• Maalesef zaman zaman benim de sıkıntım. Her zaman olmuyor ama bazı dizileri neredeyse hiç izlememiş gibi unutuyorum. Hatta açıp izlediğim bir bölümü izlerken fark etmeyip en sonunda "ben bunu izlemiştim." diyorum. Zaten ilgimi çeksin, keyif olsun diye öylesine izlerim ama bazı dizilerin hiç aklımda kalmayışı enteresan ve can sıkıcı.
    7 1 ...
  • fazıl say

1513.
  • Sanat ile siyaseti karistirmamakta fayda var.
    Belki sacma olacak ama su örnegi vermek isterim.
    Sol düsünceye sahip bir tiyatrocu, rolü geregi sagci olabiliyor. Isinin geregini yerine getiriyor.

Burada erdogan davet üzerine geliyor ve fazil say'in misafiri oluyor.
    Fazil say sahnede eserleri sundugu süre icerisinde orada sanat icra edilmis ve erdogan'in diger dinleyicilerden hicbir farki kalmamistir. Konser boyunca sahne Fazil'in himayesindedir.
    Konser bittikten sonra rte cumhurbaskanligi kimligini geri almistir.

Fazil say'in düsünceleri eminim hala özgürlük anlayisi icindir.
    Rte'nin son dönemlerde izlemis oldugu ilimlilik da yaklasan secimlerle alakali olabilir.

Her ne olursa olsun, insanlarin siyasi görüslerine göre önyargili yaklasmak ne etiktir ne de insancildir. Siyasi görüsler tartisilir ama insanlik asla.

Rte sadece türkiyr cumhurbaskanidir ama fazil say sanatiyla evrenseldir. Ikisi de ayri seyler ve bunlari ayirt etmek; savaslari, kirginliklari ve küslükleri bitirebilecek bir niteliktir.

Atese körükle gitmenin bir lüzumu yoktur.

Fazil nezaket göstermis davet etmis.
    Rte ayri bir nezaket gösterip davete katilmis. Iyi de yapmis. En azindan klasik müzik anlayisi degismistir.
    Fazil'in konseri boyunca rte oturmus dinlemis.
    Konser sonrasinda rte müzigi hakkinda yorum yapmis, övmüstür.
    Fazil'in bu durusu direk rte'ye degil, öncelikle sahnedeki diger dinleyicilerine, digeri de kendi sanatinadir. Fazil say zaten her zaman sahnede seyircisinin karsisinda el pence duran bir adamdir.

Ne yapacakdi? Rte'ye kafa mi atacakti?
    5 0 ...
  • bu benim sanırım.

başka bir sözlükte eski bir profille yazarken adamın biri girimi ekleyerek:

- yaa çok komikti, nereden buluyorsun bunları!

diye yazdığı bir mesaj atmış geceden, ben de sabah gördüm ama elimde iş vardı öğlen gibi yanıtladım:

+ güldürebildiysem ne mutlu. gülücük

anında mesaj geldi:

-?

+ gülmek demişsin ya hani?

- hee güldük bitti. geceden beri ona mı gülüyorum sandın aq. random kahkaha.

kırılan hevesimi sırtıma atıp döndüm profilime. o gün bugündür, online olmadığım vakitlerde gelen mesajlara cevap vermekten ürkerim.

ürkek lili.
    12 5 ...
  • hoş olabilir ama benane. pastaların tamamı çok yalan geliyor bana nedense. muhtemelen o pastanın 4 de 3 ünü oluşturan kekler yüzünden. yapılışlarına hemen hemen haftanın 2-3 günü şahit olduğumdan öyle vitrinlere gelmeden önceki hallerini bildiğimden muhtemelen. keki alıyorlar etrafına inşaatlardaki sıvacılar gibi sıva çekiyorlar. tek farkı bunlar krema şeker çukulatadan falan oluşuyor.

sütlü tatlılar ve her ne kadar ağır olsa bile baklava varken pasta kim köpek ulan 1!!!1!
    5 1 ...
  • urfalı kebapçı daha bir yeğdir. kebapçı bizden nusret değildir. kimdi lan o şarkıcı diyordu ya tarabyada uşaklar etilerde bilmem neler diye. biz işçiyiz elbette o bıyıklı ve ocak başında durmaktan suratı esmerleşmiş kebapçı diyecez.
    9 0 ...
  • --spoiler--

Kemalistler bu milletin inanç,örf ve ananelerine karşı olduğu için bunu yaşayanlara zaten karşılar.

--spoiler--

hahahasktr. örflerinizde adetlerinizde hırsızlık mı var lan sizin. çocukları badelemek hangi yaşam biçimine sığıyor. kendi kızından öz yeğeninden şehvet duymak kendi ananızın bacınızın bacağına hallenmek hangi adetlerden geliyor. çocuklara tecavüz edilirken alkışlamak bir kereden bir şey olmaz demek hangi kültürden geliyor. muhafazakarlarmış sahtekarlar. camiye cumadan cumaya giden tipler daha peygamberlerinin sünnetlerini bilmezler inandıklarını iddia ettikleri kitabı açıp okumamışlardır ama "komolostlor bonloro doşmon" derler. ancak koyun sürüsü gibi birlikte oylama yapıp goy goy yaparsınız siz. son 15 senede peydah olmuş sahte din tüccarları sizi. gevşekler sabahtan akşama burada milletin ailesine varana kadar küfürler edip şirk koşuyorlar ama koskoca islamiyeti sanki tek sahipleri bunlarmış gibi tekellerine alıyorlar o leblebi kadar kafaları ile.
    9 5 ...
  • güven duygusunun kaybolduğu anlardır. eğer ki senin kuruntundan, kıskançlığından, kibrinden vs değilde karşındaki insan o güveni zedeleyecek şeyler yapıyor ve bunda ısrar ediyorsa ve sen söylediği şeylere inanmakta zorlanmaya başlamış isen o eşik ete kemiğe bürünüyor resmen. zaten o dakikadan sonra sevmenin aşkın çok da cazibesi kalmıyor.
    7 0 ...
  • Sen neyin kafasındasın ulan? 2000 liradan 3500 e geçmeyi nasıl hedefliyorsun bu kriz ortamında? Sen dua et de işten çıkarmasınlar. asgari ücret 2020 lira oldu bütçemiz denkleşmiyor seni işten çıkarıyoruz demesinler diye dua et.

Ay beni yine fenalık bastı.
    7 1 ...
  • Sevdiğim ya da sevgilim olmadığında içimi bir boşluk duygusu kaplıyor. Gerçekten rahatsızlık veren bir his bu. Gerçi içimden gelmiyor da kimseyi sevmek. inşallah alışırım içimdeki boşluğa da.
    5 0 ...
  • Ne istiyorsunuz şu soktuğumun hayatında ne yapmak istiyorsunuz,kimi hayatınızda tutmak istiyorsunuz,kime ne değer veriyorsunuz,yerini belli edin. Sinirlendiğinizde,gözünüz döndüğünde karşınızdaki insanın, Öncelikle insan sonra hayatınızda ne olduğunu bir ölçüp tartıp biçin. Kafanıza göre insanların kalbini kırıp,sinirleriyle oynayamazsınız. Kimse buna boyun eğmez. Şöyle bir gerçekte var kimse kimsenin hayatında vazgeçilmez değildir buna göre hayatınızı yaşayın.Sanırım tüm sinirimi döktüm demek istediklerim bu kadar.
    6 0 ...