• ben sıkıldım bu işten.

  chp'nin hala kemal kılıçdaroğlu ve başarısız bir ekiple dolaşması, mhp'nin ak parti müttefiği olması, iyi parti'nin muhalif mhp olmaktan öteye gidememesi, hdp'nin ise hala terör yandaşlarıyla olması, diğer partilerin toplamının ise %5'ten aşağısı olması; ak parti'ye acayip galibiyet getirecek. chp ise yine beşiktaş, şişli, çankaya, izmir sonuçlarına sevinecek.

  seçimler şöyle geçecek:

  1-bayağı ilgi çekici bir aday bulunacak
  2-artık iktidar gidici düşüncesi oluşacak
  3-seçim sabahı şaibeler ve çalınan oylar gündeme gelecek
  4-%58 ile başlayıp %45 civarı ile seçimi bitirecek iktidar
  5-muhalefet, ertesi gün şaibeler üzerinden konuşacak ve başarısızlığı kabul etmeyecek
  6-aziz nesin'in %60 aptaldır sözü ve türkiyeden siktir olup gitmek başlığı yine gündem olacak
  7-istiklal marşı ve kapanış

  oy vermeye gidin ama en kötü senaryoya hazırlıklı olun siz. ben umutsuzum ve bütün muhalif seçmenler de umutsuz olacak.
  4 0 ...
 • zaman zaman korkutmakta olan insanlardır. hayatın boyunca hiç görmediğin insanları rüyanda görürsün. bazen o kadar detaylı aklında kalır ki uyanınca ulen dersin nerede gördüm ben bu adamı/kadını ? diye. aradan zaman geçer hiç olmayacak bir yerde belki evinden / semtinden yüzlerce - binlerce kilometre uzakta bir adam/kadın görürsün ve çok tanıdık gelir. sonradan sonradan jeton düşer ki sen bu insanı evvelden rüyanda görmüşsündür. nasıl oluyor bilmiyorum ama oluyor işte bir şekilde.
  7 0 ...
 • ''Onlar şöyle demişlerdi: “Dünya hayatımızdan başka hayat yoktur. Biz tekrar dirilecek de değiliz.

  Rablerinin huzurun durduruldukları vakit onları bir görseydin.

  Rableri, bu gerçek değil mi der, Rabbimize andolsun derler, evet, gerçek. Rableri de öyleyse kafirliğiniz yüzünden tadın azabı der.''En’âm Suresi

  Gerçekten inananları derinden etkileyecek bir ayettir..Artık kaçacak yer kalmamıştır.Allah'ı inkar edenleri ebedi hüsranı.
  6 2 ...
 • Abimin bir arkadaşı var.
  mesela karısı erkek arkadaslariyla tatile gidebiliyor,karısı başka erkeklerle selfie cekilip snap atabiliyor, karısı canı istediği zaman gece kulublerine gidebiliyor,karısı transparan taytlardan aşağı giymiyor, karısının herseyine aşırı izin veriyor mesela 8 yıldır evliler çocukları yok reklam yapmak için evliler sanki anlamadım gitti.

  Ya da kızin elinde çocuğun gay porno videosu varda çocuğu tehdit mi ediyor anlayamadık.

  Edit:üstelik çocuk antepli annesi babası dindar akpiller de yani.
  8 3 ...
 • Galatasaray için son derece önemli maç. Beşiktaş fenerle, Başakşehir ise deplasmanda Bursa'yla oynuyor. Haftaya Erzurum maçı da rahat ve kolay geçeceği için, Galatasaray'ın bu maçı alması halinde rakiplerine hatırı sayılır bir puan farkı atacağı aşikar. Akhisar'ın bugün krasnodar ile UEFA maçı oynaması da bizim için büyük avantaj.

  Vurduğunuz gol olsun aslanlar.
  7 0 ...
 • 10 şehidimizin olduğu saatlerde trt ile beraber osmangazi köprüsünün hava alanının ve duble yolların ne kadar muhteşem olduğundan bahseden bir kanalımsının icraatleridir. gene terör saldırısı olmuş millet kan ağlarken başkanlık sisteminin ne kaddar muhteşem bir şey olduğunu tartıştırıyordu 4-5 tane kiralık/satılık köşe yazarına. ne bekliyorsunuz ki hala bunlardan ? silin kanal listesinden veya "komedi kanalı" diye kaydedin canınız sıkkın iken açın hokkabazları izleyin neşeniz yerine gelsin. ciddiye alınacak yerler değil yani.
  6 0 ...
 • dünyanın efendisine 400 milyonluk uçağı çok gören nankör halkın alışması ve kabullenmesi gereken bir gerçek. ne yani hollandanın ezik bakanları gibi bisikletle mi gitsin koskoca reisi cumhurumuz sağa sola..

  size üniversiteler açtı.. yurtlar yaptı.. büyük sosyal tesisler kurdu.. belediyeler hiç durmadan çalıştı. şimdi bir uçağa bütün bu hizmetleri unutarak bozuluyorsunuz. bence sizin problemleriniz var.
  2 2 ...
 • diyor ki kuran yalan. şaibeli.

  bunu neye dayanarak söylüyor? abdullah bin mesud böyle söylemiş diyor.

  bu söylemin kaynağı nedir, bu rivayet ne kadar doğrudur ölçütü nedir?

  bir gayrimüslim için kuran ile bir adet rivayeti tarihsel metin olarak yan yana koyunca kuran'ın geçerliliği kat kat fazladır.

  en objektif bakış açısıyla dahi bir rivayetin doğruluğu, hz.osman zamanına kadar yazılan tüm kuran'ların nüshalarının yok edilip üstüne ayet eklenmiş olması ihtimalinin yanında çok düşüktür.

  mesele şark kurnazlığı, soytarılık yapmak olunca bütün disiplinlerden uzaklaşıp şahsi yorumları tarihsel gerçeklermiş gibi aktarmak normaldir.

  ya gerçekten hristiyan, ancak hz. isa'nın ölümünden bilmem kaç sene sonra yazılan metinlere inanmak için kendini kuran da değiştirilmiş gibi bir argümana inandırıp tatmin oluyor, yahut kendini zeki görüp kendi fikirlerini tarihsel gerçeklikmiş gibi addedip dikkat çekmeye çalışıyor.

  sözlük daha ne kadar cins tip görecek acaba.
  9 1 ...
 • sense8

  80.
 • kamera açıları çok güzel. görseller harika. bazen konunun dahi önüne geçecek derecede muazzam çekimler yapılmış. bayıldım.

  konu demişken, bence bu noktada dizi zayıf kalmış. henüz bitirmiş değilim ama çok çok hatta çok daha iyisi yapılabilirmiş. biraz aceleye gelmiş gibi. bitime 5-6 bölüm kaldı. belki bu fikrim değişir.

  diziyi tamamen sunduğu görsel şölen için izliyorum ve sun bak karakteri için.

  sun nasıl bir kralsın reyiz..
  2 0 ...
 • Amazon için gerçekten büyük bir sınav olacaktır. Şahsen amazonda hisselerim varsa hepsini satardım. Çünkü bugün amazonun bitişinin başlangıcı olacak.yada tüm piyasayı silip tek hakimi olacak. Gerçekten büyük bir sınav verecek.

  Bu adamlar müşteri memnuniyetine canından çok önem veriyor. Buradan bir ürün aldığında eğer bozuk olduğunu dile getirdiğin an hemen yenisini yolluyorlar. sendeki ürünü de geri yollanmasını talep etmiyorlar, çöpe atın o zaman diyorlar.

  E şimdi sen böyle iyi niyetli olursan seni burada ne yaparlar ? Senin burada amına koyarlar amazon. Yani millet sırf oha gerçekten mi diye merak edip, ürünlerinin bozuk olduğunu dile getirecek ve sen yollayacaksın, ve bunu düzenli olarak yapan tipler de olacak hatta bunu ticarete döküp bozuk olmayan ürünü bozuk diyip senin onlara yolladığın ürünü geri sen de satacak. Bunların hepsinin olacağını direk görebiliyorum. Ek olarak hükümetle sıkıntı mı yaşadın, amerikayı protesto mu edecekler, işte o zaman bittin. millet sırf pisliğine senden ürün alacak ve bozuk diyecek. yollamadın mı geri bir şekilde sürekli kötü algılar yaratacaklar üstünde. önlem alman bir şey ifade etmeyecek mutlaka açığını bulacaklar. Burası intikam dolu bir yer en ufak yanlışında iyi niyetini suistimal ederler. ve sen de madem öyle o zaman böyle diyip sıradanlaşırsın.

  Hele kargo sorunlarını hiç anlatmıyorum. her şeyi iyi hoş atlattın diyelim imkansız bir şekilde, o gelmeyen ürünün müşteri üzerinde yaşattığı çileyi nasıl atlatacaksın ? Kendi kargo firmanı mı kuracaksın ?

  Yani itibarına önem veriyorsan amazon bu yaptığın bir intihardır. Çünkü normal amazon.com müşterilerini de kaybetmek demektir bu. hatta yabancı forumlarda da dile getirip, bu kötü özelliklerini, her yerde pisliğine yayacak insanlar ve sadece bu müşteri memnuniyetiyle hakimiyet kurduğun pazardan koltuğunu bırakmak zorunda kalacaksın.

  iyi senaryo olarakta; insanlar senin müşteri hizmetine verdiğin önemden ve buna rağmen kazancından dolayı tüm n11, hepsiburada gibi siteler de ibret alacak ve herkes müşteri memnuniyeti temelli satış yapacak, ülkeye huzur gelecek. alışveriş çılgını olan bu ülkede normal insanlardan daha ucuza satacağın ve güvenilir olduğun için de deli gibi para kazanacaksın.
  3 1 ...