• hayat çok tuhaf bir oyun.

  genelde buraya pozitif şeyler yazmaya çalışıyorum. belki bir ümit biri okurda hayatında harekete geçip, hayallerine koşar diye. bu kez düşünürken değil yazarken ağlamak istiyorum.

  şu ana dek yaşantımda en çok ağladığım olay 1989 senesinde gerçekleşti. daha doğmama 8 sene varken, haberim yokken.

  babam o zaman ki kız arkadaşıyla ve en yakın arkadaşıyla sinop ya da samsundan şu an tam hatırlamıyorum adanaya doğru yolculuk yapıyorlar arabayla.

  yolculuk sırasında hava kararmış. yavaş yavaş uykuları gelmeye başlamış. yolculuk devam ederken karşılarına kamyon gelmiş ve ani bir direksiyon kırmasıyla araba ters takla atmış.

  o kazada babam kız arkadaşını kaybetmiş. arzu ablayı. ben hiç görmedim. resmini bile.

  geceleri yatarken gözümün önüne getirmeye çalışıyorum acaba nasıl biriydi diye.

  sonra ya o kazada babamda ...? cümlenin devamını düşünürken bile getirmeye zorlanıyorum..

  o zamanlar annem ve babam arkadaşmış. bu olaydan sonra annem babama çok teselli verip hep yanında durmuş. hatta hep der; annen olmasa ben buralara gelemezdim diye. beni ayakta tutan annen oldu der. gerçekten başarılı erkeklerin arkasında kadınlar varmış. bunu bir kez daha görmüş olduk.

  dedim ya hayat tuhaf bir oyun diye. bir ''döngü'' de aslında.

  bunun adı kader mi? kelebek etkisi mi? bilmiyorum.

  ama o kaza sonucu gerçekleşebilecek başka bir hadise sonucu hayatta olamayabilirdim. ihtimaller saymak bile istemiyorum anladınız işte.

  kiminin vefatı yeni bir doğumu, kiminin doğumu ileride vefat etmesine yol açabiliyor. her şeye rağmen şu an pencereye çıkıp;

  ''nefes almak gibisi yok kesinlikle..''

  iyi geceler.. *
  11 1 ...
 • günümüz istanbul'unun mafyatik çomar taksicilerine 80 sene önceden nazire yapan beyefendi taksicidir.
  şu jilet abimiz ve en az kendisi kadar jilet taksisi;
  1930 lu yıllarda jilet gibi bir istanbul taksicisi

  hem araba, hem de taksici abimiz resmen ateş ediyor. o nasıl bir takım elbisedir, o nasıl fiyakalı bir duruştur, ceketinin ön cebinde mendil bile var taksici abinin.
  işte atatürk döneminde türk halkının kalitesi...

  şimdi lütfen yukarıdaki taksici abimize bir daha bakın.
  bir de şu taksici abimize bakın;
  1930 lu yıllarda jilet gibi bir istanbul taksicisi

  bu da 2018 yılı istanbul'daki taksici esnafının başındaki adam.
  türkiye, ey güzel ülkem!
  nereden nereye geldin sen yahu?

  bu arada ek bilgi olarak taksi 1932 ya da 1933 model dodge dp six. bu arabayı şimdi müzelerde görebilirsiniz anca;
  1930 lu yıllarda jilet gibi bir istanbul taksicisi

  ama bu dodge gibi modeller 60'ların sonlarına kadar hizmet verdi istanbul'da.
  12 5 ...
 • Muharrem ince gerçek bir çomarsavar. Bu gece bunu kafalara vura vura ülkeye gösteriyor.Her cevabı tokattan ziyade at çiftesi sertliğinde. Üstelik üslubunu hiç bozmadan yapıyor. Birazdan çekim ekibinden viski isteyecek, o derece. Bilimde tokatladı, ekonomide tokatladı, eğitimde tokatladı, sanatta tokatladı, memleket meselelerinde tokatladı, birazdan üfleyecek üçü birden moleküllerine ayrılacak ahahahah aşırı keyiflendim.Donanıma, doğru üsluba ve medeniyete hasret kalmışız. Uzun süredir vasıfsız yandaşların böyle hunharca silkelendiğini görmemiştik. Bu çok iyi geldi.
  10 0 ...
 • 23 yıldır düzenli olarak güzel kızlara yürüyen bir tipim. otobüste, yolda, kafede beğendiğim gidip açıldığım kızlar oldu ama hiçbiri kabul etmedi.. terslemediler ama kabul de etmediler 1-2 si edecek gibiydi biraz daha zorlasam onu da ben yapmadım bu kadınların çok güven problemi var. 5 dakika görmeyle senin ondan hoşlandığına inanmıyor onu arzuladığını biliyor sadece ve otomatik olarak güvenmek de istemiyor haklı olarak.. çevrende sohbet muhabbet ettiğin kişi ile şansın genellikle daha yüksek.. belki de ben hep inatçılara denk gelmişimdir çok yakışıklı sayılmam onun da etkisi olabilir. ama yakışıklı da olsan 2 dk kesiştin diye hemen buna numaramı vereyim diyen kız çok çok azdır. kesişme yoksa zaten hiç bulaşmayın derim.
  12 2 ...
 • diğer erkekleri bilmem, ben kadında hanımefendiliğe, tevazülüğe, sevimliliğe aşık oluyorum, olmaya başlıyorum. bu konuda herkes herkesin samimiyetini tartışmak zorunda da değildir bence. yani şöyle; orasını burasını açan kadınlara aşık oluyoruz işte diyen erkeğe, abi baksana samimice dürüstçe söyledi deniliyorsa, diğer başka türlü aşık olma nedenlerini sıralayanlara da ön yargı ile bakılmamalıdır. zaten erkek veya kadın ikisi de hemcinslerini az çok biliyor zaten, herkes sadece kendinin hoşnut olduğu şeylerden isteyip ve bu yüzden de hiç kimse kendini genellemeye tabii tutmak istemeyecektir diye düşünüyorum.
  13 1 ...
 • insanlar düzenli bir şekilde pide kuyruğu oluşturmuş ve çıkacak olan sıcak pideyi hayal ederken; sıranın 1 adım sol veya sağ tarafında çıkıntı gibi durarak, pide kuyruğunu kaosa sürükleme ihtimalini gözler önüne seren, sadece varoluşuyla bile insanları geren çomarcıktır.
  8 1 ...
 • Bir insanin borekcide "seks arzusu" nasil gelebilir aklim almadi su an. Hem guluyor hem sorguluyorum. Dusunsene borekcidesin ve "askim hadi seviselim" diyorsun. Dusunemedim. Cunku dusunmek istemiyorum cunku borekcideyiz.
  30 6 ...
 • islam ve ekonomi hakkında bilgisi ilkokul düzeyinde olan liderdir. Bizi her alanda rezil ediyor.
  Sevr mağarası ile ilgili olayı anlattığında hayretler içinde kalmıştım.
  Ve ekonominin geldiği yer ile ilgili anlattıkları bende bu kanaati oluşturdu.
  Böyle biri 16 yıldır iktidar. Ve dinden ekonomiden bahşediyor.
  Yazık!!!
  15 1 ...
 • şşşş sus da.
  olum bu türkü öyle her vakit hatirlatilmaz, herkese söylenmez durduk yere dinlenmez. gece göz yaşlariyla, utanan adamlar/kadinlardansaniz da goz dolmalari eşliğinde bekleyislerle umutlarla kizginliklarla dinlenir.
  ben sinirlenince kufur ederim. aci çekerken de kendime cok kufur ederim. bu türkü kendine kiza kiza dinlenilir
  cok da dinledim. cok aksamlar dinledim.

  olum sırdır lan bu türkü.

  ''çok aşığın var diyorlar. yalan de, yeter bana. bir sevda sözü fisilda,
  hazirim inanmaya''
  23 7 ...
 • Televizyonda yayınlanan saçma sapan dizilerdeki gibi bir hayatın hayalini kuran kızlarımızdır. Yok sevgilim bana her gün sürpriz yapsın yok bana kitap okusun vs vs .. öyle bir hayat yok ne yazık ki o yüzden bi yaştan sonra basit matematiksel işlemleri yapabilen derdini anlatabilecek kadar temel cümleler kurabilen birine kalacaksınız ne yazık ki...
  13 1 ...