• utangaç insanlar

Gülmekten bile hicap duyan, gizlemeye uğraşan naif duruşları vardır.

iyi insan oldukları kanısını uyandırır, şefkatinizi coştururlar nedense.

Davranışları ve eylemlerindeki tutukluk, toplum ve insan kavramını ciddiye almalarından kaynaklıdır zannımca.
    Yanlış bir hareket yapacağım ya da konuşacağım, kınanacağım, tepki duyulacağım tedirginliğidir belki de.

Sevin böyle güzel insanları!
    Evrende, utanmazlığı marifet sayan onca edep yoksunu varken, utangaç insan, pamuklara sarıp sarmalanmalıdır.
    12 0 ...
  • Meşajını aldığım,

Ayrıca girdiğim her 3 entry'nin birinin altına entry girip bana laf sokan ve sonunda ağzını iyice bozup anneme küfür eden yazar.

Sanırım kendini madara ettiğimi düşünüyor Fakat öyle birşey yok. Dünyada öyle kötü ve aşağı insanlar var ki ne olursa olsun madara olamazsın. Yani bana bu kadar kızıp kin gütme.

Dipnot:doğru söyle kıraatheneden girdin entryni di mi?
    6 0 ...
  • (#35565844)

çocukken en yakın arkadaşımla beraber küçük mavi bir teneke bisküvi kutusunun içerisine bir şeyler koyup toprağa gömmüştük. 30 yıl sonra açmak için sözleşmiştik. birkaç oyuncak, bozuk para, beraber çektirdiğimiz bir fotoğraf, kan kardeşi olduğumuz andan kalma kanlı parmak izlerimizin olduğu bir kağıt ve iki mektup. ikimiz de bir şeyler yazmıştık o mektuplara. geleceğe, kendimize, hayallerimize dair. yazdıklarımızı okumamıştık. sürpriz olacaktı ikimiz için de...

gömülü olduğu yerde arşa değen kocaman binalar var artık. kutuya ne olduğu ise meçhul.

neredeyse 30 sene evvel kutunun içerisine koyduğum o mektupta neler yazmıştım,

merak ediyorum.
    8 0 ...
  • uludağ sözlük kozmetik kulübü
    ulan her şey oldun, en sonunda da gay mi oldun, metroseks mi oldun, ne menem işler. herif beni kozmetik kulübüne çağırıyo, napacaz biz burada, götümüze rimel mi sürecez, fondöten mi yalicaz, çükliner mı çekicez pipimize, nedir yani?
    vay arkadaş ya.
    8 2 ...
  • Ay yemin ederim kusucam artık her gün her dk ...Türk kızlari ...Türk kızları.yeter kardeşim siz bikmadiniz mi bizimle ugrasmaktan. Bakımlı olur güzel giyiniriz süslü fahişe oluruz,doğal olur spor giyiniriz kendimizi salmis oluruz. Sizi biraz rahat birakiriz suçlu oluruz sevkatle yaklasiriz bu ne anne gibi dersiniz. Sizin sorununuz kendinizle. Türk kızı falan değil. Siz daha ne istediginizi bilmiyosunuz. Önce sen bi aynaya baksana,tipsiz 7/24 kafasını Türk kadınını asagilamaya takmış,ama sokakta bu başlığa uyan birini görünce salyasi akan birini görürsün.
    7 4 ...
  • kimsenin umurunda değil.
    ne güzel lan, böyle bir halk bulsam yönetsem keşke.
    son 6 ayda insanların giderleri asgari yüzde 50 artmış.
    ülkede her şeye zam gelmiş, ama saltanat makamında tasarruf söz konusu değil.
    asgari ücretliye yüzde 25 zam vermemek için 40 takla atanlar, kendi bütçeleri için yüzde 233 gibi fahiş bir artış yaparak insanlarla resmen dalga geçiyor.

şu yüzde 233 artışı içine, vicdanına sindiren, bunu savunabilen varsa net olarak insan değildir.

o halde bu millete şu zaytung haberi yakışır;
    cumhurbaşkanlığı bütçesinin yüzde 233 artması

oh mis.
    kafalar pırıl pırıl...
    12 1 ...
  • essy

1806.
  • Bu yazarı çok seviyorum çünkü kadınları ezik ve zayıf gösteren bakış açılarını, tam da onların anlayacağı dilde alaya alması hoş. ciddi ve gerilimli bir feminist olmaktan ziyade; kendi kendisini olumlayan neşeli bir varoluş kipi olarak eyliyor. Alaycı, komik,sivri dilli haliyle, eril iktidarı çok kasmadan iğneliyor ve kendisi yara almıyor. Bu iyi bir şey.
    10 15 ...
  • Afedersiniz sanki biraz gavat kızdır.
    Erkek kısa şortuyla ordan oraya salınıp, diğer kem gözlü, art niyetli kızlarca göz hapsine tutulurken bu kızımız da "ben onun hayatına karışamam, böyle bi hakkım yok" diyerek genişliğini konuşturur.
    Yakında boynuzlarıyla kapılardan geçemeyip, boynuzları on karış tozlanacak olmaktan habersiz, bu durumu hoşgörü ile karşılar...

Yazık. Sevgilimin böyle bir şey yapmasına asla müsaade etmem. Evet varsın geri kafalı olayım! Sevdiceğimizi aç kurtların önüne de atamayız yane!
    11 8 ...
  • artık mevzu sarpa sarmaya başladığından, dün gece "ölen ölür kalan sağlar bizimdir" mantığıyla sağ kalanların hikayelerini olabildiğince mutlu sona bağlayarak final yapan dizi. komiserle yardımcısı polis kızı bile birbirlerine yapıverdiler karambolde.
    4 0 ...
  • müstakil olsun çamurdan olsun. bezduk 30 küsür senedir apartmanda yaşamaktan lan. hepi topu 5 daire var apartmanda. biz sabitiz apartmanın kaba inşaatı biter bitmez taşınmışız zaten * diğer 4 daireye 50 farklı aile girdi çıktı. ne derdi bitiyor ne stresi. o yüzden müstakil ev candır. yeri konumu vs sonra düşünülür yeter ki altında üstünde başkası olmasın. o amerikalı ibişlerin banliyö dedikleri ev sistemi olacak işte en temizi ama bizde malum o evlerii yapacak kadar boş alan yok en başta..
    6 0 ...