• Gora filmindeki fazla dikkat çekiyorsun yapma repliğini akillara getiren durum. Tengir amca iyidir hoştur ama andropozu biraz agir geçiriyor bu sebeple bazı fevri hareketlerini gormezden gelip ona destek olmak gerek.
  5 2 ...
 • şu rivayeti hatırlatır:

  Osmanlı’nın son demlerinde Van’daki okullar kışa girerken yakıtsız kalmış. Vali hazretleri istanbul’daki “Maarif Nezareti Celilesine” resmi bir yazı göndererek “yakacak parası” istemiş. Yakacak olarak da bölgede kömür bulunmadığından “tezek alınacağı” bilgisini, gönderdiği resmi yazıya eklemiş. istanbul’daki nezaret kalemi tezeği bilemediğinden cevabi bir yazı yazmış.“Tezek nedir, bölgedeki miktarı ne kadardır? Enerji kalorisi kaçtır?”

  Bunları bilecek ki şehre ne kadar yakacak parası göndereceğine karar verecek. istanbul’un Anadolu gerçeklerinden bu kadar habersiz olması Vali Bey’in canını sıkmış. Postaneye koşup, bizzat telgraf makinesinin karşısına geçmiş ve istanbul’a hak ettiği cevabı vermiş.

  “Tezek boktur. Miktarı çoktur. Kalorisi yoktur.”
  5 0 ...
 • dolar kuru

  106.
 • Tamam ben ikna oldum.
  Hadi diyelim Bu dış güçlerin oyunu.
  Peki dış güçlerin bu oyunu oynamasına izin verenler niye aradan sıyrılıyor kaçıyor.
  Üretim tesislerini satıp insanları tüketim çılgınlığına teşvik eden avm avm gezdirip lüx yaşantıya özendiren politika bu hükümetin eseri.
  inşaat ya resulullah diyen hükümetin cingöz müteahhitleri de bu arada yine dolar artışından voleyi vuruyor.

  Şimdi bazı andaval aktroller dolar kurunu özel ve lüx tüketim malları arttırıyor deyip ekonomistliğe soyunmuş.
  Bisiktrollun gidin.
  6 0 ...
 • kendinizi flört döneminde açık etmeyin. flört döneminde sakin ve huzurlu olun. nişandan sonra da sapıtmayın, nişanın bir esprisi yok dönülebilir. ilk nişanlandığım kadın kendini açık etmişti nişandan dönmüştük, ikinci nişanlandığım kadın kendini hiç açık etmedi, evlendikten sonra gerçek yüzünü ortaya çıkardı. kandırıldım ben de.
  12 1 ...
 • Aslında o kadar masum değiller. Burada bahsedilen çocuklar 3 4 yaşında olmalılar çünkü 12-13 yaşında çocuklar son derece acımasız olabiliyorlar.

  13 -14 yaşlarında yazlıkta denizden eve dönüş yolunda sürekli önünden geçtiğimiz bir evin verandasında o saatlerde bir çocuğu kitaplara gömülmüş görürdük. Yaşı bizimkiyle bir gibiydi belki biraz daha büyük. Hiç kafasını kaldırmazdı, sanki hayatın sırrı o kitaplardaymış gibi başı öne eğik olurdu; belki de bizden çekindiğinden kaldıramıyordu.

  Bir iki hafta umursamadık ama sonra içimizdeki hain kişilikler su yüzüne vurmaya başladı. Önce kim olduğunu merak ettik, sonra anasını babasını. ilk önce biraz acıdık; tam önünden geçerken sesli sesli sohbet ettik ki kafasını kaldırsın göz göze gelelim, gülümseyelim aramıza alalım diye. Hiç tınmayınca bu sefer öfkelendik; ukala dedik, kibirli, kitap okuyunca kendini bir halt sanıyor. Yazlık Aynştaynı. Denizden Gelen Ukala Bilimadamı. Hızımızı alamadık günde bir sayfa okuyabilen bir angut dedik.

  En nihayetinde evin önünden geçerken möööööööö demeye başladık. Tam evin önüne geldiğimizde hep bir ağızdan kısık ama çocuğun kesinlikle duyabileceği şekilde möööööööö diyorduk sonra gülmekten yerlere yatıyorduk. Açıkçası hep bir parça utanıyordum ama sürü psikolojisi işte o yaşları bilirsiniz. Bir de grubun en çok kitap okuyanı olarak gururum rencide olmuştu sanki. O kitap okurken ben denizde deve güreşi yapıyordum. Tahtım sallantıdaydı. O yüzden utanma duygusunu hemen bastırdım.

  Çocuk hiç karşılık vermedi. Bakmadı bile. Ama bizi duyduğunu biliyorduk. Bilmediğimiz şey her möölediğimizde yüzünü ateş basıp kıpkırmızı kesildiğiydi. Üç dört gün sonra bir an kafasını yana çevirince gördüm. Yüzü pancar gibiydi ve ağlamaklıydı. Hemen tekrar kitaba döndü; hayalimde bile uydurmuş olabilirdim. Ama möööö sesi benim boğazımda düğümlendi sustum kaldım. Bizimkilere söyledim iyi olmuş dediler. Ertesi gün daha yüksek sesle möölediler. Sanırsınız bir grup inek geçiyor. Ama ben bi daha mööleyemedim. Aynı o çocuk gibi başım önümde utancımdan havuç gibi kızararak, içimden o lanet yolun eve gidecek tek yol olmasına küfrederek pişmanlıklar içinde yürüdüm. Neyse ki iki hafta sonra okullar açıldı ve hem o çocuk hem ben işkenceden kurtulduk.

  Sonradan öğrendik ki çocuğun annesi kanserdi ve çocuk hiçbir işe yaramayacağı halde annesine yardım etmek için kütüphanelerden bulduğu bütün kitapları okuyordu. Sırf annesini rahatlatacak bir şey bulmak. Bir yemek...bir meyve...bir tedavi şekli..

  Ne zaman bir inek möölese o mööleyen benmişim gibi oturur utancımdan kıpkırmızı kesilirim, içimi bir sıkıntı kaplar. Çocuğu bulmak, özür dilemek için çok şeyimi verirdim...Evet çocuklar hiç de merhametli değillerdir, sadece öyle görünürler.
  4 0 ...
 • ara ara ciğerlerimin sökülüp, göz bebeklerimin büyümesi için açtığım zehir;

  https://youtu.be/q09c4FMSnNg
  4 0 ...
 • dışarı çıkın. çıkamıyorsanız itfaye çağırın.
  6 1 ...
 • Aç memeleri de rahatla artık amina koyayim ahah.

  Tamam sözlük amsalak kaynıyor olabilir de Hayalindeki zikici böyle bulunmaz, bir anla artık ablacım.
  7 2 ...
 • "Lebbeyk Allahümme Lebbeyk, Lebbeyke Lâ Şerike Leke Lebbeyk. innel Hamdevenni'mete Leke Velmülk. Lâ Şerike Lek" (Buyur Allah'ım buyur! Buyur ki senin ortağın yok, emrine amadeyim buyur! Hamd sana, nimet senden ve mülk senin. Ortağın da yoktur senin.)
  4 0 ...
 • a haber

  1200.
 • O kadar komik ve salak bir kanal ki...
  Ordan burdan para verip topladıkları insanlarla röportaj yapıyorlar güya. Programın adı seçime doğru ama röportaj yaptıkları herkes her ne hikmetse RTE'ye aşık ama aynı zamanda CHP düşmanı. Başka parti de yok sanki. Neyse...
  Fakat katılımcılar yanıtları iyi ezberleyememişler ara sıra öyle bir yanıt sallıyorlar ki noluyoruz diyorsunuz:
  Muhabir- Eski Türkiye çok kötüydü değil mi?
  Paralı Röportaj kadını- Eveeet eveeeeğet berbattı.
  Muhabir - Yani biraz anlatır mısınız 1990lar nasıldı mesela?
  Paralı Röportaj kadını- Yani tüp kuyrukları vardı, ekmek şeker kuyruğu vardı şimdi AKP sağolsun hepsi var.
  70lerin sorusuna vermesi gereken ezber yanıtını 90lara verince ortalık karıştı biraz.
  5 0 ...