• Şüphesiz ki 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olmamız sebebiyledir.
    buradan, deniz dibini tarayarak balık yuvalarının dağılmasına, yasak dönemde kaçak avlanarak balık türlerinin yok olmasına ve bunları görmezden gelen yetkililere de saygılar sunuyorum.
    selam ve çiftlik çipurasıyla. evet.
    lüferin kilosunun 150 tl olması
    10 1 ...
  • 1 aylık sıkıntılı sürecin sonunda, bugün öğrendim. Annem kimseye söylemeden tek başına gitmiş biyopsi sonucu almaya. Bana raporu okuyup korkma kızım, önemli birşey değil bu dedi. Küçük hücreli akciğer kanseriymiş. Babamdan bana kalan en değerli varlığım sensin anne, haberi aldığımda oda uzadı, zihnim bulanıklaştı. Bizi neler bekliyor bilmiyorum, bugün istanbul’a yanına gideceğim, eşya hazırlamaya mecalim yok. Korkuyorum, yüzyüze gelmekten, yaşıyacaklarımızdan. Beni sakın bırakma anne.
    14 1 ...
  • Özeti: 'Atatürk'e hakaret ettim ama işte sözlüğün içindeki durumundan ve insanı fazla meşgul etmesinden bırakıyorum.'

Yerseniz öyle bir veda işte. Gider mi gider. Ama Atatürk'e ettiği hakaret için artık kimsenin onu adam yerine koymayacağını bildiğinden. Yoksa sözlük bozdu diye bırakacak adam değil, sözlüğü bozan kendi gibileri Zaten.

Bu adam için aylarca şuna sempati göstermeyin Atatürk nefreti var, pkk sempatisi var dedim. Fotoğraf atıyor diye sempatik yaptınız herifi. Aha o Da sizden aldığı gazla Atatürk'ün resmiyle oynayıp, iğrenç bir hale getirip sözlüğün ta orta yerine sıçtı.

Bu alpay kadar buna ilgi gösteren, her fotoğraf atışının altına entry giren kim varsa o Da suçludur, nokta.
    27 4 ...
  • Milli ve manevi değerleri, hadsizlikle oyuncak kıvamına sokup, eğlenmeyi maharet sayan, erdemlerini top yapıp klozete atmış varlıklar olduğu sürece, görmeye devam edeceğimiz ahlaksızlıklardır.

Had bilmek, insan olmanın en temel erdemidir.
    Bu erdemden yoksun varlıkların gereken ceza verildikten sonra ivedilikle, terbiye edilmesi, eğitilmesi, " toplum huzuru" için olmazsa olmazdır.
    Evlat olsa sevilmez tayfası bunlar!
    10 2 ...
  • Bu akşam ankara yolcusuyum. Mamak’ta askerlik yapacağım. Oradan çankaya’ya geçeceğim. Döndüğümde yine buralarda olacağım sözlük. Kısa bir süreliğine elveda. Telefonumdaki tek sosyal mecrasın. Yaşadığım şehirde kullanan tek benmişim onu farkettim. Bunda bile yalnız kaldım. Hunharca eğlence isteyen akrabaları engelledim çünkü tarzım değil. Olayları abartmayı sevmiyorum. Neyse sözlük elveda işte. Dönünce ararım.
    13 0 ...
  • eski tip evlilikler de pek matah bir şey olmasa da günümüz evlilikleri bir facia.

yeni evliliklerin eski evliliklere göre daha güçsüz olmasının belli başlı sebepleri var:

1/beyin yerine hormonları koyma.

2/cinsel özgürlüğün artması.

3/insanların daha rahat yaşaması ve daha kolay şımarması.

4/dinlerin insan yaşamındaki öneminin azalması.

5/kadınların daha fazla güçlenmesi ve boşanabilme oranlarının artması.

6/boşanmanın daha az tabu olması.

7/doğamıza daha fazla dönmemiz.

8/bencilliğin daha az ayıp olması.
    7 1 ...
  • (bkz: son hayal kurucu)

Abla özledim seni. Keşke hesabı sildirmeseydin. Umarım geri gelirsin.
    7 1 ...
  • efendim kimsenin namusunda gözümüz yok ancak internet denen bu leb-i deryada bir nevi bilgi kaynağı olarak lanse edilen sözlüklerin, yüklenmiş olduğu bu edim gereğinin altını doldurma zaruretimiz mevcuttur. bu nedenle de bu bilgiye paylaşmak istedim.

biliyorum, bir yazar olarak sözlük'ün bilgi kaynağı olması adına elimi taşın altına koyarken çok ciddi bir risk alıyorum. bu adam, beni tenhalarda sıkıştırtıp kötü şeyler yapabilir. (not: top değilim) ama üstlenmiş olduğumuz vazife nedeniyle ben bu riski alıyorum. buyrun efendim;

kim jong un un eşi

kim jong un un eşi

kim jong un un eşi

kim jong un un eşi

görüldüğü üzere, değerli başgan kim jongun eşi hanıfendi son derece bebek, bir o kadar iliktir efendim.

birazdan da dandanakan savaşının arkasındaki gizli gerçekleri, bilgi vermek saikıyla dikkatlerinize arz edeceğim efendim. ondan sonra vay efendim "nihat hep magazin yapıyor. nihat kimseyi yalayamaz" falan demeyin.
    50 3 ...
  • erdal eren

608.
  • Erdal Eren, 25 Eylül 1961 tarihinde Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde dünyaya geldi. Ankara Yapı Meslek Lisesi öğrencisi olduğu dönemlerde aynı zamanda Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği'nin de üyesiydi.
    12 Eylül Darbesi öncesinde bir askeri inzibat erini öldürdüğü suçlamasıyla hüküm giyen ve darbeden sonra asılarak idam edildi.

Erdal'ı gördüm
    Darağacında
    On altı yaşında
    Ölürken "netekim"
    Bir şey yapmazdı
    Sadece bakardı

"Asmayalım da besleyelim mi?"

https://video.uludagsozluk.com/v/erdal-eren-58927/

(bu şarkıyla tanımıştım kendisini)
    14 3 ...
  • özellikle bazı ünlüler ve futbolculara tavsiyelerdir.

kaza yapınca aracı bırakıp kaçın.
    sonra 'polise gidilmesi gerektiğini bilmiyordum' deyin.

alkol muayenesi filan hepsinden yırtarsınız.
    elinizi kolunuzu sallayarak hayatınıza devam edersiniz.
    10 2 ...