galatasaray

20031.
  • be suratına defi-i hacet eylediğimin çomarı..

ez cümle konuşup bitirmem gerek aslında, ağla açılırsın yazıp geçeceksin. nasıl ağlayacaklarını şaşırdılar, buralara sardılar ama şu primatlara laf anlatmak gerek.

ortadoğulu çomar üslubunla cevap vermeyeceğim sana, iki satır yazı var bomboş ve hakaret dolu. seviyesine inmemek gerek ama cevap vereceğim, öyle gerekli.

sen kim oluyorsun ki bu ülkenin topraklarında 113 senedir olan, lisesi 1915 senesinde bir mezun bile verememiş, mustafa kemal atatürk’ün üç defa ziyaret ettiği, bu ülkeye bir asırdan fazladır aydın ve çağdaş insanlar kazandırmış bir camiayı fetöcülükle ve ihanetle suçlayabiliyorsun?

sen kim oluyorsun ki galatasaray’ın tarihi için o ifadeyi kullanabiliyorsun? galatasaray bu ülkenin avrupa’da yalnızlığını yendi. insanlar avrupa’da biz de bir şeyler başarabilirmişiz, edirne’den ötesinde de bir şeyler yapabilirmişiz dedi. bir yol açtı galatasaray o gün bu ülkeye, o yolu kimin açtığını biz her zaman hatırlatacağız.

dünyanın her yerinde var olan, bir takımın taraftarının tutmuş olduğu takımın kazanmış olduğu kupayla, maçla övünmesine laf atmak harikulade bir hazımsızlık, eziklik psikolojisidir. galatasaray’ı hep geriden takip etmek zorunda kalmanın vermiş olduğu hazımsızlık, galatasaray gibi bu ülkeye bir avrupa kupası kazandıramanın vermiş olduğu hazımsızlık, galatasaray’ın 2002’de taktığı yıldızı 2017’de takmanın, galatasaray’ın kazandığı kupa sayısının daha yarısında olmanın vermiş olduğu bir hazımsızlık var anlayabiliyorum.

soda iç at şikecisi, iyi gelir.
    11 3 ...
  • Sözlükteki arkadaşlara, beşiktaşlı yazarlar için ciddi bir çağrıdır.

Olum tamam geyiği falan bırakın, güldük eğlendik de bunlar nerede lan? Forza beşiktaş, public agent, esmer bey vs hiçbir beşiktaşlı yazar yok olum. intihar falan etmesinler? Tanıyan eden varsa başlıkta bilgi paylaşabilirler.
    14 1 ...
  • Tinercilere yöneltilen bir soru. Ahahaha.
    16 2 ...
  • Şu aralar acaip bir boşluk hissindeyim.Nedenini bile bilmiyorum.Geldi,oturdu içime.Sanki herkes mutlu,herkes çok sevilmiş.Bir ben mutsuzum ve sevilmemişim.Her şey yolundaymış gibi ama yolunda olanın ne olduğunu bilmiyorum.Bu sığ yürek,bu ezbere yaşam yavaş yavaş tüketiyor benliğimi.
    10 0 ...
  • işte aradığım şey tam olarak bu sözlük. sadece kendim olduğum için sevilebilmek. karşılıksız sevilebilmek. sadece görüntü ya da sadece karakter olarak değil, her şeyimle seven birini bulayım, ayaklarına bile kapanabilirim. böbreğimi istesin onu bile veririm.

ama işte mesela "ehh idare eder" ya da "'en azından' kafası çalışıyor" denmesi insana çok koyuyor. ben sadece "en azından" olduğum birine vakit ayırmak istemiyorum.
    9 0 ...
  • Tarihi yanlış bilinen camiidir..

Doğrusu ise şöyledir..

3.murad döneminde yaşayan gökbilimci takiyüddin, sultandan kendisine bir rasathane yaptırmasını ister..
    sultan bu isteği yerine getirir ve tophane sırtlarında bir rasathane yaptırır..

Birkaç yıl çalışma yaptıktan sonra istanbulda bir salgın hastalık vukuu bulur..

Dönemin yalaka şeyhülislamı sultana gelerek hastalığın rasathane yüzünden başlarına geldiğini ve derhal yıktırlması gerktiğini söyler..

sultan çok zekii biri olduğu için şeyhülislamın fetvasına inanır ve bir italyan devşirmesi olan kapta-ı derya kılıç ali paşaya rasathaneyi top atışlarıyla yıkmasını emreder..

kaptan ise bu görevi zevkle yerine getirir ve rasathane bir gün içinde yerle yeksan olur..

sultan emeğinin ve başarısının bedeli olarak kaptan-ı derya kılıç ali paşa adına dönemin en iyi mimarı olan mimar sinan a bir cami ve hamam yapmasını emreder..

mimar sinan da sultana karşı gelmenin yada fikir beyan etmenin ölümcül bir hata olduğunu bildiği için emredileni yapar ve bahsi geçen cami ve hamamı yapar..

not: copy paste değil alınteri...
    5 0 ...
  • Kendisine olan büyük hayranlığım bazı kesimleri rahatsız etmiş. Üstad-ı şuara'dır. Muazzam şahsiyettir. Elinin kiri kimselerce anlaşılamayacak bir duruştur ismet bey.
    7 2 ...
  • Boşanıp diye bi ilçe falan varsa ve o ilçede aynı evde yaşayan insanlardan bahsediliyorsa mümkündür. Boşandıktan sonra aynı evde yaşamak anlamı çıkmıyor çünkü burdan.

(bkz: boşanıp da aynı evde yaşamak)
    14 1 ...
  • insanlığa hakarettir. Bunu kabul etmek imkansız. Onların ben kanını/soyumu sikeyim. Gebersin orospu evlatları..
    8 0 ...
  • kadınlara karşı işlenen şiddetin dozunu abarttığı kesindir.
    ama uygulanan şiddet haberlerinde, abartı yoktur.
    abartıldığını düşünenler, herhangi bir devlet hastanesinin acil servisinde 2-3 gece geçirirlerse durumu kolayca kavrayacaklardır.
    9 0 ...
  • kapat