• iyilik, erdem, duygusallık ve romantizmin ayaklar altına alındığı bir dönemde dünya'ya geldim ve yengeç burcuyum. Deli gibi korkuyorum ruh eşimi bulamamaktan; şiirler, mektuplar yazdım umarım buluşuruz, onun bu kötü çağda başına gelen en mükemmel şey olmak istiyorum.
  1 0 ...
 • Modern tıbbın en sevdiğim ve en mucizevi yanlarından biri olabilir.

  Dermapen cihazının ucundaki titanyum iğne ile cilt yüzeyine kontrollü bir şekilde hasar verilerek cildinizdeki doku iyileşmesi aktif hale getirilir. Bu iğneler ciltteki kolajen üretimini tetikler. Kolajen, yaş aldıkça ciltte eksilen bir şey biliyorsunuz. O yüzden 29 yaşına kadar bu işlemin etkisini görürsünüz fakat 30 yaş sonrası cilt kendini kolay kolay yenileyemiyor. Yani bu işlemi yaşlılığa yatırım olarak da düşünebilirsiniz.

  Dermapen, her seansta olmasa da, prp tedavisi ile beraber uygulanır. Prp kişinin kendi kanından elde edilir. Cilt yenilenmesini gerektiren bu gibi tedavileri prp ile birlikte uygulamak, tedavi sürecini hızlandırır ve daha kalıcı sonuçlar almanızı sağlar.

  Kullanım alanlarına gelirsek; genellikle sivilce, akne gibi scar izlerinin tedavisinde kullanılır. Tabii bunun tekrarlamaması için aktif sivilcenizin kalmaması gerekir bir nevi yara tedavisi olarak düşünün. Bunun yanında kırışıklık tedavisinde ve sadece yüz değil ellerde de uygulanabiliyor. Çatlaklardan, geniş gözeneklerden, güneş lekelerinden, vücudunuzdaki bir ameliyat izinden kurtulmak için veya herhangi bir taze yaranın iyileşmesini hızlandırmak için tercih edilebilir bir yöntem. Fakat bu bahsi geçen izlerin geçmişi de önemli. Şayet üzerinden çok geçtiyse ve yara iziniz derin ise, tedavi sonuç vermez değil, sadece daha geç sonuç alırsınız 3 seans ile toparlanacak yüz 6 seansa da çıkabilir bunlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bir diğer kullanımı da; saç kaybı ve kellik.

  Bu ne menem bir şeydir ki hem kırışıklık hem sivilce izi hem kellik için kullanılıyor diyecek olursanız; dermapende yöntem aynıdır sadece tedavide kullanılan serum sizin ihtiyacınıza göre değişlik gösterir. bb glow da aynı sistemle uygulanır ve bu sayede ciltteki renk eşitsizliği giderilir.

  Her mevsim uygulanır diye birtakım ibareler görüyorum, çok riskli. Tedavi sonrası güneşten korunmanız lazım gelir, kaldı ki kendi vücut ısınız bile size zarar verebilir ve daha büyük sorunlara neden olabilir. o yüzden soğuk sonbahar-kış aylarında yaptırmaya özen gösterin. Seanslar belli aralıklarla(20gün) olacağından onu da hesaba katın. Cildiniz hala toparlanmamış olabilir ve size 6 seanstan fazlasını kakalamaya çalışabilirler. Arkadaşlar fazlası cildinize zarar verecektir sonuçta her seansta deri atıyorsunuz cildinizin en az 6 ay dinlenmesine izin verin. güneş kreminizi mutlaka sürün ama çok sık nemlendirici kullanmayın bırakın ölü deriniz dökülüp yenilensin.

  Gelgelelim acısına... acı eşiğimin yüksek olduğu belirterek şunu söylemeliyim ki, acıyor. seans sayısı arttıkça kullanılan iğnenin uzunluğu(0,5-2,5mm) da haliyle acısı da artıyor. Acıdan çok, yaraya dökülen serumla beraber gelen bir yanma hissi var. Bunun için birtakım uyuşturucu krem/yöntemler yok mu, var. Fakat genelde kullanılması tavsiye edilmez. Zira gözenekler lokal anestezik kremle dolduğundan mütevellit tedavi sırasında kullanılan serumdan alacağınız en yüksek verimin engelleneceğine dair muhtelif bilgiler vardır dolayısıyla bu tedavi sürecinin uzamasına neden olabilir. Tercih sizin.

  Kanalıma abone olmayı beğen butonuna basmayı v... gayrı yoruldum dahası için şahsımla iletişime geçebilirsiniz, sağlıkla kalın.*
  4 0 ...
 • tiktok

  250.
 • Tik tok kullanıcısı sayısı olarak 1. Sırada hindistan.
  Kullanan insan sayısı 120 milyon kişi civarı.

  ikinci ABD sırada ve 40 milyon kişi civarı.

  Üçüncü sırada Türkiye, 30 milyon kişi kullanıyor.

  Rusya bizden sonra geliyor ve onlarda tik tok kullanan insan sayısı 25 milyon kişi.

  Eğer bizim hindistan gibi nüfusumuz olsa 600 milyon kişi Türkiye'de tik tok kullanacak.
  Amerika kadar nüfusumuz olsa Türkiye'de tik tok kullanan insan sayısı en az 120 milyon kişi olacak.
  En acısı da beğenmediğiniz Rusya, eğer Rusya gibi nüfusumuz olsa 60 milyon insan tik tok kullanacaktı.

  Ülke olarak geleceğimiz için umutlu olan insanın zeka seviyesi...

  Neyse. basit bir istatistik sonuç olarak ne halde olduğumuzu görün.
  1 0 ...
 • Ben seni, sensiz öptüm
  Bilmedin.
  Gözlerine baktım,
  Baktım...
  Avuç içlerim terlerdi
  Ağzından dökülen her kelimeye
  Her söze

  Ben her gece ağladım
  Senin ona gidişine
  Bende olmayışına
  Onu sevisine
  Ona aşkına
  Onun yanında olusuna
  Benim kimsem olmayışına.

  Boğazımda yumru oldu
  Beni yarim bırakışın.
  Alaycı gülüşün.
  Ama unutamıyorum
  O ilgili bakışını
  Kirpiklerini
  Gulumsemeni
  Sesini
  Kokunu .

  Sen alaycı sevda,
  Herkese gönlünü verirken
  Bir beni görmedin kendine
  Beni layık görmedin kalbine
  Oysa ben,
  Silmeye hazırdım senin geçmişini
  Yıkmaya hazırdım duvarlarımı
  Sırf beni seversin diye
  Almaya hazırdım gururu ayaklar altına
  Sen gittin..
  Başka birine.
  Bittim sende
  Ama gitmedin benden.
  2 0 ...
 • lan oğlum bundan sonra ben de her mesleğin teknik konularına girip sağdan soldan duyduğum internetten öğrendiğim kadarıyla bilip bilmeden sallayacağım. yok kana karışırmış yok ölürmüşsün yok apse vücuda yayılırmış.
  dişte oluşan enflamasyon kabaca iki türlüdür bir dişeti apsesi adi üstünde diş etinizin şişmesine yol açar ki o durumda çekilebilir diş sonrasında post op antibiyotik antiemflamatuvar verilir sıkıntı olmaz. diğeri diş pulpasindan kaynaklı yani pulpitis dediğimiz diş apsesi burada sıkıntı diş kökünün çevresinde oluşan enfeksiyon bariyeri nedeniyle yapılan standart anestezi klasik anestezi yontemleri ile dişi yeterince uyuşturmaz dışarıdan sanki uyuşmuş hissedersin ama çekmeye kalktığında hasta ağrı acı hisseder. bu durumda biraz daha yüksek doz ve farklı anestezi teknikleriyle dişi uyuşturup yine çekim yapabilirsin. haa halk arasında iltihaplı diş cekilmez fikri o kadar yayılmıştır ki hastaya bu teknik bilgileri anlatıp ikna etmeye çalışacağına verirsin profilaktik antibiyotiği iltahap azalır ya da kroniklesir ondan sonra çekersin. sonra diyorlar ki doktorların hekimlerin egosu yüksek yok burnu havada. bilip bilmeden işimize karistiginiz için bu tür insanlara sinir olduğumuzdan olabilir mi acaba?
  6 1 ...
 • essy

  2321.
 • Günlük rutini.

  Esra Erol bittikten sonra sözlüğe gelip muhalif kızlara salça olmak.

  Kızlardan sıkılınca erkek milletine topyekün salça olmak.

  Bu ikisinden kavga ve kaos ortamı çıkmazsa bir süre arazi.

  Gece jimmy'ye salça olmak.

  1 dakika sonra online ise serdarsl06'ya salça olmak.

  En son Oytun'a salça olmak.

  Keleşi temizlemek.

  istiklal marşı ve kapanış.
  10 0 ...
 • essy

  10.
 • Günlük rutini.

  Esra Erol bittikten sonra sözlüğe gelip muhalif kızlara salça olmak.

  Kızlardan sıkılınca erkek milletine topyekün salça olmak.

  Bu ikisinden kavga ve kaos ortamı çıkmazsa bir süre arazi.

  Gece jimmy'ye salça olmak.

  1 dakika sonra online ise serdarsl06'ya salça olmak.

  En son Oytun'a salça olmak.

  Keleşi temizlemek.

  istiklal marşı ve kapanış.
  10 0 ...
 • tarkhan elbisesi

  Antik Mısır nekropolü Tarkhan’da bulunan ve Tarkhan Elbisesi olarak adlandırılan giysiye yapılan radyokarbon testi, bu elbisenin günümüze kadar ulaşan en eski elbise ve en eski dokuma kumaşı olduğunu ortaya çıkardı. Radyokarbon testleri elbisenin 5.500 yaşında olduğunu ortaya koydu. Keten elbisenin %95 ihtimalle MÖ 3482-3102 yıllarına tarihlendiği açıklandı.

  https://www.facebook.com/...9/posts/3062631920441520/
  5 0 ...
 • Hani yeni doğum yapan anneler girdikleri her deliğe çocuklarının fotoğrafını koyup ben doğurdum diye anons yaparlar ya öyle bir şey.
  Anası kurban olsun. Iyki doğurmuşum yavrumu canım kızım benim bıyıklarına kurban olurum.
  sözlüğe kedi fotoğrafı atmaktaki amaç
  16 3 ...
 • baykar teknik müdürü selçuk bayraktar ve baykar ceo'su haluk bayraktar'ın ekibiyle uzun süre üstünde çalıştıkları insansız hava aracı, havadan havaya taarruz aracının yapım aşamasını anlatan, türk mühendislerinin büyük özverilerinin ve çalışkanlıklarının anlatıldığı belgeseldir.

  "bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik,
  bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik."

  şuradan izlenilebilir:
  https://www.youtube.com/watch?v=UEec_EbJgfU+

  edit: imla.
  6 0 ...