• Başlık sahibinin kime nasıl karım marım dediğini bilmem, üstelik de kadın sayısını keşfedecek kadar çok takılmadım henüz buralarda ama kısmen doğru söylüyor çünkü kadınlar -ki gördüğüm kadarıyla birkaç tane var, çünkü hep aynı kişiler yazıp çiziyor- girdikleri her ortamda hele de böyle azınlıkta oldukları bi durumda, özellikle de ilgi çekmeye başladıkları andaaa bittiniz siz olm... Ne yazık ki.
    5 2 ...
  • uzun bir hikaye değil aslında. baktım tip yok,yetenek yok en önemlisi para yok. karakter de oturmamış daha. ulan ne yapacağız ne yapacağız da bu hatunları kafalayacağız diye düşündüm bir süre.

sonunda ışık çaktı. meriç olmalıydım ama bunda usta olmalıydım ki, hatunlar meriç olduğumu çakmamalıydı çünkü onlar da uyanmıştı artık bu işe.

meriç olduğunu hemen kavrayamadığınız türlerimize master meriç denir. hemen anlaşılmaz.

master meriç kurslarımıza bekleriz. *
    aha şimdi aklıma geldi valla. mastermeriç türkiye programının haklarını alıp acun'a mı satsam la.
    7 2 ...
  • --spoiler--

Bugün Hollanda'da bir inekten günde 50 kilogram süt alacak noktaya ulaşılmıştır. Halbuki bizim yerli ineğimizden hala en fazla 5 kilogram süt alınmaktadır. Bu nedenle şayet biz adalet adına kuracağımız bir düzende , kendi ineğimizden en az 50 kg süt alacak ilmi ve teknolojik şartları hazırlamazsak, öyle topa tanka bile gerek yok, Hollanda gâvuru bizi sütle boğar ve peynirle kafamızı kırar!
    --spoiler--

edit: başlıkla alakasız oldu ama paylaşmak zorunda hissettim.
    7 0 ...
  • akp döneminde akp valisi tarafından yapılan rezalet.

adana valiliği tarafından suriyeli öğrencilere ikametgahına bakılmaksızın okul kaydı yapılması talimatı verildi.
    suriyelilere şehit aileleri ayrıcalığını tanımak

bu ayrıcalık ülkemizde sadece şehit ve gazi çocukları için tanınmıştı.
    şimdi şehit ve gazilerimizin ailelerine tanınan bu ayrıcalığın aynısı suriyeliler için tanınmış.

suriyeli pislikler ile şehit ve gazi ailelerimizi nasıl bir tutuyorsunuz?

bir de suriyelilere bu konuda zorluk çıkaran okul yöneticileri hakkında yasal işlem başlatılacak diye tehdit edilmiş kurumlar.
    rezilsiniz...
    tek kelime ile rezil...
    8 0 ...
  • hayırlı faizler...

dünyanın en çok faiz veren iki ülkesinden biri olan ülkemizde gösterilen ve izleyici rekorları kıran diriliş ertuğrul'daki faiz sahnesidir.

dizide sözkonusu sahnede ertuğrul beyimiz faiz ile borç alan vatandaşa kızıyor, ona faizle borç veren adamı da osmanlı tokadıyla yere seriyor maşaallah.

fakat aynı dizinin reklam arasında ise vakıfbank reklamı dönüyor, o reklamda da ertuğrul gazi rolündeki engin altan düz şeyapan adlı oyuncu bu kez faizi övüyor, faiz reklamı yapıyor.

izleyelim inşallah;
    https://streamable.com/4cd7p

tabi bunlar hep fayiz lobisinin işleri.
    bu fayiz lobisi öyle bir lobi ki ejdadımızı fayiz reklamında bile oynatıyor. pis dış güşler...
    12 3 ...
  • akp bursa il başkanlığı tarafından hediye edilen ibriktir.
    berat albayrak a hediye edilen altın ibrik

ne anlama geliyor acaba?

berat bey ibrik'i alırken titremiş resmen.
    https://streamable.com/6737d

bunların yaptığını osmanlı'yı batıranlar bile yapamadı valla, helal olsun.
    hani tasarruf tedbirleri vardı noldu o iş?
    11 3 ...
  • ayar gibi ayardır. mahallelere çöp almaya gelmeyen chp li aydın belediyesine vatandaşlar çöpleri toplayıp kapının önüne bırakmış. az bile yapmışlar ben olsam üstüne de sıçardım net.

aydın da vatandaşların belediyeye verdiği ayar
    9 4 ...
  • olmaması gereken bir adetin hayatımıza soktuğu kavram. arkadaş adamın yakını vefat etmiş onun üzüntüsünü bir kenara bırakıp millete yemek yedirme derdine düşürüyor insanı maalesef.

olması gereken cenaze sahibinin yemek vermesi değil, cenazeye katılanların, komşunun, akrabanın cenaze evine yemek getirmesidir.

yüce diyanetimizin din işleri yüksek kurulu başkanlığı da bir soru üzerine şu cevabı vermiş:

"Bir yakınını kaybetmenin üzüntü ve sıkıntısı içinde olan cenaze sahiplerinin, taziye için gelen misafirlere yemek hazırlayıp sunması ilave bir telaş ve sıkıntıya sebep olacağından mekruh görülmüştür (ibn Âbidîn, Reddü’l-Muhtâr, III, 148). Bunun yerine komşular veya yakınlarının, cenaze sahiplerine ve gelen misafirlere ikramda bulunmaları sünnettir (Tirmizî, Cenâiz, 21).
    Bunun yanında cenaze sahiplerinin mezarlıkta veya evde helva, ekmek gibi şeyler dağıtmalarının dinî bir dayanağı yoktur. Dinî bir gereklilik olarak görmeden yapılmasında bir sakınca olmayacağı söylenebilirse de bu tür uygulamaların kısa süre sonra cenazeyle ilgili bir dinî hüküm olarak algılanması tehlikesi bulunmaktadır. Dolayısıyla bu ikramlar dinî bir zorunluluk olarak yapılırsa, bid’at ve hurafe sayılır. "

kaynak : https://kurul.diyanet.gov...rda-bulunmasi-uygun-mudur-
    7 0 ...
  • Bir de "sigaranın külünü hiç düşürmeden içersen hülya avşar veriyormuş" efsanesi vardı.
    Evdeki koltuğu az yakmamıştım bu yüzden.
    Çok fırça yemiştim annemden.
    Yaşı yetenler bunu da bilir.
    (bkz: 90 larda genç olmak)

Salaktık lan biz.
    Tabi o zaman teknoloji yok, sosyal medya yok. Diyelim ki sigarayı o şekil içtin hiç külünü düşürmedin.
    Hülya bundan nasıl haberdar olacak?
    Bunu düşünemiyor işte insan gençken.

Edit: o koltuk şimdi yazlıkta gidince fotoğrafını çeker koyarım.
    10 0 ...
  • 1 dakika dik durmak, ömür boyu eğilmeye alışanlara zor gelir.

b e k l e y e c e k s i n i z . . .
    6 0 ...