• büyük başarıdır.
    kayseri'nin talas belediyesi dünyaca ünlü yıldız selena gomez'i müslüman yapmış ve kendisine fotoşopla türban takmış.
    talas belediyesi nin selena gomez e türban takması

yalnız bu selena gomez de türkiye'den ne çekti arkadaş.
    biri türban takar, diğeri kolyesini sansürler.
    tv8 kanalı da selena gomez'in kolyesinde haç var diye sansür yapmıştı.
    (bkz: tv 8 in selena gomez in kolyesini sansürlemesi)

kadının tüm bunlardan haberi var mı acaba? ne çektin be selena?

edit: kadını masöz cansu olarak da kullanmışlar. yuh artık.
    12 7 ...
  • Biri finans uzmanı diğeri ziraat mühendisi 2 kız kardeşin kariyer ve mevcut işlerini terkedip baba mesleğine el atması haberidir. E ticaret firması kurup kilosunu 25-30 tl den satıyorlar. Kendi işlerinin patronu olmuşlar.

--spoiler--
    Kariyerlerinden vazgeçen iki kız kardeş ceviz üreticisi oldu!

Babalarının girdiği ceviz işinde pazar sıkıntısı yaşadığını gören Selin Varol ve Hale Tuna isimli kardeşler, kariyerlerinden vazgeçip babalarına yardım için memleketi Muğla'ya döndü. Kurdukları e-ticaret sitesiyle satışları artıran kardeşler şimdi siparişlere yetişmeye çalışıyor.

Katar'da bir inşaat şirketinde finans uzmanı olan Selin Varol (35) ile izmir'de ziraat mühendisi olan Hale Tura (31), kariyerlerini bırakarak plazalardan çıktı ve memleketleri Muğla'ya dönüp, babalarıyla 50 dönümlük arazide ceviz üreticiliğine başladı. Üniversite mezunu olan kardeşler, döpiyeslerini ve stilettolarını (ince topuklu, sivri burunlu ayakkabı) çıkarıp şalvarlarını ve botlarını giyerek ceviz topluyor. Kardeşler, kurdukları e-ticaret sitesindeki siparişlere yetişmekte zorlanıyor.

E-TiCARET SiTESi KURDU

Türkiye Denizcilik işletmeleri izmir Şube Müdür Yardımcısı Rıdvan Çolak (69), görevli gittiği ABD, Brezilya, Şili ve Peru ülkelerinde gördüğü ceviz ağaçlarının etkisinde kaldı. 1996 yılında emekli olan Çolak, memleketi Muğla'nın Menteşe ilçesinin Yenikarakuyu Mahallesi'nde bulunan 50 dönümlük arazisine 1500 adet yerli ceviz fidanı dikti. izmir'den gelerek fidanları sulayan Rıdvan Çolak, 6 yıl sonra ağaçlarından meyve almaya başladı. Çolak'ın cevizlerini satmakta zorluk yaşadığını öğrenen kızı Selin Varol, bunun üzerine harekete geçti. Dokuz Eylül Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nden 2006 yılından mezun olan Varol, Katar'da bir inşaat şirketinde finans uzmanı olarak çalışırken, babasının ürünlerinin satışında sıkıntı yaşaması üzerine e-ticaret sitesi kurdu. Sitenin kısa sürede yoğun talep görmesi üzerine evli ve 1 çocuk annesi Varol, Katar'daki bir inşaat şirketindeki finans uzmanlığı görevini bırakarak babasına destek olmak için Muğla'ya döndü. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Mühendisi Fakültesi mezunu Hale Tura da ablasının doğal ortamdaki yaşantısından etkilenerek, özel bir şirketin Ar-Ge birimindeki görevinden 3 ay önce istifa etti. Varol'un eşi Katar'da, Tura'nın eşi ise izmir'de kalarak işlerini sürdürüyor. Kız kardeşler plazalarda giydikleri döpiyesleri çıkararak şalvarlarını giydi, stiletto ayakkabılarının yerini botlar, çizmeler aldı.

KiLOSU 25-30 LiRADAN SATILIYOR

Rıdvan Çolak, emekli hemşire eşi Filiz Çolak (56) ve kızları ile sabah erken saatlerde kalkarak ceviz hasadı yapıyor. Çiftçilikten büyük keyif alan kız kardeşlerin azmi dikkat çekiyor. Bahçeden yılda 15-20 ton arasında alınan cevizin kilosu ise 25-30 lira arasında e-ticaret ve bahçe içindeki işletmeden satışa sunuluyor.

"ÜLKEMiZiN GELiŞMESi iÇiN ÜRETiME AĞIRLIK VERMELiYiZ"

Başarılı olmanın sırrının birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade eden Selin Varol, "Katar'da finans uzmanı olarak çalışırken ailem o sırada ceviz hasadı yapıyordu. Ürünlerin satışında yaşanan sıkıntı sonrası ben de e-ticaret sitesi kurmaya karar verdim. Doğal ürün arayanlar ile bu platformda buluştuk. Satışların iyi gitmesi, doğal bir ortamda yaşamak ve sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için Muğla'ya döndüm. Eşim şu an Katar'da sözleşme uzmanı olarak çalışıyor. 2 ayda bir yanımıza gelerek bize yardımcı oluyor. Uzakta olsa da onun desteği bizim için çok önemli. Aileyi bir arada tutan, gelişmemize katkı sağlayan ve fikir veren annemiz bizim kahramanızdır. Başarımızın sırrı birlik ve beraberlikten geçiyor. Tarım ve üretmek çok değerli. Ülkemizin gelişmesi için üretime ağırlık vermeliyiz. Kendi çapımızda işin bir ucundan tutarak yöremizde yerli ceviz üretiyoruz" dedi.

https://www.haberler.com/...es-ceviz-12453467-haberi/
    --spoiler--

kariyeri bırakıp ceviz üreticisi olan 2 kardeş
    5 0 ...
  • Ya bir şey daha söyleyeyim.

Tuhaf olan bir diğer şey de ordaki insanların bunu normal bir dansı izler gibi izlemesi değil mi?

Kimse de demiyor ki, "yahu kardeşim bu ne rezalet, hadi bacım çekil şurdan."

Oturmuş paşa paşa izliyorlar sanki her gün twerk yapılıyor duğünlerinde...
    10 0 ...
  • alkolik oldum

Vatani görevimi gerçekleştirmek üzere birliğime teslim oluyorum. Kendinize iyi bakın, hakkınızı helal edin.
    18 13 ...
  • herkes kendi dost grubunu yazmadığı liste. Yani sanırım öyledir, çünkü yine adımın olmadığı bir liste. inşallah dost gruplarının yazılmadığı listedir ya... zaten kaliteli bir yazar olmadığımın farkındayım listeye girememek sorun değil de sevilmemek üzücü olurdu.

Sadece kaliteli yazarların nicki olan objektif bir listedir.
    8 2 ...
  • Tengir ağabey, affınıza sığınarak söylüyorum ama o listede "emek vererek uzun ve bilgilendirici entryler yazan" tanımına uyan bir Gangbangtheory deki ruh hastasi, kultursuz dinazor ve siz varsınız. Kalitesizler demiyorum da o tanıma uymuyorlar, yani ben hiç öyle entry girdiklerini görmedim. Belki diğer birkaçı nadiren.

Girdikleri Tamamen subjektif entryler. söyleyeyim dedim. Belki ben kaçırmışımdır 6 yıldır. Saygılar.
    17 2 ...
  • Gülüşünde saklanmış bir şeyler var, her cümlesi her kelimesinde, gözlerin içi her parladığındaki o bakışlarında, her iç çekişinde bir sigara yaktığında ve her gidişinde gitmek istediğinde görüyorum, bir derdi var içinde kocaman. Yalan söylüyor, anlatmıyor iyiyim diye, belki anlatsa kurtulur...

Bende içime almışım onun bütün acılarını, onu kurtarmak için, sadece onu anlayabilmek için dertlerini kendime dert edinmişim. Bana bıraksa her şeyi belki kurtulur, bırakmıyor...
    5 1 ...
  • ismail devrim'dir. tam bir yıl önce, oğluna pantolon alamadığı için kendi canına kıymıştır. allah affetsin. o zaman yer yerinden oynadı ama bir yıl sonra kimse hatırlamadı.

türk insanı'nın hafızası böyledir.
    5 3 ...
  • hakim olmadığını düşünüyorum.
    birinden rica ederek üzerine cübbe geçirmiş, bir üniversite öğrencisi gibi duruyor.

hukuk mezunu dahi olsa ancak avukattır, çünkü yaşı yok.
    ne ara hakim olmuş olabilir?

ha hakim de olsun, olmasın demiyorum.
    ama hakimliğin bir ağırlığı, bir duruşu olması gerek diye düşünüyorum.
    5 0 ...
  • Son 15 yıldır ortaya çıkan bir işlem nasıl o dönemde yasaklanabilir? Tamamen bilgisi olmadan fikri olan bir zır cahilin saçmalamalarından ibaret.
    Anlattığı hikayeye bak. Cool story. *
    6 1 ...