• amerikan emperyalizminin suriye'ye dönük planlarına karşı geçtiğimiz günlerde bir protesto gerçekleştirmiş partidir.

  türkiye solunun anti-emperyalizmi kağıt üzerinde bile unuttuğu şu dönemde önemli bir iştir.

  "Emperyalizmin planları, emperyalizmle yapılan işbirliği ile bozulamaz! Suriye’nin bölünmesine dur denmelidir.

  ABD emperyalizminin bunun için Suriye’yi vurma girişimlerine karşı ses verilmelidir. Suriye’deki Amerikan üsleri kapanmalı, Amerikan askerlerinin çekilmesi sağlanmalıdır. Türkiye’nin emperyalizm ile ekonomik, siyasi ve askeri işbirliğine son verilmeli, NATO’dan çıkılmalı, başta incirlik olmak üzere ülkemizdeki Amerikan üsleri kapatılmalıdır.

  Ülkemiz, başta sermaye sınıfı ve AKP iktidarı olmak üzere tüm düzen güçleri tarafından içine sokulduğu emperyalizm işbirlikçiliği ve gericilikten kurtarılmalıdır.

  Tüm emekçilerin bu gerçeği görmesi gerekmektedir. Ülkemiz ve bölgedeki emekçilerin kurtuluş yolunun anti-emperyalist mücadeleden geçtiği, barış ve özgürlüğe ancak bu yolla ulaşılabileceği unutulmamalıdır.

  Kahrolsun ABD emperyalizmi ve işbirlikçileri!

  Yaşasın emekçilerin anti-emperyalist mücadelesi!”

  video: https://www.facebook.com/.../videos/2039191536098226/

  türkiye komünist hareketi
  2 0 ...
 • ilk filme göndermeleriyle gülümseten devam filmidir.

  --spoiler--
  merve çağıranın sahneleri fragmanda gözükenden çok çok az. nejat işler'in yüzünden ne kadar yıprandığı belli oluyor. müzik seçimleri güzel.
  --spoiler--

  ilk film kadar iyi değil ama güzeldi.
  0 0 ...
 • Kolay pes eden
  Lafının arkasında durmayan
  Bencil
  Kibirli
  Korkak
  Merhametten uzak
  Baba parasıyla övünen
  Benden kısa
  Her ortamda laubali kişiler.

  Allahım kınadığımı başıma veriyosun biliyorum ama bu entryi sayma nolursun. Asla demiyorum bak, büyük konuşmuyorum, sadece onları benden uzak tut istiyorum, amin.
  2 0 ...
 • Kanal, trend, parite korelasyonu gibi kelimelerle bir iktisatçının anlacağı dilde değil de sıradan bir insanın anlayacağı dilde anlatmak istiyorum. öncelikle türkiye ekonomisinin Ortalama 4 ya da 5 yıl içerisinde batacağını düşünüyorum. Enflasyonun yüzde 13’e dayandığı, işsizliğin çift haneli rakamlara demir attığı, sadece son bir yılda TL’nin dolar karşısında yüzde 24 değer kaybettiği ve halkın satın alım gücünün ciddi anlamda düştüğü bir ortamda pozitif tabloları ekonomistler değil akp kabinesi çizer çünkü hesap verdiği kitle zaten inanmaya hazırdır. Ana akım medyada bu meseleler konuşulmayacağı için sorun olmaktan çıkacaktır.

  Önümüzde bulunan 2 yıllık süreçte doların 7 tl’yi bulabileceğini düşünüyorum.bu size fantastik gelebilir belki ama 2014’te doların 1,70 tl olduğunu hatırlatmak isterim.bugün 4 tl bandını zorluyor.

  Neyse o gün dolar 7, 8 lira olduğunda da yadırgamayacaksınız çünkü sincapsınız.
  4 0 ...
 • 2018 yılında bazı angutların hala anlayamadığı devrimdir. ilk değildir, son da olmamıştır.

  şapka devrimini ilk yapanlar osmanlılardır. devlet dairelerinde fes kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. zira osmanlı'nın medenileşme gibi bir misyonu vardır ve devlet kurumlarında nizamın sağlanması için kılık kıyafet birliği şarttır. ancak fesi kendileri için işkenceden farksız olarak gören türkler buna ''püsküllü bela'' demiştir. 2. abdülhamid'in tahttan indirilmesinden sonra fes kullanılmamıştır. çünkü osmanlı fes'i avusturya'dan ithal ediyordu ve avusturya bosna'yı işgal etmişti.

  festen sonra osmanlılar hala kırsal kesimde kullanılan kasketleri kullanmaya başladılar. çanakkale savaşı'nda düşen şehitlerin hep kasketi vardır. hiçbirinde fes göremezsiniz. bu 1950'li yılların sonuna kadar türkiye'de çok popülerdi. 1960'larla birlikte artık değişik şapkalar çıktı. tüyler, fötrler, güneşlikler vs... derken bu sorun ortadan kalktı.

  gelelim atatürk'ün şapka devrimine. atatürk'ün şapka devrimini diğer devrimlerden ayrı incelemek olmaz. atatürk yeni kurulan türk devleti'nin ortak bir tarzı olsun istemiştir ve tek tip giyimi devlet kurumlarında yasallaştırmıştır. kellesi uçan piç kurularının amacı kesinlikle şapka değil, türk devletinin rejimidir. bunu bilen atatürk bu konuda en ufak bir taviz vermeyerek sorunu kökünden çözmüştür.

  günümüzde tüm dünya genelinde kravat nasıl kaliteli giyim ve işine saygı anlamı taşıyorsa 100 yıl önce şapka bu anlamı taşıyordu. siyasetçiler takım elbiseyle meclise gidiyorlar, kot pantolonla değil. çünkü bu işin modası, genel kabul görmüşlüğü budur. hala şapka kanununa saçma diyen gerizekalılar varsa söyleyecek başka bir sözüm yok. amerika mars'ta koloni kurmaya hazırlanırken siz şapka kanunu tartışıyorsunuz. bakın işinize.
  5 3 ...
 • Olur elbet.
  1 saatlik telefon konuşmamız ve 4 seneden fazla olan dostluğumuza bakınca şanslı hissetmeme neden oldu.
  Babasının hastalık sürecini ve ölümünü birlikte atlattık biz... var olan iyi kötü her anımızı paylaşmaya ömür boyu devam edeceğiz sanırım ve bunu bilmek çok güzel.
  Sırtımı güvenle yaslayacağım bir insanın olması ne güzel bir duygu be cinsiyeti kimin umrunda.
  9 2 ...
 • 2002 yılı. anaokuluna gidip en güzel masa ve sandalye kapma yarışı yapardık hep kendi aramızda. her gün mis gibi yemekler yerdik. tuvalete bile ponçik hizmetli abla götürüyordu. öyleli yıllar yani.

  neyse gördüğüm ve duyduğum kadarıyla da o zaman insanlar çok daha samimi ve mutluymuş kendi içlerinde. söyleyeceklerim bu kadar. teşekkürler.
  17 3 ...
 • çukur

  485.
 • ulan bu yamaç duştan çıkıp boğazlı trikosunu giyiyor ve evden çıkmak için kapıyı açmaya yelteniyor ve kamera da bir sonraki sahnede yamaç'ın kapıdan çıkışı gösteriliyor ama o da ne?!

  yamaç"ın üzerindeki boğazlı kazak çıkmışve yerine bir tşört gömlek kombin giyilmiş...

  ne ara giydin amk?!

  devamlılığa ne oldu lan?

  çukur evimiz triko kazaamız!
  6 0 ...
 • şeyhlerin ceplerini dolduran gelirdir,

  bir taş yapıtın etrafında turlamak isteyen emekliler, sağdan soldan topladıkları paralar ile, adedi 1 dolardan bir avuç taş , biraz kutsal hurma ve kutsal zemzem suyu ile birlikte, kutsal otelde çok pahalıya konakladılar mı, çok büyük ticaret dönmeye başlıyor,

  kim mi satıyor bu taş, hurma ve suları kutsal diye ? Altın klozetlerde işlerini gören şeyhler efendim.

  Nasıl mı ? insanlar çok aptal, kör gibi 'nasılsa öldükten sonra içi fahişeler ile dolu bir sarayda sonsuza kadar yaşayacağım, dünyada para versem ne olacak' deyip para basanlar sayesinde,

  dincileri sağamayı bilenler çok para kazanabilir.

  Peki bu para nereye gidiyor ?

  kazandığınız paranın %20 sini bağışlayın diyen din ve uyduranları, yoksa sadece fakirleri mi kast etmişlerdi,

  Şeriat devleti arabistan, hadi %20 sini bağışlayın bu miktarın, mesela birkaç kilometre ötenize afrikaya veya göçmenlere.

  http://www.aksam.com.tr/e...r-slik-gelir/haber-502511
  12 3 ...
 • şaşırtmamıştır.

  evet, gün geçmiyor ki tübitak türk gençlerinin geliştirdiği bir projeyi reddetmesin.
  haliyle bunu da reddetmişler.
  neden?
  çünkü proje bilimsel temellere dayanıyor, sonucunda insanlığa faydalı bir şeyler sunuyor.

  adı emir ve ege olan iki öğrenci, atık maddelerden çimento üretilen bir proje geliştirmişler.
  proje tubitak tarafından reddedilmiş.
  ama hocaları bu projeyi yurtdışındaki üniversitelere göndermiş ve bingo!
  harvard dahil 4 üniversiteden davet almışlar.

  tübitak neden reddetti ki?
  proje sunum dosyasına bismillahirrahmanirrahim yazsalardı reddetmezdi belki.

  https://www.ntv.com.tr/vi...er,b-kgG2DOpU253_uh-VaL5g

  şu da hocanın attığı tweet;
  tübitak ın reddettiği çimento üretme projesi
  13 3 ...