• senin fikirlerinin ne önemi var vasat herif? ılımlı islammış. haha bayağı güldürdü bu. yemez ulan yemez. biz o ülkeler gibi olmayacağız. türkler bu ülkede yaşadıkça Atatürkçülük de yaşayacak. Atatürk'ün adını silmeniz için bizi yok etmeniz lazım. böyle saçmalıkları ancak deve hastası araplar yutar. godoş amerikan çomarı seni.
  2 0 ...
 • Bralet çok güzelmiş. Erik gibi kütür kütür falan... gece vakti insanı şirazeden çıkarmayın amk. Her gün telefon yalamak zorunda mıyım ben lan!
  3 1 ...
 • Sürekli pohpohlanmak ister. Ormanın kralı olduğunu hissettirmenizi bekler. Cok bonkördür. Sevdigini şımartır ve kraliçe gibi hissettirir. Lükse düşkündür.
  5 2 ...
 • an itibari ile başıma gelen durumdur.

  durduk yerde başlıklarda gezinirken kendi kendine çıkış oluyor yahu,

  dahası da var, sanki ortam kasıyor gibi, butonlarda bir tutukluk, resimlerin yüklenmemesi gibi.

  sadece yazmak istedim, iyi günler.
  5 0 ...
 • vegitto, mortem, immortal, vaatu, el-desise, elohim, andromeda, masenko, destan, rigel, the darkness, sirius, reayart, holigan...
  nick name konusunda pek zevk sahibiyim.

  büdüt: vita ve xaviesta'yı da ekleyim.
  dipnot: kullanmaya kalkışan olursa telif atarım. ivit.
  2 0 ...
 • hah şöyle böyle başlıklarla böyle fotolarla gelin işte ne öyle sözlük kızlarının saçları, elleri, ayakları.
  (bkz: sözlük kızlarının sardığı sarmalar)
  6 0 ...
 • (bkz: azerbaycan ın 10 kasım ı zafer bayramı ilan etmesi)'ne sebep olan zafer (miş)...

  pardon?
  nasıl bir zafer bu? benim aklım almıyor bu zaferi...

  bakınız "sakarya zaferi" diyoruz.
  tartışılabilir mi sakarya?
  238 yıldır geri çekilen bir milletin, geri çekilmesinin son bulduğu, düşmanın durdurulduğu zaferdir.
  sonucu nettir. tartışılmaz...

  "30 ağustos zaferi" diyoruz.
  tartışabilir miyiz büyük taarruz'u, dumlupınar'ı?
  kesin ve net bir zafer. düşman ordularının başkomutanının teslim alınması, düşman ordularının tamamen anadolu'dan kovulması, neticesinde çanakkale krizi ile birlikte büyük britanya imparatorluğunun hükümetinin düşmesi ve temellerinden sarsılması, ardından türkiye cumhuriyeti'nin kurulması...

  bakın ne kadar somut şeyler bunlar.

  tartışabilir miyiz? tartışılabilir mi?
  asla...

  şimdi dönelim azerbaycan zaferi'ne(!).
  daha doğrusu aliyev adlı diktatörün uydurduğu sözde zafere...

  sürekli kamuflaj kıyafetiyle ekranlara çıkıp "karabağ azerbaycandır" diyen uzun adam 10 kasım'ı zafer bayramı ilan etmiş ya.
  neyin zaferi?

  karabağ'da son durum haritası şu;
  azerbaycan ın karabağ da kazandığı zafer

  yukarıda görmüş olduğunuz harita dağlık karabağ; "güney sorumluluk alanı" ve "kuzey sorumluluk alanı" olarak ikiye ayrılmış durumda.
  kuzey sorumluluk alanı azerbaycan'a, güney sorumluluk alanı da ermenilere ait.

  dikkatinizi çektiyse, dağlık karabağ'ın başkenti, hankendi (bkz: Stepanakert) güney sorumluluk alanı sınırları içinde.

  "zafer kazandık" diyen azerbaycan'ın(ilham aliyev'in), dağlık karabağ'ın bir parçası olan yerler üzerindeki son durumu şudur;
  azerbaycan ın karabağ da kazandığı zafer

  bakın sevgili arkadaşlar.
  10 kasım 2020'de imzalanan ateşkes antlaşmasının üzerinden 1 aya yakın zaman geçti.
  ve hala gerek türkiye gerekse azerbaycan'daki insanların çoğu sadece ve sadece 9 maddelik şu antlaşmayı hala okumadılar.
  (bkz: azerbaycan ve ermenistan ın imzaladığı anlaşma)

  yazık ki insanlar araştırmadıkları, maddelerini okumadıkları bir antlaşma üzerinden azerbaycan'ın karabağ'da zafer kazandıklarına inanıyorlar.

  neden?
  çünkü aliyev kamuflaj kıyafetleriyle ekranlara çıkıp "zafer kazandık n'oldu paşinyan" diye şov yapıyor ve zavallı cahil halkımız da buna inanıyor.
  azerbaycan ın karabağ da kazandığı zafer

  ellerini dua eder gibi aç, dua ediyormuş gibi yap, kamuflaj kıyafetlerini giy, tv'lerde şov yap, "karabağ azerbaycandır" de, sonra zafere giden orduyu durdurup karabağ'ın başkentini ermenilere bırak...

  sonra da 10 kasım'ı zafer bayramı ilan et.

  hasiktir ordan ya...

  gidin bakın arkadaşlar.
  belki de size ben yalan söylüyorumdur.
  azerbaycan şayet karabağ'da zafer kazandıysa bugün şu dakika hankendi şehrinde azerbaycan bayrağı dalgalanıyor olması lazım.
  gidin bakın, eğer orada azerbaycanımızın bayrağı dalgalanıyorsa demek ben yalan söylüyorumdur...

  *********************************

  edit: yahu bak şimdi ne kadar çok ukala dümbeleği var.
  son durum şu haritadır diyorum, adam kalkmış o harita değildir 27 kasım itibariyle kelbecer'e girildi diyor.
  ulan benim koyduğum haritada kelbecer zaten karabağ sınırlarının dışında, yani azerbaycan kontrolünde.

  hakikaten bazıları sırf ukalalık yapmak için yazıyor ya sinir oluyorum.

  daha azerbaycan sınırlarını, karabağ sınırlarını bilmeyen, harita okuyamayanlar lütfen başlıklarıma entry girmesinler.
  6 6 ...
 • Doğum gününde ölmüş olması en önemsiz ayrıntı.

  Allah rahmet eylesin. Daha kaç sağlık çalışanı ölecek böyle.
  Çalışma saatleri ve sürekli virüse maruz kalmaları hastalığa karşı dirençlerini düşürüyor. Asıl mesele bu. Bunu çözmesi gerek hükümetin. Sokakta tek bir temasla ya da solumayla pozitif olanların iyileşme şansı yüksekken sürekli virüse maruz kalınması en sağlam insanı bile deviriyor ne yazık ki.

  Sağlık çalışanları şehit sayılmalı ki devlet o tazminatı ödememek için belki adam gibi önlemler alır hem de rahmetlinin ailesi sahipsiz kalmaz.
  5 0 ...
 • filyasyonun tam göbeğindeki adam olarak söyleyebilirim ki büyük şehirlerde malesef iş yoğunluğu ve personel azlığı nedeniyle yukarıdaki arkadaşın söylediklerine benzer durumların yaşandığı bir sistemdir. ama tabii doğru çalıştığında etkili bir sistemdir ben nispeten küçük bir şehrin filyasyon koordinatörü olan 6 hekimden biriyim 2 şer hekim ve her birimize bağlı 3'er hemşire ilekoordineli olarak 3 günlük dönüşümlü sabah 7 gece 2 saatleri arasında aralıksız çalışıyoruz sahada doktorlardan oluşan 4 ekip hemşire ve sağlık görevlilerinden oluşan 4 numune alma ekibi yine il sağlık müdürlüğü personelinden oluşan 8 adet 2'şerli ekipler şöförlü araçlarla sabah sekiz gece 01 arası sokaklardalar üstelik merkeze bağlı köyler de dahil. laboratuvardan pozitif vaka bilgisi sisteme düştüğü an ben, diğer hekim ve 6 hemşire eş zamanlı vakalrı aramaya başlıyoruz tabii vakalar birer birer düşmüyor sisteme bir anda 20 30 tane bir den düşüyor 3-4 saatlik aralarla bu vakalar aranıp adresleri, hikayeleri , kimlerle temas ettiği ev halkı her şey öğrenilip sisteme giriliyor ve saha ekiplerine haber veriliyor bir taraftan doktorlar ilaç bırakıyor bir taraftan numune ekipleri temaslı ve semptom gösterenlerden numune alıyor bir taraftan filyasyon ekipleri hastaların adreslerini teyiy edip durumlarını kontrol ediyor , durumu kötü olanlar 112 ile hastaneye taşınıyorbu kişiler 184 alo covid hattı ile taleplerini bize bildiriyor onlara çözüm bulmaya çalışılıyor ve bu işlem 3 saatte bitmek zorunda yoksa bir grup vaka daha geliyor böyle böyle gece 2 gibi bitiriyoruz sabah uyandığımızda zaten vakalar birikmiş oluyor. çok kabaca anlattığım bu filyasyon işi daha ön göremeyeceğiniz ya da anlatmama lüzüm olmayan ne ayrıntılar ve özveriyle yapıyor anlamanız mümkün değil ve malesef tek hasta siz değilsiniz gönül ister ki her istediğiniz anında sizin istediğiniz gibi olsun temaslılar sanıyor ki babam pozitif hemen bana da yapın bakalım ben de pozitif miyim? 2 14 gün arasında değişen kuluçka döneminde virüsü alıp hiç belirti göstermezseniz hatalı olarak negatif çıkarsınız bu sizi de bizi de yanıltır 14 gün bekleme nedeniniz budur bir belirti semptom gösterirseniz kuluçka bitmiş virüs vücüda yayılmış demektir anca o zaman test yapılır ve doğru sonuç alınır ne yazık ki test böyle çok önceden haber verebilen bir erken uyarı sistemi değil olduktan sonra evet oldun diyebilen bir sistem o yüzden hasta yakınları anlayışlı olursa işin profesyonelleri zaten gerekeni yaparlar ama bu kişileri gereksiz rahatsız edip gererseniz ne vakitleri kalır ne enerjileri.
  10 0 ...
 • Cahil cühela insanlardır çocukla ilgilenmek yerine başlarından savmak için telefon verirler çocuğa.
  5 0 ...