• Babamı kaybedeli 3 ay oldu. Babasızlığı yada babanın ölümünü size ancak şu şekilde tarif edebilirim. ilk anda bir şey hissedemedim ama saatler ilerledikçe sanki üstümde koruyucu bir kalkanın üstümden kalktığını ve sanki hayatıma bundan sonra güçsüz aciz bir şekilde devam edeceğimi hissettim. Bu zamana kadar yaşadığım acılar üzüntüler ne bilim aşk acısı ölüm sakatlık aklınıza ne geliyorsa babanın ölümü hariç. Bütün acıların üstüne geldi oturdu ve dedi ki en büyük acı benim sizde kim oluyorsunuz. Babayı kaybetmek böyle bir şey işte. ilk gecemizde onun çamaşırlarının olduğu çekmecenin önünde 1 saat ağladım. Sonraki günler hep ağladım. Sonra kendim için ağlamayı bırakıp annem üzülüyor diye ağladım kardeşlerim üzülüyor diye ağladım yeğenim üzülüyor diye ağladım. Sofrada onun eksikliği evdeki boşluk inanılmaz. Önceden gece eve gittiğimde ses duyup rahatsız olmasın diye kapıyı yavaşça kapatırdım. Şimdi alışkanlık ya sanki babam evdeymiş gibi eve gittiğimde sessizce odaya geçmeye çalışıyorum sonradan tabi aklıma yine aynı şey geliyo aynı sancı aynı göğüs ağrısı.. Velhasıl babasızlık çok zor heleki 33 sene hiç yanından ayrılmadıysanız yaptığınız herşeyi istişare ettiğiniz arkadaş gibi bir babanız varsa daha zor.
    4 2 ...
  • türkiye cumhuriyetinde bir okulun panosunda asılı olan yazı.

biz arapça aşığıyız

arapça aşığı orospu çocukları, arapça'ya olan aşklarını türkçe olarak dile getirmiş ve küçücük çocuklara algı yapıyorlar.

arapçanızı da alıp siktirin gidin.

edit: orası okul mu nerden bilelim diyen embesiller için. evet orası bir okul okul olduğu gayet de belli panodan.
    ama alın size yine de kaynak;
    https://twitter.com/m_cem...tatus/1205768237193089024

edit2: bu ülkede ingilizce eğitim veren okullar da var demiş embesilin biri. evet var ama onlar hiç biz ingilizce aşığıyız diye yazmıyorlar.
    32 6 ...
  • bizi nasıl suriye'ye çektilerse şimdi de aynı şekilde libya'ya çekiyorlar..

1. "libya hükümeti bizi yardıma çağırdı" deniyor. libya'da x tane hükümet var.. hangisi çağırdı?

2. eğer "birleşmiş milletlerin onayladığı hükümet" diyorsan bak orası çokomelli işte.. çünkü "bm'nin onayladığı" demek "amerika'nın onayladığı" demektir..
    kimse amerika'nın veya avrupa'nın izni olmadan libya'ya giremez. eğer türk ordusu libya'ya gidiyorsa bu ancak abd/ab'nin izni ve talebiyledir..

3. amerika ve avrupa libya'da hakimiyet kurmak istiyorlar ama kayıp vermek ve masraf yapmak istemiyorlar.. anladığım kadarıyla fossssmanlı gazıyla çalışan bazı salakları maşa olarak kullanmak niyetindeler..

4. peki, diyelim ki libya'ya girdik, amerikan destekli hükümete karşı çıkan herkesi öldürdük, "düzeni" sağladık. iş bitince biz ne kazanacağız?
    hemen söyleyeyim: suriye'de ne kazandıksa libya'da da aynen onu kazanacağız...

5. orada binlerce askerimiz ölür. ekonomimiz iflas eder.. ister istemez bir sürü libyalıyı öldüreceğiz.. o libyalıların aileleri bizden nefret edecekler.. ve eğer iş bitince bize petrolden pay filan vereceklerini zannediyorsanız çok aptalsınız..

6. iş bitip de libya sakinleşince avrupa basını "yetişiiiiin cani türk askerleri libya'da bebekleri yiyooor" diye yaygara koparır.. bizi oradan apar topar kovarlar. sonra da altıncı filo libyayla türkiyenin arasına yerleşir.. burdan oraya leylek uçurtmazlar.. ölen insanlarımızla, harcadığımız parayla ve kanına girdiğimiz libyalılarla kalırız..

yahu biraz akıl... yüz gram akıl...

sen daha ülkenin güneydoğusuna hakim değilsin.. bazı şehirlere giremiyorsun.. bazı kritik yolları açık tutamıyorsun. libya'yı mı fethedeceksin?

son söz: soros'un "en iyi ihraç ürününüz askeriniz" lafını unutmayın, unutturmayın...
    6 0 ...
  • Dilinde "bissssmillah", elinde eczane çantası olan; tıklım tıklım dolu otobüste gençlere melül bakışlar fırlatarak yer bulmayı başaran teyzenin ineceği durağa yaklaşırken yaşadığı tedirginlik dolu telaşedir...

Önce yola bakar, sonra otobüse göz gezdirir. Nasıl ineceğini hesaplar, tedirginliği artar, durağı kaçırma korkusu yükselir (tıpkı tansiyonu gibi) ve nihayet kendisinden beklenmeyecek bir güçle kalabalığı yara yara, ittire ittire kapıya ulaşır... Bu korku da ona bir ömür yeter.
    11 3 ...
  • beni çileden çıkaran saçmalıktır. yeni aldığım 2. el aracın tampondaki çiziklerini düzeltmek için kaç ustaya gittiysem ' arabanın orjinalliği bozulacak, değeri düşer boyatma' gibi saçma söylemler duymaktan bıktım. takıntılı ruh hastaları yüzünden ben o çizikleri görmek zorunda değilim. birdahaki ustadan aynı sözleri duyarsam cinayet çıkacak hakkınızı helal edin sözlük.
    13 0 ...
  • türkiye adalet sisteminin gerçekleri.

bu haberi dün okumuştum. öncesinde bir şey vardır diye düşünüyorum. çünkü kimse sadece ses için uyarı verildi diye komşunun kapısına dayanmaz. ya uyaran kişinin daha önceden bir vukuatı vardır yada hadiseyi gerçekleştiren ikili arasında farklı bir durum vardır. he şöylede bir gerçek var, ne olursa olsun haneye tecavüze girer. serbest bırakılmaları söz konusu değil. şaşırdık mı. tabi ki hayır.
    4 0 ...
  • ingiliz Dünya ağır siklet şampiyonu anthony joshua nın bugün yaptığı
    "i just wanna say bismillah" yazılı paylaşımıdır. Herzaman söylemeye devam ediyoruz şuanda avrupa ülkelerinde islamiyet muazzam bir hızla yayılıyor. Ve müslüman olmayanların da islama karşı büyük sevgileri var. Irkçı faşistler bizde olduğu gibi onlarda da var tabii ama o ayri mesele.

anthony joshua nın bismillah paylaşımı
    1 2 ...
  • Sessizlik çekildi, gece çekildi ama karanlık duruyor. Karanlığı farlar yarıyor. Yollarda insan selleri, uyuşuk telaş, aceleler, yürüyen sorumluluklar, sessiz isyanlar ve asık yüzler. Metropolde kozmopolit çokrenklilik ama tek renk hakim suretlerde. Güzel kadınların bile yüzleri abus ve dökük, buyurgan kaşlarından cenaze evi yası fışkırıyor... Ya demli ve rujlu dudaklarındaki sahte şehvet boyalarına ne demeli? Ah şehir insanları ah! Hiç gülmeniz gelmez mi bir şeye, tebessümlerinizi nerede unuttunuz nerede? Ya da siktir edin... Geceden kalmışlığın, iki kadeh şarabın ve arkadaş kurbanı olduğum iki biranın gülümsemesi var yüzümde. Aldanmayın bu yüze, yüzüm çeyrek asırdır hüzünceli, yüzüm çeyrek asırdır debdebeli asıklık içinde... bana bakmayın, şehrin boğucu kalabalığını ve hükümetin iktidarsız yönetimini dert etmeye devam edin. Sarhoş olduktan sonra hep öyle olur, a.cık .mcık konuşurum ben. Daha doğrusu çakırkeyif halindeyim.
    3 2 ...
  • https://www.mynet.com/dug...si-kesilmedi-190101206392

Ardı ardına yakılan maytaplardan çıkan dumandan zehirlenmiş kekolar.
    Bu ortadoğu toplumları katiyen adam olmaz.
    Kapalı salonda maytap yakıp solumakta nedir. Olayın trabzonda olması ayrı bir olay tabi.
    Ayrıca mutlu musun imamoğlu.
    9 0 ...
  • Zamanla alışılan his. Bir süre sonra hayal falan kurmayı da bırakıyorsunuz zaten. Durumu kabullenip beklentileri sıfıra indiriyorsunuz. Beklenti azaldıkça hayal kırıklığı da azalıyor ve mevcut mutsuzluğunuz, karakteriniz haline gelerek normalleşiyor ve daha fazla üzemiyor. Step step bunlar hep.
    3 0 ...