• gıdayı kontrol ederek tüm insanlığı kontrol altına almak isteyen küresel çete'nin(rockefeller foundation) oyunudur...

  öncelike size biraz incirden bahsetmek istiyorum, böylece incirin ne denli stratejik bir ürün olduğunu anlayabiliriz...

  incir...
  ismi her üç kutsal kitapta da geçen, tanrının insanlığa bahşettiği önemli bir yiyecek.

  incir denildiğinde akla türkiye gelir.
  incirin anavatanı anadolu'dur. özellikle de batı anadolu, efeler diyarı aydın.

  yahu bizde "incirliova" diye bir ilçe bile var.

  ve incirin stratejik bir ürün olmasını sağlayan, kuru incir.

  --spoiler--
  içerdiği yüksek orandaki protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayarak,gribal enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalıktan koruyor. Kuru incir, sindirimi kolaylaştırarak bağırsakların düzenli çalışmasını, içerdiği 'benzaldehit' maddesiyle kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor.
  not: buradaki benzaldehit maddesini aklınızda tutun, yazının ilerleyen bölümlerinde yine karşınıza çıkacak.
  --spoiler--

  işte bu özellikleri yüzünden kuru incir stratejik bir ürün.

  ve dünya kuru incir piyasasının yüzde 70'ini aydın karşılıyor.
  bursa'nın kara inciri de dünya piyasasında son derece önemli bir yere sahip, ama stratejik olan aydın inciri...

  neden aydın inciri stratejik?

  çünkü en yüksek protein, mineral ve vitamin oranına sahip olan,en yüksek oranda benzaldehit içeren incir çeşidi aydın inciri.
  çünkü aydın inciri jeotermal kaynakların yoğun olduğu bir bölgede yetişiyor.

  --spoiler--
  aydın inciri: Meyvelerinin besin değeri fazlaca yüksektir. Meyvelerin bileşimini %30-40 şeker, A,B,C vitaminlerini içermektedir. Meyvelerinden hazırlanan infusyon özellikle çocuklarda için kullanılabilen bir müshildir. Yapraklarındaki süt, "incir sütü" olarak bilinmekte olup, ciltteki siğillere karşı kullanılır. incirin taze yaprakları ise, lapa haline getirilerek yaralara karşı tedavide ilaç olarak kullanılagelmiştir.
  --spoiler--

  biliyorsunuz ki incir ağacı inatçı ve oldukça kalın kökleri sayesinde kötü bir şöhrete sahiptir.

  "ocağına incir ağacı dikmek" sözünü muhakkak duymuşsunuzdur. bu sözün nedeni, incirin inatçı kökleridir!
  incir ağacı suyu sevdiği için ve kökleri oldukça kalın olduğu için, betonu bile delebilir! Bu nedenle “ev” anlamına gelen “ocak” sözü ile beraber kullanıldığında, “incir ağacı gibi beni delip geçtin anlamını” yaratıyor.

  yani incir ağacının betonu bile delip geçebilen ve oldukça uzayan kökleri yerin derinliklerine inip jeotermal kaynaklardan beslenebiliyor ve aydın incirini stratejik bir ürün haline getiren minerallere ulaşabiliyor...

  işte aydın incirinin bu özelliğini bilmeyen amerikalılar, 19. yüzyılda pek çok aydın inciri fidanını götürüp kaliforniya'ya diktiler.
  fakat istedikleri verimi alamadılar.
  bunu yıllar içinde defalarca tekrarladılar, yine başarısız oldular.
  en sonunda jeotermal kaynaklardan beslendiğini keşfettiler, onu da başka ülkelerde denediler yine başarılı olamadılar...

  80'lerden sonra genetiği değiştirilmiş organizmalar ile insanoğlunu kontrol altına almaya başlayan bu küresel şirketler, yıllarca yetiştirmeye çalıştıkları aydın inciri'nin de genetiğini değiştirmeye, gdo'lu incir üretmeye çalıştılar.
  ama bunda da başarılı olamadılar.

  bu sefer karşılarına küçük, minicik bir böcek çıktı.
  böcek evet...
  mazı böceği, ya da mazı arısı...

  mazı böceği aslında böcek değil arıdır.
  şu küçük sevimli hayvan;
  küresel çete nin türk incirini bitirme planı

  işte bu küçük sevimli mazı böceği incir meyvesinin döllenmesinde, incir ağacının çiftleşmesinde büyük önem taşır.
  40-50 dişi incir ağacına bir tane erkek incir ağacı düşer, işte bu çalışkan mazı böcekleri de erkek incir ağacından aldıkları tozlarla dişi incir ağaçlarını çiftleştirir.
  küresel çete nin türk incirini bitirme planı

  işte yukarıda da bahsettiğimiz ve insan vücudundaki kanserli hücrelerin büyümesini önleyen benzaldehit mineralini de bu mazı böcekleri taşır.
  -----------------------------
  ara not: geliştirdikleri kimyasallarla ve virüslerle arıları yok ettiklerine başka bir yazımızda değinmiştik, işte bu arı katliamından mazı arıları da etkileniyor.
  (bkz: arıları yok etmeye çalışan küresel şirketler/#39856588)
  -----------------------------

  şüphesiz ki küresel çete'nin, gıdayı kontrol altına almak isteyenlerin teknolojileri çok yüksek olsa da, aydın incirini klonlayabilmek için bütün bu koşulları bir araya getirmesi imkansız.
  yani hem aydın bölgesinin iklimini, hem jeotermal kaynaklardan elde edilen mineralleri hem de mazı arısını bir araya getirip genetik değiştirmeyi beceremiyorlar.
  işte bu da bizim coğrafyamıza tanrının bahşettiği bir nimet.
  ve tanrı da bu nimetin kontrolünü tanrıdan gelen bir millete, yani türk milletine vermiş.

  bakınız türkiye'nin sahip olduğu stratejik ürünlerden biri fındık, diğeri incirdir.
  fındığı güney amerika'da yetiştirmeye başladılar şu an. 15-20 yıl içinde de artık türk fındığının bir kıymeti kalmayacak malesef.

  ama incirde hala ipler bizim elimizde...

  inciri klonlayamayan, gdo'lu inciri geliştiremeyen küresel çete bugünlerde "bana yar olmadın, kimseye de yar olma" derdinde.
  "madem inciri kontrol edemiyoruz, o halde türkiye'deki inciri bitirelim" mantığı ile hareket ediyorlar.

  bakın jeotermal enerji için aydın bölgesinde asırlık incir ağaçları sökülüyor.
  https://www.haber46.com.t...ri-sokuluyor-h115583.html

  alaşehir'den aydın'ın güneyine kadarki bölgede son gittiğimde (2 ay önce) gözlemlediğim plansız bir jeotermal enerji tesisleşmesi yaşanması.
  bu plansız tesisleşme alaşehir ve civarında üzüm, aydın ve civarında da incir için büyük tehlike arz ediyor.
  bu jeotermal tesislerinden elektrik üretiminin kontrolü kimlerde peki?
  amerikalılarda...

  daha da uzatmaya gerek yok.

  şeker bitirildi, fındık bitiriliyor, incir de bitirilmeye başlandı.

  incir vatandır...
  ----------------------------------------------------
  ----------------------------------------------------
  incire ve zeytine andolsun Sina dağına, Ve şu emin beldeye (güvenilir şehre). Doğrusu, biz insanı en güzel bir biçimde yarattık. Sonra aşağıların aşağısına çevirdik. iman edip salih amellerde bulunanlar başka; onlar için kesintisi olmayan bir ecir vardır. Öyleyse bundan sonra, hangi şey sana dini yalanlatabilir? Allah hükmedenlerin hakimi değil midir?” [Tin Suresi]
  6 1 ...
 • krizi avantaja dönüştürebiliriz. misal patron denilen tek dişi kalmış canavar izne çıkmak istediğimiz tarihler için "olmaz yeaeae iş çok 1-2 ay sonra çık olmadı *kasım-aralık* gibi çıkarsın" gibi olağan üstü beyanlar verince hemen koşarak valinin yanına gidiyoruz. artık duruma göre valiyi bir şekilde kızdırıp 15 gün sürgünü kapıyoruz. dolayısı ile iş veren denilen canavar çaresiz kalıyor.
  5 0 ...
 • (bkz: ekstrem ütücülük)

  hiç şüphesiz bir gurur vesikasıdır. sert, maço, otoriter bir erkek olarak ev işlerine parmağınızın ucuyla bile dokanmazken spor olsun diye ütüye heves edersiniz. haşin ve sınır tanımaz ruhunuz gereği macerapersetsinizdir de. bunları birleştirdiğinizde nefisler nefisi bir ekstrem ütücü olabilir, yarışmalarda derceler yapabilirsiniz.

  sert erkeğim, ev işlerine dokunmam ama bu spor bana göre. ayrıca yine hobim gereği cam silme, halı süpürme, çamaşır ve bulaşık yıkama alanlarında ekstrem durumlar söz konusu olursa derece yapabilirim. not: sert erkeğim. ev işini kadın yapar arkadaş. keşke ismimizle kaydolmayaydık be babako!
  6 0 ...
 • Zamanında tayyip beyfendinin hayvan benzetmesi yaparak algı kastığı insanlar,hilal bıyıklılar.devlet bahçeli’yi her ne kadar son dönemdeki yancılığından dolayı sevmesem de pöh ve askerimize verdiği değer çok önemli,gurur vericidir.bu arada cumhurbaşkanı da geç olsa da değerlerini anladı bu vatanseverlerin.
  2 0 ...
 • Beklentiler genellikle kadınlardan gelir - beklentiler karşılandıktan sonra erkek seks bekler -kadın o beklentiyi hayatı boyunca erkeğe karşı koz olarak kullanır.

  Aslında mevzuu bu kadar basittir.
  3 0 ...
 • E senin ülkende futbolla profesyonel ve yarı profesyonel ilgilenen -aktif futbol oynayan adamların sayısı Hırvatistan nüfusunun yarısı ediyo olmasına rağmen; Hırvatistan Fransa yla final oynayıp dünya ikincisi oluyo -sen ön elemelere bile katılamıyosun -dünya kupasında "sonuncu " bile olamıyosun.

  Konuya bu açıdan bakın.

  Eğitimle ilgili dünya sıralamasında 2006 da 59 uncuyken-şimdi düşmüşsün 138 lere 139 lara ... bugünkü kalifiye elemanlar emekli olunca yerlerini dolduracak adam olmayacak.

  Su topunda kaybetmek gayet normal.

  Milli takımlar teknik direktörüne alman direktörün iki katı para veriyosun herif bi zikim beceremiyo -alman direktör bu sefer kupadan elendi diye herkes istifasını istiyo.

  Sende algılama problemi var.

  Hem Avrupa hem dünya hem confed şampiyonu olan on ön eleme maçının onunu birden açık farkla kazanan joachim löw 'e bi tane alman akıl edip de "imparator " demedi -halbuki Jogi den daha fazla bu sıfatı hakeden birisi yok.

  Sen daha çooookkkk 27 tane yersin !!
  6 0 ...
 • Allahım biz nereye gidiyoruz. Bir yanda tecavüzcüler, bir yanda sapıklar, bir yanda sapıkseverler vb. bitmiyor. Ben yalnızca kesin delil olmakla birlikte cinsel suçlara ve hunharca işlenmiş cinayetlere özgü idam olmasını istiyorum. Kin duyuyorum, şu haberlerden dolayı doldum artık ve nefret ediyorum.

  dipnot:ağlama kardeşim insanların suratına bakamayacak bir durumun yok senin. Pırıl pırılsın sen.
  4 0 ...
 • Ergenlikte en çok karşılaşılan durum. Sonra bir erkekle seks yapılır sonra kızımız penis delisi olur. Grup mu dersin gang bang mi derdin koşturur durur.
  4 4 ...
 • belki bugün birisi sana bir şeyler anlattı. yeni birileriyle sohbet etme fırsatın oldu, bugün bir olaya şahit oldun. birisini aşağıladın, birisine yardım ettin, birisine gülümsedin.
  gülümsediğin insanın gününü güzelleştirdin.
  yardım ettiğin kişiye umut verdin. aşağıladığın kişi belki senden nefret etti.

  sen bugün bir şekilde birilerinin hayatına dokundun.
  birileri senin hayatına dokundu.

  belki dinlemedin, bakmadın, izlemedin.
  bunları yapsaydın seni düşünmeye, sorgulamaya, yeni kararlar almaya, değişimlere, yeni fırsatlara itecekti hayat.
  görmen gerekenler yerine görmek istediklerine, duyman gerekenler yerine duymak istediklerine odaklandın.

  sen bugün birilerinin hayatına teğet geçip gittin.
  13 2 ...
 • lisedeyken bir dönem yaz tatilinde kısa bir süre bir kitapçı/sahafta çalıştım. sahibi olan beyefendi çok yakışıklı bir adam olmamasına rağmen, çekici bir adamdı, evet, doğru sözcük bu. esmer, ince uzun boylu, son derece güler yüzlü (hani o kadar ki kahkahasına katılmamak mümkün değil.) bir adamdı. ''hikayesi olan bir yüzü var.'' derler ya; öyle işte...

  hep anlatacak çok şeyleri varmış gibi bakar insanın gözlerinin ta içine...anlatır da. hiç susmasın, hep anlatsın ister insan. ve enteresandır size de anlattırır. sizin de bilmediğiniz, o anda anlatırken öğrendiğiniz hikayelerinizde size tercüman olur. sözcükler dilinizin ucuna gelmez, hemen bir anda ''şıp'' diye bulup çıkarıverir. hani o kadar ki; bazen aklınıza gelir de o bulup söylesin istersiniz. hikaye o zaman sanki daha güzel olurmuş, onun sözcükleriyle peri masalına dönüverirmiş gibi gelir insana... yanlış veya aptalca bir şey söylediğinizde ise; hiç öyle utanmanıza, yanaklarınızın pembeleşmesine gerek kalmaz, çünkü öyle tatlı güler ve öyle centilmence düzeltir ki; hani neredeyse yanlışınıza sevinirsiniz. böylelikle her şeyi sorabilir, öğrenebilirsiniz.

  o zamanlar anlamamış olsam da, şimdi düşününce kadınları epeyce iyi tanıdığına inandığım, sevdiğim ve sözlerine güvendiğim bu beyefendi; şöyle demişti. Ha!! nereden mi biliyorum, dükkan her gün birbirinden güzel kadınla dolar taşardı. aralarında editörler, yazarlar, oyuncular, gazetecilerin olduğu birbirinden güzel kadınlarla...

  bir gün dayanamayarak sordum;''bunu nasıl yapıyorsunuz? bu kadınların hepsi size aşık gibi, sizde ne buluyorlar bu denli? diye. aslında tam olarak bu sözcüklerle, bu kadar açık soramasam da buna yakın bir şeydi. yine gülümseyerek;

  ''kadınlar yanında kendini değerli hissederlerse, hep yanında olmak isterler.'' demişti.

  fakat ben hala dükkanda sürekli çalan farid farjad ve okuduğu cemal süreya şiirlerinin yavana atılmaması gerektiğine inanıyorum.
  23 6 ...