fenerbahçe

16935.
 • acıbadem grubu ile sponsorluk anlaşması imzalamış takım.

  fenerbahçe şike yapmıştır, başkan olursam şike yapmayacağım diyen mehmet ali aydınlar ile bu mehmet ali aydınlar fetöcü, fenerbahçe’yi onun gibilere teslim etmeyeceğim diyen aziz yıldırım’ı ortaklıklarından dolayı kutlarız.

  yarın bir gün bir kez daha fenerbahçe taraftarının sosyal medyada sesi olan 12 numara, fenerbahçe’nin forma sponsoru olan acıbadem grubu’na yönelik fetö soruşturması yapılmasına dair cumhurbaşkanından ricada bulunacak mı merak içerisindeyiz.
  6 2 ...
 • türk tipi flört modelidir.

  ne tam doğulu ne tam batılı olamayan, böyle arada kalmış bir ülkede yaşanan flörtümsü, sevgilik gibimsi bir modeldir bu.

  zira aileden cinselliğin tu kaka olduğu geri bildirimini alan genç kız bir yandan sevgilisi olsun ister ama diğer yandan da sevgili olmanın gerektirdiği doğal dürtüleri bastırmakla meşgul olur. erkekler de bu konuda riyakar tavır sergiler. kendi yapabilir ama karşısındaki genç kız yapamaz olur. o da başka bir geri bildirim almıştır sonuçta.

  sonuçta ortada sürtüne sürtüne alev çıkaracak gençler kalır böyle.
  10 0 ...
 • polislerin ortalama yaşam süresi diğer meslek gruplarına göre yaklaşık 10 yıl daha kısa, bir de bu açıdan bakmak lazım.

  polisliği bırakıp fabrikada asgari ücrete çalışan insanlarla dolu ortalık, ilginç ki çoğu da durumundan memnun, 5000 lira gibi bir maaşı bıraktıkları için pişman değil gibiler. polislik zor meslek, bırakın da yapabilen o parayı alsın.
  11 2 ...
 • https://youtu.be/uhznbxf9Zkw

  Sabahın diye paylaşıldığına bakmayın Benim için yılın şarkısıdır .

  "kalbimi kapatmışım sen gibilere, sen de kendin gibi bir şerefsize aç.. "
  Yok efendim ben inanmıyorum bu sözü serdar ortaç yazamaz. shakespeare kalitesi bu çünkü.
  10 0 ...
 • 1980 yılında carl sagan'ın sunuculuğunu yaptığı cosmos belgeselinin günümüz uyarlaması niteliğindedir. belgeselde evrenin yapısına, dünyanın oluşumuna, bilim tarihine, kaşiflerin hayatına, evrime ve doğal seleksiyona dair çok güzel örnekler ve bilimsel açıklamalar bulabilirsiniz. binlerce galaksiden biri olan samananyolu'nda ufacık bir nokta olan dünya, bir gök cisminin yörüngesinden 2,5 cm kayarak bugün dünya gezegeni adını verdiğimiz eski bir taş kütlesine çarpıp büyük patlamayı meydana getirmesiyle oluşmuştur.

  hepimiz yaşamın özünü oluşturan, yıldız tozlarından meydana geldik. ancak evren o kadar büyük ki, onun büyüklüğüyle dehşete kapılıp onun bir parçası olduğumuzu unutmak çok kolay olabiliyor. böyle zamanlarda idealleriyle bir insanın dünyanın kaderini değiştirebileceğini; tıpkı newton, halley, einstein, Giordano Bruno gibi bu idealllere sahip çıkarak tecrit edilme ve yalnız bırakılma pahasına yaşamına bir anlam kazandırabileceğini düşünüyorum.

  cosmos bir yandan insanın küçüklüğünü vurgularken, öte yandan akılla ve bilimle dünyayı nasıl değiştirebileceğini gözler önüne seriyor. evren mikrokozmozdan makrokozmoza uzanan uçsuz bucaksız karanlık bir sonsuzluğa sahip. bu sonsuzluğun içerisinde insan elinde bilginin meşalesini taşıyan parlak bir yıldız gibi yaşamalı. yaşamalı ki diğerleri de gözlerini evrenin gerçeklerine açabilsin.
  9 1 ...
 • dursun özbek’in umarım kazanamayacağı seçim olacaktır, umarım başkanlık koltuğunda son saatlerini yaşıyordur.

  dün 3’lü çektirmeye çalışırken ki halini görünce onun adına ben utandım. galatasaray nice başarısız başkanlar gördü, hangi birisi öylesine saçma bir videonun içinde yer aldı?

  2.5 senedir başkan, tek doğru hamlesi 2.5’uncu senesinde fatih terim’i takımın başına getirmek oldu. geldiği sezon melo ve telles gönderildi, grosskreutz alınamadı. 4. yıldızını takmış, şampiyonlar ligi oynayacak takım güç kazanması gerekirken güç kaybetti, şampiyon takım bir sezon sonra ligi 6. sırada bitirdi.

  borçların değil başarıların konuşulmasını sağlayacağız dedin, galatasaray mali sebeplerden ötürü avrupa’dan 1 sene men edildi ve iki sezon boyunca ilk 3’e dahi giremedi, 2.5 sene boyunca galatasaray neredeyse her 6 ayda bir hoca değiştirdi. galatasaray’ı jose rodriguez, bilal, eren, de jong, cavanda, sigthorsson, donk gibi çöplerle doldurdu.

  yenilmez armada galatasaray basketbol takımının hali ortada, galatasaray futbol takımının 2.5 senede geldiği nokta ortada. fatih terim gelmeseydi bu sezona dair de kimse umutlu olmayacaktı.

  200 oy için türlü türlü ali cengiz oyununa başvuracak kadar çaresizsin, galatasaray taraftarının seni o koltukta görmek istemediğini çok iyi biliyorsun.
  5 0 ...
 • Cemaat heralde uludağ sözlük ün düzelmeyeceğine kanaat getirmiş olacak ki başka bir sözlükte yazmaya başlamışlar.

  Şıh ve müridleri tam da kendilerine uygun bir sözlükte yazar olmuş. E artık bize de bundan sonra ki yazarlık hayatlarında başarılar dilemek düşer.
  14 9 ...
 • gecenin 01.00 inde girilen entrylerin nasıl bu kadar oylandığını merak eden arkadaşlar, gidenlere ezik diyen bu eziklerin yığınla yan hesabı var. mesela bu başlığa 01.17 de yazdığım entry’e sadece 20 dakika’da 80 küsür eksi geldi, o sıralar sözlükte 200 küsür online yazar vardı. sizce bu mümkün mü ? zerre sikimde değil, entry’i silmeyeceğim. tabi önceki entrylerde olduğu gibi bunu ve diğerini en geç bugün içerisinde şikayet edip sildirecekler. silinene kadar bu rezilliği görebilen görsün.

  aklı olan her yazar anlamıştır bunların nasıl bir bot hesap teşkilatı olduğunu. başkasına ezik derken karşıt görüşü savunanları yan hesaplarından eksileyerek bastırabileceğini düşünecek kadar ezik bunlar.

  yazarları kutuplaştırıp araya fitne sokmadan önce insanlara ve kararlarına saygı duymayı öğreneceksiniz.
  19 18 ...
 • aradan geçen 28 yıla rağmen acısı tüm azerbaycanlıların kalbinde tazeliğini koruyan ve tarihe kanlı ocak adıyla geçen katliam, 70 yıl süren sovyet esaretinden sonra bağımsızlığın kazanılmasında önemli dönüm noktası oldu.

  olaylar, sovyetler birliği'nin çöküşünü hızlandırdı. azerbaycan tarihinde önemli bir dönüm noktası olan ve 150'ye yakın sivilin hayatını kaybettiği olaylar azerbaycanlılarda bağımsızlık duygusunu alevlendirdi. olaylarda ayrıca 750 kişi de yaralandı.

  o dönem çekilen fotoğraf ve video görüntüler sovyet ordusunun yaptığı vahşeti ortaya koyuyor. şehitler, 1918'de bakü'yü ermeni ve bolşevik çetelerden kurtaran kafkas islam ordusu şehitlerinin gömüldüğü tepede ve bugün şehitler hiyabanı adıyla bilinen bölgede defnedildi.

  azerbaycanlılar 28 yıldır her yıl 20 ocak'ta, ellerinde kurbanların simgesi haline gelen karanfillerle şehitliğe akın ediyor.

  onlar vatan için canlarından geçtiler
  aa muhabirine değerlendirmelerde bulunan azerbaycan milli ilimler akademisi kafkasya araştırmaları enstitüsü başkanı ve bağımsız milletvekili prof. dr. musa gasımlı'ya göre, kanlı ocak sovyetlerin azerbaycan'a karşı işlediği bir suç, aynı zamanda azerbaycan halkının kahramanlık sayfası.

  sovyet yönetimini, komünist partisi, ordu ve istihbarat ile ekonominin ayakta tuttuğunu söyleyen gasımlı, azerbaycan şehitleri kendi kanlarıyla komünist ideolojiyi tarihin çöplüğüne attı. ordu ve istihbarat halka ateş açtığı için tamamen güven kaybetti. sovyet ekonomisi, birliğe üye ülkelerin birbirine bağımlı olduğu şekilde kurulmuştu. 20 ocak olaylarından sonra azerbaycan'da 40 gün genel grev yapıldı ve bu da sovyet ekonomisinin sistemini bozdu. şehitlerimizin anısı bu devlet kaldıkça ebediyen yaşayacaktır. çünkü onlar vatan için canlarından geçtiler. değerlendirmesinde bulundu.

  azerbaycan'ın bağımsızlığında önemli rol oynadı
  tarihçi yrd. doç. dr. ramin sadıkov da 20 ocak olaylarının sovyetlerin dağılmasında ve azerbaycan'ın bağımsızlığını elde etmesinde büyük rolü olduğunu vurguladı.

  dönemin sscb lideri mihail gorbaçov'un 1985'te başlattığı perestroyka (yeniden kurma) politikasının gerçekleştirilmesinde yapılan yanlışların etnik sorunlar doğurduğunu dile getiren sadıkov, azerbaycan toprağı olan dağlık karabağ'da yaşayan ermenilerin, bu bölgenin ermenistan'a bağlanması talebinde bulunduğu hatırlattı.

  ermenistan'da yaşayan azerbaycanlılarla, azerbaycan'da yaşayan ermeniler arasında da zaman zaman sorunlar çıktığını ve 1988 sonlarında karşılıklı olarak toplu göç yaşandığını anımsatan sadıkov, ermenistan parlamentosunun 9 ocak 1990'da dağlık karabağ'ın ermenistan'a dahil edilmesi yönünde karar alması üzerine azerbaycan'da yüz binlerce insanın katılımıyla mitinglerin başladığını hatırlattı.

  sovyet yönetiminin durumu kontrol altına almak için bakü'de olağanüstü hal ilan ettiğini belirten sadıkov, kentteki kontrolü tamamen kaybetmekten korkan gorbaçov yönetiminin 19 ocak'ta bakü'ye ordu yürütülmesi kararı aldığını ifade etti.

  ordunun müdahalesinden önce azerbaycanlıların kontrolünde olan devlet televizyonunun enerji sağlayıcılarının istihbarat tarafından patlatıldığını anlatan sadıkov, şöyle konuştu:

  sovyet ordusu, bakü'ye beş yönden giriş yaptı. tank ve zırhlı araçlardan ibaret konvoylar, karşılarına çıkan araçları ezerek ve sivillere ateş açarak ilerledi. ambulansları bile tankla ezmekten çekinmeyen sovyet askerleri, toplu taşıma araçlarını kurşun yağmuruna tuttu. öyle bir katliam yapıldı ki otobüsle evine giden memur, evinin balkonunda çamaşır asan kadın ve yaralılara yardıma giden doktor bile açılan ateşle can verdi, tankların paletleri altında onlarca bakü sakini hayatını kaybetti.

  kanlı ocak
  3 0 ...