• Avmde kıyafet denerken meme çıkıntısına takılan elbiselerin azizliğinden,
    Yatarken yüzüstü pozisyona hasret kaldığımdan,
    Kediler ya da 1-3 yaş arası bebekler sessizce gelip bacaklarıma dokunduğunda "ulan bu ne" diye bakmak için eğilinen vakit aralığında delirme ataklarımdan usandığım için yanımda dikelen herhangi bir kişiye sormak istediğim imdat sorusu.

Yaşlanınca da "ilk önce memelerimi karşıya geçirir misin evlat" diyeceğim.

Ed: iri memelisin diye mutlusun sanıyorlar.
    12 4 ...
  • tengir budun

1420.
  • Yaşlılar haftasını tüm yüreğimle kutladığım yazar amcamız.

Bak sen bana kürt deyip ayrıştırıp üzersin ama bi vefalı çıkan da benim şu koca sözlükte. Kimse de dememiş tengir emmiyi bu çetin günlerde yalnız bırakmayalım, hatırlayalım, biz de yaşlanacağız, yaşlılara hürmet edelim. Hiiiç!
    Kıymetimi bilemedin be amca.

tengir budun
    7 1 ...
  • Bir tek birlik olamadık diye devam eden cümle.

Siyaset komşuyu komşuya düşman etmeye başladıysa artık kirlidir ve boka sarmıştır. Biz bir milletiz. Birlik olmak tüm sorunları çözer.
    3 0 ...
  • sunum sırasında heyecanlanmamak için yapmanız gereken en önemli şey sunuma iyi hazırlanmak Ve prova yapmak. Ayna karşısında alıştırmalar yapın. Şık ve bakımlı olun ki insanlar ilk andan itibaren sizden etkilensin. ilk zamanlar insanların gözlerine bakıyormuş gibi yapıp uzaktaki bir sıraya, en arkadaki bir duvara bakabilirsiniz. Şu bir gerçek ki Sunum yapmaya zamanla, yapa yapa alışılıyor.
    7 0 ...
  • hala daha yaşlılar bilmem neler diye laf atılmaya çalışılan kulüptür. lan şuradan 25-30 yaş arası kim varsa tutun getirin yan yana duralım hem enerjiden hem hal ve hareketlerden hemde fiziki durumdan ona daha yaşlı derler be. biz seksenlerde organik beslenerek sokaklarda beygir gibi koştura koştura büyüdük aslanım. hem geç yaşlanıyoruz hem kemiklerimiz sağlam hemde o biçim enerji var. 5.6. hatta 7.8. kata koşarak çıkıyoruz mesela. siz daha 3.kata gelmeden oy anam oy öldüm bittim diye belinizi tutarsınız uyanıklar.

o yüzden hey yavrum heeeey be. bu kulübün tüm üyeleri tosundur, koçtur hepsi hey maşallah.
    6 3 ...
  • Teessüf ederim, Sözlükte ak troller için liste yayınlayıp silinsin demeyiniz lütfen.
    Onlar sayesinde kuş kadar beynimiz olsa da onların yazdıklarını okuyup kendimizi Einstein gibi zeki hissediyoruz.
    Cehennemlik günahlarımız olsa da onların ahlaksızlığı sayesinde (bunu hakaret aşağılama olarak görmeyiniz. Ahlâksız tanımı; etik anlamda kullanılmış ve kast edilen doğruya yanlış, yanlışa doğru demeleri olup) onlar sayesinde günahkâr biri olduğumuzu unutup melek kadar temiz günahsız olarak kendimizi görüyoruz.

Edibüdü: unutmadan şunu da belirteyim ki, hangi parti ideoloji inanç zerre kadar umurumda değil.
    Bir ideolojiye bağlı kalıp aklı ve bilgiyi hapis edecek gelişimini engelleyecek zeka yoksunu biri değilim.
    Beni idare etmeye aday olan kişi partisi ne olursa olsun benden daha zeki daha dürüst daha samimi ve fedakâr ehil adil olup emanete ihanet etmeyecek olması benim için tek tercih nedenidir.
    3 0 ...
  • Adama türlü türlü iftiralar atıldı çamurları tutmadı. Senet dediler, türk değil makedon dediler, ankaralı değil dediler olmadı.. Şimdi de tehdit ve "adalet(!)" yoluyla açıkça sindirmeye çalışıyorlar. Adama yönelttikleri suçlamada bunların saygın iş adamı dedikleri adama ait görüntülermiş. Üstelik bilgisyar mansur yavaşın bile değilmiş. Sizin hiç mi yüzünüz kızarmıyor be? Ben dinsiz imansız adamım allah korkum falan yok, vicdanlı dürüst bir insanım. Siz ise bir tanrıya inandığını söyleyip sabah akşam din iman ayağına milletin manevi değerlerini kullanarak her türlü çirkefliği istismarı yapan bir topluluksunuz. Hırsızlık, adaletsizlik, yandaşlık, torpilcilik.. Her şey sizde. Yazıklar olsun be.
    12 0 ...
  • tamı-tamına 72.6 milyar tl açıkladı damat.

https://tr.sputniknews.co...rat-albayrak-butce-acigi/

bu gelir-gider dengesinin açığının tamı-tamına 72.000.000.000 tl olduğunu düşündüğümüzde tüm geleceğimizin a.ına koyulduğunun resmi olarak karşımıza çıkıyor.

üretimin çok çok az, ithalat almış başını gidiyor. bu fark bir sürpriz değil elbet.

edit: şöyle izah etmek gerekirse 2001 yılı yani kriz yıllarında dahi en fazla 28 kattrilyon yani yeni para birimiyle 28 milyar a ulaşmıştı.

http://arsiv.ntv.com.tr/news/134338.asp

edit2: ilk satırdaki dolar, tl olarak değiştirildi.
    13 1 ...
  • Çok eski, çok değerli eserler bunlar. Temizlik yaparken buldum.

Okulda benim işime çok yaşayacaklar eminim.

Eski ve eskiye dair her şeyi çok seviyorum.

anın görüntüsü
    anın görüntüsü
    anın görüntüsü
    anın görüntüsü
    11 1 ...
  • çekilmiş en iyi fotoğraflar

Mağara fotoğrafçılığı, mutlak karanlığın dünyasına fotoğraflarla tanıklık etmek olarak tanımlananıyor.
    Mağaralar milyonlarca yılda doğadan süzdükleri renkleri ve oluşumları ile insanlara tarifsiz güzellikler sunuyor.
    içeriye doğru adım attığınız ilk andan itibaren farklı renk ve biçimlerde sarkıtlar, dikitler, sütunlar, bazılarında gölet ve akarsularla bambaşka bir dünyanın kapısını aralıyor.

Gua Air jermih, malezya
    19 1 ...