• ortaklaşa karar verilip birilerine olur olmaz sallamak için kurulan ipnece yapılanma.

3 gündür kurmay asteğmen midir ne kımıl zararlısıysa etrafına topladığı 5-6 yazarla önce arnavutt'a şimdi de alkolik'e sardı. yarın kime sararlar bilinmez.

böyle kalabalık olunca pervasızca istediklerini yaziyolar.

siktir olup gidin.

Edit; bi de benim rafadan tayfa var tabi.
    14 8 ...
  • yanlışlıkla da olsa birini donuza eklersen, donuzdan çıkarman gelen kutusuna o kişinin mesajının düşmesini sağlamıyor.

şöyle izah edeyim; kişiyi donuza ekledin, çıkardın, ilaveten "ayarlar" menüsünden takip/engel'e tıklayıp o listeden de o nicki kaldırman gerekiyor. yoksa sittin sene mesaj beklersiniz.
    böyle de bir hatamsı şey işte.
    amme hizmeti, dursun burada.
    11 0 ...
  • ilahiyatçı cemil kılıç' ın itirafı:
    " söyleme değilde eyleme bakınca ateist veya deistlerin daha ahlaklı ve insancıl oldukları görülüyor. "

ateist ve deistleri seven ilahiyatçı
    15 1 ...
  • ben anlamıyorum,

bir erkek cinsel bölgesini belli eden bir giyim giymeye kalkarsa bu kişi sapik muamelesi görür. aşırı kısa şort, bel açık şekilde gezse bu kişi yaz tatili bölgelerinin dışında hiçbir sosyal alanda barinamaz. bir erkek aşırı dar bir şortla bir fakülte dersine gelemez mesela.

aynısı neden kadınlara olunca, "özgürlük" kapsamında değerlendiriliyor? neden kadın "sapik" olmuyor, adı "modern özgür kadın" olarak yorumlanıyor?

neden bir erkek "cinsel kimliği"ni öne çıkaran kıyafet giymeye kalkınca toplum tarafından kabul görmüyor, dışlanıyor?

cevap vereyim: arz talep meselesi. bir kadın aşırı açık giyindigi zaman erkekler keyif alır. ama aynısını kadınlar için söyleyemeyiz.

diğer entry'de de belirtmiştim: kadın özgürlüğü mottosu tamamen erkeklerin ürettiği yapay bir slogan. bir toplumda kadın açık giyinemezse, bir erkek bacak göremez. elbette feminizm hareketleri en fazla erkeklerden destek alacaktır.

bana kalırsa kadın da erkek de belirli sınırlar içinde giyinmek zorundadır. etiği belirleyen şey, arz talep değildir. bir şeyin doğru olup olmamasıdır.

bunu savunmam beni çocuk tecavüzlerini destekleyen birey yapmıyor. bunlara karşı çıkan, protesto eden bireylerden biriyim. kafanızda saçma sapan kategorilendirme yapmayın. zaten bu tip konularda başka bir argüman sunamıyorsunuz.
    27 4 ...
  • (bkz: anılan kadınların hepsinin boşta ve açık olduğu halde)

sözlüğü harem sanan abazan dilekçesidir.

olm boştaysa sanane aq, illa sana he demek zorunda mı millet?
    8 1 ...
  • Pişmanlıktır. Tatsız dialogların başlangıcıdır aynı zaman da.

+ beni neden favladınız?
    - gelinliği hazırla demek için eheh.
    + siz erkekler! insan gibi birşey sorulmaz mı size?
    - bacım nediyorsun, entry beğendik favladık işte başka ne olacağıdı?
    + benimle bacım diye konuşamazsın!
    - ne diye konuşayım peki?
    + siz erkekler konuşmayın, ölün bence.
    - ölüm allahın emri bayan o da olur birgün.
    + bayan mı? Bayan değil kadın diyeceksin.
    - iyi bari öyle olsun kadın.
    + allah bilir seninle bir yere çay içmeye gitsek hesabı ödemeye yeltenirsin?
    - elbette bizim kitabımız da hatuna hesap ödetmek yazmaz.
    + metrobüste tramway da ayakta kalan kadınlara yer de verirsin şimdi sen?
    - pek tabi, insanlık öldü mü?
    + sizin vereceğiniz yere ihtiyacımız yok bizim.
    - iyi de ben sana yer vermedim ki..
    + kes lan! Bir de yüzsüz yüzsüz konuşuyorsun.
    Biz bilmiyor muyuz pozitif yaklaşımın sebebini, hepiniz cinsiyetçi kendini bizden üstün gören şebeklersiniz.
    + hay benim o elimi pitbull kapsaydı da favlamasaydım.

işte böyle sayın sözlük yazarları, kimi favladığınıza dikkat edin, sonra başınız ağrımasın. Hadi selametle.
    14 1 ...
  • daha önce anlattım bir daha anlatayım.

ilkokulda bi kız vardı moruk. esmer güzeli bişeydi. bende hoşlanıyordum bundan. çok güzel kokuyordu aq. sonra bi gün dedim bu böyle olmaz aq gideyim üsulüyle benimle çıkar mısın diyim. o zamanlar usül adap öyleydi. ilk önce bi dansa davet oynardın. gelirse tamam bu iş. gider çıkma teklifi ederdin.

nitekim gittim. bak dedim kızım ben seni seviyorum. sana peki aldım kaç kere. hep seni sevdiğimden. benimle sevgili olsana biz senle sevgili olalım dedim. kız da bana dediki; olmaz biz aleviyiz ailem kızar. şaşırdım. o ne ki dedim. benim bildiğim cinler alevden gelirdi ki onlarda bize görünmezdi. ben değil miyim? diye sordum kıza. ben ne bileyim ailene sorsana dedi bana.

eve gittim. babama ben alevi değil miyim diye sordum. babam güldü o nerden çıktı şimdi dedi. durumu izah ettim. yok dedi biz alevi değiliz. merak ediyorsan hanefi mezhebindeniz dedi. biraz mezhepleri ve tarihlerini anlattı. dinlemedim. benim aklım ilişkimdeydi.

ertesi gün okula gittim. kızı çektim kenara. biz hanefiymişiz ama ben seni hala seviyorum dedim. tuncelili bu kız. 8 kardeşler okulda. abileri amca cocukları falanda var. git dedi böyle etrafımda çok dolaşma ailem duyar kızar. hay amına koyim kız manyak çıktı dedim içimden ama seviyorumda. gönül ferman dinlemiyor o yaşlarda.

ben dedim alevi olcam. dedeme gittim. dedem kızdı bana bi ton azar işittim. hay amına koyim neler oluyor hepimiz insan değil miyiz bunlar alevden biz haneften mi geliyoz hanef ne kafamda deli sorular. zaten ağır varoluşsal krizlerim var o zamanlar. gittim öğretmenime.

hocam dedim hanefi nedir alevi nedir alevi ile hanefi evlenebilir mi? hoca bana aptalmışım gibi baktı. sen boşver bunları derslerine çalış dedi. derslerimde iyi ha. neden öyle dedi anlamadım.

lan iyi ben delirmedim ha. iyi toparladım zamanla aq.

Alevileri de bu yüzden sevmem. aileleri kızıyor diye.
    14 2 ...
  • https://m.youtube.com/watch?v=ou8RnCnrLKQ+

ilgili bağlantıya tıklanarak izlenebilecek olan kürttür.

Kerkük'ten götün götün kaçmak kanlarına dokunmuş yine çareyi ağa babalarından yardım dilenmekte bulmuşlar. Gavat amerika neredesiniz diyr zırlıyor.

Ne oldu sahibiniz sizi sattı mı? Daha dur bunlar iyi günleriniz. Başınıza daha neler gelecek neler.
    17 2 ...
  • sözlük kızları istihbarat daire başkanlığına

konu : dempatik hk.
    ilgi: 22.10.2017 tarih ve 1234 sayılı talimatlarınız.

ilgi'de kayıtlı talimatlarınıza istinaden sözlükte yaşanılan gerekli bilgi ve belge, tebliğin madde 4, a fıkrasında belirtilen " ... niyeti ciddi olan sözlük erkeğinin bir defaya mahsus ilgilendiği kadın hakkında sözlük yaşantısı hakkında bilgilendirilmesi..." tebliğden yararlandırılmasından söz edilmektedir.

bu hususla, daha önce herhangi bir kız hakkında bilgi ve belge talebim olmadığı gibi ve hiçbir sözlük kızından da yararlandırılmamış olup konu ile ilgili olarak anılan kadın hakkında gerekli bilgi ve belgelerin tarafıma verilmesi,

yine ilgi'de kayıtlı talimatlarınız gereği anılan kadına da şahsım hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.

gereği ve bilgilerini arz ederim.

arsız
    11.nesil aslanlar gibi kadın uzman yardımcısı
    11 5 ...
  • yaklaşık 3 yıldır, annem ve babamın yaptığı eylemdir. babam şehirde büyümüş, bugüne kadar hiç köyde yaşamamış birisi olarak bu işi ciddiye aldı ve kendisine bahçe yaptı. ilk başlarda domates, biber yetiştiririz yeter derken, şimdilerde fasulye, barbunya, kabak, bezelye, soğan, sarımsak, patlıcan yetiştirerek işi büyüttü. baktığınızda iyi bir efor gerekiyor burası kesin. bahçeye bakım yapmadan ürün almak neredeyse imkansız.

çıkan ürünlerden domates suları, dondurulmuş ürünler çıkartarak, mümkün oldukça kışın tüketmeye gayret gösteren bir zincir oluşturuyorlar.

işin komik kısmı; köyün yerlileri bu ürünleri hazır alıyor ve üretime dahil olmuyorlar. genel olarak gözlemim, tarlalarını ekip mahsul almak, sonrasında da ya kahveye gitmek yada farklı işler yaparak geçimlerini sağlamak şeklinde oluyor. aslında bir çoğunun bahçesi bu işler için uygun, ama sorduğunuzda kim uğraşacak bunlarla diyorlar. çiftçilerimizin biraz daha bilinçlendirilmeye ihtiyaçları var gibi duruyor. kendilerine ait, altın değerinde topraklara sahipler, mümkün olduğunda iyileştirilmiş tarım yapıp biraz daha doğal beslenebilirler. ancak onlarda kolaya kaçmayı tercih ediyorlar.

bu biraz "Entelköy Efeköy'e Karşı" filmini anımsatıyor. öz varlıklarımızı koruyup güçlendirmek elimizde, umarım farkındalığımızı yeni nesil ile birlikte daha da fazla arttırırız.

Unutmayınız ki. “Köylü milletin efendisidir!” Mustafa Kemal Atatürk

peşin edit: yazımda çiftçileri kötülemek gibi bir niyetim asla yoktur. lütfen bu gözle değerlendirmeyiniz. çocukluğumun uzun bir dönemi, yaz tatillerinde köyde geçmiştir.
    18 1 ...