyacak mısın, temizlik mi yapacaksın, kendine zaman mı ayıracaksın, sosyal bir aktivite mi yapacaksın, arkadaşınla mı buluşacaksın yoksa dinlenecek misin? acilen bu konuda uludağ sözlüğün kamuoyu desteği vermesi gerekiyor.
  4 0 ...
 • Anlamadım ben şimdi, bulgaristandan buraya gelenler erkek mi, kadın mı, onlar mı siken taraf, biz mi sikilen tarafız, onlar mı gavat, biz mi gavatız, bu ne biçim bir kısır döngü tepkisi verilen durum.
  5 0 ...
 • 3 numaralı kız kardeşim çok sık yapıyor bunu. erkekler için üretilen penyeler cidden güzel oluyorlar, s ya da m bedeni alıyoruz haliyle, zaten kadınlar için üretilen penyeler, genellikle hat göstermek için üretilmiş, hani kızlar giyinip de rahat takılsınlar diye değil. yoksa erkekliğe özendiğimizden değil.

  birde kadınlar için üretilen en gösterişsiz ve yaka penye, ta çatala iniyor babasını satim. meme gösterme sevdam olsa penye mi giyerim ulan. haliyle erkek bisiklet yaka, erkek ve yaka penyeleri rahat ve özgür olmak için alıyoruz. alıyorum, aldım ve yazıyorum ki siz kızlar da alın.
  10 3 ...
 • suudi arabistan'ın türk ürünlerine boykota başlamasından sonra marketlerdeki türk ürünlerinin kaldırılıp, türk ürünlerinin satıldığı reyonlara yunan bayrağı asarak "yunan ürünleri gelmiştir" şeklinde tabela asılmasıdır.

  şurası suudi arabistan marketi;
  suudi marketinde yunan ürünü gelmiştir yazısı

  bu da türkiye'de istanbul havalimanına konulan suudi arabistan milli günü kutlama tabelası;
  suudi marketinde yunan ürünü gelmiştir yazısı

  evet içimizdeki arap yalakaları. siz hala devam edin bu pis ve soysuz arapların köpekliğini yapmaya.
  10 4 ...
 • 1 bulgaristan levası nın 5 tl olması

  Bulgaristan'ın para birimi olan Leva, Türk lirası karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Bulgar Levası 5 liraya dayanınca, komşu ülke vatandaşları Edirne'ye akın etti. Sosyete pazarında adım atılacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen noktasında Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti.

  https://www.haberturk.com...rlar-sinir-kenti-edirneye
  5 0 ...
 • kalbim yine hüzün moruna çaldı. biraz uykum var. yok yere hüzne boğulmaktan yoruluyor insan. "gerçekten yok yere mi? sebep ney?" diye de düşünüyor bir yandan. cevapsız şeyler sinir bozucu. oysa her şey yolunda gibi. bir şeylerim eksik. tanımlayamıyorum fakat. bir şeylerim eksik, ne olduğunu ben bile bilmiyorum.
  3 0 ...
 • kindle

  65.
 • Hakkındaki önyargıların gereksiz olduğu muhteşem kitap okuyucu. Şahsen telefondan, tabletten, laptoptan kitap okumaktan hiç hoslanmayan biri olarak nasıl yaptılarsa ekrandan gözü yormayan gerçeğe çok yakın kitap görüntüsü vermeyi başarmışlar. Dün geceden beri okuduğum ya da sahip olduğum kitapların çoğunu barındırmayan ufak bir kitaplığı temizleyememiş biri olarak depolama konusunda çok pratik olduğunu söyleyebilirim.
  2 0 ...