• Bu hatunun hakikaten sağa sola sarmasından belli ne olduğu. Kıskançlığından çatlayacak amk.
    Aslında herkesin kendine ilgi göstermesini istiyor ama istemiyor gibi davranıyor. Çok acayip lan.

Birinin açığını görünce ağzında salyalarla saldırıyor, ekran görüntüsü falan alıyor. Bakın siz buna ilgi gösteriyorunuz ama aslında yollu. Ben ise yollu değilim bana gelin der gibi.
    Biri fotoğraf atıyor, ne kilosu ne ilgi orospuluğu kalıyor bunun dilinde.
    Ama bak ben öyle miyim, bana gel ulan diyor.

Yer mi lan Anadolu çocuğu? Sen de düşeceksin buralara fotoğraflarla en son.

Edit:beyler nasıl girdim ama kavgaya orta yerinden. Olm gelin arka çıkın.

Edit: olm buna mesaj da mı attınız siz? Ahahahahahah buna mesaj atılır mı lan.
    16 5 ...
  • akp döneminde olmuştur...

(bkz: osmangazi köprüsüne 32 ayda 4 milyar tl ödemek/#41585507) çok hoşumuza gittiği için aynı süreçte yavuz sultan selim köprüsüne de 2 milyar 88 milyon lira ödemişiz.

akp döneminde olmuştur...

evet, yavuz sultan selim köprüsü, araç geçişleri ağustos 2016'da başladı.
    ağustos 2016/şubat 2019 arasındaki 30 aylık dönemde yavuz sultan selim köprüsüne oluk oluk para aktı.

şimdi yavuz sultan selim köprüsünün 30 aylık bilançosunu inceleyelim.

yavuz sultan selim köprüsü için 30 aylık süreçte verilen araç geçiş garantisi: 125 milyon.

geçen araç sayısı: 37.2 milyon.

125 milyon araç geçiş garantisi verilmiş, lakin sadece 37.2 milyon araç geçmiş.
    fark neredeyse 3'te 2. (87 milyon)

geçişlerden elde edilen gelir: 433 milyon tl.
    araç başına geçiş garantisi: 4 dolar. (bak garantiyi de dolarla vermiş, hani dış güçler, hani operasyon, hani doları boz oyunu boz)

bu durumda yavuz sultan selim köprüsünden geçmeyen araçlar için işletmeci firmaya ödenen geçiş garantisi toplam rakamı yaklaşık 2 milyar 88 milyon lira oluyor.
    yavus ss köprüsüne 30 ayda 2 milyar tl ödemek

dile kolay, 2 milyar 88 milyon lira... sadece 30 ayda.

yavuz sultan selim köprüsünün maliyeti ne kadar?
    8.5 milyar lira.
    yavuz ss köprüsüne 30 ayda 2 milyar tl ödemek

yani şu an köprüye ödenen para köprü maliyetinin 1/4'ünü çıkarmış bile.
    bu köprüyü devlet işletmiş olsa 4-5 senede kendini amorti edecek.

ama biz ne yapmışız?
    yılda 1.5-2 milyar lirayı havaya atacak şekilde köprüyü peşkeş çekmişiz, üstelik köprüyü yapan müteahhit firmalara da devlet bankalarından krediler vererek bunu finanse etmişiz.

ihanet nasıl olur deseler, osmangazi köprüsü ve yavuz sultan selim köprüsünü örnek olarak çok rahat verebiliriz.
    şu anlaşmalar resmen ihanettir, resmen vatan hainliğidir.

alın size basit bir hesap ile götümüze sokulan şemsiyenin açılmaması durumu...

not: bu konularla ilgileniyorsanız yakında bir şemsiye de çanakkale köprüsü üzerinden açılacak içimize doğru;
    (bkz: 1915 çanakkale köprüsü geçiş ücreti/#36057957)
    10 0 ...
  • emrah serbes

1004.
  • Daha çok Behzat ç. ile tanındı bu adam. Sonra birkaç programa çıktı. Gezi olaylarında çarşı’nın sözcüsü oldu.

Sonra bu şöhret biraz ağır geldi kendisine. Behzat ç’de arka fonda sürekli neşet ertaş çalmasının gerçekçi olup olmadığı sorusuna “yıllar önce oturduğumuz evde ben çalışırken sürekli neşet ertaş çalardı, hep onu dinlerdim. Yani bu da bizim gerçekliğimiz anlatabiliyor muyum?” Diye cevap veren adam gitti, “beni eleştireni çok pis döverim, boks yapıyorum ben, çok asiyim” diyen bir tipleme geldi.

Bir görüşme sırasında fikret kuşkan’a dayılanmalar, onu bunu tehdit etmeler derken iyice ergen moduna girmişti.

Kaza sonrası çıkışları, zaten nasıl bir kafa yaşadığının en net örneği. Lan bi ailenin yok olmasına sebep olmuşsun, hala neyin tribindesin amk! Sanırsın fikirleri nedeniyle kumpasa gelmiş, haksız yere ceza yemiş.

Bu “yeraltı edebiyatı” denilen şey olmadı bizde. Ne hikayesi, ne romanı, ne müziği, ne de söylemleriyle sikko arabesk osurukları aşamadı. işlene işlene cılkı çıkmış arabesk hikayeciliği, köyden kente göçten kaynaklı adaptasyon sorunlarını 60 yıl sonra metropol varoşunda dışlanmışlık ambalajıyla itelemenin ötesine geçemedi.

Öfke var ama nedeni yok. sebepleri teşhis etmek ve işlemek, o tornadan geçirip ortaya sosyolojik tespit koymak yok. Bariz Eleştiri dahi belli belirsiz odaklar üzerinden yapılıyor. Dahası, buna apolitiklik de denemez. O çerçevede incelenebilecek bir tutarlılık bile yok. Sürekli bir isyan, öfke, keder ama neye isyan, neye öfke, neye keder bilen yok. Bir karmaşa içinde edebi ıkınmalar ve neticesinde arabesk osuruklar.
    6 0 ...
  • emrah serbes

1002.
  • Bu şey değil mi, bir zamanlar yazılarını köpek gibi sevdiğim, Behzat Ç.'yi sayesinde it gibi izledigim, iki sohbet edicem diye Beşiktaş'ı mesken tuttuğum ama günün birinde "emrah Serbes, teyog teyog!" Diye elleri kelepçeli bir şekilde bağıran bir tuhaf...

Alkollü araba kullandığı için 3 kişilik bir aileyi ezip geçmişti de daha fazla ceza almaması için yanındaki alkol almayan kankisi başta "ben yaptım !" Diye suçu üstlenmişti.

Tanidim ya Emrah Serbes bu canım, teyooohhh!

Üstüne bir çizik attık bunun "emrah Serbes teyog!" Diye duyar kastigi o gün.
    4 0 ...
  • akp döneminde olmuştur...

evet, osmangazi köprüsü, araç geçişleri haziran 2016'da başladı bu köprüden.
    haziran 2016/şubat 2019 arasındaki 32 aylık dönemde osmangazi köprüsüne oluk oluk para aktı.

şimdi osmangazi köprüsünün 32 aylık bilançosunu inceleyelim.

osmangazi köprüsü için 32 aylık süreçte verilen araç geçiş garantisi: 38.9 milyon.

geçen araç sayısı: 19.7 milyon.

38.9 milyon araç geçiş garantisi verilmiş, lakin sadece 19.7 milyon araç geçmiş.
    fark: 19,2 milyon.
    yarı yarıya...

geçişlerden elde edilen gelir: 1 milyar 328 tl.
    araç başına geçiş garantisi: 35 dolar. (bak garantiyi de dolarla vermiş, hani dış güçler, hani operasyon, hani doları boz oyunu boz)

bu durumda osmangazi köprüsünden geçmeyen araçlar için işletmeci firmaya ödenen geçiş garantisi toplam rakamı yaklaşık 4 milyar lira oluyor.
    osmangazi köprüsüne 32 ayda 4 milyar tl ödemek

dile kolay, 4 milyar lira... sadece 32 ayda.

osmangazi köprüsünün maliyeti ne kadar?
    1.2 milyar dolar.
    osmangazi köprüsüne 32 ayda 4 milyar tl ödemek

haziran 2016 kuruna göre 1.2 milyar dolar x 2.92 =3.5 milyar türk lirası.
    bugünkü kurdan hesaplarsak 1.2 milyar dolar x 6.13= 7.35 milyar lira.

yani şu an köprüye ödenen para köprü teslim tarihinden itibaren kendi masrafını çıkarmış.
    bugünkü kurdan hesaplarsak da önümüzdeki yıl köprü kendi maliyetini karşılamış olacak.

düşünün, osmangazi köprüsü daha 20 sene bu şekilde işletilecek. 20 senede ödeyeceğimiz paralarla en az 6 tane daha osmangazi köprüsü yapabilirdik.

alın size basit bir hesap ile götümüze sokulan şemsiyenin açılmaması durumu...
    17 2 ...
  • huawei

285.
  • güya şu aralar kendi işletim sistemini yazıyormuş.

bunun o kadar kolay olmadığını onlar da biliyor, dik durmaya çalışıyorlar o kadar. çıkıp biz battık diyecek halleri yok.

arm bile ambargo koymuş, hadi diyelim os yazdılar, ki yazarlar yani dünya devi adamlar, burada sıkıntı yok. yalnız o işletim sisteminde hiçbir google uygulaması çalışmayacak, google maps yok, drive yok hiçbir şey yok. böyle bir telefonu satabilirler mi?

hadi satarlar diyelim. diğer amerikan şirketleri olan facebook, twitter, instagram, whatsapp gibi devler bu yeni os için app geliştirecek mi? büyük ihtimalle hayır. amerika ambargo koymuşken yiyosa geliştirsinler kan alırlar kamil.

yani huawei amca atıp tutuyorsun ama bunu yapabilse samsung yapardı çoktan, o adamların hiç aklına gelmedi mi yeni bir os yazmak, adamlar mecbur mu o kadar lisans parasını falan ödemeye. ama mecbur ediyorlar. 2-3 yıldır satan bir markasın altı üstü, eski bir asker ve çin komünist partisinden arkanın sağlam olmasına güvenme ren amca, vallahi seni de bitirirler.

ha google'ın yaptığı ayrı bir hıyarlık. kendileri için bile saçma. dünyada ne kadar çok senin os'in kullanılırsa o kadar istihbarat toplarsın. ne kadar kişi google maps ve gps kullanırsa o kadar dünyayı kontrol edersin. zaten bu yüzden amerika hüküm sürüyor. yani, sen gerizekalısın google, senden bunu isteyen, sana baskı yapanlar senden gerizekalı.
    5 1 ...
  • Boş beleş bir youtuber.

https://m.youtube.com/watch?v=t7EvjutAibk+

Bu saçma videoyla ameliyat olacakları korkutmuş ölümüne ameliyat korkusu olan ben bile ailemden gizlice kendim gidip 8 saatlik bir ameliyat oldum anlattiklarinin hicbiri olmuyor.tip o kadar gelişmiş kanını alıp zaten ne kadar narkoz vereceklerini onlar kendileri ayarliyolar herseyi.ne gerek var sırf tık uğruna böyle saçma videolar çekmeye.

Yine çok gizli bir şeymiş gibi anlatıyor. Oldu o zaman insanlar ameliyata girip hastalığından kurtulmasinlar ömür boyu öyle yasasinlar mk.
    8 0 ...
  • erkeğim ve bir kadının feminist olmasını asla garipsemiyorum hatta faydalı buluyorum. kendi bedenini süsleyip salt nasist duygularını tatmin etmek dışında hiçbir kaygısı olmayan kezban yerine, kadına duyulan nefreti araştırıp bu yönde tepkisellik oluşturup diğer hemcinslerini de koruma yoluna giden, gerektiğinde hem akademik, hem toplumsal faliyetlerde bulunan kadın daha anlamlı geliyor bana. şu an öne çıkan erkek nefreti olsa da bu daha çok duygusal kaynaklı, zamanla bu aşırı yorumlar kaybolup toplumsal bir sentezde daha makul seviyeye inip kadın erkek ilişkisini daha anlamlı ve verimli kılacağını düşünüyorum.
    6 0 ...
  • Başına dert alıp da; yalnız, yakışıklı ve aşk acısı çeken erkek olmaktansa tek tabanca takılmasında bir mahsur yok. insanlar, sevgili yapınca mutluluğun garanti altına alındığı hissine neden kapılır, anlamıyorum.
    4 0 ...
  • Bugün ağda günüm sözlükçüğüm caaarrttt.

Ok. Sadece ortamı yumuşatmak için iğrenç bir şakaydı.

Ben bu hanımefendiyi tanımam etmem, zaten yazdıkları ve paylaşımları bana hitap etmediği için takibimde değil. Ancak bu olayda şunu söyleyeyim demek ki sanal olsak da yazdıklarımızla, düşündüklerimizle bir kimliğe bürünüp bir noktada gerçekleşiyoruz ve sonunda istediğimiz her şeyi yazamıyoruz. Çünkü o sanal kimlik buna müsade etmiyor. Bu bir. ikincisi eğer bir erkek “ ben inşaatta karının TEKine çaktım eki ehiii” deseydi onun da bu kadar üstüne gidilecek miydi? Çünkü bir erkek için Uludağ sözlükte günde milyon tane yazılmış sıradan yazıdan biri olurdu.

Herşey bir tarafa Bence yazacak paylaşacak daha güzel şeyleri olmalı insanların. Kavgadan, seksten başka bir şey yok mu hayatınızda ? yapmayın.
    12 3 ...