• 18.02.2019
  tam 15 dakika önce dedemin vefat ettiğini öğrendim. aylardır yatıyordu hastanede durumu iyiye gider sandım her defasında. ama 15 dakika önce kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Üzüldüm mü? çok fazla. beklemediğim bir anda geldi haber. beklediğim anda da gelse aynı olurdum sanırım. o dik duruşun, kimseye eyvallahının olmayışı ama aslında yufka yürekli oluşun çok hoşuma giderdi. Son zamanlarımızda bana araba kullandırıyordun hep hem de hiç yattığın yerden kalkarken üşenmedin. Keşke yine kalksan.. ölmemiş olsan..
  En çok da sana sıkıca sarılmayı özleyeceğim evine geldiğimde. ismimi değiştirip değiştirip seslenmelerini özleyeceğim. Sırf sevmediğim halde seninle habertürk’ü izlemeyi de özleyeceğim. Çok özleyeceğim.
  6 1 ...
 • sözlük dışında her şey olan oluşum.
  buranın sözlük olduğunu iddia eden varsa kendilerine gözlük hediye etmek istiyorum.
  sözlük ne demek? en basiti google'dan kopyala yapıştır yapıcam bunu da söylüyorum bak.
  sözlük: bir dilin bütün sözcük ve deyimlerini ya da belli bir alandaki sözcüklerini ya da belli bir çağda kullanılmış olan sözcük ve deyimlerini abece sırasıyla vererek anlamlarını açıklayan, tanımlayan ya da başka bir dildeki karşılıklarını gösteren yapıt.
  şimdi bu tanıma göre kalkıpta her kelimeyi a dan z ye anlamlarına göre tanımlayacak değiliz. fakat sol taraf denen zımpırtıdan bir kaç başlık yazmak istiyorum iğrenç olmalarına rağmen.
  -aldatan karısına bir daha olmasın diyen erkek
  -erkeği gay olmaya iten nedenler
  -çocuğu olmayan karıyı boşamak
  -gerdek gecesi söylenebilecek şarkılar
  ve daha yazmak istemediğim bir sürü küfür kullanılan başlıklar tam şu an orada. kimse bunu görmek ve çekmek zorunda değil.
  bana beğenmiyorsan defol git diyen de olabilir. umrumda değil zaten gitmeyi düşünüyorum. lakin bu açılan başlıklar ciddi psikolojik rahatsızlıklar içeriyor. aklı başında biri bu başlıkları açamaz, yazamaz. seks hayatın içinde olan bir şey, konuşulabilir fakat burada aşırı abartılıyor. hiç görmemiş gibi davranılıyor. tanımadığınız bir kızın sürekli memesinden bahsediyorsunuz her allahın günü. halbuki google'a meme yazsanız istediğinizi görebilirsiniz, ama hayır illa bu iğrençliği yapmak zorundasınız. bu çok basit örneklerden biriydi, yazsak sabahlarız.
  15 1 ...
 • Bazen buraya kadarmış deyip kestirip atasım geliyor. Sonra yalnız olmadığımı düşünüp oturuyorum oturduğum yere. Bugün de aynı yerde hizmetinizdeyiz. Yarın allah kerim.
  13 2 ...
 • 3+1 evde oturma ihtimali yüksek olan ailelerin, bir odayı oturma odası yapmalarının sonucudur. Zira evdeki gunlük temizlik yapılacak oda sayısını bir azaltırken bunu en büyük odadan yana tercih etmek mantıklı bir iştir.
  6 0 ...
 • "bugüne kadar hiçbir erkeğin koynundan çırılçıplak kalkmadım, en çılgın aşk gecelerinde bile, seviştikten sonra hep çarşafa sarınarak kalkmışımdır yataktan. az önce yatakta seni çırılçıplak görmüş olması değildir önemli olan, önemli olan banyoya giderken seni çıplak görmemesidir. erkek senden her şeyi aldığını düşünmemelidir hiçbir zaman! ona geride hala ele geçiremediği bazı şeyler kalmış olduğunu düşündürmelisin tatlım. bizim kadınlar hiç düşünmezler böyle şeyleri. seviştikten sonra yataktan öyle kabak gibi kalkar, selülitleri ortada, o düşük kalçalarını paluze gibi sallaya sallaya banyoya giderler. adamın, onun arkasından ne düşüneceğini hiç düşünmezler. bütün numara, erkeğe sırtımızı döndüğümüz andaki o bakışlardadır aslında. erkekler, kararlarını göz gözeyken değil, öyle zamanlarda verir. erkeklere sürekli daha keşfedilmemiş nice sırların olduğu hissini vereceksin. çabuk çözülen pazar bulmacaları hiçbir erkeğe zevk vermez."

  Murathan Mungan/ yüksek topuklar.
  11 3 ...
 • 1302 bile çok. salon boş diye emmüşmeye gittilerse bilemem ama ciddi ciddi hülya avşar filmi izlemeye giden varsa onun ben aklını sikem.
  9 0 ...
 • tbmm'ne verilen soru önergesi ile ortaya çıkan ve tarım bakanı ekrem pakdemirli tarafından doğrulanan gerçek.

  toplam 25 ilde, 141 bin 650 dekarlık arazide patates ekimi tarım bakanlığı talimatı ile yasaklanmış.
  25 ilde patates ekiminin yasaklanması

  kaynak:
  https://dogruhaber.com.tr...JDvwhw0bQT4I3qae2Ev41IL9A

  akp'li troll hesaplar yine haince bunu savunuyorlar.
  yok efendim "israil havadan zehir serpiyormuş" falan...

  rezil herifler, madem israil havadan zehir serpiyor, serptirmesene.

  ama konu bu değil.
  bu konuları yıllardır yazıyoruz arkadaşlar.

  mevzu büyük.

  malesef abd'de ve ab'de yasaklanan pek çok tarım ilacı ülkemizde serbest.
  (bkz: dünya tarım piyasasının hakimi küresel şirketler) bizim topraklarımızı zehirliyorlar, bunu yaparken de akp onlara gerekli kanunları çıkartarak yardımcı oluyor.

  monsanto'nun geliştirdiği roundup zehiri gelişmiş ülkelerde yasak iken, ülkemizde serbest.
  açın okuyun bunların neler yaptığını yazdık hep;
  (bkz: monsanto/#39117773)

  bunlar suriye'den fosfor bombasına maruz kalmış patates getirip yedirdiler bu millete.
  (bkz: fosfor bombası sosuyla harmanlanmış patates yemek/#39750168)

  25 ilde patates ekiminin yasaklanması ne demek?
  neresinden bakarsan bak skandal...

  yazık oldu bu ülkeye, çok yazık oldu...
  29 4 ...
 • şu şekildedir;
  akp den önce sivas vs akp den sonra sivas

  görüldüğü gibi akp'den önce sivas'ın merkezinde ağaçlar, yeşillikler adeta orman gibi bir haldeymiş, çok şükür ki akp gelip bu zulme son vermiş, şehri saran yeşil ağaçlardan kurtarmışlar sivas'ı.
  halk neler çekiyordu o dallar falan milleti rahatsız ediyordu hep.

  çok teşekkürler akp.
  sivaslı zall'da size müteşekkir.

  benzer bir başka konu;
  (bkz: fatih camiine zarar veren ağaçların temizlenmesi/#41013262)
  13 0 ...
 • Orta doğuya din inerken antik dünyada felsefe yapılıyor olması durumudur.

  Romada yunanda adamlar varlığı, anlamı, dini, onu, bunu sorgularlarken bizimkisinin orta doğuya din indirmekle meşgul olması hep bir ilginç gelir bana.

  Romada olsun yunanda olsun ne büyük düşünce adamları hayatın gerçeklerini yüzümüze taa o günden çarpıyorlar.

  Tanrı geç kalmışların derdine düşmüş.
  Sonra Öyle bir kavgaya girişmiş ki anlatılamaz.
  4 2 ...