• bakalım nereye varacak. 1.55 kadın 1.75 adama kısa der, yüksekokul mezunu kız kadrolu mühendisten aşağısına bakmaz bile, tipsizlikten gün giyecek adamlar esmer diye kadın beğenmez, am üstünde göt siken adamlar bakire kız arar, folloş olmuş kadınlar adam gibi adam arar, kimisi karısının para kazanmasını çekemez, kimisi işinde kocasına köstek olur... bu ahlaksızlık, tatminsizlik, bencillik ve aşağılık kompleksi ile bu boşanma oranları az bile.
  5 0 ...
 • Aynısını galatasaray’ın ve beşiktaş’ın kampanyaları için de söyledim, yine söylüyorum. Bunlara para falan kaptırmayın. Mutlaka para vereceğim diyorsan git çevrende fakir gördüğün birine yardım et. Mesut dediğin adam Karun kadar zengindir amk. Arsenal’de 18,5 milyon pound aldığını söylüyorlardı. Bir düşün bakalım kaç tl ediyor. DüşünemediN tabii. Fanatikliğin de bir şeyi var amk. Büyük takımlarımızdaki en işe yaramaz adamlar yıllık 4-5 milyon tlden aşağı para almıyor. Az Beyninizi kullanın amk. Kulübün batarsa batsın. Sana Bana mı soruyorlar bu paraları verirken. Ben olsam ve tabii Sosyalist ülkede yaşasak futbolcuları asgari ücretten çalışTırırdım amk. Gladyatörler Gibi. Yarısı cahil cühela. Bunlar seni eğlendirmek için var. Gereğinden fazla anlam yüklemeyin. Söyleyeceklerim bu kadar.
  4 2 ...
 • Yaa. Yaaaa. Kıskanırsınız değil mi yaaaa?!!! Köklerimize bağlıyız biz!!! Muhafazakarız biz!!! Türkiye'nin Esad'ı Kılıçdaroğlu hazretleri için can veririz biz!!! Şah-ı Merdan Ali yoldaşı yüce Kılıçdaroğlu Hazretlerimizin izlerinden giden her bizden olanın ortak fikrini bu resimlerle açıklayacağım canlar! Yaşları küçük gençlerimiz bile Beşar Esad pirimize geceleri dualar ediyor! istiyoruz ki CHP kazansın! Atatürkçülerin atıldığı CHP kazansın! Sadece bizim gibi olanların yer alabildiği Alevi-Kürt kardeşliğinin kalesi CHP kazansın! Daha neler istemiyoruz! Kazanırsak göreceksiniz!!! Araştırın bu Şah-ı Merdan Ali yoldaşlarını canlar! Çocuk yaştan beri vardır içimizde Esad sevgisi! Hep isteriz Esad gibi birini Türkiye'de abisi! iliklerinize kadar hissedeceksiniz!!! Bu işler böyle! Böyle bu işler...

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120793/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120794/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120795/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120796/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120797/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120798/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120799/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120800/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120801/+
  8 0 ...
 • yadsınamaz gerçek. türkiye'deki sünnilik=dincilik, muhafazakarlık; alevilik=sekülerizm, modernlik algısı tamamen bir safsatadır.

  aleviler de gayet dinlerine bağlı, muhafazakar ve yobaz insanlardır.

  alevilere ya da aleviliğe bir eleştiri getirdiğiniz takdirde en az sünnilere ya da sünnî islam'a eleştiri getirdiğinizde aldığınız tepki kadar tepki alırsınız. isteyen denesin ve görsün.

  alevilerde de ümmetçilik anlayışı mevcuttur. sünniler nasıl kendilerinden olmayanları dışlıyorsa aleviler de aynı şekilde alevi olmayanları dışlar. alevilerin alevi olmayanlardan "yabancı" diye bahsettiğini pek çoğunuz duymuştur.

  sünniler nasıl kendilerinden olmayana kız vermiyorsa aleviler de alevi olmayana kız vermez.

  sünniler nasıl sırf namaz kılıyor ve karısı türbanlı diye tayyip'i savunuyorsa aynı şekilde aleviler de sırf alevi diye kılıçdar'ı savunur.

  sadece namaz kılmamakla, kadınlarını örtmemekle ya da içki içmekle modern ya da ilerici olunmaz. o yüzden boşuna kendinizi ilerici, modern, aydın ve laik falan diye lanse etmeyin alevi kardeşlerim. sizin sünnilerden farkınız yok.
  9 1 ...
 • E o zaman ben portakallı ördek tarifi vereyim :

  Lezzetli bir et olan ördek eti, birçok farklı yemek tarifine malzeme olabilir. Ancak bunlar arasında portakallı ördek oldukça ünlü olan bir tariftir. Portakallı ördek tarifini başarıyla pişirmek, bazı püf noktalarına bağlıdır. işte ördek eti nasıl pişirilir ve portakallı ördek nasıl yapılır sorusuna ait cevaplar.
  Ördek ve eti nasıl pişirilir? Portakallı ördek nasıl yapılır?

  Portakallı ördeği pişirmeye başlamadan önce ördek etini iyi tanımak gerekli. Çünkü tarifin sırrı, etin gereken şekilde pişirmeye hazırlanmasından geçiyor.

  Ördek ve Ördek Eti Nasıl Pişirilir?

  Ördek, kümes hayvanları arasında değerlendirilir. Bilindiği üzere kümes hayvanları beyaz bir ete sahiptir. Fakat ördek, bu bakımdan diğer kümes hayvanlarından ayrılır. Ördek eti, kırmızı bir ettir. Tat bakımından ise, hindi etini andırmaktadır.

  Bu eti pişirmeye başlamadan önce, pişirme süresi hakkında bilgi edinilmelidir. Zira ördek biraz daha uzun sürede pişen bir ete sahiptir. Dolayısıyla tavuk etinden daha uzun bir pişirme süresine ihtiyaç duyabilir. Bu etin en iyi fırında pişirildiği bilinmektedir. Hatta güveçte de ördek eti pişirmek, oldukça lezzetli bir sonuç verecektir.

  Ördek etini pişirmeden önce çeşitli soslarla marine etmek lezzetini arttırır. Özellikle portakallı ördek için, eti portakal sosuyla marine etmek, lezzetin sırrıdır.

  Portakallı Ördek Nasıl Yapılır?

  Portakallı ördeği pişirmeye başlarken, öncelikle portakal sosunu hazırlamak ve etleri bunda bir süre bekletmek gerekir. Portakal sosu için birkaç adet portakal ve bir çorba kaşığı kadar bala ihtiyaç duyulur. Ayrıca mısır nişastası ve su, sosun gerektirdiği malzemelerdir.

  Portakal sosu için portakalların suyu sıkılır. Ve kabukları ince şekilde rendelenir. Portakal suyuna eklenir. Bu karışımın içerisine mısır nişastası, bal ve su karıştırılır. Ördek etleri bu sosta bir süre bekletilir. Hatta lezzetin artması adına bir adet tavuk bulyon eritilebilir. Veya saf tavuk suyu karışıma eklenir.

  Ördek eti bu karışımda yaklaşık 2 saat kadar bekletilir. Sonrasında ördek tuzlanıp, istenilen baharatlar üzerine serpilir. Pişirme tepsisine alınır. Ördeğin üzerine marine edilen sosun kalan kısmı dökülür.

  Bu şekilde hazırlanan ördek eti, 200 derecelik fırında yaklaşık kırk veya elli dakika pişmelidir. Portakallı ördek, yanında pilav ve salata ile servis yapılabilir. Ördeğin sıcakken servis edilmesi, daha lezzetli olmasına yardım eden bir unsur olacaktır.
  5 0 ...
 • Atatürk karşıtı olmayan, yabancı hiçbir desteği olmayan biri.

  "kim ne derse desin atatürk cepheden cepheye gidip savaşmış, bu ülke için ter dökmüş birisidir. bu sebeple hepimizde hakkı vardır. kimsenin karalamaya hakkı yoktur."

  Atatürk düşmanı diyenler için ise..
  "mezarına karanfil yerine, dua fatiha bıraktığımız için." Demiştir.

  Milli ekonomiden yanadır, kurduğu fabrikaların haddi hesabı yoktur.
  Büyük Ortadoğu projesi'sini seneler önce dile getirmiş ve bunun bir tehdit olduğunu anlatmaya çalışmıştır.

  Yakınındaki isimler ümmetçilikten çok, türk milliyetçisi olarak nitelendirir kendisini.

  Zamanında işçi, memur ve emekliye %50-100 bandında zam yapmış bir isimdir.
  Hiçbir tarikatla vb yakın ilişkisi olmamıştır.

  Kulaktan duyma değil, bizzat konuşmaları dinlenirse günümüz islamcılarının bir kısmını olumsuz görmektedir.

  Deniz Baykal kendisi için "Türkiye'ye kaç sene sonra bir adam geldi, o da islamcı çıktı" demiştir.
  5 0 ...
 • 34 yaşındaki arda turan'dan daha atletik, daha hızlı oyuncu.
  34 yaşındaki bitiricilik sıfır olan babel'den daha golcü.
  35 yaşında sürekli sakatlanan falcao'dan daha istikrarlı.

  sana güç katacak mı? evet katacak.

  evet 2019'da onun sayesinde şampiyon olduk, sadece onun değil.

  1-feghouli
  2-onyekuru
  3-fernando reges

  çok net en çok fayda sağlayan 3 adamdan biriydi. 16 gol 6 asist.

  yok kim? eren derdiyok mu, sinan gümüş mü, diagne mi? garry rodrigues o sezon ilk yarıda berbat oynadı ve devre arası satıldı.

  porto maçlarını eren ve sinan'ın kazmalıkları yüzünden yenildik. takım oyunu iyiydik gol atamadık.

  2019-20 sezonunda 6 ay yedek-kadrodışı olarak geldi. şubat ayında sıtmadan kurtuldu. 3-4 maç oynadı covid-19 arası girdi. ben hayatımda hiçbir oyuncuyu 2020 temmuz-ağustos periyodunda kötü oynadı diye gömmedim gömmem, o özel durumu ve ara süreci lehe yorarım, aleyhe yormam.

  eğer 2020 covid sonrası referans olacaksa fenerbahçe berbat transferler yapmıştır çünkü sosa ve novak, trabzon'da hiçbir şey yapamadı ve şampiyonluk kaptırdı.

  adam 1 yıldır kötü oynuyor, formsuz, yedek kalıyor, bize kiralanıyor, tekrar yedek kalıyor, sıtma oluyor, birkaç maç oynuyor, salgın hastalık çıkıyor, eski takımı sezon ortasında geri çağırıyor, tekrar oynatmıyor.

  kariyeri 2 senedir ortalık malına döndü ama süper ligde tutmuş bir proje, bir oyuncunun ciğerlerini söküp alamazsın, sadece koşuyor dediğin adam 70 metre depar atarak beşiktaş maçında gol attı, fener maçının son dakikasında seriyi bitirdi, o maçta aslında kötü oynadı ama bir sürü gol girişimi var, adam kanat oyuncusu 20 defa sprint atıyor, boşa kaçıyor, forvet besliyor, saha içinde 34 yaşındaki arda turan'ın yapamayacağı çok şeyi yapar. sen topla buluştuğunda yapamadıklarını hatırlarsın ama oyun aksiyonu içinde defalarca rakip savunmayı yıprattığını, rakip sağ bekleri hapsettiğini fark edemezsin. galatasaray gibi yaşlı ve ağır bir takıma tam da böyle bir çok koşan ve genç bir oyuncu lazımdı.
  5 2 ...
 • reynmen

  210.
 • bir fenomen.

  genel olarak içerikleri yapım olarak kaliteli ve izleniyor da, ben hala genel olarak bu adamı fenomen yapan şeyin ne olduğunu anlamış değilim.

  pek çok youtube fenosu vine kökenli ve vine'dan komedi dalında ünlü olup diğer sektöre geçtiler, bunun vine'ları pek komik değil ve 2013-14 döneminde de diğer vinecılar gibi popüler değildi.

  suriye'ye gidiyor gazeteci gibi davranıyor,
  şarkı çıkarıyor şarkıcı gibi davranıyor,
  komedyenlerle bir araya geliyor komedyen gibi davranıyor,
  cenk tosunla bir araya geliyor, sporseverlere hitap ediyor.

  genel olarak bu adamın olayı ne? bir şekilde her şey oldu, sanırım zamanında iyi yapılmış reklam ve p-r çalışması. zaten kendisi de rts mezunu, sen önce ünlü ol ne yaparsan yap sana her şeyi yakıştıyorlar.
  0 1 ...
 • Sözlükte aşağıda vereceğim linkteki hatun gibi ateşli ve de seksi bir şekilde buz pateni yapabilen kız var mı sorunsalı.

  https://www.instagram.com...7zk/?igshid=1fm7e7i4ictvb
  0 0 ...
 • fenerbahçe'nin 2019-20 şampiyonluk hayalini,
  ersun çakacak, terim kaçacak fantezisini,
  20 yıllık kadıköy avuntusunu,
  ersun yanal dönemini,
  jailson'un fener kariyerini,
  almış, katlamış, buruşturup çöpe atmış 23 yaşındaki futbolcu kişisidir.

  19 yaşından belçika 2.liginde 22 golle gol kralı olur.
  everton 8 milyon euro bonservisle satın alıp anderlecht'e kiralar.
  ingiltere'de çalışma izni çıkmayınca galatasaray bir fırsat transferiyle 2018'de kiralık alır ve 2018-19 sezonunda galatasaray'da çok başarılı bir performans gösterir.
  2019'da monaco'ya 13.5 milyon euro karşılığında satılır.
  tekrar galatasaray'a kiralanır, tekrar forma şansı bulamaz ve tekrar gelir.

  everton'ın ödediği para: 8 milyon
  monaco'nun ödediği para: 13.5 milyon

  galatasaray'ın ödediği kiralama ücretleri 800 + 750 bin euro.

  matematiği kıt ilkokullular kira parasına bonservisinin alınabileceğini söylüyor hahah.

  kadıköy'de attığı gol kariyerinin en düşüş sezonlarından birinde oldu.
  galatasaray'a 2020 ocak'ta geldi ama gelir getmez sıtma oldu, hastalıktan çıkar çıkmaz 23 şubat'ta jailson'u, altay'ı geçerek fenerin 20 yıllık serisini bitirdi.
  5 1 ...