• Ustalıkla hazırlanmış kara propaganda materyali. "goebbels" görse hayranlık duyardı!

  Yalnız dikkat edin hiç bir broşürde iyi parti ya da chp logosu yok. "iYi"yi "IYI" olarak yazmışlar. iktidar değişince alacakları cezadan mı sakınıyorlar?

  (bkz: halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu)
  7 0 ...
 • elimizde karne ve bidonlarla başında zalım cehapelilerin kırbaçlar ile beklediği çeşmelerden taşınan sular ile. çok zor günlerdi. sene seksenlerin sonu. evdeki "küvetimizde" sıra ile yıkanırdık. adam başı 1 su bardağı su düşerdi..
  7 0 ...
 • aktrollerin gerektiğinde ne kadar yalancı, iftiracı ve yüzsüz olabileceklerinin bir kanıtı.

  buna ben aktroll yüzsüzlüğü ve asla utanmaz çomar iftiracılığı diyorum.

  https://www.ahaber.com.tr...cesi-tavla-partisindeymis

  bakın şu linkte, güya 15 temmuzda okey oynayan bir fotoğrafı var m. ince'nin. ulan 15 temmuzda montla mı oturuyor herkes?

  http://www.haber7.com/ic-...-ince-kahvede-okey-oynadi

  29 aralık 2014 tarihinde yapılmış bir haber ve atılmış bir tweet. darbeden 2 yıl önce, bir kış akşamı.

  işte aktroll yüzsüzlüğü ve çomar iftiracılığı budur.
  11 2 ...
 • instagram

  1879.
 • iyice şam şeytanı engerek or.spularıyla dolmuş eplikeyşındır.

  başka uygulama varsa yükleyip gidicem ya. yeter.
  "kocişine yemek hazırlamış" bu sabah şıllık.
  bacım o yarmadan "kociş" olmaz olsa olsa "kocamsı" olur.
  6 1 ...
 • eğer iktidarın her projesinin astarı yüzünden pahalıysa, devlet ve halk beşli ihale çetelerinin yedi sülalesini yetmiş yıl besleyecek, domuz gibi semirtecek kadar borçlandırılıyorsa evet.

  birileri işlerin bu boyutlarına hiç değinmeden habire "yola evet mi hayır mı?", "havaalanına evet mi hayır mı?" "marsa adam göndereceğiz, evet mi hayır mı?" diyorsa, bilin ki çalıyordur.
  5 0 ...
 • referandumda yüzde "68" hayır çıkmış bir şehir elbetteki rte ye verecektir dimi. kafalar pırıl pırıl yemin ederim. çok küçük yaşlardan beri hep özendim bu kafalara ama nasip olmadı hiç. bir de sözde 3 milyon ne demek lan böyle yazınca oradaki insanlar geleceğe dönüş filminde geçmiş değiştikçe gelecekte çekilen fotoğraftan insanların silinme sahnesi gibi alandan siliniyorlar mı *
  6 0 ...
 • anne

  2212.
 • allah şifa versin dostum insallah en kısa zamanda iyi haberlerini alırsın gönülden dua edicem annen icin.
  5 0 ...
 • körfez

  14.
 • genel olarak artık garipsemeyi bıraktığımız berbat ilişkilerimizi anlatan film. bağıra bağıra yapmıyor bunu, böylece garipsemeyi bırakmış olmamız biraz daha rahatsız ediyor bizi. ve huzurun adresini işaret parmağıyla gösteriyor ama biz filmdeki gibi bir felakete yakalanmadan o adrese yol alır mıyız bilmem.

  --spoiler--
  selim her uzaklara daldığında gözlerim nemlendi. bir buçuk saat boyunca uzaklara dalan selim mi, başrol oyuncusunun kendisi mi kestiremedim. yeteneğine sağlık.
  --spoiler--
  3 0 ...
 • Aşk veya sevginin değil saygının tükenmesi.

  Etrafımda sevgili/evli olan çiftleri bazen gözlemlerim. Birbirlerine olan tutumlarını, davranışlarını, toplum içerisinde birbirleri ile olan iletişimlerini bu ufak gibi görünen detaylar kocaman bir buzdağı hakkında az çok fikir sahibi yapıyor beni.

  Günümüz ilişkileri ile bundan 62 sene önce evlenen Dedem ve anneannem arasındaki ilişkiyi mukayese ediyorum, ölçüyorum, tartıyorum.

  85 yaşındaki Dedem anneanneme bebeciğim diyerek bakıyor, ağzına besliyor. Sivrisinek ısırsa tansiyonu çıkıyor, kıyamıyor. Bu bayram dedeme neden bu kadar sevdiğini sordum;
  “O bana bu yaşıma kadar baktı, Benimle tarlada çalıştı. Eve getirdiğime bir kere bile karşı çıkmadı, isyan etmedi. Elimizde olanlar ile yetindi, bana beş evlat yetiştirdi, benim bir şeyimi eksik etmedi. Üç ay çalışmaya gittim bir kilo toz şeker ile yetindi, allah bize daha da çok verdi..” diye konuştu.

  Çivi gibi çakıldı bu sözler beynimde. Sonra günümüz ilişkilerine bir baktım, insanlar evinin mobilyası, düğünde takılan altınlar, çeyiz ya da telefon için tartışıyor, kavga ediyor ve eşi olan/olacak kişiye ağza alınmayacak sözler ediyor. Kaynanası ile bir şey yokken kavga eden onca insan varken anneannem dedemin annesine uzun süre bakmış, bir kere de ses etmemiş.
  O zamandan bu zamana ne değişti de biz bu kadar değer bilmeyen, kıymet bilmeyen, hep bana hep bana diyen insanlar olduk?
  Dedem hastaneden çıktı, eve ilk geldi ağladı anneannem elini öpünce. Bu insanların torunlarıyken ne ara aynı anda on kişi ile flörtleşip kalbimizi kirleten insanlar olduk?

  Farkındalık burada devreye giriyor işte, toplum olarak nereden geldiğimizin ve nereye gittiğimizin farkında değiliz.

  Kalbimizi kirletirken bunları okuyunca böyle ilişkiler istiyoruz, peki kendimize bakıp eksiklerimizi görüyor muyuz?
  Birçoğumuz hayır.

  Bu yüzden karşımızdaki insanın farkında olalım, değer ve Kıymet bilip saygı duyalım.
  Yozlaşmadan sevgimizi bitirmeden göçelim şu üç günlük dünyadan.
  8 0 ...
 • tespitten önceki cümledir. peki ülkemde afganın pakistanlının hindistanlının ne işi var bariz belli adamlar kaçak yoldan Türkiyeye giriş yapmış hem de elini kolunu sallaya sallaya dolaşabilecek cesarete sahipler, haklılar belki sınır sınır değil yol geçen hanı oldu.
  2 0 ...